ציור בחול המועד

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
או קיי,
שלום לכולם!
האם מותר לצייר בחול המועד באמצעות לוח גרפי?
אשמח לשמוע כיצד אתם נוהגים.
תודה ענקית מראש!
חג שמח!:)

golstein

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הפקות ואירועים
חרשתי את הנושא לא מעט ולא מצאתי היתר (מפוסק רציני ולא דברים הזויים שמבוססים על שמועות)תעשי הפסקה זה לא יגרע ממך,אבל כשמדובר לצרכי פרנסה אולי זה דבר האבד באמת צריך לברר את זה זה מאוד חשוב.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני לא נוהגת לצייר, פעם קבלתי מרב היתר לצבוע, לא זוכרת למה ומדוע, לפני כמה שנים.

מירי ו.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
אוי, כמה אני מחכה לחופש הזה מהציור, ככה פעמיים בשנה!
לא מאמינה שמישהו מחפש את זה ;)

יעל קלודין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
ואם אני רוצה להתאמן בציור?
לדוגמא באיורי ידיים, פורפורציות, הבעות וכו' -לא היה לי הזדמנות לשבת ולהתאמן עליהם כמו שצריך.
האם מותר? במחשב כמובן, לא ביד.

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תודה לכולם!
הלאה, תשתפו כיצד אתם נוהגים! זה יעזור מאוד!

לאמיתו של דבר מה ההבדל בין זה לבין הקלדה? ואם אני מדפיסה את הדף המוקלד- אז זה ממש כתיבה ממשית!

Magic Brush

משתמש מקצוען
נכון, צודקת. לא רואה הבדל. אני בחול המועד גם לא מקלידה במחשב. אין מיילים, אין תגובות בפרוג, וכמובן- אין ציורים.
וכן, אני מכירה את זה מאז שאני זוכרת את עצמי, שפתאום בחול המועד יש המווון זמן והמווןו חשק לצייר...
סוג של יצר הרע כזה, לא חושבים?

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Magic Brush;1782819:
נכון, צודקת. לא רואה הבדל. אני בחול המועד גם לא מקלידה במחשב. אין מיילים, אין תגובות בפרוג, וכמובן- אין ציורים.
וכן, אני מכירה את זה מאז שאני זוכרת את עצמי, שפתאום בחול המועד יש המווון זמן והמווןו חשק לצייר...
סוג של יצר הרע כזה, לא חושבים?
את גם לא מחייגת בטלפון?

Tamar Zeitlin

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
כל אחד ינהג כמנהגו וישאל את רבו
אכן יש לי גיס שמחמיר ולא משתמש בנייד שלו כל החג כדי לא לכתוב ספרות..

golstein

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הפקות ואירועים
נכתב ע"י יעל קלודין;1782589:
ואם אני רוצה להתאמן בציור?
לדוגמא באיורי ידיים, פורפורציות, הבעות וכו' -לא היה לי הזדמנות לשבת ולהתאמן עליהם כמו שצריך.
האם מותר? במחשב כמובן, לא ביד.

למה שיהיה הבדל בין מחשב לידני?

golstein

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הפקות ואירועים
שאלתי רב אב"ד (מהמפורסמים שבדור אך לא בקשתי את רשותו לפרסם בשמו),אם אפשר....במחשב........צרכי פרנסה...וכו..והוא ענה לי:אין לך מה לאכול?[יש לי כה"ר],אז לא! ---------- מועדים לשמחה.

ishai

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י golstein;1782897:
שאלתי רב אב"ד (מהמפורסמים שבדור אך לא בקשתי את רשותו לפרסם בשמו),אם אפשר....במחשב........צרכי פרנסה...וכו..והוא ענה לי:אין לך מה לאכול?[יש לי כה"ר],אז לא! ---------- מועדים לשמחה.

לצרכי פרנסה די ברור שלא, העניין הוא אם רק לכיף ולהנאה מותר או לא, אני בכ"א נהגתי עד עכשיו שלא לגעת בזה כל חול המועד. אני לא יודע אם זה הדבר הנכון לעשות- בכל זאת, שמחת החג שלי נפגמת משמעותית...:(

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שאלתי את אחד המוצ"ים הגדולים בבני ברק, ונאמר לי כך;
הקלדה, במידה וזה לא מגיע להדפסה, כגון כאן בפורום, מיילים וכדו', אין בזה סרך איסור לחלוטין, ללא מקום לספיקות. היות שאין כאן לא מעשה כתיבה ולא תוצאת כתיבה.
זה לא כתיבה, אלו הקשות שמדליקות/מכבות נורות לד בתוך מסך... אין כאן זכר לכתיבה שדברו חז"ל, ואל לנו לחדש מדעתינו גזירות שחז"ל לא גזרו ולא דיברו בהם.

כמובן, לא דיברתי על כתיבה לצורך עבודה-פרנסה וכדו', אלא כתיבה סתמית וללא הדפסה.

רפי רפי

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הנושא הוא פשוט למדי.
חול המועד הוא מועד לכל דבר והותרו בו מספר דברים.
צורך המועד, צורכי מצווה או רבים, דבר האבד ומעשה הדיוט.
ציור על שלל סוגיו הוא מעשה אומן מובהק- שנאסר מפורשות- ולכן אין שום היתר (ששמעתי עליו).
חיוג או הקלדה או נסיעה ללונה פארק אם הם עונים על אחד מהגדרים הנ"ל הם מותרים לכתחילה.
שוב, כמובן שכל מקרה לגופו וכל אחד ישאל רב, אבל חשוב לדעת את שורש ההלכה בנשא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה