דרוש מידע פרוייקט בבניה ברמת אברהם, בית שמש

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
היום בעיתון חדש הוכנס כתבה 'חגיגית' על ההסכם פיתוח.
עיקרי הדברים- ההסכם הוא הגורם העיקרי שמאפשר למשפחת גולובנציץ לבנות עוד 5,000 יחידות דיור,
באם ההסכם לא היה מאושר ע"י חברי הנהלת העיר, אכן, כותרת אחת פחות, אבל!
היה מובטח שכולו יהיה בצביון חרדי,
דווקא להיטותם של ה'חברים' מטילה את חלקה בספק עתידה וצביונה, ואינה מטיבה כלל, בשלב זה עם הציבור החרדי

משושי

משתמש פעיל
פרויקט אפי קפיטל מגרש 303 יתאכלסו עוד 150 דירות (חרדי לגמרי חסידי/ליטאי)
הגיגים/הגורן 160 דירות מגזר חסידי
תוספת קומות נוף צורים 80 דירות
ריבניץ - 100 דירות חסידי
הייתי שמח להבין מה הנתונים הללו
הגיגים אני מבין בין רמת חסידים לנוף צורים (מאיפה הבאת את זה שזה חסידי קנו שם כולם)
ריבניץ בתחילת אדלשטיין, (ומה זה, קבוצת רכישה, או שמעתי השכרה לטווח ארוך?)
איפה זה אפי קפיטל?
ומה הכוונה תוספת קומות נוף צורים? על הבניינים הקיימים בנוף צורים יבנו עוד בניינים

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
הייתי שמח להבין מה הנתונים הללו
הגיגים אני מבין בין רמת חסידים לנוף צורים (מאיפה הבאת את זה שזה חסידי קנו שם כולם)
ריבניץ בתחילת אדלשטיין, (ומה זה, קבוצת רכישה, או שמעתי השכרה לטווח ארוך?)
איפה זה אפי קפיטל?
ומה הכוונה תוספת קומות נוף צורים? על הבניינים הקיימים בנוף צורים יבנו עוד בניינים
הגיגים שיווקו חזק בקהילות חסידיות.
ריבניץ השכרה לטווח ארוך.
תוספת בניה - מעל הבניינים של רמת חסידים (ולפי מה שאני מבין פה גם מעל נוף צורים) בונים עוד שתי קומות מגורים.

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
זה בטח יוסיף עוד הרבה יופי ורווחות לשכונה המהממת והמרווחת גם ככה...
גרתי בשכונות אחרות בבית שמש שנחפרו בהם חללים תת קרקעיים והוסיפו בהם דירות ויחידות תלויות באוויר ובנויות ממתכת (בבניין ספציפי במקום שישה דיירים במקור, מתגוררים כיום 15 משפחות, פרטים באישי).
ב"ה בשכונת רמת אברהם אפשר אולי להוסיף 2 קומות בצורה יפה ואסתטית, אך בלתי אפשרי לעשות את מה שעושים בשכונות אחרות.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
גרתי בשכונות אחרות בבית שמש שנחפרו בהם חללים תת קרקעיים והוסיפו בהם דירות ויחידות תלויות באוויר ובנויות ממתכת (בבניין ספציפי במקום שישה דיירים במקור, מתגוררים כיום 15 משפחות, פרטים באישי).
ב"ה בשכונת רמת אברהם אפשר אולי להוסיף 2 קומות בצורה יפה ואסתטית, אך בלתי אפשרי לעשות את מה שעושים בשכונות אחרות.
מדבריך נשמע שאתה רומז לחפציבה (שעם חריגות הבניה שם, היא הופכת עוד רגע להיות בנין אחד גדול, בבחינת האבנים שיעקב אבינו שם תחת מראשותיו...)
כתבתי כבר בעבר, שרמת אברהם מתחרה חזק בחפציבה על התואר המפוקפק: "השכונה המכוערת בעיר". קשה לי לדמיין איך תיראה רמת אברהם אחרי תוספת הקומות "היפה והאסטטית" כלשונך...
זה עצוב, אבל למרות היותה שכונה חדשה, אין לה תקנה, אלא פינוי בינוי מהיסוד, ועל הדרך הייתי מטיל קנס משמעותי על האדריכל שעיצב את גושי הבטון הגועליים ברח' גרוסמן...

די

משתמש סופר מקצוען
כתבתי כבר בעבר, שרמת אברהם מתחרה חזק בחפציבה על התואר המפוקפק: "השכונה המכוערת בעיר". קשה לי לדמיין איך תיראה רמת אברהם אחרי תוספת הקומות "היפה והאסטטית" כלשונך...
זה עצוב, אבל למרות היותה שכונה חדשה, אין לה תקנה, אלא פינוי בינוי מהיסוד, ועל הדרך הייתי מטיל קנס משמעותי על האדריכל שעיצב את גושי הבטון הגועליים ברח' גרוסמן...
ממש מעליב :cry:

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
מדבריך נשמע שאתה רומז לחפציבה (שעם חריגות הבניה שם, היא הופכת עוד רגע להיות בנין אחד גדול, בבחינת האבנים שיעקב אבינו שם תחת מראשותיו...)
הכפשה לשמה.
אני מתכוון לשכונות אחרות (אחת מהם די חדשה).
אני נהנה כל כך מהעיצוב של הבניינים שמזכירים לי יותר שכונות באשדוד (עיר הולדתי) מאשר שכונות עוני בקרית ספר/אלעד/רמה ב'/חפציבה.
ייתכן שצריך עוד איזה טאץ' קטן לבניינים (אולי איזה "כותר" מלמעלה בצבע שחור שישלים את הצבע, בעיסוקי אני קצת "מבין" בעיצוב ובגוונים).
כבר התגוררתי בכמה שכונות. אין על העיצוב הפנימי והמרווח בפנים הבית שיש בכל הדירות ברמת אברהם, זאת מלבד המרפסות המרווחות והנופים עוצרי הנשימה.
בעז"ה אני לא מתכוון לעבור מהשכונה לשום מקום אחר ובוודאי שלא אתן להרוס את פנינת החמד הזאת ולהפוך אותה לעוד שכונה בבית שמש.

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
הכפשה לשמה.
אני מתכוון לשכונות אחרות (אחת מהם די חדשה).
אני נהנה כל כך מהעיצוב של הבניינים שמזכירים לי יותר שכונות באשדוד (עיר הולדתי) מאשר שכונות עוני בקרית ספר/אלעד/רמה ב'/חפציבה.
ייתכן שצריך עוד איזה טאץ' קטן לבניינים (אולי איזה "כותר מלמעלה בצבע שחור שישלים את הצבע).
כבר התגוררתי בכמה שכונות. אין על העיצוב הפנימי והמרווח בפנים הבית שיש בכל הדירות ברמת אברהם, זאת מלבד המרפסות המרווחות והנופים עוצרי הנשימה.
בעז"ה אני לא מתכוון לעבור מהשכונה לשום מקום אחר ובוודאי שלא אתן להרוס את פנינת החמד הזאת ולהפוך אותה לעוד שכונה בבית שמש.
הלב אתך זה השכונה מספר 1 בעיר
- נופים עוצרי נשימה, שימו לב שהנוף היא לכיוון צפון זה אומר שזה לא רק נוף אלא גם כיוון אוויר מצויין (לדוגמא רמה ה' ורמה ד'2, 4, שם הנוף היא לכיוון דרום, או ללא צפון
- דווקא הצפיפות מגדיל את ההיכרות בין תושבי השכונה, ותושביה איכותיים ביותר בזכות וועדת קבלה שפעלה בשכונה
אכן יש צורך בשיפוץ חיצוני רציני של הבניינים שנראים כמו מבני רכבת משנות ה80, הלוואי שהתושבים יתאגדו וישקיעו משהו בעניין- הם לא יפסידו מזה
- העיצוב הפנימי מצוין, לבד ממסדרון הכניסה המאוד צרה.
רק לציין שאין אפשרות להגדיל כמעט בכלל הדירות וזה אומר שהרבה תושבים הגרים בדירות 3-4 חדרים לא יישארו לגור בשכונה הרבה שנים
- פנינת חמד אמיתי הממוקם במיקום המוצלח ביותר בעיר, גיאוגרפית אין טוב מזה, קרוב להכל, המקום היחיד שאפשר ללכת משם רגלית בשבת ל'קידוש' שלום זכר',

• תודה
Reactions: LO

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
הלב אתך זה השכונה מספר 1 בעיר
- נופים עוצרי נשימה, שימו לב שהנוף היא לכיוון צפון זה אומר שזה לא רק נוף אלא גם כיוון אוויר מצויין (לדוגמא רמה ה' ורמה ד'2, 4, שם הנוף היא לכיוון דרום, או ללא צפון
- דווקא הצפיפות מגדיל את ההיכרות בין תושבי השכונה, ותושביה איכותיים ביותר בזכות וועדת קבלה שפעלה בשכונה
אכן יש צורך בשיפוץ חיצוני רציני של הבניינים שנראים כמו מבני רכבת משנות ה80, הלוואי שהתושבים יתאגדו וישקיעו משהו בעניין- הם לא יפסידו מזה
- העיצוב הפנימי מצוין, לבד ממסדרון הכניסה המאוד צרה.
רק לציין שאין אפשרות להגדיל כמעט בכלל הדירות וזה אומר שהרבה תושבים הגרים בדירות 3-4 חדרים לא יישארו לגור בשכונה הרבה שנים
- פנינת חמד אמיתי הממוקם במיקום המוצלח ביותר בעיר, גיאוגרפית אין טוב מזה, קרוב להכל, המקום היחיד שאפשר ללכת משם רגלית בשבת ל'קידוש' שלום זכר',
לגבי ההרחבה - בקומות שיש מעליהן מרפסות אפשר להרחיב יפה, ברמת חסידים שיש עמודים בפרט ( למשל, אצלי בדירה למשל אפשר להרחיב עד לעמודים בגודל של חדר נוסף, זאת מלבד סגירת מרפסת - גדולה - לחדר נוסף).
אציין עוד שיש לי קרובי משפחה, מבוגרים וצעירים מכל שכונות העיר וכאשר ם מבקרים/מתארחים בשכונה הם תמיד מלאי התפעלות מהשכונה, מהתושבים ומהדירות. רובם חיפשו או התעניינו בלעבור למקום.

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
לגבי ההרחבה - בקומות שיש מעליהן מרפסות אפשר להרחיב יפה, ברמת חסידים שיש עמודים בפרט ( למשל, אצלי בדירה למשל אפשר להרחיב עד לעמודים בגודל של חדר נוסף, זאת מלבד סגירת מרפסת - גדולה - לחדר נוסף
אכן התכוונתי רק לגרוסמן 2 - 26, 3,-11. (חצי שכונה)
אציין עוד שיש לי קרובי משפחה, מבוגרים וצעירים מכל שכונות העיר וכאשר ם מבקרים/מתארחים בשכונה הם תמיד מלאי התפעלות מהשכונה, מהתושבים ומהדירות. רובם חיפשו או התעניינו בלעבור למקום.
אין דומה לה (בכל הארץ) ועוד במרכז בית שמש!
(אולי אפשר לומר, אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
נכון.
...ממוקם במיקום המוצלח ביותר בעיר, גיאוגרפית אין טוב מזה, קרוב להכל, המקום היחיד שאפשר ללכת משם רגלית בשבת ל'קידוש' שלום זכר',
גם כן נכון.
ותושביה איכותיים ביותר בזכות וועדת קבלה שפעלה בשכונה
גם זה נכון.
אכן יש צורך בשיפוץ חיצוני רציני של הבניינים שנראים כמו מבני רכבת משנות ה80, הלוואי שהתושבים יתאגדו וישקיעו משהו
ולכן זה כל כך מכעיס, שדוקא שכונה עם מעלות רבות כל כך, נראית חזותית כל כך גרוע. בניינים צפופים בעיצוב מחריד, שלא לדבר על חוטי החשמל המתוחים מבנין לבנין...

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אגב, הציבור לא טיפש, ומצביע ברגליים. כך שלמרות כל המעלות הרבות של השכונה, מחירי הקניה שם זולים משמעותית מדירות מקבילות בשכונות החדשות האחרות.
גם בציבור שלנו, יש מחיר לחזות החיצונית של השכונה ולחוסר השטחים הציבוריים, ואפילו מחיר יקר - כ150-200K לדירה.

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
אגב, הציבור לא טיפש, ומצביע ברגליים. כך שלמרות כל המעלות הרבות של השכונה, מחירי הקניה שם זולים משמעותית מדירות מקבילות בשכונות החדשות האחרות.
גם בציבור שלנו, יש מחיר לחזות החיצונית של השכונה ולחוסר השטחים הציבוריים, ואפילו מחיר יקר - כ150-200K לדירה.
אני לא חושב שהקריה החרדית לדוגמא (יקרה בחצי מיליון) יקרה בגלל יופי או חזות חיצונית או שטחים ציבוריים וד"ל.
הכל עניין של היצע וביקוש.
ברמת אברהם אין את החבר'ה שמוכנים לשים מיליונים על שכונה רק בגלל השם שלה (רמה ד'!!! רמה ג'!!!) ולכן הביקוש הוא ביקוש זול יחסית.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
הכל עניין של היצע וביקוש.
אבל הא גופא קשיא, למה אין ביקוש? למה אין הסתערות על השכונה? היא חדשה, יש בה ציבור איכותי, יש בה נוף ואויר, היא קרובה לכל מקום, היא יושבת על צירי תנועה ראשיים (נהר הדן/צאלים). מה גורם לאנשים לשלם עוד 200K לדירה מקבילה בשכונה אחרת?
התשובה היא ברורה לגמרי...

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
אבל הא גופא קשיא, למה אין ביקוש? למה אין הסתערות על השכונה? היא חדשה, יש בה ציבור איכותי, יש בה נוף ואויר, היא קרובה לכל מקום, היא יושבת על צירי תנועה ראשיים (נהר הדן/צאלים). מה גורם לאנשים לשלם עוד 200K לדירה מקבילה בשכונה אחרת?
התשובה היא ברורה לגמרי...
אני לגמרי חושב אחרת.
אנשים מוכנים לשלם בשביל ה"מיתוג".
רמה ד' ממותג טוב.
אל תשכח שאלו שמשלמים יקר (בעיקר מודרנים או ליטאים מסוג כזה או אחר) פחות מוצאים את מקומם בשכונה.
כך שהכל לפי הביקוש. ולאו דווקא לפי היופי החיצוני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יא

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד בַּיהוָה חָסִיתִי אֵיךְ תֹּאמְרוּ לְנַפְשִׁי (נודו) נוּדִי הַרְכֶם צִפּוֹר:ב כִּי הִנֵּה הָרְשָׁעִים יִדְרְכוּן קֶשֶׁת כּוֹנְנוּ חִצָּם עַל יֶתֶר לִירוֹת בְּמוֹ אֹפֶל לְיִשְׁרֵי לֵב:ג כִּי הַשָּׁתוֹת יֵהָרֵסוּן צַדִּיק מַה פָּעָל:ד יְהוָה בְּהֵיכַל קָדְשׁוֹ יְהוָה בַּשָּׁמַיִם כִּסְאוֹ עֵינָיו יֶחֱזוּ עַפְעַפָּיו יִבְחֲנוּ בְּנֵי אָדָם:ה יְהוָה צַדִּיק יִבְחָן וְרָשָׁע וְאֹהֵב חָמָס שָׂנְאָה נַפְשׁוֹ:ו יַמְטֵר עַל רְשָׁעִים פַּחִים אֵשׁ וְגָפְרִית וְרוּחַ זִלְעָפוֹת מְנָת כּוֹסָם:ז כִּי צַדִּיק יְהוָה צְדָקוֹת אָהֵב יָשָׁר יֶחֱזוּ פָנֵימוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה