דרוש מידע פינוי בינוי

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
זה נשמע לי לא הוגן שחברה יכולה לבוא ובעצם להזיז אותנו מדירה שקנינו ואנחנו משלמים עליה במיטב כספנו :)
באמת אבסורד
החוק לא מאפשר לפנות אתכם בלי הסכמה
הוא מאפשר להטיל עליכם סנקציות אכזריות אם לא תשתפו פעולה
ויש בזה איזה חוסר הגיון
חוץ מזה שממש לא הגיוני שיכול להיות רוב על נכס שהוא רק שלכם
בקיצער
דיקטטורה
ועוד לפני פסקת ההתגברות

קוויק

משתמש מקצוען
באמת אבסורד
החוק לא מאפשר לפנות אתכם בלי הסכמה
הוא מאפשר להטיל עליכם סנקציות אכזריות אם לא תשתפו פעולה
ויש בזה איזה חוסר הגיון
חוץ מזה שממש לא הגיוני שיכול להיות רוב על נכס שהוא רק שלכם
בקיצער
דיקטטורה
ועוד לפני פסקת ההתגברות
זה לא מדויק
פינוי בינוי זה לבניינים שגם ככה לא יחזיקו מעמד עוד מידי הרבה שנים, המטרה של הרשויות היא בסופו של דבר לטובת העיר והרוכשים, אף אחד לא יאשר לכם פינוי בבנין של 10 שנים
ורוכשים שיודעים שקונים בבנין כזה, אמורים לקחת את זה בחשבון מראש
ולכן כשזה המצב ורוב הדיירים כמובן רוצים את הפינוי, אין סיבה שדייר אחד שהחליט לשפץ לפני שנה, יסרב וכולם יפסידו בגלל זה.

הני :)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
את כל ההוצאות, כולל עו"ד שהדיירים בוחרים לעצמם, כולל העברות דירה- הובלות, שמאי ומודד, שכירויות לדירות זמניות, או כל הוצאות אחרות היזם אמור לשלם,
כך שלדיירים הקיימים אין שום הוצאות מעצמם, אלא רק טרחה וכאב ראש מעצם המעבר הלוך חזור וכו'
אבל בדרכ ולרובם זה אמור להיות שווה ממש,
מקבלים בנין חדש עם מעלית ומחסן ועוד מטרים בדירה,
עקרונית כן אמורים להשאר באותו טווח של קומות רק שכמו שכבר אמרו כולם עולים קומה אחת בגלל דירות גן,
אבל לא חושבת שיכולים להעלות דייר מקומה 1 לקומה 5
אבל שוב- כל הדברים האלה צריך להסתכל טוב טוב בחוזה .

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
זה לא מדויק
פינוי בינוי זה לבניינים שגם ככה לא יחזיקו מעמד עוד מידי הרבה שנים, המטרה של הרשויות היא בסופו של דבר לטובת העיר והרוכשים, אף אחד לא יאשר לכם פינוי בבנין של 10 שנים
ורוכשים שיודעים שקונים בבנין כזה, אמורים לקחת את זה בחשבון מראש
ולכן כשזה המצב ורוב הדיירים כמובן רוצים את הפינוי, אין סיבה שדייר אחד שהחליט לשפץ לפני שנה, יסרב וכולם יפסידו בגלל זה.
מה לא מדויק
יש רוב של מישהו בדירה שלי
הדירה שייכת לי ורק לי
ובאבסורד שאין כמוהו רוב הדיירים בבניין יכולים לכפות אותי לעסקה שאני לא מעוניין בה?
ומי שקונה לא אמור לחשב שום בר
בפרט שהחוקים נעשים דרקוניים
שעליהם כמעט אף אחד לא חשב
מה גם שהחוק לא מתיר לפנות אותי בעל כורחי
אבל תביעת נזיקין היא הגיונית?
את כל ההוצאות, כולל עו"ד שהדיירים בוחרים לעצמם, כולל העברות דירה- הובלות, שמאי ומודד, שכירויות לדירות זמניות, או כל הוצאות אחרות היזם אמור לשלם,
כך שלדיירים הקיימים אין שום הוצאות מעצמם, אלא רק טרחה וכאב ראש מעצם המעבר הלוך חזור וכו'
אבל בדרכ ולרובם זה אמור להיות שווה ממש,
צריך לדעת שיש פה עסקה
אתה נותן חלק מהבעלות שלך בקרקע
ובתמורה אתה מקבל דירה גדולה וחדשה
כך שזה לא שמישהו עושה לך טובה
אלה ביזנעס

הני :)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
איך העו"ד אמור לייצג אינטרס של הדיירים אם מי שמשלם לו בפועל זה היזם?
כי הדיירים בוחרים איזה עו"ד הם רוצים
והיזם אמור לשלם את כל ההוצאות של הדיירים.
ולכן העו"ד משרת ומייצג את הדיירים

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
הדירה שייכת לי ורק לי
ובאבסורד שאין כמוהו רוב הדיירים בבניין יכולים לכפות אותי לעסקה שאני לא מעוניין בה?
פשוט מאד
את קנית דירה בבית משותף
שכשמו כן הוא הוא משותף לכל הדיירים לטוב ולמוטב.

זה בדיוק ההבדל בין בית פרטי למשותף

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
פשוט מאד
את קנית דירה בבית משותף
שכשמו כן הוא הוא משותף לכל הדיירים לטוב ולמוטב.

זה בדיוק ההבדל בין בית פרטי למשותף
האבסורד שהם לא יכולים לפנות אותי
כיוון שהבית המשוף זה הבניין ולא הדירה שלי
הם יכולים לתבוע אותי תביעת נזיקין

הנדלניסט

משתמש פעיל
הרעיון בגדול זה לחתום ליזם ולא למאכער
מסתובבים מלא חברה מאכערים שבחיים לא בנו ואין להם אפשרות לבנות פרויקטים בכאלה ממדים שמחתימים דיירים ואז מוכרים את חלקם לחברות אחרות.
בקיצור עושים סחורה בבית שלכם וזה גורם ל2 דברים
1. עיכוב בפרויקט מחוסר ידע תכנוני וזמן וכסף שהם צריכים בשביל למכור את הפרויקט
2. מצב כזה שהפרויקט בסוף לא יוצא לפועל ומלא דיירים כבר לא מוכנים אחרי זה לחתום לחברה רצינית

בקיצור להיזהר

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
זה ביסנעס לשני הצדדים
היזם מרויח 20% והדיירים בדרך כלל מרויחים יותר מ20% מערך הדירה הנוכחית.
לא אמרתי שלא
הטענה שלי היא
להסתכל על זה כמו ביזנעס
ולא כמו על טובה שמישהו עושה לך
אם כל המשתמע

• תודה
Reactions: szn

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
@ייד זה בשבילך:

נציג אגודת ישראל במועצת עיריית אשדוד נגד פינוי בינוי מתחם פלדות בעיר: "הדרת הציבור החרדי"​

תכנית ההתחדשות במתחם כוללת בניית 1,400 יח"ד. סגן ראש העיר, יחיאל וינגרטן, הגיש התנגדות נגד התכנית: "לא לסייע לאחד ובדרך של רמיסה של האחר"

בהתנגדותו הוא כותב כי: "המתחם המדובר מהווה את מרכזו של רובע המאוכלס באחוז מכריע של ציבור חרדי, כיום נבנים לציבור הכללי מספר שכונות ואילו הציבור החרדי נאלץ בלית ברירה להצטופף ברובעים 'שלו' מבלי יכולת להתפתח. בתכנית זו לא די שמוסיפים כ-1,400 בתי אב במגדלים רבי קומות שיאכלסו מהציבור הכללי והדרת הציבור החרדי ובנוסף תהיה להם השפעה על המרחב הציבורי ברובע על כל המשתמע".

וינגרטן הוסיף כי הוא תומך בתכנית פינוי מתחם פלדות, והוסיף: "אך לא בכל מחיר ולא לכל תכנית, יש לשקול איזונים של תועלת מול נזק ולאשר תכנית שתשפר את איכות חיי התושבים בשכונה כולה ולא לסייע לאחד ובדרך של רמיסה של האחר. דרישתי היא כי יתקיים דיון נוסף יחד עם נציגי הציבור והצוות המקצועי בכדי למצוא תכנית שתתאים לתושבי האזור ולאופי המקום".

ייד

משתמש מקצוען
@ייד זה בשבילך:

נציג אגודת ישראל במועצת עיריית אשדוד נגד פינוי בינוי מתחם פלדות בעיר: "הדרת הציבור החרדי"​

תכנית ההתחדשות במתחם כוללת בניית 1,400 יח"ד. סגן ראש העיר, יחיאל וינגרטן, הגיש התנגדות נגד התכנית: "לא לסייע לאחד ובדרך של רמיסה של האחר"

בהתנגדותו הוא כותב כי: "המתחם המדובר מהווה את מרכזו של רובע המאוכלס באחוז מכריע של ציבור חרדי, כיום נבנים לציבור הכללי מספר שכונות ואילו הציבור החרדי נאלץ בלית ברירה להצטופף ברובעים 'שלו' מבלי יכולת להתפתח. בתכנית זו לא די שמוסיפים כ-1,400 בתי אב במגדלים רבי קומות שיאכלסו מהציבור הכללי והדרת הציבור החרדי ובנוסף תהיה להם השפעה על המרחב הציבורי ברובע על כל המשתמע".

וינגרטן הוסיף כי הוא תומך בתכנית פינוי מתחם פלדות, והוסיף: "אך לא בכל מחיר ולא לכל תכנית, יש לשקול איזונים של תועלת מול נזק ולאשר תכנית שתשפר את איכות חיי התושבים בשכונה כולה ולא לסייע לאחד ובדרך של רמיסה של האחר. דרישתי היא כי יתקיים דיון נוסף יחד עם נציגי הציבור והצוות המקצועי בכדי למצוא תכנית שתתאים לתושבי האזור ולאופי המקום".
תחילת התפקחות?
או מס שפתיים לתושבים?
ימים ומעשים יגידו...

צחי קרמר

משתמש פעיל
זה האבסורד
אצלנו יש 5 דיירים לא של עמידר ו4 החליטו שמעוניינים אז אין לנו ברירה.
היתרון הוא שמקבלים דירה חדשה מקבלן והבנתי שאפשר להתמקח על הדירה עצמה באיזה קומה היא תהיה, על הפיתוח הציבורי של האזור גינות וכו'.
מה שחשוב לשים לב שליזם אסור להרוויח יותר מx אחוזים.
והכי חשוב לראות את מי אתם ממנים בתור נציג הדיירים ולקחת עו"ד תותח
למה להיות נאכס
שהיזם ירוויח שאתם תרויחו ...
ככל שהפרוייקט רווחי יזמים יותר מבוססים יגיעו יתנו לכן מפרט יותר טוב
בטחונות טובים ורוגע נפשי

שקנאי

משתמש רשום
פינוי בינוי יחסום את ההתחרדות
צריך להכפיל את כמות הדירות כפול 8 עד 10 זה מחייב גובה של 16 20 קומות
וצפיפות שעשויה להגיע ל40 יח"ד לדונם שזה מטורף.

נחמי ברלינגר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אויש נו אם מדברים כרגע על פינוי בינוי בגבעת המורה עפולה-
זה סתם מצחיק לא להסכים-
כרגע מדובר בידרות של 2 ושל 3 חדרים קטנטנות בסדר גודל לא ריאלי
(חלקם באיזור 50 מטר)- ישנות מקום המדינה- ולהרבה גם לא היה תקציב לשפץ- וגם אלו ששיפצו יש בעיות הזויות בבית ישן כמו קילופים ששום דבר לא עוזר, צנרת חיצונית שקופאת בחורף ומבעבעת מחום ומחיידקים בקיץ ועוד כמה דברים נחמדים...
ברובם החדרי מדרגות במצב מזעזע (נגיד מדרגות תלויות מבחוץ שרטובות ומחליקות נוראות מהגשם- כמובן בלי חדר מדרגות או מקום מוצל לעגלות- מי מדבר על מחסנים)
עם חצרות בניין ענקיים אבל מוזנחים ולא שימושיים שביניהם שבילים ארוכים באורך הגלות-
שמובילים מהמדרכה ועד הבניין
ובסוף בכל בניין מוזנח שכזה בניין יש בין 6-8 דירות מקסימום
שחלקם מחולקים ל2 כניסות
יש כמה בנינים גדולים באחד הרחובות ששם בכלל המצב קטסטרופה...
לאף אחד שם אין מרפסות סוכה חוץ מאלו שהשתלטו על החצר של הבניין...
לכן גם אם הקבלן יבנה בניין ענק של 9 קומות- עם כניסות מלמעלה ומלמטה (כי זה בנוי על גבעה)
המקסימום קומות שיצטרכו לטפס זה 4 ויהיה שווה לכל הצדדים מרפסת סוכה הוא בכל מקרה יוכל להוסיף אם זו תהיה הדרישה בחתימת החוזה

לרוב רוב התושבים שגרים שם זה אמור להיות משתלם בטירוף הם יקבלו דירה חדשה וענקית יחסית למה שהם מכירים- בזמן שהם יחכו הם יקבלו שכירות ריאלית לדירה נחמדה וכל שאר ההוצאות...
הם יקבלו מחסן שלא היה להם, חניה שלא היה להם בכלל, חדר עגלות נורמלי שלא חלמו עליו, מעלית במקום לטפס במדרגות, דירה עם ממ"ד, סטנדרט בניה חדש ותיקני כולל צנרת חשמל ושאר ירקות-
בקיצער שווה לרוב האנשים ממש

למי זה לא שווה בכלל?
פה באמת יש את הבעיה שחצי עפולה גלל שהדירות כל כך קטנות ומוזנחות עבדו לפי ראות עינייהם-
כלומר אם ן אדם גר בקומת קרקע נגיד- והשתלט על חצר של 300 מטר-
מתוכה בנה לעמו עוד 100 מטר בלי אישורים-
אז באמת הוא בבעיה
או אפילו אם בקטנה עשו הסכם שיתופי בין הדיירים וחילקו את החצר הענקית ואת הגג, ובנו והוסיפו בלי אישורים- גם אז זה קצת בעיה כי יש מצב שלא יקבלו הכל

מה אפשר לעשות?
הכי חשוב להוציא אישור בזק, גושפנקות לבניות קיימות למה שיש-
הוכחות שהגג או החצר עם גישה רק שלכם לפי הסכם ואז מקבלים מזה 40% נראה לי לפי החוק...
בקיצער כמה שיותר להוכיח את מה שיש היום

מה עוד שווה מאודדדדד
להוציא עכשיו הרגע אישורי בניה בלי לבנות בכלל!!
העלות של זה היא בערך 10 אלף ש"ח-
ועל האישור הזה הקבלן חייב לתת את כל מה שבאישור-
נגיד אם בטקס חתימות כל הבניין השיג הרחבה של עוד 2 חדרים-
הקבלן יצטרך לתת דירות 5 חדרים ;)

מה שנראה שהעניין משתלם לכל הצדדים
בתכל'ס ימים יגידו

ייד

משתמש מקצוען
אויש נו אם מדברים כרגע על פינוי בינוי בגבעת המורה עפולה-
זה סתם מצחיק לא להסכים-
כרגע מדובר בידרות של 2 ושל 3 חדרים קטנטנות בסדר גודל לא ריאלי
(חלקם באיזור 50 מטר)- ישנות מקום המדינה- ולהרבה גם לא היה תקציב לשפץ- וגם אלו ששיפצו יש בעיות הזויות בבית ישן כמו קילופים ששום דבר לא עוזר, צנרת חיצונית שקופאת בחורף ומבעבעת מחום ומחיידקים בקיץ ועוד כמה דברים נחמדים...
ברובם החדרי מדרגות במצב מזעזע (נגיד מדרגות תלויות מבחוץ שרטובות ומחליקות נוראות מהגשם- כמובן בלי חדר מדרגות או מקום מוצל לעגלות- מי מדבר על מחסנים)
עם חצרות בניין ענקיים אבל מוזנחים ולא שימושיים שביניהם שבילים ארוכים באורך הגלות-
שמובילים מהמדרכה ועד הבניין
ובסוף בכל בניין מוזנח שכזה בניין יש בין 6-8 דירות מקסימום
שחלקם מחולקים ל2 כניסות
יש כמה בנינים גדולים באחד הרחובות ששם בכלל המצב קטסטרופה...
לאף אחד שם אין מרפסות סוכה חוץ מאלו שהשתלטו על החצר של הבניין...
לכן גם אם הקבלן יבנה בניין ענק של 9 קומות- עם כניסות מלמעלה ומלמטה (כי זה בנוי על גבעה)
המקסימום קומות שיצטרכו לטפס זה 4 ויהיה שווה לכל הצדדים מרפסת סוכה הוא בכל מקרה יוכל להוסיף אם זו תהיה הדרישה בחתימת החוזה

לרוב רוב התושבים שגרים שם זה אמור להיות משתלם בטירוף הם יקבלו דירה חדשה וענקית יחסית למה שהם מכירים- בזמן שהם יחכו הם יקבלו שכירות ריאלית לדירה נחמדה וכל שאר ההוצאות...
הם יקבלו מחסן שלא היה להם, חניה שלא היה להם בכלל, חדר עגלות נורמלי שלא חלמו עליו, מעלית במקום לטפס במדרגות, דירה עם ממ"ד, סטנדרט בניה חדש ותיקני כולל צנרת חשמל ושאר ירקות-
בקיצער שווה לרוב האנשים ממש

למי זה לא שווה בכלל?
פה באמת יש את הבעיה שחצי עפולה גלל שהדירות כל כך קטנות ומוזנחות עבדו לפי ראות עינייהם-
כלומר אם ן אדם גר בקומת קרקע נגיד- והשתלט על חצר של 300 מטר-
מתוכה בנה לעמו עוד 100 מטר בלי אישורים-
אז באמת הוא בבעיה
או אפילו אם בקטנה עשו הסכם שיתופי בין הדיירים וחילקו את החצר הענקית ואת הגג, ובנו והוסיפו בלי אישורים- גם אז זה קצת בעיה כי יש מצב שלא יקבלו הכל

מה אפשר לעשות?
הכי חשוב להוציא אישור בזק, גושפנקות לבניות קיימות למה שיש-
הוכחות שהגג או החצר עם גישה רק שלכם לפי הסכם ואז מקבלים מזה 40% נראה לי לפי החוק...
בקיצער כמה שיותר להוכיח את מה שיש היום

מה עוד שווה מאודדדדד
להוציא עכשיו הרגע אישורי בניה בלי לבנות בכלל!!
העלות של זה היא בערך 10 אלף ש"ח-
ועל האישור הזה הקבלן חייב לתת את כל מה שבאישור-
נגיד אם בטקס חתימות כל הבניין השיג הרחבה של עוד 2 חדרים-
הקבלן יצטרך לתת דירות 5 חדרים ;)

מה שנראה שהעניין משתלם לכל הצדדים
בתכל'ס ימים יגידו
אם באמת יבנו 4 קומות מעל הכניסה הקובעת
והדיירים יקבלו את המגיע להם זה נשמע מצוין
הבעיה שכמעט תמיד בשכונות המתחרדות העירייה מוציאה תב״ע למגדלים
ואין הטבות מהעיריה ליזם כי יש לו מכפיל רווח ענק (מ 3-4 קומות ל 15-20)
כשהתוצאה בסוף היא תמיד שכונה חילונית שגם החרדים שמתעקשים להישאר בה מבינים מהר מאוד שאין להם אופק ועתיד... :(

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה