דרוש מידע צאו והתפרנסו זה מזה!

מצב
הנושא נעול.

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

גנבת לי את הנקודה הבאה שרציתי לכתוב!
לא פייר...

חשבתי להציע שהמודעות לעניין תגבר דווקא בתוך הקהילות.
דהיינו שעסקני הקהילות השונים ידאגו בעצמם לקהילות שלהם, וככה הקמפיינים יהיו ממוקדי מטרה, פונים לקהל יעד ברור, והאפקטיביות תגדל לאין ערוך!
כמעט בכל קהילה קיימת כיום 'וועדת השמה' שתפקידה לדאוג לאברכי הקהילה העובדים לפרנסתם למקצועות מכובדים המתאים לרוח התורה.
למה שלא ידאגו גם לקמפיין עידוד צריכת השירותים הקהילתיים?

אגב, זה יכול גם להיות פיתרון לנושא השני שהוזכר.
אם הוועדות הללו ידאגו לבני קהילתם להדרכה נכונה כיצד לפתוח עסק, ואם זה ישתכלל, גם לדאוג להלוואות בתחילת הדרך, תפסנו כמה וכמה ציפורים במכה!
זה יכול לעבוד, למרות שנראה לי שגם יהיה ארגון חרדי גדול שידאג לכל עמך בית ישראל זה יהיה יותר אפקטיבי.
כי בקרב הקהילות יהיה את אלו שיצליחו ואת אלו שפחות.
חוץ מזה שאחד הדברים שצריך לשפר, זה לקנות מכל בעל עסק חרדי ולא משנה לאיזה מגזר הוא משתייך.
שתהיה אחדות בנושא.
עצם זה שהוא חרדי שומר מצוות אמור לשכנע אותי יותר לקנות אצלו מאשר אצל בן דודי השמאלני. (שמאל הידיים)

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לא מזמן קניתי קניה גדולה ברשת 'אייס', ורק אחר כך נודע לי שהם מחללי שבת ה"י.
וואוו, לא ידעתי...
אבל סתם אתגר, תביא תחליף במחירים ובמבחר שלו...
מאידך, לא מזמן דיברתי עם אברך יר"ש שתיאר לי בכאב שהוא מצידו היה רוצה לצרוך רק עסקים שומרי שבת, אבל מה לעשות של'חמת גדר' לדוגמא אין מתחרה אמיתי?
לא רק חמת גדר כמעט כל דבר שקשור לפנאי...
וגם אם כולם יתאגדו, מה יעזור עם יהיה אטרקציה מסויימת ששומרת שבת רק באשקלון למשל? הציבור גדול ומתפרס בכל מקום...

גימפעל

משתמש מקצוען
אני רואה שהרבה כתבו על כך שאצל כאלו שאינם מאנ"ש השירות יותר טוב ווהמחיר הרבה יותר זול

דבר ראשון אפשר להתחיל לשים לב לקנות אצל יהודים יר"ש מתי שהשירות הוא טוב והמחיר לא יותר יקר
זה פשוט דורש טיפה תשומת לב

דבר נוסף מה שנכתב הינו הכללה שוודאי אינה נכונה (לפחות לא בחלק של השירות)
וכמו שיש סיפורים על כאלו מאנ"ש שלא נתנו שירות והפקיעו מחירים
יש לא פחות סיפורים דומים על כאלו שאינם מאנ"ש
אין שום סיבה שחרדי יהיה פחות אמין ונחמד אלא ממש להיפך
כל מי שביקר במוסך יספר לכם על השירות והאמינות הנמוכים וזו רק דוגמא
את צודקת במיליון אחוז,
אף אחד (לפחות אני) לא התכוון שכל החרדים עושקים ומפקיעים מחירים,
רק לגבי הקמפיין של לפרנס חרדים טענו שהקמפיין מיותר ואין בו תועלת כי אם יתנו שירות ואדיבות יקנו שם ואם לא לא יקנו למרות שהוא חרדי.

גימפעל

משתמש מקצוען
יש בעיה שאנשים שנותנים שרות טוב החליטו להרים את המחיר יותר ממה שצריך ולא חוסמים אותם
לדוג/ לאחרונה מחיר הסת"ם עלה בכ50% אן לזה שום סיבה ורק מה יש איזה שהוא זכות שעדיין לא עמדתי על טיבעה לעלות מחירים בלי קשר [ב"ה בעליית הסת"ם הנזק הוא לא גדול כי מי שרוצה לקנות ספר תורה הוא בדרך כלל עשיר והקושי זה רק בתפלין ומזוזות וזה יחסי רק קניית דירה וובר מצווה של ילד.
עליית המחירים של הסופרים זה חלק מגלגל השלג של עליית המחירים הכללית,
סופר משלם יותר משכנתא או שכר דירה אז הוא מעלה את המחירים.

גימפעל

משתמש מקצוען
.1) אתחיל מהדוגמא של רפאל וואהל: מפעל סופר דרינק שהיה בבעלות חרדים נסגר מכיון "שהחרדים לא צרכו אותו", ואילו באמריקה החרדים כן צורכים את ה"סופר דרינק המקומי". מכאן מסיק רפאל, לכן החרדים בברוקלין עשירים ובישראל לא.

ואני שאלה, מדוע הכותב נקט דווקא במפעל סופר דרינק של החרדים, ולא נקט במפעל שתיה מתוקה של חרדי אחר בארצינו - פפסי [טמפו], של משפחת בר? משפחה ליטאית שהילדים שלה מתחנכים במוסדותינו והבעלים תורם גדול למוסדות הקודש?

יש פה נקודה חשובה: מפעל טמפו מייצר מוצר פנטסטי, ששווה להרבה מאד אנשים לרכוש אותו. הוא מוצר מעולה, במחיר טוב לעומת קוקה קולה. הוא זמין לרכישה ומופץ בהמון. כל כך פנטסטי שיהיה לנו מאד מוזר אם מישהו יעמוד ויאמר "צאו והתפרנסו זה מזה קנו פפסי קולה".
סופר דרינק לדעתי פשטו רגל בגלל שניסו להיכנס לנעליים גדולות מהם,
אם הם היו מוכרים רק סודה היו ממשיכים להרוויח.

אבל למעשה נהינתי מכל מילה שכתבת, היטבת להגדיר זאת היטיב.

גימפעל

משתמש מקצוען
וואוו,
כ''כ הרבה יש מה להגיב.
-לשני הצדדים:
  • כנותן שירות בחנות אני יכול להעיד שיש לקוחות שצריכים ללמד אותם תרבות. ולפני שיגידו שעל בעלי העסקים ללמוד תרבות שירות מהו, על הלקוחות לדעת שגם אם אני הולך עם זקן ופאות, אני לא יכול להוזיל את המחיר בשביל סתם וכלום [כמה סוגי סתם וכלום יש בדבר: -הכנסת כלה. -יתומות. (הבוס שלי עדיין לא מכסה את החודש מאז שהוא פתח את החנות...) -אצל האחרים יותר זול (אז אולי תלך לקנות אצלם?) -סתם כך, למה שלא תתן לי הנחה (אוף, אין לי מה לענות על זה...)] וזה חוץ מהדבר הזה, שמגרד לי בראש כשאני נזכר בזה, של לקוחות שמגעים חמש דקות לפני הסגירה ויושבים לך על הווריד עד אמצע הלילה.​
  • על הרבה בעלי עסקים מהמגזר באמת יש חובה מוסרית ומסתברת ללמוד כמה דברים על שירות, ניהול, וסחר הוגן.​
למה במכולת אחרי שמעבירים את המוצרים בקודן אף אחד לא מבקש הנחה ?

ההסבר פשוט כשהמחיר מצד המוכר הוא מחיר קבוע שמעודכן אוטמוטית בקופה הלקוח יודע שזה המחיר ואי אפשר אפילו לעגל אותו,
אבל אם המוכר אורמ לו בשבילך זה כך הלקוח מנסה להתמקח ולהוריד קצת יותר,

וזה חלק מהתרבות הישראלית שבין המוכרים ובין הלקוחות סובלים מכך.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ויש לי ראיה שאתה צודק, בא נדמיין שיש אדם חרדי שיפתח ליין של מכשירים שמותאמים למגזר וכולם יקנו רק ממנו. ובא נמציא שם לחברה הדימיונית, נאמר "חדרן"
זו דוגמא לנותן שירות שאין לו מתחרה מהציבור החילוני.
הקהל שלו די שבוי.
כדי לבדוק את התרחיש צריך להשוות מול ספק שעמיתו החילוני מציע שירות מתחרה.

ג. נ. המידע שלי על חדרן הוא בעיקר מפרוג, אבל גם בגזרת המכשירים הכשרים שאני צורכת - המצב לא מרנין, בלשון המעטה.
ואת המילה הנפיצה ׳ועדה׳ אני משאירה מחוץ לדיון.

ללא שם

משתמש רשום
ברור שבשיקולים צרים של כדאיות זה לא תמיד משתלם אבל מי שקונה אצל לא חרדי כי פחות משתלם לו ובמקביל תורם לעמותות ומחזיק גמ"חים כי הוא מרחם על עניים אז בשבילו המודעה הזאת שיבין שבעל עסק חרדי שיקנו אצלו לא יהיה עני ולא יצטרך להזדקק לתרומות שלך אם תקנה אצלו והוא ירגיש הרבה יותר טוב, ובעקיפין כולנו נרוויח מזה שבתוך הקבוצה החרדית יהיה יותר כסף ויותר הצלחה במסחר - נהיה ציבור יותר עצמאי עם יותר חוסן כלכלי.

פיין תמרי

משתמש פעיל
יש בזה משהו נכון..
הלקוח החרדי הוא קצת שונה לפעמים.
לא נעים לי לכתוב את זה,
אבל אחד הסוכנים אמר לי פעם ש:" הציבור החרדי היא ציבור קשה עם הדרישות שירות שלו"
אמר את זה אדם לא חרדי...
לא היה לי נעים כחרדית המעמד הזה...

אני וביתי

משתמש מקצוען
לא נעים לי לכתוב את זה,
אבל אחד הסוכנים אמר לי פעם ש:" הציבור החרדי היא ציבור קשה עם הדרישות שירות שלו"
אמר את זה אדם לא חרדי...
לא היה לי נעים כחרדית המעמד הזה...
הוא סתם לכלך בתור סוכן עוד נסיון לשיווק מכירות או להוריד לקוח מדרישות. רק החרדים קשים כל השאר כבר מזמן היו קונים ממני, לא להתרגש פשוט להחליף סוכן.

אלי @@@

משתמש מקצוען
עליית המחירים של הסופרים זה חלק מגלגל השלג של עליית המחירים הכללית,
סופר משלם יותר משכנתא או שכר דירה אז הוא מעלה את המחירים.
אני יוסיף עוד
אנשים שכחו שהקלף עלה והדיו והמי קלף והגירים והמחקים והסכינים וכן המתייגים והמגיהים העלו מחירים וכמובן הדירות סופרים שעלה השכירות והארנונה והחשמל ועוד ועוד דברים שאנשים לא חושבים שהם קשורים לסופר
וכמובן הקורונה

אני וביתי

משתמש מקצוען
אני יוסיף עוד
אנשים שכחו שהקלף עלה והדיו והמי קלף והגירים והמחקים והסכינים וכן המתייגים והמגיהים העלו מחירים וכמובן הדירות סופרים שעלה השכירות והארנונה והחשמל ועוד ועוד דברים שאנשים לא חושבים שהם קשורים לסופר
וכמובן הקורונה
דיברתי עם סופר לאחרונה הדברים עלו אבל העליה במחיר המוצר הסופי הרבה יותר גבוהה בגלל הביקוש הגבוה בעיקר מחו"ל.

Yahalom

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בלת"ק
ברמה עקרונית המיזם נכון מאד, אבל לפעמים קשה ליישום
דוגמא שהייתה לי, היה לי דפיקה חיצונית ברכב (גדולה ומכוערת אבל חיצונית)
במוסכים בארץ רצו 12000 ש"ח ובאחד היישובים עשו לי הכל ב3000 ש"ח ונראה מצויין!
....

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
וואוו,
כ''כ הרבה יש מה להגיב.
-לשני הצדדים:
  • נקודת מוצא: דוד המלך אמר 'צאו והתפרנסו זה מזה' ולא 'צאו ופרנסו אחרים' או 'צאו והתפרנסו מהגויים'. -עלינו לדאוג לפרנס ולהתפרנס מאחינו.​
  • שימו לב! ממשמעות דבריו של מלכינו, נמצא שהעניין מוטל יותר על המתפרנס שעליו להתאים [זיך צישטעלן] ללקוח המפרנס ולשאוג שקהל היעד שלו יהיה הקהל שאיתו הוא חוגג את חגיו.​
  • נקודת מוצא שניה: הרמב''ם פוסק שהמעלה הראשונה במצוות צדקה הינה לפרנס את העניים. -ויש כמובן גם בזה העדפה לעניי עירך.​
  • מה שבטוח: אם אני לא מקבל תמורה הולמת לתשלום, אין עלי שום חיוב ואולי אפילו אין עניין בזה לפרנס את ה... שלא נותן את התמורה.​
  • כנותן שירות בחנות אני יכול להעיד שיש לקוחות שצריכים ללמד אותם תרבות. ולפני שיגידו שעל בעלי העסקים ללמוד תרבות שירות מהו, על הלקוחות לדעת שגם אם אני הולך עם זקן ופאות, אני לא יכול להוזיל את המחיר בשביל סתם וכלום [כמה סוגי סתם וכלום יש בדבר: -הכנסת כלה. -יתומות. (הבוס שלי עדיין לא מכסה את החודש מאז שהוא פתח את החנות...) -אצל האחרים יותר זול (אז אולי תלך לקנות אצלם?) -סתם כך, למה שלא תתן לי הנחה (אוף, אין לי מה לענות על זה...)] וזה חוץ מהדבר הזה, שמגרד לי בראש כשאני נזכר בזה, של לקוחות שמגעים חמש דקות לפני הסגירה ויושבים לך על הווריד עד אמצע הלילה.​
  • על הרבה בעלי עסקים מהמגזר באמת יש חובה מוסרית ומסתברת ללמוד כמה דברים על שירות, ניהול, וסחר הוגן.​
  • אחרי הכל: אני בעד המיזם.​
  • (אבל, אולי צריך גם באמת להשקיע בחלקים האחרים שהוזכרו כאן ובכתבות של רפאל...)
[אשמח אם תגיבו לי בלייק אם אתם מתחברים (אפילו אם אתם חולקים עלי) וב'עצוב' אם אתם לא כ''כ איתי בעניין הזה.]
אתה כותב נפלא כרגיל
וגם יש לך נסיון בעסקים
אבל באמת בלי ציניות רק אם תוכל להסביר לי את המשמעות של ההוראה "צאו והתפרנסו זה מזה"

ויש לי ראיה שאתה צודק, בא נדמיין שיש אדם חרדי שיפתח ליין של מכשירים שמותאמים למגזר וכולם יקנו רק ממנו. ובא נמציא שם לחברה הדימיונית, נאמר "חדרן"

נקבל מהם שירות הוגן? מחירים הוגנים? או שהם ישתוללו ויעשקו ויעשו מה שהם רוצים כי אנחנו בידיים שלהם?

הא???!!!
"היי לשניכם

"צאו והתפרנסו זה מזה" זה תחילת הסיפור.

חכמים ענו לדוד המלך שלא - "אין הבור מתמלא מחולייתו". זה בדיוק טיעון כלכלי!

כי כלכלה שנשענת על עצמה [התפרנסו זה מזה] מייצרת צפון קוריאה וברית המועצות.

"להתפרנס זה מזה" לא מביא רווחה, זה מביא צמצום של מבחר, יוקר מחיה, תורים ארוכים, מחסור במוצרים, טענות איש על רעהו, השגות גבול, מונופולים טבעיים, מדיניות פרוטקציות, וכו'. [כל אלו תופעות שמתרחשות במקומות בהם מגבילים את המסחר ליבוא כדי להחזיק עסקים מקומיים]

ו... דוד המלך הסכים איתם. "צאו ופשטו בגדוד".

לקחת את ההוא אמינא של הסיפור, ולהפוך אותו לדרך חיים, זה חלק מהעיוות של השיח.

פלמינגו.

משתמש מקצוען
3. שירות מכבד ללקוחות, הרבה פעמים דווקא בגלל שהלקוחות מאנ"ש יותר קל לבעלי עסקים לזלזל בעניין של רמת השירות וזה משפיע על חווית הקניה ועל האם שווה לחזור ולקנות.
אישית. בעונה הקודמת נתקלתי בבעלי חנויות "היימישע" שקיבלתי שירות לא נעים בכלל לא אפרט כאן אבל בסגנון שקנית ושילמת זהו שלום ולא להתראות עד הקניה הבאה ותכל'ס בחנויות האלו אני כבר לא נכנסת בכלל! אז מה הם הרוויחו?

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
קראתי המון
כמעט את כל התגובות
אני חושב שכמו שקוראים פה העניין מורכב
אני לא חושב שהתגובה שלי היא זו שתסכם את העניין
ויותר מזה יש פה כאלה שיותר מייבינים ממני
אני ינסה להביע את דעתי בתקווה שמישהו אחד לפחות יחשוב על זה
לא למדתי כלכלה
אבל קראתי קצת
איך שאני מבין שכלכלה עובדת
בעצם למה הכסף בעולם לא נגמר?
או בעצם איך הוא מתרבה
התשובה יחסית פשוטה
בעצם בגלל שכיום הכסף הוא רק מדד של ערך
ככל שהתוצר עולה אפשר לייצר יותר כסף
אם לא נייצר יותר כסף
המחירים ירדו שזו עוד דרך לרבות כסף
עכשיו בעצם לשאלת היבוא יצוא
בעצם לכלכלה הכי טוב לייצא כמה שיותר
כי ככה הכסף מתרבה
ולייבא כמה שפחות ככה הכסף נשאר בפנים
הבעיה היא
שהשוק נהיה בעייתי
עם העיוותים שדוברו כאן
חוסר שירות
עליית מחירים וכו
וכמובן ככל שכלכלה יותר מצומצמת
זה מגביל גם את התרחבות העסקים
אז מה למעשה
אז אין תשובה חד משמעית
אבל לפחות תחשוב על השכן שלך
אתה לא חייב לקנות רק אצלו
אבל תיקח בשיקולים גם אותו
המטרה שלנו היא שהוא יתפרנס
גם פתיחת השוק לגורמים חיצוניים צריכה להיות מתוך תפיסת העולם הזאת
וכמובן להוציא מהראש את זה שהשכן בטוח פחות טוב
לעיתים אין זמן לבדוק
אבל כשאתה בין כך לוקח 5 הצעות מחיר
למה אתה לא לוקח גם מהשכן?
נראה לי שהובנתי
אם לא אני יתמצת
לכלכלה טוב שהיא מתחזקת את עצמה זה מרבה את התוצר וגורם או להוזלה או לריבוי של כסף
מצד שני זה יכול לגרום לכלכלה חולה
לכן כדאי ליצור כלכלה חרדים טובה
ולא לנעול את הדלת לכלכלת חוץ

ישנה עוד נקודה שמקשה בארץ
והיא ריבוי האברכים כי"ר
שגורמת שהחברה לא מסוגלת להחזיק את עצמה מבחינת צרכים
אבל אני מאמין שזה אתגר אפשרי

סודו של המלאך

משתמש מקצוען
אם באמת אתה קונה רק כחול לבן וצורך את כל צרכיך בקהילה אז שכוייח
אבל אם אתה קונה חליפה שמיוצרת בטורקיה למרות המרמרה או מיונז משוויץ או נעליים מספרד ועוד מוצרים כמו סלומון מנורבגיה ושלא נדבר על מוצרים מסין
והמחנה המשותף של כל המדינות הללו שהם תומכות במחבלים ומממנים את הארגונים בחו”ל שנגד ישראל ומצביעים באו”ם נגד ישראל
אז לא לבלבל את השכל

דבר ראשון אני מתנצל על הבלבול שגרמתי לך בשכל.

ואני ינסה לעשות סדר בבלבול.

כל אחד עושה עד כמה שהוא יכול
וגם אף אחד לא הכריח אותך לא לפרנס מחבל
רק צריך לשים את זה על השולחן
אלו הנתונים
גם המחבל מנווה יעקב היה עובד עד יום קודם בישיבה בבית שמש וחסך לישיבה שם אלפי שקלים מאשר להעסיק מישהוא אחר
אבל תכלס איך שלא תהפוך את זה ומאיפה שלא תסתכל על זה המציאות היא שזה לפרנס מחבל !!!

לגבי סין וטורקיה אם היה אופציה נורמאלית וודאי שזה היה עדיף (בלי קשר למחבלים, לא ידוע לי שכל הטורקים והסינים מחבלים, ודאי שלא ברמה של בני דודינו מהשטחים ובכפרים הסמוכים, אבל יתכן בהחלט שאתה צודק, וגם הם מחבלים, לא נכנס לזה, רק שאין לי כל כך אופציה אחרת)

סודו של המלאך

משתמש מקצוען
דבר נוסף לגבי בעלי עסקים חרדים
(ודאי שזה לא כך בכל המקרים אבל גם זה קיים)

הרבה פעמים הלקוחות מצפים ממך בגלל שאתה חרדי היימישע'ר משלנו, שאתה תהיה הפראייר שלהם, וכשזה לא קורה הם נפגעים ומכריזים שאין שירות, וכו'
מה שנקרא כגודל הציפיה כך גודל האכזבה.

בקניה ברשתות גדולות או מבעלי עסקים לא מוכרים, אין ציפיות ואין אכזבות.

חשוב להדגיש שוודאי שזה לא קורה הרבה, אבל זה גם מציאות שקיימת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה