דרוש מידע פסח - עצות לעצלנים

שם כזה

משתמש צעיר
אנחנו הכנו מפה של כל הבית
כולל כל הארונות וכולל כל המגירות
ועשינו מקרא מפה
מטילדה - צהוב
גריזלדה - ירוק
פטימה - אדום
מניסיון זה ממכר
כל אחד רוצה שהצבע שלו ישלוט
גם הבוגרים והמבוגרים

ציפורת הנפש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אנחנו הכנו מפה של כל הבית
כולל כל הארונות וכולל כל המגירות
ועשינו מקרא מפה
מטילדה - צהוב
גריזלדה - ירוק
פטימה - אדום
מניסיון זה ממכר
כל אחד רוצה שהצבע שלו ישלוט
גם הבוגרים והמבוגרים
אני מנקה את כל הבית.
עושה רשימה מסודרת ממש לפי מדפים ומגירות בכל איזור וכן רשימה סופית של נקיונות (חלונות כל הבית, שטיפה וכד') וכן רשימת קניות (יש לי רשימה משנה לשנה שגדלה :) ) ומטלות (נייר כסף, טבילת כלים חדשים)
הכל מרוכז בדף אחד מסודר ממוחשב וכל שנה אני מעדכנת.
תחרות עם עצמי שהכל יהיה מוזרח, תחרות נושאת פרסים. ( אם עד ח' ניסן הדף גמור בט' יוצאים לטיול ובי' מתחילים לבשל...)

אגב - פטימה זו העוזרת?:p

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
א. אין דבר כזה עצלנים!! אנחנו פשוט עושים קודם את מה שאנחנו אוהבים! את מה שאנחנו פחות אוהבים אנחנו דוחים לרגע האחרון שאז האדרנלין מתעורר ונהיה לנו מרץ לעשות גם דברים פחות אהובים

ב. מגלה לכם סוד אחד מסדנה של יעל זלץ לפסח - תתחילו בקניות בגדים לפסח. לפחות דברים שאפשר לקנות עכשיו.

ג. טיפ מהקו של נועה שרון: עד פורים לעשות מיונים מעצבנים ופינוי דברים מיותרים מהבית

ד. להכין רשימת כל הדברים שצריך לעשות לפני פסח. להכין לוח עד פסח ולמלא אותו מהסוף להתחלה לשים לב לזה:

* ליל הסדר יוצא בליל שבת, אתן לא רוצות להגיע אחרי שבוע עבודה מפרך ללילה הזה. אני מתכננת לסיים מטבח לפני שבת הגדול ולהשאיר רק את הסלון לשבוע שלפני פסח.
* להטביל כלים לוקח זמן! נא להכניס למשימות!
* קניות לא לוקח שעה! אולי יותר כמו יומיים!
* משנת יוסף, מכירה שכונתית, חלוקות קמחא דפסחא וכדו' לוקחים זמן להוסיף ללוח
* ניקיון עגלות, מרפסת, פינוי אמבטיה ומרפסת מכל הפלסטיקים - זה לא משהו שאישה שמבשלת חג אמורה לעשות ביום של ליל הסדר!
* קניות של הרגע האחרון!!

בקיצור להכניס הכול לרשימה, ולקחת בחשבון שעם כל הכבוד לעזרה של בני הבית האחריות והצורך בסוף להגיע בנחת לליל הסדר הוא על עקרת הבית! וכמה שאתן סומכות על הגדולות.... זה בסוף האחריות שלכן!

חיים יפים מאד

משתמש מקצוען
לעצלנים ממש לתת פינוקים לעצמך, אם אני מצליח לגמור עד זמן מסויים מטלה איקס, אני מפנק את עצמי בספר/סרט/יציאה/מנוחה/ארוחה ועוד.., ככל שיעלה על הדעת..
כמובן אווירה טובה, מוזיקה משובחת (לפילמר יש הרב המה להציע..), וחיוך וצחוקים...

bnoya

משתמש מקצוען
סתם טיפ נחמד שלא קשור דווקא לעצלנים :)
אני אוהבת לנקות את הארונות עם תרסיס למייבש של מקסימה. כמה שפריצים על כל מדף ומעבירה סמרטוט. כל מה שבארון סופג את הריח ופשוט כיףףף לפתוח את הארונות אח"כ

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
סתם טיפ נחמד שלא קשור דווקא לעצלנים :)
אני אוהבת לנקות את הארונות עם תרסיס למייבש של מקסימה. כמה שפריצים על כל מדף ומעבירה סמרטוט. כל מה שבארון סופג את הריח ופשוט כיףףף לפתוח את הארונות אח"כ
כמה זמן הריח מחזיק?

אני מכינה לוח חודשי ומסמנת כל יום מה אני רוצה להספיק
(להשאיר יום להשלמות...)

miri#

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
קודם כל להתחיל משהו
העיקר משהו מדף אחד מגירה אחת שלא מאיימת.
ולהחליט שבכל יום עושים משהן קטן ואפילו פצפון. עם האוכל בא התאבון.
טיפ נוסף
פשוט לרוקן מדף או מגירה אפילו אם כרגע אין כח וחשק ואז מוכרחים לסיים.
(לא ארון שלם כמובן)

פ.נ

משתמש מקצוען
אנשים נילחצים מפסח
אבל עם יהיה לכם היסתכלות חיובי על זה אז תבואי בקטע הכי רגוע(גם העצלניים) הכל ילך חלק
תחשבו לעצמכם שעם לא היה פסח מה היה מיתחולל בבית??!!
תבואו בגישה הכי רגוע....
אמא שלי תמיד אמרה שחבל שאין פסח פעם בחודש...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה