דרוש מידע פיטורין בהריון

שנדי כהן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
התקבלתי לעבודה לפני כמעט 3 חודשים
למילוי מקום עם הבטחה להמשך העסקה אחרי המילוי מקום
בפועל היולדת אמורה לחזור והבוס טוען שאין לו כרגע משרה לתת לי
אני בהריון חודש חמישי ב"ה
מותר לו לפטר אותי או שזה בכלל לא נקרא פיטורין
מה הייתם עושים במקומי???אשמח לתגובות...........

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מאתר כל זכות
  • אם העובדת מועסקת לפחות 6 חודשים אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה, אסור לפטר אותה מכל סיבה שהיא אלא בהיתר מאת הממונה על חוק עבודת נשים במשרד העבודה והרווחה (ובכל מקרה היתר כזה לא יינתן אם סיבת הפיטורים היא ההריון).
    • במקרה שהמעסיק רוצה לפטר עובדת בתקופה זו, עליו להגיש בקשה להיתר לאגף ההסדרה במשרד העבודה והרווחה.
    • ההיתר יינתן על ידי הממונה על חוק עבודת נשים, רק אם שוכנעה כי הפיטורים אינם קשורים להריון. לממונה יש שיקול דעת לא לתת את ההיתר גם אם הפיטורים אינם קשורים להריון, לאחר ששקלה את מכלול הנסיבות הקשורות ביחסי העבודה במקום.
    • החובה לבקש היתר לפיטורי עובדת בהריון העובדת מעל 6 חודשים במקום העבודה חלה בכל מצב (גם אם נראה שאין קשר בין הפיטורים להריון).
    • פיטורי עובדת בהריון כאמור, ללא היתר, בטלים מעיקרם והעובדת תהיה זכאית לכל זכויותיה כאילו לא פוטרה.
  • במקרה שעובדת פוטרה שלא כדין בתקופת ההריון, היא זכאית לתבוע פיצויים מהמעסיק.

שולמית הופמן

משתמש מקצוען
לצערי, זכות המלאה לפטר אותך.
אין לו שום מחויבות כלפיך אם עוד לא עבדת שם חצי שנה.גם אם הבטיח או חתם איתך חוזה לעבודה ארוכה.
מה שכן יכול להועיל, שאת יכולה לחתום אבטלה,
וכן לקבל אחרי האבטלה דמי לידה על אף שהיית באבטלה.
אגב, באיזה תחום עבדת?
יש אופציה למצוא עבודות גם במצב כזה באופן מסוים.
תוכלי לכתוב לי באישי ואנסה לעזור לך מנסיוני

ממוקד

משתמש מקצוען
כמו שאמרו עד חצי שנה הוא יכול לפטר
מה שאני יכול להוסיף שזה יכול להיות גהינום לאדם שלא רוצים להעסיק אותו אבל חייבים להעסיק אותו, בוס כזה יכול פשוט למרר את החיים וממש לא שווה עבודה כזו

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
לכי לחתום אבטלה (אם יש לך רצף של מספיק חודשים)
ותקבלי עכשיו עד סוף חופשת הלידה מביטוח לאומי כסף

שוקולית:)

משתמש מקצוען
איזה חוזה הוא חתם איתך?
מדברייך נשמע שהועסקת על תקן של ממלאת מקום ורק נאמרו הבטחות להמשך אבל לא בצורה מסודרת של חוזה עבודה מוסכם...
לצערי הרבה מעסיקים יודעים להבטיח דברים ובשעת מעשה יש להם עוד אלף סיבות...
אם מלכתחילה הועסקת על תקן ממלאת מקום לשלושה חודשים המילים שלו וההבטחות לא שוות כלום וגם לא תקראי מובטלת בשביל לחתום אבטלה.
אבטלה זה רק אם היית במשרת קבע אם לא כל אחד תהיה מועסקת כממלאת מקום ואחר כך תחגוג עם אבטלה... [ואני חושבת שגם כאן צריך לפחות ששה חודשים].

מעסיק מחויב לך רק ברגע שחתמתם על חוזה עבודה של משרת קבע ותקופת ההעסקה היתה 6 חודשים לפחות.

שנדי כהן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אבל לפני המילוי מקום עבדתי כקבועה זה לא עוזר לאבטלה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה