ציור לחג עצרת

• פותח הנושא רי
  • פורסם בתאריך

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עבור כתר לת"ת לשבועות עם כל שמות החג
מה מציירים לשם עצרת?
תודה

כלבבי

משתמש רשום
ראיתי עטיפה למחברת שבועות עם ציור של לוח ספירת העומר על המילים חג העצרת. לא יודעת אם בדיוק קשור, אבל מתאים לחג.

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י לב הענין;2119215:
ראיתי עטיפה למחברת שבועות עם ציור של לוח ספירת העומר על המילים חג העצרת. לא יודעת אם בדיוק קשור, אבל מתאים לחג.

הציור של לוח ספירה העומר מתאים לשם חג השבועות ואני צריכה ציור מתאים לעצרת
שעוצרים ממלאכה (יש עוד סיבות לשם אבל מידי קשה לילדים)

כלבבי

משתמש רשום
אולי ציור של שולחן חג עם חלות, נרות, עוגות גבינה וכו'?.
בגדול, לא נראה לי שצריך לדייק ממש בציור כל שם, מספיק לצייר בכללי, במיוחד אם מדובר בכולה כתר ולא איזה ספר פירושים מצוירים על שמות החגים

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מהי עצרת?

ובכן, הפירוש המילולי של תיבת 'עצרת' בלשון הקודש הוא אסיפה,כינוס.

בחסידות מבואר על חג שמיני עצרת כי בו 'עוצרים' ואוספים את כל הגילויים והאורות האלוקיים של חודש תשרי השביעי והמשובע (בשין שמאלית ) במועדים.

אולי יש להחיל פירוש זה אף על חג השבועות, שהוא - בנוסף להיותו חג מתן תורתנו - העצרת לחג הפסח והעבודה הרוחנית בו ובספירת העומר שלאחריו.

ולמעשה- הייתי ממליץ לצייר יהודים 'עצורים' נאספים בבית המקדש לרגל הרגל.
בהצלחה, קבלת התורה בשמחה ובפנימיות:)

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
תודה לכולם להשנה כבר הסתדרנו עם מה שהיה לנו (ורצינו לשדרג) אולי שנה הבאה;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה