מצב
הנושא נעול.

yyz

משתמש פעיל
זה לא מתיחה !!! נוסעים לבני ברק בקיץ ? אל תשכחו לקחת מטריה !!!

בוודאי גם אתם מסתובבים ועורכים קניות בבני ברק, או שאתם בדרך לחתונה/ בר מצווה / אירוע. ואתם/ן עם פאה מסורקת / שמלה חדשה / שטריימל או מגבעת חדשה ולא הבנתם מדוע אתם רטובים (ולא מזיעה...). הרי קיץ עכשיו ולא עדכנו בתחזית מזג אוויר על גשם מקומי. שמתם לב שאתם צריכים לתמרן בין הטיפות נחלים ושלוליות. כמו שכתוב "ארץ נחלי מים מעיינות בבקעה ובהר". כן בחודש אב !!! ממש בבחינת "קיץ וחורף לא ישבותו"

אז אם שאלתם למה, התשובה כי מכל בניין מטפטף מים על המדרכה מצינורות ניקוז של מזגנים או חמור מכך זרם של ספונג'ה מצינור ניקוז של שטיפת רצפות בקומה שלישית.

(מצורף בהמשך ההודעה תמונות של שלוליות ממי מזגנים שצולמו ברחבי העיר בקיץ).

אמנם התמיהה היא ראשית כל על תושבי העיר, מה קרה לכם? להדליק מזגן, והמים? מה איכפת לי, שישטף העולם. לא שמתם לב לטינופת ולשלוליות המים מתחת לחלונות שלכם ?

אז אם גם אתם מרגישים כמו המן ברחובות שושן הבירה. ורוצים לעשות סוף לתופעה ולנורמה שהתרגלנו אליה. יחד נפנה לעיריית בני ברק ונדרוש לעשות סוף למטרד הזה. ונאמר דיייי.

צינורות מים של מזגנים לא צריכים לטפטף לנו על הראש. אלא רק למערכת הניקוז של הבניין.
מצורף קטע מקובץ תקנות של "חוק עזר איכות הסביבה, מניעת מפגעים ושמירת הניקיון" חוקים אלו קיימים בערים רבות. כדאי שעיריית בני ברק תאמץ ותחוקק את התקנות הללו. (מומלץ לעיין בקובץ ולראות כמה מטרדים שכבר התרגלנו אליהם ולא שמנו לב שזה לא נורמלי לחיות ככה)

פרק י': התקנת מיתקנים למזגנים​
  • אדם המתקין, המחזיק או המפעיל מזגן אוויר הנמצא בחלק הבניין הפונה למדרכה, לרחוב או לרשות הרבים, חייב להתקין מיתקן לקליטה ולניקוז נוזלים ולמניעת טפטוף הנוזלים על המדרכה, על הרחוב או לרשות הרבים.
  • צורת המיתקן, מיקומו ואופן התקנתו, ייקבעו בידי המהנדס.
  • המפקח רשאי לדרוש, בהודעה בכתב, מבעל נכס או ממחזיק בו להתקין מיתקן למזגן ולקבוע את מועד ההתקנה וכן להורות כל הוראה בדבר נקיטת אמצעים למניעת טפטוף הנוזלים על המדרכה.
  • מי שנמסרה לו הודעה לפי סעיף קטן (ג), חייב למלא אחריה לפרטיה, להנחת דעתו של המפקח ובזמן שהוא קבע.
  • לא יתקין או יפעיל אדם מזגן ולא ירשה לאחר מטעמו להתקין או להפעיל מזגן, מדחס, גנרטור או מכשיר כיוצא באלה בבניין מגורים, במקום ובאופן הגורם או העלול לגרום לרעש כמשמעותו בתקנה 11 לתקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש).

אגב, אם רוצים לבצע אכיפה ללא חקיקה חדשה. ניתן להסתמך על חוק עזר לבני ברק (מפגעי תברואה), תשי"ז1956- בו נכתב: לא ישפוך אדם מים או נוזלים אחרים לרחוב ולא יתן להם להישפך.

מצורף להלן ציטוטים מהחוק.

חוק עזר לבני ברק (מפגעי תברואה), תשי"ז1956-
פורסם: ק"ת 661, תשי"ז )6.12.1956(, עמ' 554 בתוקף סמכותה לפי סעיף 99 לפקודת העיריות, 1934, מתקינה מועצת עירית בני-ברק חוק עזר זה:

הגדרת מפגעים

2. "מפגע"
-
11. צינור שופכין, צינור פסולת, שהם לקויים באופן שנוזלים שבהם עלולים לפרוץ החוצה או לחלחל מתוכם;
14. צינור למי גשמים המשמש כצינור שופכין או לשפיכת כל חומר אחר, שלדעתו של המפקח, הוא במצב העלול לגרום להצטברות זוהמה בתוכו, מתחתיו, מחוצה לו או בקרבתו;
15. כל מוליך או צינור למי גשמים, מרזב או מרבץ הקשור במישרין או בעקיפין עם כל ביב, צינור שופכין, בור שופכין או תעלת שופכין;
16. מרזב, צינור, מערכת צינורות מי גשמים ומים אחרים, שהם לדעתו של המפקח בלתי תקינים או שהם במצב הגורם או עלול לגרום לרטיבות, טחב בבנין;
17. הצטברות חומר כל שהוא, בין בתוך בנין ובין בסביבתו, הגורם או העלול לגרום לרטיבות או לטחב בבנין;
23. מבנה, שמכל סיבה אחרת שוררים בו תנאים אשר, לדעתו של המפקח, הם מזיקים לבריאות;
32. דבר אשר לדעת המפקח, עלול להפריע לנוחיות הסניטרית;
34. דבר, שלדעת המפקח, הוא מפריע להחזקה יעילה של נכסים מבחינה סניטרית או מבחינה אחרת.

שמירה על הנקיון
9. (
א) המחזיק בנכסים או בעל הנכסים כשאין אדם אחר מחזיק בהם חייב לשמור על הנקיון בנכסים ובסביבתם באופן המניח את דעתו של המפקח וכן לנקות ולסלק כל מרבץ של זוהמה, פסולת, דומן או אשפה אחרת שבנכסים ובסביבתם.

עבירות
10. (
ד) לא יעשה אדם צרכיו ברחוב, בכל מקום אחר אשר לציבור רשות כניסה אליו, ולא יזהם אותם בצורה אחרת.
(ו) לא ישפוך אדם מים או נוזלים אחרים לרחוב ולא יתן להם להישפך כאמור.

ענשים
12.
העובר על הוראה מהוראות חוק עזר זה, דינו - קנס 600 שקלים חדשים , *ואם עבר על הוראות סעיף 5 )ג(, והמועצה לא השתמשה בסמכויותיה לפי סעיף 6, והיתה העבירה נמשכת, דינו - קנס נוסף 24 שקלים חדשים *לכל יום שבו נמשכת העבירה אחרי שנמסרה לו עליה הודעה בכתב מאת ראש העיריה אחרי תום התקופה שצויינה בהודעה או אחרי הרשעתו בדין.

ראובן אהרונוביץ
ראש עירית בני-ברק

אז מי שרוצה ומאמין בשינוי ישלח גם הודעה לעיריית בני ברק - מחלקת איכות הסביבה או למייל של מנהל מחלקת איכות הסביבה מר מרדכי ויסלובסקי vislovski_m שטרודל bbm.org.il או למר סיטקוב ישי isi שטרודל Bbm.org.il (רכז אכיפה במחלקת איכות הסביבה בעיריית בני ברק).

בבקשה לעדכן פה מה הגיבו מעיריית בני ברק.

בני ברק (1).jpg
בני ברק (4).jpg
בני ברק (6).jpg

בני ברק (12).jpg

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

תילתן

משתמש סופר מקצוען
צר לי להרוס לך פוסט כ"כ מושקע ומתויג אבל,
בכל עיר באזורים הישנים המזגנים מטפטפים על העוברים ושבים
בבני ברק יותר?
יכול להיות אבל לא אני ולא אתה ספרת כמות משקעים מהמזגנים.

חלב מוקצף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
בבני ברק יותר?
בבני ברק יש פחות מקום במדרכות לנסות לתמרן ולהתחמק מהטפטופים הטרדניים...

יאיר צ

משתמש פעיל
זה נורא ואיום, בנוסף לחוסר הנוחות שבפטוף מים על הפנים והבגדים, זה גם ממש מזיק פאות וכדו' ורבני ב"ב כבר בתייסו לזה ואמרו שיש בזה דין מזיק וגזל
כשאני רואה את זה בא לי פשוט לסתום את סוף הצינור של המזגן, שיטפטף להם בבית!

יאיר צ

משתמש פעיל
בבני ברק יותר?
כל הכבוד שאתה בני ברקי צדיק שלא יוצא מגבולות עיר התורה והחסידות
אבל זה ממש ממש לא נכון, יש אפשרות אחרת, עיין ערך ק"ס אלעד ב"ש ועוד ועוד

יאיר צ

משתמש פעיל
ו....
הרבנים אומרים והציבור ממשיך להזיק ולגזול?
זה לא מסתדר לי עם זה:
רוצה עוד דוגמאות שרבנים לחוד ואנשים לחוד, יש לי הרבה...
יש דברים שהרבנים חושבים ולא מוציאים ברעש גדול כי הם יודעים שהציבור לא ישמע בלי שיעשו על זה קול רעש גדול וזה לא שווה את הבלאגן, אבל אם תבוא לבי"ד עם כזה מקרה יתכן הם יחייבו את המזיק

תילתן

משתמש סופר מקצוען
מה זה משנה, יש שם מזגנים
וחוצמז'ה מה הבעיה להוריד צינור עד הרצפה, שרק המדרכה תהיה רטובה ולא הפנים שלנו?
בבית חדש לא מטפטף מהמזגנים
ואם יהיה צינור עד הרצפה איך יקיימו את המצווה הקדושה:
"שלי שלי ושלך שלי"

חלב מוקצף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
שאלת תם: עוברים ושבים לא שמים לב שמטפטף..וזזים הצידה?
הבעיה שבבני ברק אין כל כך לאן לזוז
טפטופים מלפניהם
עגלות ואימהות ממהרות מאחוריהם
קיר לשמאלם
כביש סואן לימינם....

אז לפעמים אין ברירה אלא להמשיך בצעד מודע לתוככי הטיפות והשלוליות, ובבית לשקם נזקים.

כי ביננו, קריעת ים סוף זה לא נס שקורה בכל יום

יאיר צ

משתמש פעיל
אני מבין את הציניות והבדיחות, באמת זה מצחיק (גם אותי) כשיושבים מול המקלדת,
אבל בשעת מעשה זה פשוט מציק, רק אתמול הייתי בבני ברק, וזה לא לעניין שצריך לבדוק כל הזמן שלא יטפטף לאשתי על הפאה, או על העגלה של הילדה או על החולצה..., וחוצמזה' בתכלס' בסוף מתפקשש לך כמה פעמים ואתה נרטב הדיוק בשבת על הבורסלינו החדש, נו באמת...

הי אני אפרת

משתמש סופר מקצוען
מי שבכל זאת הצליח לגלול את ההודעה הפותחת והאצבע שלו לא נתפסה, וזכה להגיע עד הנה, כנראה יש לו שרירים חזקים
כל שעליכם לעשות, לחייג באצבע אחרת לעיריית בני ברק ולהתלונן, אם לא יועיל לא וגו'
מהיכרותי השטחית בלבד של העיר הנל זה מדוייק לתיאור, נאום הפאה שחזרה מסירוק רק יום קודם וזכתה לברכת שמים

יאיר צ

משתמש פעיל
מי שבכל זאת הצליח לגלול את ההודעה הפותחת והאצבע שלו לא נתפסה, וזכה להגיע עד הנה, כנראה יש לו שרירים חזקים
כל שעליכם לעשות, לחייג באצבע אחרת לעיריית בני ברק ולהתלונן, אם לא יועיל לא וגו'
מהיכרות שטחית בלבד זה מדוייק לתיאור, נאום הפאה שחזרה מסירוק רק יום קודם וזכתה לברכת שמים
אשרי המאמין שהם יעשו משהוא, בערך כמו שיאכפו שם בניה בלתי חוקית...
(בקשר לגלילה שים לחיצה על הגלגלת ותוריד עד למטה / תלחץ END)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה