קורונה פתק ממשפחה חרדית בבני ברק לחיילי צה״ל.

• פותח הנושא Panda
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

Panda

משתמש מקצוען
זה כבר כפירה
רק זה מה שעוזר לנו רק לימוד התורה"תורה מגנא ומצלא" ומי שלא מאמין בזה שיבדוק אם יש לו אמונה בבורא עולם
לא מתכוון לגרור את הפוסט האהבת ישראל הזה לפוסט וויכוחים ושנאה למגזר אחר בגללך.
כבר כתבו למעלה שתמיד במלחמות בעם ישראל בהוראת התורה התחלקו לצבא הפיזי וצבא הרוחני.

תגובתי

משתמש מקצוען
כבר כתבו למעלה שתמיד במלחמות בעם ישראל בהוראת התורה התחלקו לצבא הפיזי וצבא הרוחני.
היכן בדיוק ראיתם שנאה למגזר אחר בדברי

מרחבית

משתמש מקצוען
גם אני בהחלט בעד להודות למי שפועל עבורינו! (לא בנוסח המכתב שהובא, אך כן להודות!)

רק למנוע טעות: כשמדובר על חלק לומדים וחלק נלחמים במלחמות ישראל, היה מדובר על צבא פיזי שומר מצוות לחלוטין ומונחה לגמרי על פי התורה וגדוליה. זה חוץ מהצבא הרוחני.
זה לא היה דומה להיום. לא במלחמת מדיין של משה רבינו, ולא במלחמות יהושע בכיבוש הארץ. גם הצבא הפיזי פעל אז במאקרו ובמיקרו אך ורק לפי התורה וציוויי ד'.
מה עוד, שהצבא הרוחני היה באחוזים הרבה יותר גדולים מהיום. כל הציבור החרדי לא מגיע לאחוזים שאז בזמן מלחמה היו בצבא הרוחני. חסרים לנו היום לומדי תורה רבים מהעם ביחס למה שהיה אז!

נערך לאחרונה ב:

שרי ו

משתמש סופר מקצוען
זה כבר כפירה
רק זה מה שעוזר לנו רק לימוד התורה"תורה מגנא ומצלא" ומי שלא מאמין בזה שיבדוק אם יש לו אמונה בבורא עולם
תורה מגנא ומצלא, וגם חסד חשוב לכלל ישראל.
"הרוצה להנצל מחבלי משיח - יעסוק בתורה ובגמילות חסדים."
ולעזור למי שצריך עכשיו עזרה בבני ברק, זה חסד.
כל עם ישראל קיבל תורה, לא רק החרדים.
למה שלא נשמח שלא רק אנחנו זוכים במצוות?

נערך לאחרונה ב:

טעם של פעם

משתמש פעיל
כל עם ישראל קיבל תורה, לא רק החרדים
אבל כדי לקיים נעשה ונשמע חייבים להיות חרדי ...סורי

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה, שֶׁהַבּורֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמו גּומֵל טוב לְשׁומְרֵי מִצְותָיו וּמַעֲנִישׁ לְעובְרֵי מִצְותָיו.

שרי ו

משתמש סופר מקצוען
לגמרי,
אבל תראי שגם בתנ"ך עמ"י בזמן מלחמה היה מתחלק, היו כאלה שישבו ולמדו, והיו את אלו שיצאו להלחם (ויש הלכות מי יכל לצאת וכד')
בפירוש, הם השליחים. ומותר להוקיר להם על כך, "ובמקום שאין אנשים השתדל להיות איש"
נכון.
הרב גרשון אדלשטיין אמר בזמנו, שחייל - אפילו חילוני לחלוטין - שנהרג במהלך מלחמה כדי להגן על כלל ישראל, זוכה לחיי העולם הבא, בגלל מה שעשה למען עם ישראל, ושמת על קידוש השם. (לא זוכרת ציטוט מדויק, אבל הרעיון מובן, אני מקוה. להתכחש לכך שגם להשתדלות מעשית יש חשיבות, זה כמו להגיד עכשיו שבתי חולים מיותרים, כי רק התורה שומרת. התורה היא הבסיס, ואנחנו מחויבים להשתדלות מלאה בהצלת חיים, כולל כל מה שזה כולל. ממילא צריך הכרת טובה למי שעושה את ההשתדלות המעשית, בכל תחום)

שרי ו

משתמש סופר מקצוען
אבל כדי לקיים נעשה ונשמע חייבים להיות חרדי ...סורי

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה, שֶׁהַבּורֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמו גּומֵל טוב לְשׁומְרֵי מִצְותָיו וּמַעֲנִישׁ לְעובְרֵי מִצְותָיו.

להיות חרדי - זה כלי חשוב. זו לא מטרה.
המטרה היא שמירת מצוות בדקדוק, ביראה ובאהבה.
יש הרבה אנשים שעובדים את השם, והם לא חרדים.
ויש גם הרבה חרדים מכל מיני סוגים.
הציבור החרדי שומר על התשתית של עם ישראל, על קיום המצוות ברצינות.
אבל בעולם הבא לא נשאלים האם היית חרדי, אלא שאלות אחרות, והתשובות לשאלות הללו משתנות מפרט לפרט. לא נכנסים אוטומטית בגלל ש'אני חרדי', וגם לא נשארים בחוץ בגלל ש'אני לא חרדי'.

מרחבית

משתמש מקצוען
אנשים עושים כל מיני דברים טובים בעולם. ד' לא ייקפח שכרו של אף אחד.
אך יש הבדל מהותי אם עושים דברים כי כך נראה לי או מרגיש לי, או קודם כל בבסיס, מקבלים עלינו את ד' למלך, ואת ציווייו למחייבים!
יש הבדל גדול אם אדם מקבל על עצמו עול מלכות שמיים או לא.

נערך לאחרונה ב:

טעם של פעם

משתמש פעיל
להיות חרדי - זה כלי חשוב. זו לא מטרה.
המטרה היא שמירת מצוות בדקדוק, ביראה ובאהבה.
יש הרבה אנשים שעובדים את השם, והם לא חרדים.
ויש גם הרבה חרדים מכל מיני סוגים.
הציבור החרדי שומר על התשתית של עם ישראל, על קיום המצוות ברצינות.
אבל בעולם הבא לא נשאלים האם היית חרדי, אלא שאלות אחרות, והתשובות לשאלות הללו משתנות מפרט לפרט. לא נכנסים אוטומטית בגלל ש'אני חרדי', וגם לא נשארים בחוץ בגלל ש'אני לא חרדי'.
לא חשוב איך קוראים לזה אבל צריך לשמור תרי"ג מצוות . נקודה.
ולא מספיק להיות יהודי בלב וכו'

פליימוביל

משתמש רשום
אל מול שנאת האחים וההסתה: פתק ממשפחה חרדית בבני ברק לחיילי צה״ל.
קידוש השם אמיתי!!!!!
שירבו כמוכם בישראל!!!!!
דוד שלי ז"ל נפטר לפני כשנתיים היה חסיד מאד חזק!!
כל פעם כשעבר עם רכבו במקום הבידוק ביציאה מהעיר ובכל מקום שיש בידוק
היה קונה ארטיקים ומביא לחיילים - עלה לו כמה שקלים אבל בטוחני שצבר זכויות אדירות וקידוש ה' ענק !!!!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה