דרוש מידע פרוייקט בבניה ברמת אברהם, בית שמש

די

משתמש סופר מקצוען
היא יושבת על צירי תנועה ראשיים (נהר הדן/צאלים)
גם חפציבה יושבת על צירי תנועה ראשיים כמו כביש 10 ולוי אשכול, ואני לא חושב שזה הופך אותם לשכונות "מרכזיות".
כמו שכתבו שים לב "ציבור איכותי" לא בהכרח = "ציבור שיש לו כסף"
כשהוא אומר איכותי הכוונה "פרום"+

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
ליטאים לא מוצאים את מקומם בשכונה? אדלשטיין לא ברובו ליטאי?
נ-ת-ו-נ-י-ם:
לפי נתוני הבחירות ישנן כ250 משפחות ליטאיות בשכונה (כולל עץ סה"כ רבע מתושבי השכונה כולה) - ראה לעיל.
הנ"ל מפוזרים בנוף צורים, אדלשטיין, וברוב הבניינים בגרוסמן ישנן כמה בכל בניין (בבניין שלי חמש).
בנוף צורים יש בערך 120 דירות - רובם ליטאים.
בגרוסמן מפוזרים עוד 50 (אפילו יותר).
סה"כ באדלשטיין יש 80 משפחות ליטאיות בעשרה בניינים (גבוהים 6-7 קומות).
לפיכך יוצא (ואפשר לראות בשטח) שאדלשטיין ברובו חסידי.

די

משתמש סופר מקצוען
לפי נתוני הבחירות ברמת אברהם

37% הצביעו כח
28% הצביעו דגל
22% הצביעו ג
8% הצביעו ש"ס
2% הצביעו עץ
1% הצביעו דרך

כך שליטאים דגל התורה הם הקבוצה הכי גדולה בשכונה אחרי "כח".
גם אם תצרף את כל החסידים ביחד, עדיין ליטאים דגל התורה הם קבוצה גדולה מאוד.

נערך לאחרונה ב:

שרה שפרט

משתמש רשום

37% הצביעו כח
28% הצביעו דגל
22% הצביעו ג
8% הצביעו ש"ס
2% הצביעו עץ
1% הצביעו דרך

כך שחוץ מכח, ליטאים דגל התורה הם הקבוצה הכי גדולה בשכונה.
:D

אם כבר כך, הרי אפשר גם לנסח את זה הפוך:
"כך שחוץ מדגל, עץ הם הקבוצה הכי גדולה בשכונה,
גם אם תצרף את כל הליטאים ביחד, עדיין עץ הם קבוצה גדולה מאד...

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים

37% הצביעו כח
28% הצביעו דגל
22% הצביעו ג
8% הצביעו ש"ס
2% הצביעו עץ
1% הצביעו דרך

כך שחוץ מכח, ליטאים דגל התורה הם הקבוצה הכי גדולה בשכונה.
למאי נפקא מינא?
חוץ מזה, שביומיום אין שום הבדל בין מצביעי כח לג' וביחד זה 60%.
אבל למה זה משנה? השאלה היתה פה האם ליטאים נוהרים לשכונה ומוכנים להוציא כסף כמו שרק הם יודעים או לא, ועוד דיון לגבי אדלשטיין, אבל למי זה משנה למי יש יותר אחוזים בבחירות?

די

משתמש סופר מקצוען
אם כבר כך, הרי אפשר גם לנסח את זה הפוך:
"כך שחוץ מדגל, עץ הם הקבוצה הכי גדולה בשכונה,
גם אם תצרף את כל הליטאים ביחד, עדיין עץ הם קבוצה גדולה מאד...
בסדר שיניתי קצת את הנוסח.
עדיין הרעיון ברור ליטאים דגל התורה הם קבוצה גדולה מאוד בשכונה.
(עץ הם כמעט הקבוצה הכי קטנה בשכונה 44 קולות כלומר בערך 20 משפחות...)

די

משתמש סופר מקצוען
חוץ מזה, שביומיום אין שום הבדל בין מצביעי כח לג' וביחד זה 60%.
אבל למה זה משנה? השאלה היתה פה האם ליטאים נוהרים לשכונה ומוכנים להוציא כסף כמו שרק הם יודעים או לא, ועוד דיון לגבי אדלשטיין, אבל למי זה משנה למי יש יותר אחוזים בבחירות?
לדעתי יש הבדל גדול בין כח לג', אבל נניח...
בכל אופן בהודעה שלך היה נראה שאתה מנסה לעשות מניפולציות, כמו לצרף את עץ לדגל, כמו שאני יגיד שמצביעי ג' אגודת ישראל, ליכוד ועליזה ביחד, הם רבע מרמת אברהם...
או להגיד שדגל התורה הם ס"ה 250 משפחות, כשגם כל החסידים ביחד הם ס"ה 500 משפחות.
בקיצור יש הרבה ליטאים בשכונה לגוף שאלתו של בית שמשניק...
אבל לא הבנתי למה נראה לך שליטאים עשירים...

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
לדעתי יש הבדל גדול בין כח לג', אבל נניח...
בכל אופן בהודעה שלך היה נראה שאתה מנסה לעשות מניפולציות, כמו לצרף את עץ לדגל, כמו שאני יגיד שמצביעי ג' אגודת ישראל, ליכוד ועליזה ביחד, הם רבע מרמת אברהם...
או להגיד שדגל התורה הם ס"ה 250 משפחות, כשגם כל החסידים ביחד הם ס"ה 500 משפחות.
בקיצור יש הרבה ליטאים בשכונה לגוף שאלתו של בית שמשניק...
אבל לא הבנתי למה נראה לך שליטאים עשירים...
זה מדהים אותי כמה אנשים נעלבים כשמשווים אותם לאחרים.
לא עושה מניפולציות, אלא אומר שאף אם נחבר את דגל ועץ יהיו מספרם כ250 משפחות.
לא לטוב ולא לרע, אני שמח להצטרפותו של כל אחד לשכונה שלנו, ליטאים, חסידים וספרדים כאחד ובלבד שהם ברמה איכותית כיאה לתושבים המתגוררים במקום.
(לעניין ההבדלים - איזה הבדל (אמיתי, חוץ מגרביים בשבת ומיקום הגארטל) יש בין חסידי בעלזא (כח) לחסידי ויז'ניץ (ג), בין חסיד רחמסטריווקא לסקווירא, אין).
יש הרבה ליטאים וכן ירבו, אבל לגוף שאלתו (אדלשטיין) עניתי וחבל שגוררים זאת למקומות של היעלבויות וכדו'.
ליטאים לא עשירים, אך כל אחד יודע שליטאים מוכנים לשים הרבה מאד כסף לדירה לעומת החסידים, והורה ליטאי שמחתן נותן או דירה או סכום גדול פי כמה ממה שנותנים היום רוב ההורים החסידיים.
אני מבקש להחזיר את הדיון לשפיותו ולענות למה ששואלים, ולא לנסות לענות על תשובות כגון כמה ליטאים גרים באדלשטיין בתושבה שבכל השכונה הם מונים 28%.
כשם שבשכונה כולם חיים בהרמוניה, כך צריך להתקיים גם פה הדיון.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
הנתונים לא היו לגבי אחוזים אלא לגבי רחוב הרב אדלשטיין.
פשוט כל כך.
נ-ת-ו-נ-י-ם:
לפי נתוני הבחירות ישנן כ250 משפחות ליטאיות בשכונה (כולל עץ סה"כ רבע מתושבי השכונה כולה) - ראה לעיל.
הנ"ל מפוזרים בנוף צורים, אדלשטיין, וברוב הבניינים בגרוסמן ישנן כמה בכל בניין (בבניין שלי חמש).

די

משתמש סופר מקצוען
זה מדהים אותי כמה אנשים נעלבים כשמשווים אותם לאחרים.
לא עושה מניפולציות, אלא אומר שאף אם נחבר את דגל ועץ יהיו מספרם כ250 משפחות.
אף אחד לא נעלב.
אבל מגוחך להגיד שדגל ועץ ביחד הם 250 משפחות (שזה לא נכון אלא 270) כשדגל לבד הם 250 משפחות ועץ הם 20 משפחות. אתה כותב דברים לא נכונים, לדוג' כתבת שדגל ועץ ביחד הם רבע מהשכונה, כשדגל בלי עץ הם יותר מרבע מהשכונה. (כל הדיון כאן על עץ מגוחך כשהם הקבוצה הכי קטנה בשכונה חוץ מ"דרך")
אני מבקש להחזיר את הדיון לשפיותו ולענות למה ששואלים, ולא לנסות לענות על תשובות כגון כמה ליטאים גרים באדלשטיין בתושבה שבכל השכונה הם מונים 28%.
בית שמשניק רוצה לדעת האם וכמה ליטאים יש בשכונה, ואתה מנסה לצייר לו ציור שאין כמעט ליטאים ועל זה עניתי. (אתה כותב שיש רק 250 משפחות ליטאיות, כשזו שכונה מאוד קטנה ו250 משפחות זה כמעט שליש מהשכונה).
אני לא חושב שהוא רוצה לדעת דווקא על רחוב אדלשטיין, הוא שאל למה אין ביקוש בשכונה מצד ציבור ליטאי כמו בשכונות אחרות.

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
אף אחד לא נעלב.
אבל מגוחך להגיד שדגל ועץ ביחד הם 250 משפחות (שזה לא נכון אלא 270) כשדגל לבד הם 250 משפחות ועץ הם 20 משפחות. אתה כותב דברים לא נכונים, לדוג' כתבת שדגל ועץ ביחד הם רבע מהשכונה, כשדגל בלי עץ הם יותר מרבע מהשכונה. (כל הדיון כאן על עץ מגוחך כשהם הקבוצה הכי קטנה בשכונה חוץ מ"דרך")

בית שמשניק רוצה לדעת האם וכמה ליטאים יש בשכונה, ואתה מנסה לצייר לו ציור שאין כמעט ליטאים ועל זה עניתי. (אתה כותב שיש רק 250 משפחות ליטאיות, כשזו שכונה מאוד קטנה ו250 משפחות זה כמעט שליש מהשכונה).
אני לא חושב שהוא רוצה לדעת דווקא על רחוב אדלשטיין, הוא שאל למה אין ביקוש בשכונה מצד ציבור ליטאי כמו בשכונות אחרות.
כמה שגיאות.
איך 250 משפחות אם הצביעו 505 לדגל? (ישנם משפחות - קצת מאד - עם ילדים לא נשואים המצביעים ועוד חסידים שונים - היכרות אישית שהצביעו לדגל).
שכחתם שישנם עשרות משפחות חסידיות ברובם שלא הצביעו עפ"י הוראת רבותיהם.
זוהי שכונה עעם אלף משפחות - איך 250 (בא נגיד) זה כמעט שליש?
השאלה ספציפית היתה על רחוב אדלשטיין (למה אין בה רוב ליטאים) כי על אוכלוסיית כל השכונה הפרטים ידועים לכל ואף נכתב על זה וצוטט גם עמוד אחד לפני העמוד הנוכחי.

די

משתמש סופר מקצוען
לעניין ההבדלים - איזה הבדל (אמיתי, חוץ מגרביים בשבת ומיקום הגארטל) יש בין חסידי בעלזא (כח) לחסידי ויז'ניץ (ג), בין חסיד רחמסטריווקא לסקווירא, אין
גם אין כמעט הבדלים בין ליטאים לחסידים... (יש ליטאים עם חליפה ארוכה מדברים באידיש עם פיאות בחוץ)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה