דרוש מתכון פיתות חמות וטריות!

saralulu

משתמש מקצוען
פעמיים בשבוע מוכרים אצלנו ליד הבית ממש בזול, פיתות חמות וטריות!
אני כמובן קונה כי זה גם טעים גם זול וגם זמין! (וגם משמין...;))

מה שאני צריכה זה רעיונות טעימים, מה אוכלים עם הפיתה? / איך משדרגים את הפיתה?

יעלי ב.צ.

משתמש צעיר
את יכולה להכין כדורי פלאפל ולהכניס לפיתה או לקנות את העיסה מחנות שמוכרת ולטגן אותם לבד.
או שאת יכולה לעשות חזה עוף עם בצל ותבלינים סוג של מעורב שהולך יפה וטעים עם פיתה חמה.
או להכין שניצלונים קריספים להכניס לבפנים.

saralulu

משתמש מקצוען
את יכולה להכין כדורי פלאפל ולהכניס לפיתה או לקנות את העיסה מחנות שמוכרת ולטגן אותם לבד.
או שאת יכולה לעשות חזה עוף עם בצל ותבלינים סוג של מעורב שהולך יפה וטעים עם פיתה חמה.
או להכין שניצלונים קריספים להכניס לבפנים.
מתכונים דחוףףף :p

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
כל מי שנותנת לי רעיונות, בבקשה גם מתכונים! כל אחת מכינה קצת אחרת... ואני רוצה לגוון.
סביח - ממרח חומוס, פרוסות חציל מטוגן (אני אוהבת לקמח אות הפרוסות לפני הטיגון), פרוסות ביצה קשה, סלט ירקות, אופציונלי - טחינה, צ'יפס, חמוצים, חריף.
שקשוקה - הגירסא הקלה - רוטב עגבניות לשקשוקה מוכן, מוסיפים ביצים ומכסים את המחבת עד שהחלבונים נהיים לבנים (אני אוהבת שהחלמונים נשארים רכים, יש כאלה שאוהבים שגם הם מתבשלים) . הגירסא המושקעת - לטגן בצל, שום, פלפל אדום, פלפל חריף ועגבניות - הכל קצוץ דק, עם שמן זית עד שהכל רך רך. להוסיף מעט רסק עגבניות ותבלינים - מלח, פפריקה, כמון, ואז הביצים כנ"ל.
בפיתה - חומוס, שקשוקה, סלט, צ'יפס. (ראיתי שבפלאפליות הם שמים את הצ'יפס בתחתית הפיתה כדי שיספוג את הנוזלים.
פלאפל - קונים כדורים מוכנים, או קפואים ומטגנים או אופים, או שמכינים עיסה מגרגרי חומוס מושרים (אין לי כאן מתכון זמין. אנחנו מקבלים עיסה מוכנה מאאמ שלי...) וכנ"ל - חומוס, פלאפל, סלט, חמוצים, קוביות חציל מטוגנות, כרוב כבוש, בצל עם סומק, חריף וכו'.
שניצל - אני מאמינה שאת יודעת להכין
חזה מטוגן - משרים במרינדת תבלינים - פפריקה, שום כתוש, שמן, כמון, רוטב צ'ילי, סויה, - מה שאתם אוהבים
ומטגנים על מחבת פסים (אין צורך בשמן נוסף)

optimit

משתמש רשום
מניחים על תבנית תנור את הפיתות
קורצים עיגול בצד העליון של הפיתה
לתוך העיגול שנוצר שופכים בזהירות ביצת עין
מתבלים במלח ופלפל או כל תבלין אהוב (רוטב פטריות, אבקת מרק)
אפשר לשדרג
עם בצל מטוגו ו/או פטריות מטוגנות
אפשר להוסיף מלמעלה פתיתי גבינה צהובה
מעדן!!
לשמור לארוחות חגיגיות

אמא לילדים מתוקים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פלאפל פעם בשבוע זה הארוחת צהרים/ ערב אצלנו,
אני מכינה את זה הכי קליל שאפשר והילדים ממש אוהבים.
קונה כדורי פלאפל קפואים וצ'יפס חתוך קפוא - מוציאה כמה שאני רוצה לתבנית גדולה עם קצת שמן ומטגנת בתנור.
בינתיים מכינים סלט כרוב לבן, סלט ירקות, חותכת מלפפון חמוץ, מוציאה חומוס טחינה סחוג קצת וקטשופ לילדים.

עראייס ש @עוגת בוקר כתבה גם ממש הולך, מכינה עיסת בשר טחון כמו לקציצות, מוסיפה עוד פטרוזיליה/ בצל/ עגבניות/ צנוברים/ או חלק מהם, ממלאים טוב בחצאי פיתה מורחים בחוץ שמן זית, על מחבת פסים מעמידים את הפיתה עם הפתח כלפי מטה שייסגר עד שממש נהיה שחום טוב ואז משתי הצדדים עד שהבשר שבפנים מוכן, עסיסי!!!

אפשר גם סתם כמתכון מהיר לפתוח את הפיתות לשתי עגולים ולהכין כמין פיצה, רסק גבנ"צ זיתים...

saralulu

משתמש מקצוען
ראיתי הרבה מתכונים של עראייס, מחפשת את המתכון המושלם!
אם יש לך אחד כזה, אשמח שתשתפי!
תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
ראתי הרבה מתכון של עראייס, מחפשת את המתכון המושלם!
תודה רבה!
מתכון שהעליתי בעבר

1 קג בקר טחון שמתוכו לפחות 20% שומן כבש
1 בצל גדול קצוץ דק מאוד
1 חב פטרוזליה קצוצה
מלח
פלפל
בהרט
כמון

לערייס - ממלאים שכבת בשר בתוך חצאי מיני פיתה

מערבבים בקערית שמן ותבלינים ומורחים את הפיתה מכל הכיוונים
בעצם, הכי טוב זה על המנגל, מכיוון שלא ממש התחשק לי לפתוח מנגל לכך אז העמדתי צפופים בתבנית והכנסתי בחם של 180 לתנור
אחרי 20 דק', השכבתי אותם על מנת שיתפוס גם קריספיות בצדדים

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
ראיתי הרבה מתכונים של עראייס, מחפשת את המתכון המושלם!
תודה רבה!

מתכון מעולה של @shira bira . אני מכינה אותו המון!

שוש ב

משתמש צעיר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה