דרוש מידע פרויקט נחליאל

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אה ועוד משו ששכחתי
גם אנחנו מאד מרוצים מהתלמוד תורה בנריה....

ROOOT

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בנחליאל יש חרדים, בעיקר חסידים. בשאר היישובים אין כמעט חרדים.
בנריה נחליאל (התושבים הלא חרדים) וחרשה האוכלוסיה תורנית, אבל לא חרדית אלא חרד"לית.

אני מכירה טוב טוב את נריה ונחליאל, אחותי גרה בנחליאל, ויש לי חברות שגרות שם, וכרגע אין שם חרדים. בכלל!!!
יש כמה ממש בודדים וחריגים- חסידי ברסלב וזילברמנים שלובשים שחור, אבל מבחינת דעת תורה והשקפה הם חד משמעית דתי לאומי.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אני מכירה טוב טוב את נריה ונחליאל, אחותי גרה בנחליאל, ויש לי חברות שגרות שם, וכרגע אין שם חרדים. בכלל!!!
יש כמה ממש בודדים וחריגים- חסידי ברסלב וזילברמנים שלובשים שחור, אבל מבחינת דעת תורה והשקפה הם חד משמעית דתי לאומי.
תודה על הדיוק.
אכן החרדים שגרים כרגע בנחליאל הם לא חרדים "קלאסיים" (והראיה לכך- רובם שולחים את הבנים לת"ת עם השקפה דתית לאומית מובהקת), והם גם לא הרוב.
אבל ממה שאני מבינה הפרוייקט הזה לא אמור להשתלב בקהילה הקיימת, אלא ליצור קהילה חדשה, אני צודקת?

ROOOT

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה על הדיוק.
אכן החרדים שגרים כרגע בנחליאל הם לא חרדים "קלאסיים" (והראיה לכך- רובם שולחים את הבנים לת"ת עם השקפה דתית לאומית מובהקת), והם גם לא הרוב.
אבל ממה שאני מבינה הפרוייקט הזה לא אמור להשתלב בקהילה הקיימת, אלא ליצור קהילה חדשה, אני צודקת?
הם מיעוט שבמיעוט.
אף אחד אפילו לא חולם לשלב את הפרוייקט בקהילה הקיימת שמתנגדת בכל הכוח לאורחים הלא רצויים...

אבטיח קר

משתמש צעיר
מכיר
היטב את זן האנשים שגרים במקומות אלו מעריך אותם מאוד מדובר לרוב בכאלו שהתחנכו כחרדים אך לרוב מחפשים משהו קצת שונה יש לי הערכה אליהם כי הם בדכ אנשים חזקים מאוד מבחינה דתית אם כי השקפתית קצת שונים !רק לידיעתכם

איש עברי

משתמש מקצוען
הבנתי שכמובן מדובר בבניינים ולא דירות פרטיות (אנחנו חרדים הרי..).
יש למישהו מושג מה המחיר המשוער שרוצים שם לדירת 3/4/5 חדרים?

עוד שאלה, מה המרחק האמיתי בנסיעה ממ. עילית?

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מוזר שלא הגעתי לפה עד עכשיו
מצטערת,
אני לא הולכת להעתיק הכל ולענות על כל שאלה שכתובה קודם
מי שירצה מידע נוסף יוכל לשאול שאלות נקודתיות
מדובר בפרויקט של 250 יח״ד בשלב ראשון(מחולק לא-ד) בבנינים של בין 8 ל12 דירות, מדורגים על ההר ועם מעלית
כרגע כמעט כל הדירות בשלב א׳ וב׳ נבחרו כבר, ועכשיו נמצאים בשלב היסודות בבנינים 5-6
כמעט כולן לחרדים (קבוצה של הרבה גואלמן) ועוד כמה בודדות לתושבי הישוב
קצת רקע על נחליאל
הישוב הוקם כישוב חרדי לפני 35 שנה
לפני כ12 שנים הגיעו קבוצה של חרדלים רציניים מאוד והיום הם מהווים רוב בישוב
עדיין יש בית כנסת ספרדי עם רב חרדי(רב הישוב) 30-40 משפחות חרדיות
האוכלוסיה בישוב לא מאוד שמחה עם הבניה הזו, בגלל השינוי הצפוי במרקם הרגיש והמיוחד של הישוב(לא קיים עוד מקום כזה!!!! חפשנו המון לפני שהגענו) אבל האנשים די נכנעו כי הבינו שכרגע אין מול מי לריב

מדובר בישוב במרחק נסיעה ברכב 17 דק׳ ממודיעין עילית
באוטובוס זה בעייתי יותר כי זה ישוב ראשון במסלול סיבובי, המועצה התחייבה שכשתהיה קבוצה חרדית יהיה שינוי מידי

שאלות נוספות?

ROOOT

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזר שלא הגעתי לפה עד עכשיו
מצטערת,
אני לא הולכת להעתיק הכל ולענות על כל שאלה שכתובה קודם
מי שירצה מידע נוסף יוכל לשאול שאלות נקודתיות
מדובר בפרויקט של 250 יח״ד בשלב ראשון(מחולק לא-ד) בבנינים של בין 8 ל12 דירות, מדורגים על ההר ועם מעלית
כרגע כמעט כל הדירות בשלב א׳ וב׳ נבחרו כבר, ועכשיו נמצאים בשלב היסודות בבנינים 5-6
כמעט כולן לחרדים (קבוצה של הרבה גואלמן) ועוד כמה בודדות לתושבי הישוב
קצת רקע על נחליאל
הישוב הוקם כישוב חרדי לפני 35 שנה
לפני כ12 שנים הגיעו קבוצה של חרדלים רציניים מאוד והיום הם מהווים רוב בישוב
עדיין יש בית כנסת ספרדי עם רב חרדי(רב הישוב) 30-40 משפחות חרדיות
האוכלוסיה בישוב לא מאוד שמחה עם הבניה הזו, בגלל השינוי הצפוי במרקם הרגיש והמיוחד של הישוב(לא קיים עוד מקום כזה!!!! חפשנו המון לפני שהגענו) אבל האנשים די נכנעו כי הבינו שכרגע אין מול מי לריב

מדובר בישוב במרחק נסיעה ברכב 17 דק׳ ממודיעין עילית
באוטובוס זה בעייתי יותר כי זה ישוב ראשון במסלול סיבובי, המועצה התחייבה שכשתהיה קבוצה חרדית יהיה שינוי מידי

שאלות נוספות?
כדאי שתסבירי קצת מה אומר חרד"לים. כי רובם ככולם מגידירים את עצמם הרבה יותר לאומיים מחרד"לים, ואין בינם לבין חרדיים קלאסיים שום קשר. לא מבינה איך הגעת לזה שהם הרוב. הם בקושי מיעוט. לא כדאי לתת מצג מוטעה ואז אנשים יגיעו ליישוב ויגלו מציאות שונה.

ואגב, שכחת לכתוב על הנוף המדהים. זה בונוס ענק

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
עוד שאלה, מה המרחק האמיתי בנסיעה ממ. עילית?
WAZE, בשעה 2:35 בצהריים
1626867398103.png

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
כדאי שתסבירי קצת מה אומר חרד"לים. כי רובם ככולם מגידירים את עצמם הרבה יותר לאומיים מחרד"לים, ואין בינם לבין חרדיים קלאסיים שום קשר. לא מבינה איך הגעת לזה שהם הרוב. הם בקושי מיעוט. לא כדאי לתת מצג מוטעה ואז אנשים יגיעו ליישוב ויגלו מציאות שונה.
חרד"לים הכוונה בד"כ לדתיים לאומיים תורניים. מבחינה מגזרית והשקפתית שייכים לדת"ל לחלוטין ולא לחרדים, מבחינת הקפדה על תו"מ- אין הבדל בינם לבין החרדים.

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

ואגב, שכחת לכתוב על הנוף המדהים. זה בונוס ענק
תודה @טילון על ההסבר
בנוסף יש שם קבוצה די רחבה שגם מבחינה לאומית, הם לא ממש לאומניים....
לא מתגייסים וכו׳
ואגב, מי הם קרובי המשפחה שלכם?
הממוצע האמיתי הוא 17-20 דק׳ לא כולל משאיות איטיות בדרך....

002

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
מי שעומד מאחורי הפרויקט או לפחות מאלו שעומדים, הוא יהודי בשם "שלום קולדצקי" ששיווק את הפרויקט בתל ציון שמאד הצליח. [ לדעתי מאתיים - שלוש מאות משפחות ] שקנו שם בעיקר ציבור צעיר, ובוגרי ישיבות, מהמגזר הליטאי. וכמובן כולל את כל מי שמשייך את עצמו למגזר זה [ ת"ת ישיבה בית-כנסת ]
אגב אותו קולדצקי עומד מאחורי המיזם "קול מבי מדרשא" [ יתד נאמן ]...
ר' שלום קולדצקי בנה את מתחם דגל התורה ברמת בית שמש ג 2
זה נראה ממש מרשים - הם מדברים כאן על 5000 דירות !

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
הממוצע האמיתי הוא 17-20 דק׳ לא כולל משאיות איטיות בדרך....
זה נכון לרוב שעות היום, רק מסייגת שבבוקר לכיוון מודיעין עילית לפעמים יש עומס במחסום/ברמזור שמאלה למודיעין עילית.
בד"כ זה לא יותר מ5-10 דקות עיכוב, אבל זה כן משהו שצריך לקחת בחשבון.

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
זה נכון לרוב שעות היום, רק מסייגת שבבוקר לכיוון מודיעין עילית לפעמים יש עומס במחסום/ברמזור שמאלה למודיעין עילית.
בד"כ זה לא יותר מ5-10 דקות עיכוב, אבל זה כן משהו שצריך לקחת בחשבון.
איפה את גרה שאת מכירה טוב כ״כ???
בשעות הבוקר יש לפעמים עומס באיזור המחסום לעיתים נדירות עד 30 דק׳ המתנה (היו עכשיו הרבה שינויים לטובה, כמו 4 עמדות במחסום, רמזורים בצמתים וזה די הקל)

טלא פלא מערכות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
מישהו מאלו שנרשמו לפרויקט יודע לומר לי מה המצב כעת האם יש עוד דירות ואיפה זה אוחז?

אפיק הפקות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לגמרי.
כל מילה.
מדובר ביזם שניסה להרוויח כסף.
לא שכונה חרדית ולא נעליים.

מה עוד שהמחיר מאוד יקר לדירה פשוטה, אם כבר עוברים לכזה מקום שיהיה שווה....חקרנו, ונסענו, והיינו בכנס (שאמרו שיהיה שם אלי איש בפועל איזה עשר שנסחבו..) ומאכזב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה