פראייר ועכשיו "התשובה"

elir02009

משתמש חדש
בעקבות פרסומי ההסתה נגד הציבור החרדי
קבלו את "אחד" התשובות

ובכלל חשוב שכל אחד ייקח חלק בזה

קבצים מצורפים

• פראייר.JPG
    KB 199.6 · צפיות: 8

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אולי כדאי לציין שמדובר בעניין הפטור. מי שלא בפנים חושב שמדובר בסתם אפליה בקבלה לעבודה על רקע השתייכות, וזה נשמע כמו תירוץ של מפונקים.

שי דרומי

משתמש צעיר
נכתב ע"י smeshi;470655:
אולי כדאי לציין שמדובר בעניין הפטור. מי שלא בפנים חושב שמדובר בסתם אפליה בקבלה לעבודה על רקע השתייכות, וזה נשמע כמו תירוץ של מפונקים.
לא כל כך משנה מה זה נשמע. הרבה יותר מעניין לקרוא את הסקר האחרון של הלמ"ס. שם מופיע כמה מוכנים להעסיק חרדים... כדאי אולי אפילו להוסיף למטה ציטוט מתוך מסקנות הסקר שפורסמו.

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י שי דרומי;470750:
לא כל כך משנה מה זה נשמע. הרבה יותר מעניין לקרוא את הסקר האחרון של הלמ"ס. שם מופיע כמה מוכנים להעסיק חרדים... כדאי אולי אפילו להוסיף למטה ציטוט מתוך מסקנות הסקר שפורסמו.

קודם כל הדבר היחיד שחשוב זה איך זה נשמע.
דבר שני גם אתיופים וערבים מתמודדים עם אותו הדבר, וגם סתם אזרח ישראלי צריך להלחם לפעמים על מקום העבודה. זאת עדיין לא סיבה להתייאש מראש.

שי דרומי

משתמש צעיר
נכתב ע"י smeshi;470766:
קודם כל הדבר היחיד שחשוב זה איך זה נשמע.
דבר שני גם אתיופים וערבים מתמודדים עם אותו הדבר, וגם סתם אזרח ישראלי צריך להלחם לפעמים על מקום העבודה. זאת עדיין לא סיבה להתייאש מראש.
רגע, אני חושב שלא הבנתם את מטרת הקמפיין. המטרה היא להחזיר את הכדור למגרש שלהם. אתם מתלוניים שאנחנו אברכים? הרשו נא לנו לעבוד. זה הכול. זה תלוי בכם כמעסיקים. ולא קשור לאתיופים וערבים כי עליהם אף אחד לא עושה עליהום כשהם מקבלים תקציב שגודלו כשלוש אחוז מתקציב ההשכלה הגבוה בישראל. אז לא זה הכוונה.

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י שי דרומי;470775:
רגע, אני חושב שלא הבנתם את מטרת הקמפיין. המטרה היא להחזיר את הכדור למגרש שלהם. אתם מתלוניים שאנחנו אברכים? הרשו נא לנו לעבוד. זה הכול. זה תלוי בכם כמעסיקים. ולא קשור לאתיופים וערבים כי עליהם אף אחד לא עושה עליהום כשהם מקבלים תקציב שגודלו כשלוש אחוז מתקציב ההשכלה הגבוה בישראל. אז לא זה הכוונה.

זה מה שחשבתי מיד כשראיתי את המודעה, ואח"כ חשבתי שזה לא הגיוני מרוב שזה לא נכון טקטית, אז הסקתי שמוכרח להיות שמדובר באיזה תיקון לחוק בעניין הפטור לאברכים (אחרת מה הממשלה קשורה כאן? "הממשלה בחסות התקשורת העויינת")
אני חושבת שהצגת הדברים באופן כזה עושה שירות גרוע לאברכים. התשובה היחידה שצריכה להיות היא מה אברכים עושים ולמה זה חשוב לעשות מה שהם עושים. מה שהמודעה בעצם אומרת זה: אנחנו לומדים תורה כי אין לנו סיכוי לקבל עבודה, וזה נשמע רע.

שי דרומי

משתמש צעיר
נכתב ע"י smeshi;470781:
זה מה שחשבתי מיד כשראיתי את המודעה, ואח"כ חשבתי שזה לא הגיוני מרוב שזה לא נכון טקטית, אז הסקתי שמוכרח להיות שמדובר באיזה תיקון לחוק בעניין הפטור לאברכים (אחרת מה הממשלה קשורה כאן? "הממשלה בחסות התקשורת העויינת")
אני חושבת שהצגת הדברים באופן כזה עושה שירות גרוע לאברכים. התשובה היחידה שצריכה להיות היא מה אברכים עושים ולמה זה חשוב לעשות מה שהם עושים. מה שהמודעה בעצם אומרת זה: אנחנו לומדים תורה כי אין לנו סיכוי לקבל עבודה, וזה נשמע רע.
אז כך. קודם כל זו הממשלה. כי סיעות קדימה והעבודה הם המובילות את המאבק. ואין כזה דבר שירות גרוע לאברכים. השירות הגרוע ביותר יהיה שהם לא יקבלו את פת לחמם. וכדי למנוע את זה יש צורך להילחם. באופן הנוכחי בו ההסתה עוצמתית כל כך ללא כל מענה, אין סיכוי להעברת חוק הבטחת הכנסה לאברכים.
מלבד זאת לא הבנתי למה נשמע רע שאין לנו עבודה כי אנחנו אברכים. זו הרי אמת אז למה לא להשתמש בה? מתי פעם אחרונה קיבלתם בכלל תגובה על קורות חיים ששלחתם למקום חילוני אחרי שציינתם שלמדת בבית יעקב/ישיבה? אז למה שנלך לעבוד?
רגע, בכלל יש סיכוי שהם יבינו מה האברכים עושים בכולל ולמה זה חשוב? מבחינתם חשוב זה שלא תהיה פה מפולת כלכלית. בשביל הדת הם מוכנים לנסוע בשבת רק עם כיפה ובזה כבר יצאו ידי חובה (עפ"ל). מי אתה שתגיד לי שהתורה שלך מגינה עלי? מה אתה מהנדס איזה פצצה גרעינית חדשה שם בכולל? לעומת זה, בגירסא הזאת אנחנו בס"ה מעבירים את הכדור למגרש שלהם. זה הכול.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
מתי פעם אחרונה קיבלתם בכלל תגובה על קורות חיים ששלחתם למקום חילוני אחרי שציינתם שלמדת בבית יעקב/ישיבה? אז למה שנלך לעבוד?
במייל שלי כמה פעמים
ומדובר בהיי-טק

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
התקבלתי בפועל ב-3 מקומות, ורצו אותי בעוד כמה ולי זה לא התאים.
עכשיו, הכדור צריך שיישאר בידיים שלנו, ומי שצריך לפרנס אין לו ברירה אלא לצאת לעבוד.
ולגבי מי שנשאר אברך, אני לא חושבת שיש דרך אחרת חוץ מלהסביר את האמת.
צריך לחשוב איך עושים את זה שיצטלצל טוב באוזניים שלהם.
אולי צריך להעזר במילים שנשמעות טוב, כמו תרבות יהודית, שימור החוכמה היהודית העתיקה (נשמע כמעט מדעי), לנסות להציג את זה כמטרה לאומית.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אם דברתם על חרדים בשוק העבודה אז ככה: (נכון לגברים ונשים)
להתקבל לעבודה- מצוי
מה שמפתיע הוא גובה השכר והתנאים
חרדים הם כושים לבנים
יעשו את העבודה הכי טוב במקסימום תפוקה, בכשרון על, בנאמנות מירבית
וישתכרו חצי מהממוצע בשוק.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
התשובה לא ממש עונה על השאלה!
זה תסבוכת שלא קשורה לענין ולא בגלל שלא מקבלים אותנו לעבודה רוצים את הבטחת ההכנסה!

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אם החרדים חושבים כך על עצמם,
אז מה אתם רוצים שהחילונים יגידו...............................................................

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה