פקודת trim באוטוקאד

Libby-design

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני עובדת היטב על אוטוקאד כבר שנים, וגם קניתי את הקורס של שרה טירן (והוא היה מעולה למי שמתלבטת) אבל קצת נתקעתי בפקודת הטרים- חיתוך של אוטוקאד. אני תמיד בוחרת בפקודה וא זלוחצת על האזור אותו אני רוצה למחוק- כמובן, שהוא תחום בקוים- אם יש הרבה קווים שחותכים אותו אני לוחצת, ושוב ושוב ושוב. יש דרך לבחור מקטעים לחיתוך- קליק ראשון לתחילת החיתוך וקליק שני לסוף החיתוך, גם אם יש מאה קווים באמצע. אני לא מצליחה למצוא איך לפעול בצורה הזו, וכמה בירורים הניבו שיש כמות של אדריכליות שלא מכירות את זה. אם יש מישהי שתוכל לעלות בצורה ברורה את אופן ביצוע הפקודה, זה יהיה לי לתועלת גדולה, מקווה שיעזור לעוד כמה...
תודה

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
טרים ואנטר יתן לך לחתוך מה שאת רוצה שיתיחס לכל הקוים כגבולות חיתוך -אם זה מה שאת מתכוונת ...

Libby-design

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
(n)
זו הפעולה הפשוטה. נניח שעשיתי xl קוים אנכיים מהתכנית עד החתך, עכשיו אני רוצה להשתמש בקוים הללו בשביל הקירות בחתך (אני יכולה לשרטט pl מחדש ואני יכולה לעשות trim) אם אני עושה trim אז אני חותכת מתחת החתך ומעל החתך ואז בוחרת את כל הקוים האינסופיים שנותרו עוד למטה ועוד למעלה ומוחקת אותם. שמתם לב כמה פעולות עשיתי ?
יש פעולה (אני יודעת שיש, רק לא יודעת איך משתמשים בזה) שאני בוחרת ההפך- אני בוחרת בטרים, וז אומרת לו פיק נקודה ראשנה פיק נקודה שניה- כל מה שבין שני הפיקים תשמור, את כל היתר- תמחוק.

מרדכי קאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
בוחרים cuting edges
או בקיצור -
1. [TR] - כניסה לטרים
2. [T] - בחירת אפשרות cuting edges
3. פיק על הגבול שיחתוך - אנטר. [אפשר לבחור כמה גבולות...]
4. פיק התחלה - פיק סיום = מה שבין הפיקים יעלם

לא יודע למה אין לי אפשרות להעלות צילומי מסך.....

תהילה ישכיל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
פקודות טרים ואקסטנד חריגות בזה שקודם צריך להקיש אנטר ואח"כ בחירת אובייקט בניגוד לשאר הפקודות

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
הסיפור הוא די פשוט, וזה גם מה שמייצר את הבלבול בתגובות.
בגרסת אוטוקד 2021 חל שינוי מהותי בצמד הפקודות הלזה,
עד 2020 כשנכנסנו לפקודה בחרנו באוביקטים הגוזרים ואחרי אישור באנטר בחרנו את האוביקטים הנגזרים
(או שבחרנו באנטר את כל האוביקטים כגוזרים ואז בחרנו את הנגזרים שהתאימו לנו)
החל מגרסת 2021 הכניסה לפקודה כבר מכניסה אותנו לבחירת אוביקטים נגזרים ואם נרצה לבחור אוביקטים שיהוו גבול נקיש T בטרים וB באקסטנד.
ישנם עוד כמה וכמה שינויים בפקודה זו... אם יעניין מישהו אפרט.

בהצלחה!!

נעמי זונאבנד
פשוט לשרטט מקצועי!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה