כללי פיטום הקטורת

malyan

משתמש רשום
חברים,
יש אולי למישהו צילום של פרשת הקטורת כתובה על קלף?

אני פשוט מעצב ללקוח, ואין לי מושג היכן לעשות את ה"שבירות" בטקסט, כמו הכיתוב המקורי בתורה.

מישהו יכול לעזור בדחיפות?
נו............... :)

תודה

יוסעלע

משתמש רשום
פיטום הקטורת "לא כתוב בתורה" (-פי' תורה שבכתב / תנ"ך) ואתה יכל לשבר איפוא שנוח לך.

malyan

משתמש רשום
מה? באמת???

וואלה, כולי בושה. לא ידעתי.

תודה תודה תודה!

יוסעלע

משתמש רשום
אין ממה להתבייש, כשנמצאים תחת לחץ לפעמים שוכחים הרבה דברים חשובים...

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
פיטום הקטורת הוא צירוף של כמה ברייתות בענין הקטורת.

malyan

משתמש רשום
גרפיקנער, אני יודע.
פשוט מלחץ עבודה, והלקו ביקש שבירות בטקסט "כמו שכתוב"...
טעיתי.
לא נורא.

תודה רבה רבה לכל העוזרים. תבורכו.

דייקן

משתמש רשום
נכתב ע"י יוסעלע;70267:
פיטום הקטורת "לא כתוב בתורה" (-פי' תורה שבכתב / תנ"ך) ואתה יכל לשבר איפוא שנוח לך.
בס"ד
יוס'ל! מה פי' - לא כתוב בתורה? הפסוקים המתחילים ב"ויאמר ה'" וגו', עד "לפני ה' לדורותיכם" כתובים בתורה, אם כי לא באותו מקום כולם. ההתחלה לקוחה מפר' כי תשא (שמות ל, לד). אח"ז יש שני פסוקים נוספים "ונאמר..." שהם נמצאים בסוף פר' תצוה (שמות ל, ז-ח).
השאר מ"תנו רבנן", זה ברייתא מבבלי וירושלמי... לא מצאתי את המקור המדוייק...

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
בבלי כריתות ו, ע"א

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה