דרוש מידע פורום זמין לכותבי סת"ם

נסו

משתמש חדש
כמה סופרי סת"ם אתה מכיר כאן בפורום שירצו ל
מעולה!
אם אתם או מישהו אחר בפורום מכיר מישהו שהוא סופר סת"ם, אשמח אם תוכלו להפנותו לאשכול זה.
מאמין שיש עוד הרבה סופרי סת"ם בפרוג שרק צריכים להגיע למקום הנכון.:)
@בן עמרם הגבת בתחלית האשכול האם אתה סופר?
כן @yehudam חינ

נסו

משתמש חדש
רציתי לדעת איזה קלף מומלץ לקנות
לספר תורה
ואיזה ירעה בדרך כלל הולך

איתן_ל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
גם אני מצטרף לקריאה כסופר סת"ם בין היתר....הייתי שמח גם כן אם היה מקום שאפשר לקבל טיפים ולהתייעץ

תפילין שרייבר

משתמש פעיל
תוכל לכתוב כאן... כל מי שבפורום סתם יקבל התראות מסתמא
אנסה כאן, @מנסה להיות אני @גידל

1. לאחרונה קורה לי הרבה שצף על הדיו כמו נקודות שמן, מישהו יודע לומר מה גורם לזה?, והאם זה בעייתי?, [החלפתי דיו ניקיתי את הקסת, דיללתי במים מזוקקים, וזה עדיין מופיע]. מדובר בדיו סמיכות קלה של אחת החברות הותיקות.

2. לאחרונה קורה לי יותר ויותר שיש כמו בורות בקלף, שלא רואים אותם אבל ברגע שנוגעים בהם עם הקולמוס מתפשט הדיו כמו עיגול, [ואני לא מדבר על התפשטות רגילה שקורה מבעיות בלחות או בסמיכות], בעבר לא זכור לי שנתקלתי בזה כמעט, משהו נתקל בזה? מה הגורם, ומה התקנה?

וייס1

משתמש מקצוען
מישהו שמע על עט סופרים שהוא כמו עט נובע עם מיכל דיו קטן שממלאים אותו מדי פעם ולא כל כמ אותיות?

תפילין שרייבר

משתמש פעיל
מישהו שמע על עט סופרים שהוא כמו עט נובע עם מיכל דיו קטן שממלאים אותו מדי פעם ולא כל כמ אותיות?
חלק מהיצרנים של הקולמוסים ה"קרמים" נותנים אופציה כזו בתוספת תשלום,
[אין לי ניסיון עם זה, אבל לכאורה זה מתאים רק לכתיבה מהירה, כי אחרת הדיו אמור להתיבש ולסתום את החריץ, כך שמי שצריך מידי פעם לעצור ולקדש שם וכדומה, זה פחות רלונטי].

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
. לאחרונה קורה לי יותר ויותר שיש כמו בורות בקלף, שלא רואים אותם אבל ברגע שנוגעים בהם עם הקולמוס מתפשט הדיו כמו עיגול, [ואני לא מדבר על התפשטות רגילה שקורה מבעיות בלחות או בסמיכות], בעבר לא זכור לי שנתקלתי בזה כמעט, משהו נתקל בזה? מה הגורם, ומה התקנה?
זה קורה מטיפות מים זעירות שנפלו על הקלף. אפילו משרטט שעשה אפצ'י על הקלף... או מכשיר אדים שפעל וריסס טיפות.
לא רואים אותם אבל בכתיבה הדיו מתפשט על זה.
התקנה, לעבור עם נייר זכוכית לפני הכתיבה על כל הקלף, וכן קצת גיר דוחה דיו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה