דרוש מידע פתיחת תיק ברווחה

אמא של אלי

משתמש פעיל
במסגרת עבודתי נחשפתי להתנהלות של לפחות 7 רשויות שונות, ישנם ערים בהם הרווחה אינה מתפקדת בכלל גם כשמדווחים להם על מקרים מזעזעים, לעומת זאת בערים אחרות הרווחה מתפקדת מדהים,
בעיני זה ממש מגוחך לומר תתקרבו או אל תתקרבו לרווחה זה ממש כמו להגיד תזהרו מרופאים או תמיד תפנו לרופאים....
זו הכללה ממש לא עניינית.

סוכריה11

משתמש צעיר
אני יודעת שיש מצבים קשים
והילדים סובלים מאוד ורוצים לצאת מהסיבוכים של הבית
אני באה לומר שעדיף במוח ולא בכוח, שהרווחה לאו דווקא היא הכתובת

אני מכירה משפחה שהילדים מאוד סבלו מהמצב בבית
הרווחה נכנסה והיתה להם עו"סית זוועתית שניסתה אף לשלול מההורים זכויות בילדיהם. בנס היא חולפה ולמזלם היתה להם עו"סית מיוחדת - באמת עזרה לשקם את המשפחה ואת כל המשפחה.
זה לקח 2-3 שנים אבל זו המטרה..

וזה חבל שרוב הסיפורים בדרך כלל נגמרים באבא בכלא וילדים מחוץ לבית..

זהו שלא תמיד :(

לא תמיד יש איך לעזור :(
חשבתי שבשביל זה נועדה הרווחה - כדי לטפל
בשביל מה יש להם כ"כ הרבה מטפלים מקצועיים ותקציב

רווחה לא סתם פועלת, אם האבא נכנס למאסר של 3 שנים יש כאן סיפור קשה עם הוכחות בשטח...
חבל לי עד כמה אנשים לא מודעים איך עובדת המערכת..
הוכחות בשטח אומר "עד שלא הוכח אחרת.." - לא שדווקא ראו הוכחות
עד שלא תראו בעצמכם כנראה לא תאמינו

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני יודעת שיש מצבים קשים
והילדים סובלים מאוד ורוצים לצאת מהסיבוכים של הבית
אני באה לומר שעדיף במוח ולא בכוח, שהרווחה לאו דווקא היא הכתובת

אני מכירה משפחה שהילדים מאוד סבלו מהמצב בבית
הרווחה נכנסה והיתה להם עו"סית זוועתית שניסתה אף לשלול מההורים זכויות בילדיהם. בנס היא חולפה ולמזלם היתה להם עו"סית מיוחדת - באמת עזרה לשקם את המשפחה ואת כל המשפחה.
זה לקח 2-3 שנים אבל זו המטרה..

וזה חבל שרוב הסיפורים בדרך כלל נגמרים באבא בכלא וילדים מחוץ לבית.
ממש לא, הסיפור הזה נגמר כך כי היתה לזה סיבה.
חשבתי שבשביל זה נועדה הרווחה - כדי לטפל
בשביל מה יש להם כ"כ הרבה מטפלים מקצועיים ותקציב

חבל לי עד כמה אנשים לא מודעים איך עובדת המערכת..
הוכחות בשטח אומר "עד שלא הוכח אחרת.." - לא שדווקא ראו הוכחות
את לא יודעת באיזה מצבים מדובר,
בית משפט לא נותן סתם 3 שנים,
הוכחות בשטח הכוונה לראיות....
מסמכים רפואים / הקלטות וכאלו.

סוכריה11

משתמש צעיר
השאלה במקור היתה לגבי חסרונות מול הטבות

לא התכוונתי להעלות נושאים כואבים כאלו
זה נושא מאוד רגיש ולא פשוט

אלא.. מביאה מודעות לציבור לגבי דברים אחרים שקרו ברווחה.

כמובן שלא כל הסיפורים ברווחה כ"כ זוועתיים,
(ונגיד שיתכן ויש מצב שלא היתה ברירה אחרת, למרות שזה בודאי המקום האחרון!!)

אבל יש מספיק סיפורים על אנשים שפתחו תיק בתמימות וזה נגמר בסיוט ובביקורים וחפירות במשפחה
גם לאנשים נורמליים..

לכן לגבי פתיחת תיק בעצמכם-
תוותרו לעצמכם על הסבל המיותר

ונקווה לטובת עמ"י שלא נדע עוד צער

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
וואו, זה כל כך לא נכון,
יש כאן הרבה תגובות אמוציונליות וצהובות, אבל זו שהיא יותר טכנית קל לי יותר לענות עליה.
ככל הנראה זה תלוי לשכה. כי אצלנו קשובים ברמה גבוהה, ויש גמישות ופתיחות עד לרמה של- "לא נעים לי כי היא מהקהילה של חמי"- אז מחליפים עובדת.
ולגבי פתיחת תיק, באמת, אם יש צורך אמיתי אז- או שפונים כי הצורך גובר על ההתלבטויות או שהמשטרה תפנה והתיק ייפתח.(אלימות\הזנחה) מקרים קטנים שרוצים רק ''להוציא כסף מהרווחה' כי קשה לסגור את החודש", בכוונה לא מתייגת את הכותבת, שלא יפתחו תיק. בבקשה שלא ייפתחו תיק.

דבר נוסף, בבני ברק יש מחלקה ענקית! לצערינו, של מחלקת מוגבלויות. לשם נכנסים משפחות הכי נורמטיביות, כולל 'היי-סוסייטי' (במושגים של בני ברק כמובן...) ויש להם תיק רווחה פעיל כי נולד להם ילד ת.ד. או על הרצף, או מ"שה.

אני חושבת שמזהים כאן שניים-שלושה ניקים ש"נכוו" כך לפי הרגשתם, וחבל. אני בטוחה שזה לא משקף את רוב מקבלי השירות.
לרווחה בבני ברק יש כאן שם מצוין, את מפרטת כאן איך משיגים את זה...
במקרה שאני נחשפתי, לאחר שכלו כל הקיצין, הוגשה בקשה להחלפת העו"ס, והיא ברוב "מתיקות", התעקשה שרק היא תמשיך ותשפיע מטוב ליבה ורוב "חוכמתה" בתיק.

מרחבית

משתמש מקצוען
חוץ מזה שבגלל השכר הזעום העוסים באים לעבוד שם בד"כ לנסיון ואחכ עוברים למקומות יותר שווים,
זו לא נקודת זכות למערכת, אלא נקודת חובה.
בצומת כל כך רגישה, במקום בו מחליטים עבור אחרים החלטות גורליות, בו נהפכים לפעמים חיים של אנשים לטוב או למוטב, חייבים מומחים של ממש.
ובאופן ותר כללי:
אין ספק שיש עוסי''ם מצויינים. זה לא עוזר לאף משפחה שנפלה על עו''ס גרוע. ואם דבר כזה קורה יחסית הרבה, ולא מדובר במקרים נדירים שהמערכת עצמה מטפלת בהם וממגרת אותם, יש בהחלט מקום לצעוק על הדבר הנורא הזה, גם אם יש הרבה עוסי''ם נפלאים. ויש הרבה כאלה, ודאי שיש.
כל מקרה הוא מקרה בפני עצמו. כל משפחה שצריכה את עזרת הרווחה - זכותה להיעזר באופן הכי מיטבי שאפשר, ולא להיהרס בגלל חוסר עזרה או בגלל טיפול גרוע שמזיק והורס במקום להועיל.
ואם בתוך המערכת יש לשכות שלמות שלא עובדות כמו שצריך, שלא מתפקדות מספיק, או לחילופין יש בתוכם עוסי''ם שמטפלים במשפחות בצורה הרסנית - חייבים לצעוק על זה. ודאי שלא להכליל את כלל העוסי''ם, כי זה עוול כלפי אלה שהם מקצועיים, טובים ומסורים.
מערכת עם כאלה סמכויות להיכנס לחיים של אנשים, לשנות חיים של משפחות - חייבת להיות מאוד טובה, ואם יש בה הרבה בעיות, ויש נפגעים, אין מקום להתנחם בכך שיש גם הרבה טובים. כאמור, זה לא יעזור לאף אדם או משפחה שנפלו על עוסי''ם גרועים.
המערכת צריכה להיות טובה. לא לפעמים טובה ולפעמים גרועה. לא עם סלחנות לכך שחלקים ממנה - עם סמכויות נרחבות - מתפקדים גרוע ומזיקים לאנשים במקום לעזור להם.

נערך לאחרונה ב:

רות גולדבלט

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אין לי למי לנדנד עקב תחלופה של עוסית והשבוע אמורים למצוא מי שתחליף.. מעצבן נורא כי אני ביקשתי ממזמן כרטיס תזונתי ומכשיר חשמלי ואין קול ואין עונה. ממש תסכול.
ב"ה אנחנו לא משפחת מצוקה אבל רחוקים מאד מלסגור את החודש...

הם המפעילים:​

"אשל חב"ד" מפעילה שירות של סיוע במזון למשפחות החיות באי-ביטחון תזונתי ברחבי הארץ

פרטים​

ארגון מפעיל:
אשל חב"ד
מידע נוסף:
פרטי השירות באתר המפעיל
יישוב:
יישובים שונים ברחבי הארץ
טלפון:
02-6501036
עלות:
חינם
תחום ראשי:
הכנסה נמוכה וקשיים כלכליים

נותני השירות​

• אשל חב"ד בשיתוף עם משרד הרווחה, הרשויות המקומיות, הקרן לידידות ולקט ישראל.

אוכלוסיית יעד ותנאי זכאות​

• משפחות החיות באי-ביטחון תזונתי.
  • הזכאות נקבעת בהתאם לקריטריונים שונים, כגון הכנסה פנויה, הוצאות חיוניות, חובות וגודל המשפחה (באמצעות העו"ס המטפל במשפחה במחלקה לשירותים חברתיים).

ההטבות שניתנות​

• כרטיס שנטען בכל חודש ב-350 ₪ לרכישה ברשתות המזון.
  • סל פירות וירקות בשווי 150 ₪ המגיע עד לבית המשפחה.
  • סדנאות שנותנות למשפחות כלים נוספים, כגון: העצמת המשפחה, פניות נפשית, ניהול המזון והמזווה והתגברות על הרגלים.
  • כרטיס לרכישת 5 חבילות של 700 גרם תמ"ל (תרכובת מזון לתינוקות) בחודש.
    • הסיוע בתמ"ל ניתן למשפחות שאושרו על-ידי אגפי הרווחה.

https://www.kolzchut.org.il/he/מדריך_מיצוי_זכויות_למשפחות_שבראשן_הורה_עצמאי_(משפחות_חד_הוריות)

אסתי בראון

משתמש מקצוען
לא הבנתי
הרווחה לא הוקמה בשביל ל-ט-פ-ל ??
מה יעזור להכניס אבא למאסר? זה הכי טוב לילד?? וזה יעזור לאבא?
לכל ילד הכי טוב לגדול בבית

כמובן שיש סיבות שהמצב לא טוב בבית ואז צריך ל-ע-ז-ו-ר
ולא לבוא ולחרב בית

לא באה לאשר התנהגות כזאת, אלא לומר שזה לא הדרך וזה לא מיטיב עם אף אחד
רק נותן לכולם מחוץ לתמונה להרגיש שעושים משהו.

זה לא נכון לומר שהאבא פרק בית בגלל מעשיו הרעים. אני לא מאמינה שעשה זאת מתוך רוע אלא מתוך שלא יודע איך להתנהג אחרת.
וכאן המקום לכוון ולטפל

מי שפרק בידיים למעשה זה אכן הרווחה. אולי כתוצאה ממעשיו אבל הרווחה.

לדעתי זו לא הדרך.
במקום לטפל באבא שלכאורה סובל מקושי כלשהו ולעזור לו (וככה גם לעזור לילד), עושים טראומה לילד (כן טרואמה נצחית כמה שהיא לא נראית כרגע) בזה שמאסרים את האבא.
למשל- אם הולכים לרופא שרואה שיש איזו בעיה בגוף, ואומר שצריך להוציא את הלב כי ככה כבר לא תהיה בעיה! מה אתם אומרים על כזה רופא - האם פתר את הבעיה..?
הרווחה שומעת שיש בעיה, רחמנות על הילד, בואו נעזור לו ונוציא לו את האבא=הלב מהחיים.

האם זו הדרך? לא חושבת שזה בכלל תורם לילד
ומה ועדיף לילד להסתובב ב-5 בתים אחרים?? אז הוא כן יגדל נורמלי? זה לא מסכנות??

שאלה-
היית סולחת לעצמך אם היית עושה דבר כזה לאבא שלך? לא! והיית שונאת את מי ששיכנע אותך לעשות זאת. כי הילד לא רוצה זאת. הוא רוצה רק מצב משופר בבית. זה לא לטובת הילד. זה לטובת המצפון של אנשי הרווחה – לא שלו. הוא לעולם לא יהיה אותו דבר.

ואגב כתוב בתורה "ארור מכה אביו ואימו". תסתכלו בכל המפרשים. התורה אומרת שהוא ארור!
לכן מאוד חשוב ללכת לגדו"י כי יש להם את הראיה הנכונה בכל מצב!
בואו נעשה טיפה סדר. מי שמכניס את האבא למאסר זו המשטרה, לא הרווחה. לפעמים הדרך עוברת דרך הרווחה כאשר מתקבלים דיווחים- מילד, אמא, צוות חינוכי, שכנים וכו, על חשד לעברה פלילית. במקרה כזה מחוייבים לדווח למשטרה והיא זו שלוקחת עדויות, מנהלת מערכת משפטית ומחליטה על מאסר. וכן. כשאבא פוגע בילד הוא אומנם צריך טיפול והכוונה אך גם עונש פלילי, לא היינו רוצים לחיות בעולם נטול אכיפה שמלא רק במסגרות שיקומיות ולא היית רוצה לחיות ברחוב ובבניין, ק"ו שלא בבית, עם פוגע או אלים קשות שהולך לטיפול ולהכוונה. כן המחיר הנפשי שילדים שהוריהם יושבים בגלל פגיעה או אלימות בהם, הוא קשה, הם צריכים טיפול בשביל לא להרגיש אשמה, לפעמים משפחות מתפרקות אבל זו מציאות שהיא קשה ומורכבת מאד.
צר לי אבל מנסיוני הלוא קטן יש אנשים שמעשיהם רעים, מאד מאד. אולי זה נובע מפגיעות שהם עברו, מבית קשה שהם חוו, מהעברות בינדוריות מורכבות שלהם, אבל יש מצבים שעזרה הכי גדולה היא לפעול בצורה קשה. אבא שפגע בבנותיו, שהכה את ילדיו עד זוב דם, אם שהשאירה את ילדיה נעולים בחדר האשפה, הורים שמזניחים את ילדיהם מבחינה תזונתית ובריאותית בצורה איומה, גם שם העזרה היא לתת להם כלים והכוונה ? האבא פשוט לא יודע להתנהג וצריך ללמד אותו שהוא צריך להגן על בתו או בנו במקום לפגוע בו?????
נכון שברב המקרים עזרה וסיוע והכוונה וטיפול הם נצרכים, ומאד. אבל יש לי תחושה שאולי אין כאן מספיק היכרות עם מקרי קצה נוראיים שבהם אין מה לעשות חוץ מלפרק משפחה, וזו לפעמים הבניה שלה. כי אם הילד לא מוגן ונפגע בביתו ממי שאמור להגן עליו, לפעמים צריכים כח חיצוני שיגן עליו. אז ילד שיצא לאומנה או לפנימיה בהחלט ישלם מחיר וזה לא אומר שהוא יגדל בבריאות נפשית מיטיבה, אבל המחירים שישלם על מגורים בבית שפוגע בו , גרועים בהרבה יותר. ושוב, במקרה של דיווחים לרשויות ומאסר, כמו שאנחנו מדברים פה, מדובר במקרי קצה. הכרתי כל כך הרבה משפחות שעשו דרך מדהימה בתוך הבית, ביחד, כמשפחה.
מי שמחרב את הבית זו לא המשטרה/הרווחה. זה מי שגרם לזה לקרות והביא את הסיבות לחורבן .

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
זו לא נקודת זכות למערכת, אלא נקודת חובה.
בצומת כל כך רגישה, במקום בו מחליטים עבור אחרים החלטות גורליות, בו נהפכים לפעמים חיים של אנשים לטוב או למוטב, חייבים מומחים של ממש.
ובאופן ותר כללי:
אין ספק שיש עוסי''ם מצויינים. זה לא עוזר לאף משפחה שנפלה על עו''ס גרוע. ואם דבר כזה קורה יחסית הרבה, ולא מדובר במקרים נדירים שהמערכת עצמה מטפלת בהם וממגרת אותם, יש בהחלט מקום לצעוק על הדבר הנורא הזה, גם אם יש הרבה עוסי''ם נפלאים. ויש הרבה כאלה, ודאי שיש.
כל מקרה הוא מקרה בפני עצמו. כל משפחה שצריכה את עזרת הרווחה - זכותה להיעזר באופן הכי מיטבי שאפשר, ולא להיהרס בגלל חוסר עזרה או בגלל טיפול גרוע שמזיק והורס במקום להועיל.
ואם בתוך המערכת יש לשכות שלמות שלא עובדות כמו שצריך, שלא מתפקדות מספיק, או לחילופין יש בתוכם עוסי''ם שמטפלים במשפחות בצורה הרסנית - חייבים לצעוק על זה. ודאי שלא להכליל את כלל העוסי''ם, כי זה עוול כלפי אלה שהם מקצועיים, טובים ומסורים.
מערכת עם כאלה סמכויות להיכנס לחיים של אנשים, לשנות חיים של משפחות - חייבת להיות מאוד טובה, ואם יש בה הרבה בעיות, ויש נפגעים, אין מקום להתנחם בכך שיש גם הרבה טובים. כאמור, זה לא יעזור לאף אדם או משפחה שנפלו על עוסי''ם גרועים.
המערכת צריכה להיות טובה. לא לפעמים טובה ולפעמים גרועה. לא עם סלחנות לכך שחלקים ממנה - עם סמכויות נרחבות - מתפקדים גרוע ומזיקים לאנשים במקום לעזור להם.
את אותו דבר בדיוק אפשר להגיד על החינוך החרדי שסובל מתקצוב נמוך ובמוסדות מוכש"ר יש גם עושק של העובדים.

מירי עוס

משתמש מקצוען
בבני ברק אני יודעת שהתחנה לטיפול משפחתי היא ברח' הרב לנדא, והתחנה לטיפול זוגי באזור מגדלי ש
אדייק,
יש מרכז שט"י- המכיל בתוכו תחנה לטפיול זוגי ומשפחתי, תחנה למניעת אלימות במשפחה ועוד. ברחוב הירדן, בנין של טרם.
יש מרכזים טיפוליים בהם המוקד הוא קשיי הילדים, קשיים בקשר הורה ילד וכו.
0-6 ברחוב הירדן כנ"ל
6-18 ברחוב הרב לנדאו

סוכריה11

משתמש צעיר
צר לי אבל מנסיוני הלוא קטן יש אנשים שמעשיהם רעים, מאד מאד. אולי זה נובע מפגיעות שהם עברו, מבית קשה שהם חוו, מהעברות בינדוריות מורכבות שלהם, אבל יש מצבים שעזרה הכי גדולה היא לפעול בצורה קשה. אבא שפגע בבנותיו, שהכה את ילדיו עד זוב דם, אם שהשאירה את ילדיה נעולים בחדר האשפה, הורים שמזניחים את ילדיהם מבחינה תזונתית ובריאותית בצורה איומה, גם שם העזרה היא לתת להם כלים והכוונה ? האבא פשוט לא יודע להתנהג וצריך ללמד אותו שהוא צריך להגן על בתו או בנו במקום לפגוע בו?????
כי אם הילד לא מוגן ונפגע בביתו ממי שאמור להגן עליו, לפעמים צריכים כח חיצוני שיגן עליו.
נכון, יש מצבים עצובים כאלו
אבל ברוב המקרים לא מדובר בכזה מצב, אלא יש בעיה קטנה ועושים פיל מנמלה מכל דבר
אז לא הכל תקין, אבל בד"כ ממש לא מדובר עד כדי המצבים שתיארת
ולצערי אוספים "הוכחות וראיות" ומשתמשים בכוח כשזה לא המקום

אני מכירה משפחה, שלקחו מסמכים רפואיים כחלק מהחקירה
באחד המסמכים כתבו שהבת הגיעה לחדר מיון בגלל פגיעה של אבן בראש
הרווחה טענה שהאבא אחראי על הפגיעה בראש וניסו להשתמש בדוח כנגדו
בסוף.. זה היה ילדים ברחוב שזרקו את האבן עליה! לא האבא
כזה קל להאשים
ולא תמיד קל להוכיח אחרת
סיפור אמיתי!
תראו כמה מהר רצים להסיק מסקנות הכי רעות..

נערך לאחרונה ב:

אסתי בראון

משתמש מקצוען
בכל רו
נכון, יש מצבים עצובים כאלו
אבל ברוב המקרים לא מדובר בכזה מצב, אלא יש בעיה קטנה ועושים פיל מנמלה מכל דבר
אז לא הכל תקין, אבל בד"כ ממש לא מדובר עד כדי המצבים שתיארת
ולצערי אוספים "הוכחות וראיות" ומשתמשים בכוח כשזה לא המקום

אני מכירה משפחה, שלקחו מסמכים רפואיים כחלק מהחקירה
באחד המסמכים כתבו שהבת הגיעה לחדר מיון בגלל פגיעה של אבן בראש
הרווחה טענה שהאבא אחראי על הפגיעה בראש וניסו להשתמש בדוח כנגדו
בסוף.. זה היה ילדים ברחוב שזרקו את האבן עליה! לא האבא
כזה קל להאשים
ולא תמיד קל להוכיח אחרת
סיפור אמיתי!
תראו כמה מהר רצים להסיק מסקנות הכי רעות.
בכל רווחה ישנה עוסית לחוק נוער שתפקידה לייצג את הרווחה במקרים כאלו בבית משפט ולדווח למשטרה. בדכ בכל לשכה יש תקן מלא לכזו עוסית. כדאי לבדוק לדוגמה בבני ברק או בביתר, כמה תיקים יש לה לעומת עוס משפחה שאין לה שיג ושיח עם מערכת המשפט והחוק. רב רובם של המשפחות לא נזקקות למעורבות החוק. והיחס ודאי אינו זהה. מנגד לעוסיות לחוק נוער לא משעמם. אז סיפורים של טעויות ושל האשמות מופרכות ברור שיהיו והיו, מה לעשות שיש אחוזים גדולים של מקרים הנזקקים למעורבות החוק בגלל סיבות ממשיות.

• תודה
Reactions: liv

בדמייך חיי

משתמש רשום
רווחה היא גוף מדהים!
לכל עוסית יש לב רחב יותר מכל עמ"י ביחד בלי הגזמה!
ולא דווקא מהפן הכלכלי יש עוד אפשריות עזרה,
הם כמעט היחידים בעולם השקר הזה שמעניין אותם מאנשים.
אף אחד לא אמור לדעת כלום, כל הסטיגמות הם בראש,
לפנות לרווחה לא שם עליך תווית של מסכנות כשצריך, צריך וזו לא בושה
להפך זה מראה על גבורה
לדעת לקבל עזרה כשצריך אותה.
אל תהססו לפנות
חיים יפים לכולם...
ועוד משהו לא תמיד כששומעים עוולות שנעשו, מודעים לכל הפרטים לאנשים לא נעים לספר רע על עצמם הרבה יותר קל להגיד הרווחה אשמה..
כנ"ל מקרי קצה לא חלים דווקא על אנשים שחיים בקצה.

נערך לאחרונה ב:

בדמייך חיי

משתמש רשום
כל הכבוד על התגובה מצדיע לך!
ומי שמשאיר פה תגובות על סמך שמועות דה כמו להתייעץ עם ילד לגבי משכנתא:unsure: חבל!

AVIGAIIL M

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האם יש כאן למישהו/י מושג לגבי ביתר עילית?
נולדו לנו תאומים. משפחה עם חמש ילדים שהגדול עוד לא בן 5.
ויהיה בעזרת ה' שנה הבאה 3 ילדים במעון.
האם יש סיכוי לקבל דרגת רווחה למעון?
אני מביתר,
לפני כמה חודשים היינו צריכים לפתוח תיק בגלל התינוק שלנו שהיה צריך מעון שיקומי.
(על מנת להיכנס למעון שיקומי חייב לפתוח תיק)

כל הצוות היה מיוחד ואכפתי ממש,
אני מניחה שכשמדובר בקושי פיזי כולם יותר חמלתיים...

בכל אופן יכול להיות שאוכל לעזור לך במידע
תפני אליי למייל: mbygyyl3122 # gmail.com

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה