כלי נגינה צליל יפה בקלרינט

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
בעד מה שאמרת על הקלאסי , אבל לא מוקדם מידי אף פעם ללמוד קישוטים , זה משהו נצרך בנגינת קלרינט , טרילים-קניצ'ים-קרעכצים , כל מורה טוב בכלייזמר יכול להסביר לך אותם(נחמן צוקר-אברהם בלטי-נחמן דיאמנט) , אגב בניגון רבי יוחנן הסנדלר חסר דחוף נקישות לשון , וגם קרעכצים
יוק , תגובה זאת מיועדת אליך (החל מה"זה משהו נצרך" זה מיועד אליך) , ויונתן הגיב על הנגינה שלך , אני לא יודע אם הוא שמע הקלטה שלי או לא..

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ראשית הרב יוק.
החמול הוא מחתונה של השבוע ביום שני שטיינברג-קלצקין?
כי אם כן, אז הייתי שם (משפחה...) שם היה את ההרכב הזה.
וכן ברוך הבא לרב יונתן.
ולגבי הטריק של לנגן את הגבוהים בנשיפה ישרה למשך כמה וכמה שניות אכן משפרת את איכות התווים הגבוהים.
ועוד טיפ ממני: בדרך כלל ככל שהטונים/תווים עולים יש נטיה לתת קונטרה לנשיפה וממילא להשמיע את הצליל בצורה מתפרצת עד כדי בכיון... קרעכצ' וכדו'.
נסו לפעמים לנגן גם על תווים גבוהים עם נשיפה מאופקת וישרה ללא וויברציות וארטיקולציות. כדי לתת תחושה של איזון.
אולי בהמשך אדגים עם הקלטות.

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא יוצא לי להקליט את עצמי, אני לא תמיד מגיע לזה, אבל לפעמים מקליטים אותי...
הנה קטע מזיץ שיצא לי לנגן בו לאחרונה.
איכות של מצלמה וקולות המשוררים, אבל בכל זאת...

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
רציתי לעדכן לכל חברי הנשפנים כאן , לבסוף אכן קניתי את המיקרופון

Prodipe SB21​

הוא באיכות סאונד מדהימה , שומעים את הקלרינט/כלי נשיפה מטורף , יש לו טווח מעולה גם כן , ניתן לזוז איתו בנוחות ולא להצמד למיקרופון ולסטנד כל דקה, מיקרופון עם קליפ זה תמיד הכי טוב , אני מצרף תמונות איך הוא נראה , הוא מתחבר רק למיקסר ולא ישירות לרמקול , חיבור XLR

קבצים מצורפים

• 1711993981243.png
    1711993981243.png
    KB 674.9 · צפיות: 7
  • 1711994062319.png
    1711994062319.png
    KB 580.4 · צפיות: 7

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
רציתי לעדכן לכל חברי הנשפנים כאן , לבסוף אכן קניתי את המיקרופון

Prodipe SB21​

הוא באיכות סאונד מדהימה , שומעים את הקלרינט/כלי נשיפה מטורף , יש לו טווח מעולה גם כן , ניתן לזוז איתו בנוחות ולא להצמד למיקרופון ולסטנד כל דקה, מיקרופון עם קליפ זה תמיד הכי טוב , אני מצרף תמונות איך הוא נראה , הוא מתחבר רק למיקסר ולא ישירות לרמקול , חיבור XLR
רגע, זה חברת AMT???
זה רק מיקרופון אחד?
ואיך הוא נשמע גם כשאתה על תווים נמוכים כשכל הפתחים חסומים? עדיין נשמע טוב?
אפשר לשמוע הקלטה, את כל התווים מהכי נמוך עד הכי גבוה?
מה המחיר?

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לא , זה חברה שנקראת PRODIPE , זה רק אחד , הוא לא כפול , כשאני על תווים נמוכים מאוד כמו רה(התו הכי הנמוך בקלרינט , בפסנתר) לא שומעים כמו כל מיקרופון , שומעים מעולה כל התווים מלבד תווים כמו רה/שני תווים אחרי רה , תווים כמו לה לא שומעים גם כן , שומעים מעולה את סי במול וכו' בעז"ה עוד שבוע שבועים אהיה באירוע ואשתדל להקליט איך זה נשמע , יש לו טווח טוב כך ששומעים תווים כמו סי באוקטבה השנייה ,וכו'

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא , זה חברה שנקראת PRODIPE , זה רק אחד , הוא לא כפול , כשאני על תווים נמוכים מאוד כמו רה(התו הכי הנמוך בקלרינט , בפסנתר) לא שומעים כמו כל מיקרופון , שומעים מעולה כל התווים מלבד תווים כמו רה/שני תווים אחרי רה , תווים כמו לה לא שומעים גם כן , שומעים מעולה את סי במול וכו' בעז"ה עוד שבוע שבועים אהיה באירוע ואשתדל להקליט איך זה נשמע , יש לו טווח טוב כך ששומעים תווים כמו סי באוקטבה השנייה ,וכו'
אז אתה אומר שבסופו של דבר יש תווים שהוא לא קולט?! אז מה הרווחנו בזה?
מחיר ומהיכן?

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
ניתן לקנות באתרים שונים כמו אמזון , עולה 150 דולר, הוא לא יקלוט תווים כל כך כמו ההכי נמוכים , אבל הוא קולט כמעט כל תו , אני מסתדר , לפעמים קופץ קצת אוקטבות כדי שישמעו היטב את התו הרצוי , לדוגמא: במקום לעשות לה באוקטבה השניה אני עושה אותו בראשונה וכו' , המעלה העיקרית שלו שהוא מאוד קטן , לא צריך סטנד בשבילו , ואפשר לזוז איתו בנוחות, ואין צורך לפרט את איכות השמע שהוא מביא איתו

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ניתן לקנות באתרים שונים כמו אמזון , עולה 150 דולר, הוא לא יקלוט תווים כל כך כמו ההכי נמוכים , אבל הוא קולט כמעט כל תו , אני מסתדר , לפעמים קופץ קצת אוקטבות כדי שישמעו היטב את התו הרצוי , לדוגמא: במקום לעשות לה באוקטבה השניה אני עושה אותו בראשונה וכו' , המעלה העיקרית שלו שהוא מאוד קטן , לא צריך סטנד בשבילו , ואפשר לזוז איתו בנוחות, ואין צורך לפרט את איכות השמע שהוא מביא איתו
מה זה שווה איכות אם הוא לא שומע את כל התווים?

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
גם כשתשים דגם אחד של שור או מיקרופון אחד , הוא לא יוכל לשמוע את כל התווים , רק שהמיקרופון הזה מסוגל לקלוט עוד 2 תווים שמיקרופון על סטנד לא קולטים בד"כ..

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
גם כשתשים דגם אחד של שור או מיקרופון אחד , הוא לא יוכל לשמוע את כל התווים , רק שהמיקרופון הזה מסוגל לקלוט עוד 2 תווים שמיקרופון על סטנד לא קולטים בד"כ..
עם מכוונים את הגיין GAIN נכון אז כאשר יורדים לנמוכים מגביהים טיפה את הקלרינט לכיוון המיקרופון - הוא כן קולט.
מיקרופון עם קליפ שמקובע למקום אחד לא יכול לעשות את זה.
אולי פשוט נשמע הקלטה כדי שנבין

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
א. ב"ה כיוונתי את הגיין כך שכנראה בגלל זה שמעו תווים שבד"כ לא אמורים לשמוע באמצעות מיקרופון אחד , ב.יש להצמיד את המיקרופון באזור הנכון (אני מצמיד מעל התו פה לפי הקלרינט , ביד ימין) ג. ככל שתכוון את הגיין נכון יותר ישמעו טוב יותר את הקלרינט באמצעות המיקרופון הזה , ד. ניסיתי כבר כמה דגמים של שור ולא הייתי מרוצה מספיק , זה לא כ"כ נוח וחשובה לי מאוד הנוחות עם המיקרופון

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
כפי שכבר ציינתי , אשלח עוד כשבוע וחצי בערך הקלטה שלי עם המיקרופון

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
נפתחה קבוצת נגני כלי נשיפה בצא'ט , המעוניין להצטרף שיפנה לאיימיל:
levilibersohn770gmail.com(להוסיף @)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה