פקודה המפעילה קובץ אחרי הקשת סיסמה - יש כזה דבר??

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
הסתדר לי.

אגב יש הבדל בין:
קוד:
@echo off
echo Enter password
set/p "pass=>"
if NOT %pass%==1234 goto FAIL
start C:\Users\User\Desktop\1234.url
goto End
:FAIL
goto end
:End
לזה:
קוד:
@echo off
echo Enter password
set/p "pass=>"
cd cC:\Users\User\Desktop
start 1234.url
goto End
goto end
שניהם עובדים לי, יש משהו שעדיף?
בגדול אין הבדל.

מאן דהו

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אם לא מסובך אשמח לדעת איך אני עושה שאת הסיסמה אני יקיש בחלון נפתח [מסוג החלונות של 'התיקון הכללי'].
אני לא רוצה שתהיה אפשרות למשתמשים לראות את ה-CMD, אני גם מפחד שאפשר להקיש שם פקודות אחרות שיעקפו את החסימה.
וסתם זה יותר יפה..... ;)
תודה מראש!

aknv1

משתמש חדש
הוספתי את זה גם כאן

קבצים מצורפים

• Bat_To_Exe_Converter.zip
    1 MB · צפיות: 27

eliko2411

משתמש רשום
לדוגמא, הפעלת מנהל המשימות לאחר הקשת הסיסמה הנכונה (1234):
(לאחר יצירת הקובץ, ניתן לשנות את הסיסמא ע"י לחיצת קליק-ימני על הקובץ ובחירה ב"ערוך")
קוד:
@echo off
echo Enter password
set/p "pass=>"
cd c:\windows\system32
start taskmgr.exe
goto End
goto end

סתם הערה
cd c:\windows\system32
נראה לי מיותר באופן כללי מאחר שזה כלול בpath במשתני הסביבה

eliko2411

משתמש רשום
ולגבי הצפנה בbatch

אם זה נועד לחובבנים אפשר תמיד לבצע את הפעולות המוכורות כגון base64 אפילו לכל הסקריפט ואימות בעזרת גיבוב hash

יותר מזה, כל עוד הקובץ רץ מקומי אני לא מצאתי דרך, ואם למישהו יש רעיון אשמח לשמוע

DVD COAN

משתמש מקצוען
יותר מזה, כל עוד הקובץ רץ מקומי אני לא מצאתי דרך, ואם למישהו יש רעיון אשמח לשמוע

שיטות לא חסרות למשל, ליצור טעינה של התוכן לפריסה בהרצה בזיכרון המערכת דבר שלא יאפשר גישה למשתמש מאוסף סיבות של הפעולה

eliko2411

משתמש רשום
שיטות לא חסרות למשל, ליצור טעינה של התוכן לפריסה בהרצה בזיכרון המערכת דבר שלא יאפשר גישה למשתמש מאוסף סיבות של הפעולה

אתה יכול להדגים?
[תזכור שמדובר בקובץ bat שגלוי בפניך [גם אם הוא בתבנית exe מהתוכנה הנ"ל]]

DVD COAN

משתמש מקצוען
אתה יכול להדגים?
[תזכור שמדובר בקובץ bat שגלוי בפניך [גם אם הוא בתבנית exe מהתוכנה הנ"ל]]

מה מפריע לך שהוא גלוי (כפי שראיתי את הערתך במקום אחר)?

נתחיל בכך שיש הבדל בין המונח גלוי וקריא למשתמש, לבין ניתן לעריכה אלו 2 תכונות שונות (כפי שמוכר מ- 15 סוגי הרשאות מערכת קבצים).

לכן נראה שאתה כותב גלוי ומתכוון לניתן לעריכה (בזה ודאי יסכימו עימך שלא מועיל), להבא כדי לך לדייק בלשונך בהסברת כוונתך.

בכל מקרה, נדגיש כי לגבי קובץ קריא וגלוי שלא ניתן לעריכ הבעיה תיהי רק במקרים בהם:

1. מחרוזת הסיסמה ניתנת להמרה כמו base64 (מתקן אותך מהודעה מטעה אחרת שלך לעיל זו לא הצפנה אלא שיטת המרת קידוד) כך היא תפוענח במידי והמשתמש ידע מה להזין.

2. שימוש בפונקציית גיבוב (גם בזה מתקן אותך מהודעה מטעה אחרת שלך לעיל זו לא הצפנה אלא בדיקת אימות שלמות נתונים) שלא עומדת בסטנדרטים של אבטחת סיסמה (המחייבים בין השאר רמת סוג גיבוב, מורכבות סיסמה (Password complexity) ניפוח סיסמה (Salt), הארכת מפתח (Key Stretch) חיזוק מפתח (Key Strengthen) ועוד... )

לגבי בקשתך
אתה יכול להדגים?

אני מעדיף לדון בסוגיות מקצועייות בסביבה הבייתית של עמיתי המקצועיים בתחום ולא בסביבה ציבורית.

eliko2411

משתמש רשום

נתחיל בכך שיש הבדל בין המונח גלוי וקריא למשתמש, לבין ניתן לעריכה אלו 2 תכונות שונות (כפי שמוכר מ- 15 סוגי הרשאות מערכת קבצים).

לכן נראה שאתה כותב גלוי ומתכוון לניתן לעריכה (בזה ודאי יסכימו עימך שלא מועיל), להבא כדי לך לדייק בלשונך בהסברת כוונתך.

בכל מקרה, נדגיש כי לגבי קובץ קריא וגלוי שלא ניתן לעריכ הבעיה תיהי רק במקרים בהם:

1. מחרוזת הסיסמה ניתנת להמרה כמו base64 (מתקן אותך מהודעה מטעה אחרת שלך לעיל זו לא הצפנה אלא שיטת המרת קידוד) כך היא תפוענח במידי והמשתמש ידע מה להזין.

2. שימוש בפונקציית גיבוב (גם בזה מתקן אותך מהודעה מטעה אחרת שלך לעיל זו לא הצפנה אלא בדיקת אימות שלמות נתונים) שלא עומדת בסטנדרטים של אבטחת סיסמה (המחייבים בין השאר רמת סוג גיבוב, מורכבות סיסמה (Password complexity) ניפוח סיסמה (Salt), הארכת מפתח (Key Stretch) חיזוק מפתח (Key Strengthen) ועוד... )

לגבי בקשתך

אני מעדיף לדון בסוגיות מקצועייות בסביבה הבייתית של עמיתי המקצועיים בתחום ולא בסביבה ציבורית.

תודה על המענה.

אני שמח שתוקנו ההודעות שיכלו להטעות, לא התכוונתי שיבינו ממה שכתבתי שhash או base64 זה הצפנה.
[ואף ציינתי את זה בפורום מסויים]

ותודה גם על ההע/ארה לגבי ההרשאות.

נערך לאחרונה ב:

eliko2411

משתמש רשום

לגבי בקשתך

אגב, אם זה אפשרי אשמח להסבר [כאן או בכל מקום או סביבה (-:]
מדוע קריאות של קובץ לא מספיקה בשביל לעקוף את האבטחה

• תודה
Reactions: aeb

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
ראיתי שהנושא לא יורד מסדר היום אז כתבתי איזה תוכנה לצורך כך
לא ניסתי להתחכם יותר מידי אבל תוך כדי עבודה צצו אין סוף רעיונות איך להפוך את זה לכלי מוגן גם מפני אנשים שמבינים במחשבים אבל בסופו של דבר רק יצרתי תיקיה מוסתרת אפשר לשנות לה את המיקום כך שיהיה כמעט בלתי אפשרי למצוא אותה כמובן שהפתרון היחידי כדי למנוע מאדם שלא יודע את הסיסמא לגשת לקבצים היא רק באמצעות הצפנה אבל לא רציתי ליצור שינויים במחשב של כל אחד שנוגע בתוכנה אז השארתי רק הסתרה של התיקיה ..

קצת הסבר על התוכנה
upload_2019-6-26_15-22-10.png

התוכנה יוצרת קובץ עם שמות של תוכנות וקבצים וhash של הסיסמא שניתנה לקובץ
כאשר משתמש לוחץ על הקובץ הוא מקבל בקשה לסיסמא שנבדקת מול קובץ הנתונים אם זה נכון הקובץ מופעל.

ניתן להסתיר תוכנות או קבצים או לשים אותם בתיקיות שאין למשתמש הרשאה לראות מה יש שם ולהפנות את התוכנה אליהם .

שימו לב שהתוכנה בהתחלה ריקה וצריך להוסיף תוכנות .

בהצלחה

קבצים מצורפים

• מנהל תוכנות וקבצים.rar
    KB 182 · צפיות: 31

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
אשמח לגרסה ל-32 סיביות.

מתאים גם ל32 (לא בדקתי)

עשיתי כמה שינויים קלים ובנוסף
תודה ל י.צ. על שחפר בקוד מקור (תשאלו אותו איך הוא הגיע לזה) ומצא איך להתאים את התוכנה ליותר מ100 תוכנות
וקבצים

קבצים מצורפים

• מנהל תוכנות וקבצים32 .rar
    KB 182.7 · צפיות: 22
נערך לאחרונה ב:

מאן דהו

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מתאים גם ל32 (לא בדקתי)

עשיתי כמה שינויים קלים ובנוסף
תודה ל י.צ. על שחפר בקוד מקור (תשאלו אותו איך הוא הגיע לזה) ומצא איך להתאים את התוכנה ליותר מ100 תוכנות
וקבצים
גם זה לא עובד אצלי.
כנראה שהבעיה אינה ה-32 סיביות.
אני על מחשב עם וינדוס 7 ו32 סיביות.
מצורף צילום מסך של הבעיה.
לכידה.PNG

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת הִנֵּה בָּרְכוּ אֶת יְהוָה כָּל עַבְדֵי יְהוָה הָעֹמְדִים בְּבֵית יְהוָה בַּלֵּילוֹת:ב שְׂאוּ יְדֵכֶם קֹדֶשׁ וּבָרְכוּ אֶת יְהוָה:ג יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

השילוב המנצח • אתגר 19

לוח מודעות

למעלה