דיון פנטזיה/מד"ב : מה דעתכם? (+טיזר לקומיקס חדש)

משתמש אנונימי

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
יש לך סגנון מעלףף. ואם כשאומרים מעלף זה כבר סלנג, אז אני מתכוונת בכל נשמתי למשמעות הפשוטה, משמע- התעלפות טוטאלית. ציור מתוק! אני אישית פחות מתחברת לפנטזיה, אבל זה לא אומר כלום, כי יש לי ז'אנר מאוד מסוים. אבל אם מיה קינן הרשתה לעצמה לספרר ("לכתוב" זה נדוש) בפנטוז, אז קבלת אישור מהמומחים:D
ו- 1:0 יוצא כספר? לא הייתה לי גישה לעיתון והתבאסתי קשות...:(

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ב"ה

בהתאם לתגובה הקודמת,
ניתן לראות שאין שם שום דבר שהוא פנטזיה שלא יכולה לקרות.
מלך, נסיכה, יער, ארמון - כל אלו דברים אמיתיים ומציאותיים.
אין שם אנשים מרחפים באוויר.
אבל יש נחל שכולו יין, ואדם שישן 70 שנה שוב ושוב (יש גבול לחיים לא?)
ועוד כהנה וכהנה...

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
קיצור, פנטזיה יכולה להתקיים כאלגוריה או כהיסטוריה חלופית.
ֿבהתעלם מהיסטוריה חלופית, שיכולה להתקיים בשפע, פנטזיה לשמה יכולה להתקיים כאלגוריה, כי (ואהיה יומרני להחריד) כל פנטזיה היא אלגוריה. במובן של שימוש בבסיס העולם הממשי כדי לקשור את הקורא למשהו. אם העולם הממשי לא היה נקשר לפנטזיה, הפנטזיה היתה מנותקת מעולמנו לחלוטין, ואם כן, לא קיימת לדידן.
ֿהיות והיא לא מנותקת, היא מחוברת.
ברמת החיבור המינימלית ביותר, הפנטזיה לוקחת את הנושא שבעולם הממשי, ומשתמשת בו שלא במקומו, או בפרופורציה שלו.
ֿליהדות , לכל דבר יש מקום, חיובי ושלילי. ניתוק דבר ממקומו נקרא חטא או טומאה. לכן האינסטינקט הבסיסי מול פנטזיות בעיני מחנכים הוא סלידה עמוקה. ע״ע יחס המיינסטרים החינוכי לדברים כמו הארי פוטר. שמורה לו רתיעה מיוחדת , לדעתי, מעבר ל׳ספרי חיצונים׳.
ֿהיות וכך , בהצהרת פנטזיה אוטומטית אתה במקום רע, בעיני המחנך/איש השקפה הממוצע.
ֿהיות וכך, הדרך לתקן את השיבוש הוא להצהיר שהפנטזיה מייצגת ערך ממשי, שיש לו מקום. היות וכך, היחס בין מערך הכוחות בפנטזיה צריך להלום את יחס הכוחות בין הדברים בעולם הממשי. היות וכך , הפנטזיה תרגיש מלאכותית ומגויסת. א״כ, הבסיס לפנטזיה שתהיה גם קבילה וגם איכותית, הוא פרדוקסלי, מה שגורם לי להיות פסימי לחלוטין ביחס לאפשרות. אלא אם כן עצם המסע נאה ומושך לב כל כך, שהגיוס יהיה לא רלוונטי לעומתו. חזקה על האמנית פותחת האשכול שהתוצר יהיה שייך להגדרה הזאת.
ֿמצפים בקוצר רוח.

איתן_ל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אני לחלוטין חולק על אלה שאמרו שלפנטזיה אין מקום ביהדות. אני אישית חושב שלכל דבר יש מקום עם יודעים לנתב את זה לעבודת הקודש.
כבעל תשובה שאת שנות ילדותו העביר בצפייה בתכנים מהז'אנר הנ"ל, אני מוכרח לומר שזה מה שעיצב את תפיסת עולמי בתחום האיור יותר מכל דבר אחר ולכן עיקר העבודות שלי שואבות משם הרבה היבטים. אני חושב שהז'אנר הזה בעל פוטנציאל עצום שרק מחכה לפרוח ולחלוטין אפשר "לגייר" אותו ולהתאהב בו. וזה מה שיפה ביהדות ובעיקר אצל בעלי תשובה- שהם מייבאים תכנים מבחוץ ומעלים אותם בקודש ואינם מורידים!!

אגב הציור מהמם!!

ביתקה

משתמש צעיר
טוב, אחרי כל כך הרבה תגובות כבר אין מה לומר.
הציור כרגיל - יפה מאוד. הרעיון - מקורי ואהוב.
מצפה שתכניסי בציורים שלך את מיטב הקסם כמו שעשית באחת אפס -
שכל ציור הייתי מסתכלת עשרות פעמים. אגב, יש לך מעריצות נלהבות -
אני מכירה מישהי שלקחה דף ופשוט העתיקה אחד על אחד. וצבעה.
יצא מושלם ולצערי אין לי את התמונה.... היא ציירה את נעמי בשיא המרד שלה.
בנוגע לפנטזיה -
לצערי עוד לא ראיתי מישהו שגם מצליח לעשות פנטזיה מפונטזת טוב,
וגם הכניס את מלוא הקסם למילים\לציור.
אני תולה בך ציפיות מוגזמות.
מישהו שמע על הרב דיסקין שבאצבעו שהניף באויר הרים טחנת קמח שלמה?
תקראו, תקראו. כדאי לכם.
אני הייתי שמחה שגיבורת הסיפור תהיה נערה. יפה! ובגיל ההתגברות. הגיל הכי ... אל תעשי אותה מוזנחת עם ציונים נמוכים!!
ובואי נגיד שפשוט צריך השראה טובה? אין לי בשביל זה נוסחת פלאים,
אבל גם אם את לא מקבלת, תשתחררי! צאי לפארק, (לא חייבים... זה בשביל הסטייל)
תקראי ספר טוב, תשפכי על דף את כל הרעיונות שקשורים ושלא,
גם מה שנראה לך ואת יודעת שלעולם לא תכתבי. מצידי גם שגיבורת הסיפור תהיה משוגעת עם התקפי אכילה. ושכחה. מניסיון, זה מעלה עוד טריליוני רעיונות חדשים. תנסי.
אופסי, תכננתי לכתוב עד 3 שורות...
אבל מה לעשות?
איפה עוד אפשר לשפוך את זה?
ואולי תעשי בעתיד הופעות? תחשבי על זה...

ליבי1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
קודם כל וואו איזה ציור מהמם!
וברכות על הסיפור שהסתיים, היה מושלם!
ועוד ברכות על הסיפור החדש בעז"ה
אני חושבת שקומיקס פנטזיה יכול להיות ממש יפה, בעניין של חרדי לא חרדי כמו שכתבו מעלי
דווקא יש ספרות חרדית פנטזיה וגם קומיקסים רבים על פנטזיה.
לכן מקווה ששוב הסיפור מיועד לנוער ולמבוגרים, וזה הייחודיות קומיקס מבוגרים פנטזיה זה לא היה!
אני חושבת שכדאי שיהיה מסר (לא דווקא סיפור אלגוריה ממש) מספיק מסר כללי,
פשוט כי זה מוסיף ונותן יותר עניין.
בכל מקרה בהצלחה רבה!
סומכת עליך ומחכה כבר...

נערך לאחרונה ב:

תוניסאית

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
שמעתי את הרב זמיר אומר באחת ההרצאות שלו, שכל תחום הנאה שישנו לרע, ישנו גם לטוב...
אני מתה כבר לקרוא את הסיפור החדש שלך, כי פנטזיה עם סגנון הציור שלך, זה קסם אמיתי!
ודרך אגב, מתי יוצא לאור הקומיקס אחד אפס?

א

אבי סטודיו ציור

אורח
בטח שכן !!! מחכים לך בעיתון "ילדים"...

פומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נראה שהולך להיות מרתק... אגב גם ליבו של שירי כהן הוא דמיוני
מחכה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה