התייעצות צו עשה - מה עושים כאשר החייב ממאן לקיים את פסק הדין?

ישראל הכותב

משתמש חדש
יש מדירה מעליי נזילה קשה.
פניתי ללשכת המפקחת על בתים משותפים (ע"פ היתר בית דין, כמובן), ולאחר דיון שלא בנוכחות בעל הדירה (הוא 'צפצף' ולא הגיע), היא חייבה אותו לתקן תוך 45 יום.
הבעיה היא שהבן אדם 'שם פס' גם על פסק הדין ולא מיישם אותו, וכבר חלפו הרבה יותר מ-45 יום.
מישהו יודע מה ניתן לעשות במקרה כזה?

A052

משתמש סופר מקצוען
בפסק דין רגיל, פונים להוצל"פ.
מה כתוב על הצו? מה קורה אם לא מממשים אותו?

מאיר עלי באבא

משתמש פעיל
אפשר לפנות להוצאה לפועל מומלץ לפנות לפני זה לערכאה השיפוטית ולקבל אישור לתקן לבד ולחייב אותו בהוצאות ואז אפשר לפנות להוצל"פ

ישראל הכותב

משתמש חדש
מי שלא מציית לפסק דין , צריך לפנות לבית משפט מכוח פקודת בזיון בית משפט
ולהטיל על השכן מאסר או קנס
השאלה היא: לאיזה בית משפט צריך לפנות?
בית משפט השלום (שהוא ברמת הסמכות של המפקחת), בית משפט מחוזי, או בכלל אל לשכת המפקחת עצמה (שזה לא נראה לי, כי פניתי במייל אליהם וטענתי בפניהם זאת, והם אמרו לי שהלשכה לא נותנת ייעוץ משפטי)?
יתרה מזאת, המפקחת איננה אמונה ליתן עונשים, אלא רק לפסוק בעניינים אלו.
מה ניתן אפוא לעשות?

אביגיל עו"ד יועצת מס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
השאלה היא: לאיזה בית משפט צריך לפנות?
בית משפט השלום (שהוא ברמת הסמכות של המפקחת), בית משפט מחוזי, או בכלל אל לשכת המפקחת עצמה (שזה לא נראה לי, כי פניתי במייל אליהם וטענתי בפניהם זאת, והם אמרו לי שהלשכה לא נותנת ייעוץ משפטי)?
בית משפט שלום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה