פחד משיחות טלפון...

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
דוגמאות להזדהות ;)
להתקשר למשכיר פונטציאל להתעניין בדירה
לפתוח את הדלת לקבל משלוח מהשליח
לענות לשיחה חוזרת
וכו'
מעניין, אבל שיחות כאלו הן סבבה עבורי. נראה לי שאם מלכתחילה אני והשני יודעים את נושא השיחה זה פחות מפריע לי.
אבל פעם חיפשתי כולל ומישהו נתן לי את הטלפון של ראש הכולל שלו. דחיתי את זה חודשיים, ובסוף הלכתי לכולל אחר (לא רק בגלל הפחד מהשיחה, אלא פשוט דחיתי את זה כל כך עד שכבר לא היה לעניין להתקשר. נראה לי שהרבה פעמים הדחייה מגבירה את הבעיה).
כיוצא בו, כשמישהו מפרסם לדוגמא מודעת דרושים. אם יש שם מייל - תוך ארבע וחצי דקות יש לו שם כבר מייל עם פרטים שלי, תיק עבודות וכל מה שצריך. אם הוא מפרסם מספר טלפון בלבד... הוא מוותר עליי מראש.

בני. ו

משתמש חדש
הגדרה לא נכון,
אין פחד משיחות טלפון אם אנשים זרים,
בגלל אין לך פחד נמשל להתקשר לקבל מידע מזמן אמת של אוטובוסים וכ' או להתקשר לחברה סוללרי על המחיר

זה החרדה שבא רק כשצריכים טובה מהשני
נכון

ניק 4339

משתמש פעיל
הגדרה לא נכון,
אין פחד משיחות טלפון אם אנשים זרים,
בגלל אין לך פחד נמשל להתקשר לקבל מידע מזמן אמת של אוטובוסים וכ' או להתקשר לחברה סוללרי על המחיר

זה החרדה שבא רק כשצריכים טובה מהשני
נכון
דווקא לי כן.

אמ123

משתמש צעיר
יכול להיות שזאת חרדה חברתית?
כאן נמצא שאלון לאבחון עצמי:(קיים שאלון נפרד לילדים ונוער)

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
הקטע באשכול הזה שכל החיים הרגשתי מוזרה שבכל מקום ראיתי אנשים בלי שום היסוס מרימים טלפון אפילו על שטיות או כל הסיפורים על הבחורות שתופסות את הטלפון לכמה שעות( היום לכל אחת כבר יש פלא' משלה..)
ועכשיו לראשונה אני נחשפת לכמות התופעה ורואה שאני לא המוזרה היחידה בעולם...נחמד...

צריך אולי לנסות פחות "לספור" את העולם ולחשוב כמה שיותר שלא אכפת לי מה יגידו/ יחשבו עלי ולתת לעצמי דוגמאות ולשאול את עצמי כמה אני הייתי מתעכבת לחשוב על אנשים או איך הייתי חושבת על אנשים אחרים בסיטואציה כזו.
לי היתה בנוסף בעיה רצינית של ביטחון עצמי בריצפה אז אולי זה מתקשר אחד עם השני?

:):):)

משתמש פעיל
לי היתה בנוסף בעיה רצינית של ביטחון עצמי בריצפה אז אולי זה מתקשר אחד עם השני?
בארור שזה קשור (אולי לא לפותחת האשכול אבל לך וודאי)
כי את מתעכבת כל הזמן- אם אני גיד ככה יחשבו שאני...
ואם אני לא אדע מה לענות אז...
ובכללי לדבר בפני אנשים כשאת חסרת ביטחון זה ממש רציני!

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען

MichalGR

משתמש רשום
בול אני!

חשבתי שאני היחידה בעולם עם הבעיה הזאת
טוב לראות שיש עוד כמה כמוני בעולם

סתם אגב, לדבר בטלפון זה משהו שכבר כמעט רק חרדים עם טלפון כשר עושים.
כל יתר העולם מנהלים את כל העסקים שלהם בווצאפ.
בשביל אנשים כמוני זה היה יכול להיות הקלה גדולה, המייל מאפשר חלקית צמצום של חלק מהשיחות היזומות.
כנ"ל כל מילה,
ואגב- זה לא ממש נכון, אני עובדת במשרד עם לקוחות חילונים והרבה מבקשים שאני אתקשר דווקא ולא אכתוב

בכל מקרה, נראה שהבעיה שלי טיפה שונה - עם לקוחות יש לי פחות בעיה לדבר, ועם אנשים שאני צריכה להרשים,
יש לי יותר בעיה עם חברות שאני לא מספיק בטוחה אם י לי נושאי שיחה איתן, או כל מיני מכרים שאני לא ממש יודעת למה התקשרו... ואז קשה לי לענות..
להתקשר זה בכלל פרוייקט שאני לא לוקחת על עצמי בדרך כלל

ניק 4339

משתמש פעיל
בארור שזה קשור (אולי לא לפותחת האשכול אבל לך וודאי)
כי את מתעכבת כל הזמן- אם אני גיד ככה יחשבו שאני...
ואם אני לא אדע מה לענות אז...
ובכללי לדבר בפני אנשים כשאת חסרת ביטחון זה ממש רציני!
זהו,הקטע שלי יש ביטחון עצמי,ואין לי שום בעיה לדבר בפני אנשים,להציג-יצא לי קצת,ב'''ה קיבלתי כישרון ואני עושה את זה בלי בעיה.
רק בטלפונים יש לי בעיה.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
ש לי כמו מניעה כזו להתקשר לאנשים לא מוכרים, (שאני מתקשרת)
הבעיה היא בעיקר בשיחות טלפון,
כי אם האדם עומד מולי, אני רואה אותו ואת ההבעות שלו, מבינה את הסאב-טקסט
אבל בטלפן - אי אפשר לראות את הבן אדם
וזה מונע ממני לבצע שיחות טלפון או לדחות אותן...
אפילו בשבועות שלמים!!
אפילו שיחות דחופות...
מה אני עושה??
אפשר להסביר אותך? מניסיון.
זו לא רתיעה, אלא שאין הנאה וקשר אישי מכזו שיחה.
וממילא היא משעממת והופכת לעול.
בתוספת דחיינות טבעית. זו התוצאה.

פתרון אפשרי באחד מהגורמים.
הדרך הקצרה היא כל דבר שבסוף אעשה אני לא דוחה, וככה מקטין את הסבל.
הדרך הטובה היא
להפתיע את עצמך, כלומר לחשוב איך אני אהפוך את השיחה למענינת.
לחשוב רגע על האיש שבצד השני ולמצא את נקודת המפגש הקלה ביותר.
למשל אני רוצה להתרים למצ'ינג, אבל זה אחיין או דוד שלא נפגשנו הרבה זמן,
חושב מה היו האירועים שלו לאחרונה אולי הבן גדל בשנה, אולי כבר עבר זמן מהחתונה של הבן שלו,
ככה לפתוח ולדבר קצת.
אחר כך לומר התקשרתי בשביל כו"כ.

עם אנשים זרים יותר זה יכול להיות ארוע מוכר לציבור כמו חסימת כביש... לספר איך נתקעתי, יש לך נס שאת עובדת קרוב לבית... או להיפך... איזה נס שאני קרובה.

תגיבו לי בבקשה הייתי ברור?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה