דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

מצב
הנושא נעול.

ESTI.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אז בעצם הקוראים כאן רצו ספר של 3000 עמודים, עם עלילה ארוכה ומפותלת שבו לכל דמות יש מקום מכובד.
אני הייתי מסתפקת ב300... עדיף לשים דגש על האיכות ולא על הכמות

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יקוואל לא התכונן למות הוא התכוון להספיק לברוח לפני שההר יתמוטט! מסתבר שהכין את עצמו לאפשרות כזאת אבל את, כקורא, לא היית מוכנה!
במיוחד שעד שסוף סוף הוא הבין...! והיה כל כך חבל עליו
זה כל כך מתאים לכל הדמות שהיא בנתה לו. וכמה שזה עצוב, אבל זו המציאות והיא לא כל כך נדירה כמו שנראה (רק בגלל שזה נושא שאף אחד לא רוצה לדבר עליו).
וזה באמת קשה וכואב. אבל אולי זו לא היתה בחירה ספרותית גרועה (לא מתחברת לסופרים שהכל קסום בספרים שלהם "לפחות בספרים נתעלם מהמציאות ונחליק את הכל")

ESTI.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
גם על יקוואל אפשר לומר שהוא הכין את עצמו למוות ובחר בטוב כדי להציל אחרים ובכל זאת אף אחד לא התלהב יותר מדי מהמוות שלו...
זה מה שטראגי במוות שלו
ולכן אני לא סובלת את אולה מאותו רגע ואילך...
אבל במחשבה שניה יש פה מסר יפה
אם אתה בוחר לעשות משהו תדאג לבוא לזה ממקום נקי
ולא בשביל האינטרס האישי שלך
ובשביל המה יגידו
אבל כמו רועאל הוא סיים את תפקידו
ואני ממש שמחה שהיא הרגה אותו
כי אם היא היתה משאירה אתו בחיים ומסתומא הופכת אותו לחננה כמו איסתרק
זה כבר היה טו מאטש

נערך לאחרונה ב:

צעד קטן לאדם

משתמש צעיר
היי, אני עוקבת אחרי האשכול אבל לא יצא לי להגיב ואין לי מה להוסיף על מה שכתבו כאן.
אבל קחו סתם נקודה למחשבה:
תתארו לכם שמיה יושבת וקוראת את כל הביקורת הזאת. כנראה בחלק מהתגובות היא תצחק או תחייך, הגיוני שעם כמה מהם היא תסכים, אבל יש פה הרבה תגובות חריפות, מעליבות ופוגעות.
אני שוב אומר, כדי שלא תגידו שאני מכלילה ח''ו, רוב התגובות הן ביקורת נעימה ומכובדת
אז אם לא אכפת לכם, רגע לפני שאתם לוחצים על 'כתבו תגובה', תחשבו אם מיה לא תפגע ממכם שתקרא את זה...

מתנצלת אם יצאתי מידי ביקורתית, פשוט היו כמה תגובות שמ א ו ד צרמו לי.

קראסנא קעמפ

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יקוואל לא התכונן למות הוא התכוון להספיק לברוח לפני שההר יתמוטט! מסתבר שהכין את עצמו לאפשרות כזאת אבל את, כקורא, לא היית מוכנה!
גם אם מיה הייתה כותבת שיקוואל התכונן לאפשרות של מוות זה לא היה עוזר לאף אחד מהקוראים ולא היה מפחית את האכזבה שלהם

aba.toda

משתמש רשום
קודם כל לדעתי זה ואחד פספוס שהיא לא הרגה מישהו
כי זה פשוט לא הגיוני שיש כל כך הרבה קרבות בספר הזה ואפחד לא מת
אני מתלבטת בין פדהאל תכלס כי המוות שלו היה מצטלם הכי טוב הוא היה מקריב את עצמו
לממען ההריגה של יוסף הרגע שבו לרגע ירד לי הלב שהוא מת ואז גילתי שזו רק הציפור
היה אחד המאכזבים כי זה היה קיי'צי ברמות כמו כל הספר הזה
אופציה שניה זה דיזר אבל תכלס הוא חמוד נורא אז טוב שנשאר בחיים

תכלס שאני חושבת על זה, אם הוא היה מת עם דיאלידאן היו הרבה יותר אוהבים אותו... (היו כאלה שממש לא אהבו תדמות. אם הוא היה מקריב את עצמו ומת הוא היה חוטף הרבה אהדה.. שיוכיח שהוא לא רק מתמרמר כל הזמן אלא גם עושה משהו.. והוא באמת עשה, אבל אם הוא היה מת מזה הוא היה הופך לגיבור..)

אני חשבתי על הנסיך הקטנטן (הנסיך שלמה)
כלומר, לא אוהבת שתינוקות לא שורדים אבל זה היה יוצר די אמינות (וגם קצת היה מראה לאיסתרק שלא הכל בידיים שלו, שהוא הציל ילד אחד מתוך ארומונו של יוסף אבל הילד השני מת בתוך הארמון שלו)
אוף יצאתי טראגית
ממש לא להרוג את פדהאל!!
לא אכפת לכם ככה לוותר עליו?
אם הוא היה מת, זה היה בלתי נסלח ממש!!
וגם לא את הנסיך.. זה ספר אחרון בסדרה, אף קורא לא ירצה לגמור במוות של דמות אהובה.
(יוסף מת, לאבו, החייל שאיסתרק הרג במהלך הלילה ההוא, המונדרי, וזה מספיק לדעתי)

ESTI.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תראי מה זה המוות שלו כל כך לא מזיז פה לאפחד שפשוט היא שכחה אותו חח
תכלס עצוב המוות שלו
אבל בהתחשב במפלצת שהיא עשתה ממנו מובן למה אפחד לא בוכה עליו....

משכן

משתמש חדש
חור מבחינתי
הדרכים לאלקן פתוחות וניתן לעבור את הגבול ממש בקלות
ואלקן קרובה כ"כ לגבול?
לא נראה בכל הספר מגדלי שמירה בגבולות היתרי יציאה או כניסה
וכן לכוזר האחת
כל הרוצה עובר
עיין ביקוואל איך ששלוואן חוצה את הגבול ומגלה להפתעתו שאין שום שמירה וכדומה ובלי המפה וסימני הדרך כלל לא יודעים שיש כאן גבול.
פשוט העולם פעם היה שונה מהיום...

קראסנא קעמפ

משתמש פעיל
צילום מקצועי
תראי מה זה המוות שלו כל כך לא מזיז פה לאפחד שפשוט היא שכחה אותו חח
תכלס עצוב המוות שלו
אבל בהתחשב במפלצת שהיא עשתה ממנו מובן למה אפחד לא בוכה עליו....
כמו שאפחד לא הניד עפעף כשיוסף דיאלידאן מת...
האמת שמחתי אז מאד. אחרי הצניחה החופשית של פדהאל ודיאלידאן חיכיתי בקוצר נשימה לראות שהוא מת עד אז לא נרגעתי...

יוצרתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
היי, אני עוקבת אחרי האשכול אבל לא יצא לי להגיב ואין לי מה להוסיף על מה שכתבו כאן.
אבל קחו סתם נקודה למחשבה:
תתארו לכם שמיה יושבת וקוראת את כל הביקורת הזאת. כנראה בחלק מהתגובות היא תצחק או תחייך, הגיוני שעם כמה מהם היא תסכים, אבל יש פה הרבה תגובות חריפות, מעליבות ופוגעות.
אני שוב אומר, כדי שלא תגידו שאני מכלילה ח''ו, רוב התגובות הן ביקורת נעימה ומכובדת
אז אם לא אכפת לכם, רגע לפני שאתם לוחצים על 'כתבו תגובה', תחשבו אם מיה לא תפגע ממכם שתקרא את זה...

מתנצלת אם יצאתי מידי ביקורתית, פשוט היו כמה תגובות שמ א ו ד צרמו לי.
מסכימה מאד
נראה לי יותר מתמקדים בביקורת מאשר בעד כמה אהבנו
ואהבנו.
אוהו אהבנו...
הדברים שאהבנו הם רבים בהפרש משמעותי מכמה דברים שהיינו רוצים שיהיו אחרת וביקרנו.
בכללי זו רמה גבוהה כל כך שכמו שנאמר כבר, עם כל הכבוד לביקורת אף אחד לא היה עושה את זה טוב יותר.
וכמה זכויות יש לה עם כל אחד שעצר שניה לחשוב! ואיך שהיא מעבירה דברים בצורה כזאת חכמה, טובה ונכונה בלי 'להאכיל אותם בכפית' ונותנת לך לחשוב להבין וגם לקחת קצת לדרך, ותודה ענקית לה על זה. זה שליחות...
עדיין עם כל הביקורת הקוטלת ודיונים אינסופיים (ששוב! עצם קיומם הם מחמאה ענקית לסדרה!!!)
עדיין עם כל זה זה פשוט טוב. סדרה שאי-אפשר להפסיק לקרוא, במלוא מובן המילה. לא קרה לי (ולרבים)עם אף ספר שרציתי/נו בכלל לקרוא שוב, ולא רק שוב אלא עשרות(!!) פעמים! זה הזוי.
חייבים לה תודה ענקית על הסדרה הזאת. ועדיין לא מצאתי בספרות שלנו משהו שהגיע לרמה כזאת..
זה חבל אם הרושם שמתקבל הוא רק שלילי על הספר:(

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה