צילום חוץ (ילדה בת 6)

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
גם.

בתמונה כפי שהיא מוצגת כאן יש חלק בהיר מאוד על גבול השרוף בצורה שמציקה לי בעין.
בעיני הקטנות תאורה אחורית אמורה להיות דומיננטית הרבה פחות מתאורה קדמית עיקרית בדר"כ.

אם הייתי מצלמת שהשמש נופלת בזוית צידית קדמית (ולא צידית אחורית) וממילא המדידה של האור היה מהחלק הבהיר הזה -זה היה עדיף בעיני.

michalw770

משתמש רשום
תודה על תגובתך.

למיטב ידיעתי הצלם הוא זה הבוחר מהיכן תגיע התאורה הדומיננטית... תלוי מה רוצים לספר בתמונה.

אני אוהבת שהשמש שורפת את השיער כשהיא מגיע מאחור או יוצרת הילה, ייתכן וטכנית צילומית לא עשיתי את זה נכון, אני מוצאת בתאורה אחורית תמונות יותר אומנותיות / לא שיגרתיות

אשמח לחו"ד נוספות.

ושוב תודה על חו"ד..

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כבר כמה פעמים שעלו פה תמונות בסגנון תאורה כזה והיו הערות לכאן ולכאן, בצילום בתנאי תאורה כזה הצלם יכול לבחור מתוך כמה אפשרויות איך להישתמש בתאורה שתשרת את ההבעה בתמונה.
1. לחשוף לפי המתקבל מתאורת השמש ואז לקבל החשכה בחצי פנים, לקבלת תאורה דרמטית (פחות מתאים לילדים)
2. לחשוף כנ"ל ולהוסיף פלאש מילוי או רפלקטורים
3. לחשוף לפי המתקבל מפני המצולם (בצל) ולשרוף את השאר (כמו בתמונה למעלה)
וכו' וכו'
במידה ואין איתי ציוד לתאורת מילוי, הייתי חושף כבאופציה האחרונה לצילום ילדים ... רואים את הילדה, תיעוד טוב ונכון ...
לגבי התמונה של הילדה, לטעמי החשיפה מצויינת, אבל הפריע לי החיתוך היא היתה צריכה להיות ממוקמת ימינה יותר עם יותר אויר משמאל
בהצלחה

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י michalw770;866497:
תודה על תגובתך.

למיטב ידיעתי הצלם הוא זה הבוחר מהיכן תגיע התאורה הדומיננטית... תלוי מה רוצים לספר בתמונה.

אני אוהבת שהשמש שורפת את השיער כשהיא מגיע מאחור או יוצרת הילה, ייתכן וטכנית צילומית לא עשיתי את זה נכון, אני מוצאת בתאורה אחורית תמונות יותר אומנותיות / לא שיגרתיות

אשמח לחו"ד נוספות.

ושוב תודה על חו"ד..

אפשר לעשות שמוש בתאורה אחורית כדי ליצור הילה - הר לייט או דברים דומים.
במצב כזה רצוי לענ"ד או להצליל לחלוטין את הפנים או להאיר עליהם עם מקור אור נוסף או רפלקטור.

כרגע בעיני זה לא שם ולא שם.

"תמונות לא שגרתיות"? תיכף תאמרי לי שיש משהו יחודי בתינוק ערום עם פונפון על הראש..

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י דוד דנברג;866543:
כבר כמה פעמים שעלו פה תמונות בסגנון תאורה כזה והיו הערות לכאן ולכאן, בצילום בתנאי תאורה כזה הצלם יכול לבחור מתוך כמה אפשרויות איך להישתמש בתאורה שתשרת את ההבעה בתמונה.
1. לחשוף לפי המתקבל מתאורת השמש ואז לקבל החשכה בחצי פנים, לקבלת תאורה דרמטית (פחות מתאים לילדים)
2. לחשוף כנ"ל ולהוסיף פלאש מילוי או רפלקטורים
3. לחשוף לפי המתקבל מפני המצולם (בצל) ולשרוף את השאר (כמו בתמונה למעלה)
וכו' וכו'
במידה ואין איתי ציוד לתאורת מילוי, הייתי חושף כבאופציה האחרונה לצילום ילדים ... רואים את הילדה, תיעוד טוב ונכון ...
לגבי התמונה של הילדה, לטעמי החשיפה מצויינת, אבל הפריע לי החיתוך היא היתה צריכה להיות ממוקמת ימינה יותר עם יותר אויר משמאל
בהצלחה

מ3 האפשרויות שהעלית אפשרות 2 היא העדיפה חד משמעית.

חצי מואר חצי חשוך בדרך כלל לא נותן תאורה "דמרטית" אלא מעצבנת.
הפשרות השלישית יכולה להיות טובה לעיתים אבל צריך לדייק מאוד מאוד בכיוון ובחלוקה של המואר/שרוף. בתמונה כאן זה לא עובד טוב.

שלמה

משתמש מקצוען
אפשר לשחזר קצת את האזור השרוף.

קבצים מצורפים

• IMG_9087.jpg
    KB 147 · צפיות: 4

שלמה

משתמש מקצוען
עוד הערה קטנה.
בסגנון צילום בזוית הנ"ל, יש הרבה סיכויים לקבל בתמונה מעין "אובך" כללי וחוסר ניגודיות.

שלמה

משתמש מקצוען
עוד הערה קטנה.
בסגנון צילום בזוית הנ"ל, יש הרבה סיכויים לקבל בתמונה מעין "אובך" כללי וחוסר ניגודיות.

שלמה

משתמש מקצוען
ברור שאין מידע קיים באיזור "שרוף" 255 בכל 3 הערוצים.
אפשר לשחזר חלקי מידע לפי השערה ובשיטות שיכפול או עירבול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה