עת לשחרר

efrat1

משתמש סופר מקצוען
בחרתי לכתוב על נושא חשוב בעיני. אשמח לשמוע חוות דעתכם.

מינה נאנחה.

היא הניחה לרגע את המטלית שאחזה בה, והביטה בעוגמה על בבואתה שהשתקפה מולה על גביע הכסף הבוהק.

"איזו צורה תהיה לשבת כזאת? ארבע בחורות בנות עשרים וקצת לבדן בטבריה ?" היא שאלה. נעמי נאנחה גם היא.

"אמא, בסך הכל מדובר על שבת אחת, ואנחנו בנות גדולות, הכל יהיה בסדר" היא חלצה את נעלי העקב, והוציאה את הארנק מהתיק האלגנטי שאחזה בידה.

היה נחמד לפגוש הערב את בנות הכיתה, הרהרה. מתעלמת ממדקרות קנאה קלות שחשה הערב למראה שולחן בנות הכיתה שלווה בכמה עגלות חדשות.

תמר, גילי, שרית והיא, עמדו יחד ליד הבר, אף אחת מהן לא ענדה טבעת זהב על אצבעה, ופאה לא כיסתה את שיער ראשן, והיה להן טוב ביחד.

והרעיון של תמר היה ממש במקום, רק השבוע יצאו אחיותיה בנות הסמינר למחנה חורף עליז אי שם בצפון, והיא? היא צעדה כמו בכל יום כמעט בשנה וחצי האחרונות לתחנת האוטובוס, ומשם למעון. היא אוהבת את העבודה, יש לה חברה וסיפוק, אבל שבת נופש עם חברות מהכיתה לשעבר היא בדיוק הדבר שהיא צריכה עכשיו. אבל איך היא מסבירה את זה לאמא המודאגת?

"תראי נעמי, אני לא חושבת שזה מתאים" מינה עברה למירוק הפמוטים "ובכלל, בנות בגילך לא אמורות להסתובב לבד".

נעמי הביטה בשעונה "לילה טוב אמא אני חושבת שאלך כבר לישון, האוטובוס שלי מוקדם את יודעת..."

כוס הקפה שהכינה מינה לעצמה כבר היתה ריקה וקרה, היא הביטה בספרים שנערמו על השולחן, ופיהקה. הכנת שיעורים לכיתת החינוך שלה היוותה מטלה רצינית גם לאחר שני עשורים של הוראה בסמינר, והריכוז היה ממנה והלאה. היא דפדפה בהיסח הדעת בספר, והרהרה שוב בנסיעתה המתוכננת של נעמי.

להרשות? לאסור עליה? לנסות לשכנע אותה? היא סומכת על נעמי שלה שלא תעשה שטויות. היא כבר ילדה גדולה, יכלה להיות אמא בעצמה, אבל היא בכל אופן לא רגועה. בת צריכה להיות בבית הוריה או בבית בעלה, זה עקרון שמנחה אותה מאז ומעולם, והיא לא רואה סיבה לסטות ממנו. עיניה נתקלו לפתע במילים מתוך ההקדשה שבספר "חורב" שאחזה בידיה

"לזכר הוריו הנכבדים...

להם

שומריו בימי ילדותו

מדריכיו בימי נעוריו,

ידידיו בימי בגרותו

זללה"ה

באהבה ובהכרת טובה

המחבר

ניצוץ של מחשבה אחרת התגנב לליבה, היא קראה שוב את מילותיו של הרש"ר והפעם בשימת לב.

שומריו בימי ילדותו, השורה הזו מובנת לה, בהחלט. כמה שהיא מתאמצת תמיד לחנך, לשמור ולהגן על נעמי ושאר ילדיה.

מדריכיו בימי נעוריו, גם השלב הזה מוכר לה, מי כמוה יודע כמה צריך לפקוח על הילדים עיניים, לכוון להדריך ולנתב.

ידידיו בימי בגרותו, זה החלק שמתחדש לה עכשיו. אולי מגיע שלב כזה בהורות בו היא צריכה להוריד הילוך? להפסיק להיות שומרת ומדריכה ולהיות פשוט ידידה?

אולי נעמי שלה כבר הגיעה לשלב הזה? אולי תפקידה כעת הוא לשחרר? להעביר מעליה את כובד האחריות?

מינה סגרה בעדינות את הספר, ורוגע פשט בה אט אט . נראה לה שהיא כבר יודעת את התשובה.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
סיפור יפה. אהבתי את המסר.

תראי נעמי, אני לא חושבת שזה מתאים" מינה עברה למירוק הפמוטים "ובכלל, בנות בגילך לא אמורות להסתובב לבד".

נעמי הביטה בשעונה "לילה טוב אמא אני חושבת שאלך כבר לישון, האוטובוס שלי מוקדם את יודעת..."
חסרה לי התגובה המאוכזבת של נעמי. אפילו פרצוף מסוים. ככה מיד מכריזה שהולכת לישון?

וסתם עוד הערה טיפשית שתפסה את עיני,
כוס הקפה שהכינה מינה לעצמה כבר היתה ריקה וקרה
מה בוער לכתוב שהכוס קרה אם היא ריקה?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בחרתי לכתוב על נושא חשוב בעיני. אשמח לשמוע חוות דעתכם.

מינה נאנחה.

היא הניחה לרגע את המטלית שאחזה בה, והביטה בעוגמה על בבואתה שהשתקפה מולה על גביע הכסף הבוהק.

"איזו צורה תהיה לשבת כזאת? ארבע בחורות בנות עשרים וקצת לבדן בטבריה ?" היא שאלה. נעמי נאנחה גם היא.

"אמא, בסך הכל מדובר על שבת אחת, ואנחנו בנות גדולות, הכל יהיה בסדר" היא חלצה את נעלי העקב, והוציאה את הארנק מהתיק האלגנטי שאחזה בידה.

היה נחמד לפגוש הערב את בנות הכיתה, הרהרה. מתעלמת ממדקרות קנאה קלות שחשה הערב למראה שולחן בנות הכיתה שלווה בכמה עגלות חדשות.

תמר, גילי, שרית והיא, עמדו יחד ליד הבר, אף אחת מהן לא ענדה טבעת זהב על אצבעה, ופאה לא כיסתה את שיער ראשן, והיה להן טוב ביחד.

והרעיון של תמר היה ממש במקום, רק השבוע יצאו אחיותיה בנות הסמינר למחנה חורף עליז אי שם בצפון, והיא? היא צעדה כמו בכל יום כמעט בשנה וחצי האחרונות לתחנת האוטובוס, ומשם למעון. היא אוהבת את העבודה, יש לה חברה וסיפוק, אבל שבת נופש עם חברות מהכיתה לשעבר היא בדיוק הדבר שהיא צריכה עכשיו. אבל איך היא מסבירה את זה לאמא המודאגת?

"תראי נעמי, אני לא חושבת שזה מתאים" מינה עברה למירוק הפמוטים "ובכלל, בנות בגילך לא אמורות להסתובב לבד".

כוס הקפה שהכינה מינה לעצמה כבר היתה ריקה וקרה, היא הביטה בספרים שנערמו על השולחן, ופיהקה. הכנת שיעורים לכיתת החינוך שלה היוותה מטלה רצינית גם לאחר שני עשורים של הוראה בסמינר, והריכוז היה ממנה והלאה. היא דפדפה בהיסח הדעת בספר, והרהרה שוב בנסיעתה המתוכננת של נעמי.

להרשות? לאסור עליה? לנסות לשכנע אותה? היא סומכת על נעמי שלה שלא תעשה שטויות. היא כבר ילדה גדולה, יכלה להיות אמא בעצמה, אבל היא בכל אופן לא רגועה. בת צריכה להיות בבית הוריה או בבית בעלה, זה עקרון שמנחה אותה מאז ומעולם, והיא לא רואה סיבה לסטות ממנו. עיניה נתקלו לפתע במילים מתוך ההקדשה שבספר "חורב" שאחזה בידיה

"לזכר הוריו הנכבדים...

להם

שומריו בימי ילדותו

מדריכיו בימי נעוריו,

ידידיו בימי בגרותו

זללה"ה

באהבה ובהכרת טובה

המחבר

ניצוץ של מחשבה אחרת התגנב לליבה, היא קראה שוב את מילותיו של הרש"ר והפעם בשימת לב.

שומריו בימי ילדותו, השורה הזו מובנת לה, בהחלט. כמה שהיא מתאמצת תמיד לחנך, לשמור ולהגן על נעמי ושאר ילדיה.

מדריכיו בימי נעוריו, גם השלב הזה מוכר לה, מי כמוה יודע כמה צריך לפקוח על הילדים עיניים, לכוון להדריך ולנתב.

ידידיו בימי בגרותו, זה החלק שמתחדש לה עכשיו. אולי מגיע שלב כזה בהורות בו היא צריכה להוריד הילוך? להפסיק להיות שומרת ומדריכה ולהיות פשוט ידידה?

אולי נעמי שלה כבר הגיעה לשלב הזה? אולי תפקידה כעת הוא לשחרר? להעביר מעליה את כובד האחריות?

מינה סגרה בעדינות את הספר, ורוגע פשט בה אט אט . נראה לה שהיא כבר יודעת את התשובה.

הרעיון יפה ומעורר מחשבה ואת כותבת נהדר.
הייתי מוסיפה יותר בשר בדמות סצינה נוספת וחידוד אפיונים.
ומרככת את המסר הישיר.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
חסרה לי התגובה המאוכזבת של נעמי. אפילו פרצוף מסוים. ככה מיד מכריזה שהולכת לישון?
להבנתי היא שמה עליה פס וזהו אופי התגובה.
מה בוער לכתוב שהכוס קרה אם היא ריקה?
כוס הקפה שהכינה מינה לעצמה כבר היתה ריקה. היא עוד המשיכה לבהות בה במבט אחוז סרעפים פרק זמן כזה או אחר כשהמחשבות רצות במוחה במחול מטורף עד שאפילו היא עצמה התקשתה לאחוז בהן. מחשבות של כוס קפה, כך היה נוהג אחיה השם יקום דמו לקרוא להן... רעש התנעת מכונית שם קץ להרהוריה. הכוס שבידה כבר היתה קרה. היא הביטה בספרים שנערמו על השולחן, ופיהקה. הכנת שיעורים לכיתת החינוך שלה היוותה מטלה רצינית גם לאחר שני עשורים של הוראה בסמינר, והריכוז היה ממנה והלאה. היא דפדפה בהיסח הדעת בספר, והרהרה שוב בנסיעתה המתוכננת של נעמי.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
המסר חשוב והרעיון חדשני!

מעט הפריעה לי המהירות שבה נעמי הגיעה למסקנה הנכונה,
היה חסר לי עוד קצת עיבוד ועוד כמה שלבים.

אבל את כותבת מעניין מאוד.
נשמח לשיתוף של עוד חומרים שלך.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
הציטוט הזה מהרש"ר הירש תלוי אצלי בחדר לנגד עיני.
לא הרחיב כאן על הדרכת הורים למתבגרים אבל כן זה אחד הדברים בכל תקופת ההתבגרות שהורים לא מצליחים לשים לב לעצמם שהילד כבר לא ילד
אממה הדילמה לרוב מתי זה נקרא שהוא מתבגר...

ולגבי הקטע הספרותי הוא מקסים ומותיר את הקורא עד הסוף. אבל, הוא מהיר מידי, וישר מידי. לטעמי.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
הייתי מוסיפה יותר בשר בדמות סצינה נוספת וחידוד אפיונים.
ומרככת את המסר הישיר.

המסר חשוב והרעיון חדשני!

מעט הפריעה לי המהירות שבה נעמי הגיעה למסקנה הנכונה,
היה חסר לי עוד קצת עיבוד ועוד כמה שלבים.

אבל את כותבת מעניין מאוד.
נשמח לשיתוף של עוד חומרים שלך.

לגבי הקטע הספרותי הוא מקסים ומותיר את הקורא עד הסוף. אבל, הוא מהיר מידי, וישר מידי. לטעמי.
תודה לכולם.
יש לכם הצעה איך להאט את התהליך ובכל זאת להשאיר את הקורא איתי?
לקחתי בחשבון שזה קטע על מסך...

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
כוס הקפה שהכינה מינה לעצמה כבר היתה ריקה וקרה, היא הביטה בספרים שנערמו על השולחן, ופיהקה. הכנת שיעורים לכיתת החינוך שלה היוותה מטלה רצינית גם לאחר שני עשורים של הוראה בסמינר, והריכוז היה ממנה והלאה. היא דפדפה בהיסח הדעת בספר, והרהרה בתגובתה של נעמי

היא לא רגילה לתגובה כזו

ובכלל

להרשות,? לאסור? לשכנע? היא סומכת על נעמי שלה שלא תעשה שטויות. היא כבר ילדה גדולה, יכלה להיות אמא בעצמה, אבל היא לא רגועה. בת צריכה להיות בבית הוריה או בבית בעלה, זה עקרון שמנחה אותה מאז ומעולם, והיא לא רואה סיבה לסטות ממנו.

עיניה נתקלו לפתע במילים מתוך ההקדשה שבספר "חורב" שאחזה בידיה

"לזכר הוריו הנכבדים...
להם
שומריו בימי ילדותו
מדריכיו בימי נעוריו,
ידידיו בימי בגרותו
זללה"ה
באהבה ובהכרת טובה
המחבר

ידידיו בימי בגרותו כותב הרב הירש והיא לא יודעת את נפשה.

זה הזמן? צריך להוריד הילוך? לשחרר? פשוט להיות ידידה?

מבינה שהרבה ברירות אין לה, עברנו שלב, מסתבר.

היא קמה ממקומה ניגשה אל המקפיא שלפה חזה עוף, לפחות שניצלים אכין לה לנסיעה, היא תארוז לה אורחה למחר, הן בטח יעצרו בדרך. והיא תזכור שיש מישהי בבית מחכה ואוהבת.

החיוך של נעמי בבוקר אמר הכל.

ומינה, מינה הרגישה שהיא עצמה התבגרה, היא עברה שלב בהורות

--- עדיין דביקי קצת אבל נראה לי קצת יותר טוב
והציטוט מהרב הירש מגיע עם ההקדשה? והזללה"ה?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
כוס הקפה שהכינה מינה לעצמה כבר היתה ריקה וקרה, היא הביטה בספרים שנערמו על השולחן, ופיהקה. הכנת שיעורים לכיתת החינוך שלה היוותה מטלה רצינית גם לאחר שני עשורים של הוראה בסמינר, והריכוז היה ממנה והלאה. היא דפדפה בהיסח הדעת בספר, והרהרה בתגובתה של נעמי

היא לא רגילה לתגובה כזו

ובכלל

להרשות,? לאסור? לשכנע? היא סומכת על נעמי שלה שלא תעשה שטויות. היא כבר ילדה גדולה, יכלה להיות אמא בעצמה, אבל היא לא רגועה. בת צריכה להיות בבית הוריה או בבית בעלה, זה עקרון שמנחה אותה מאז ומעולם, והיא לא רואה סיבה לסטות ממנו.

עיניה נתקלו לפתע במילים מתוך ההקדשה שבספר "חורב" שאחזה בידיה

"לזכר הוריו הנכבדים...
להם
שומריו בימי ילדותו
מדריכיו בימי נעוריו,
ידידיו בימי בגרותו
זללה"ה
באהבה ובהכרת טובה
המחבר

ידידיו בימי בגרותו כותב הרב הירש והיא לא יודעת את נפשה.

זה הזמן? צריך להוריד הילוך? לשחרר? פשוט להיות ידידה?

מבינה שהרבה ברירות אין לה, עברנו שלב, מסתבר.

היא קמה ממקומה ניגשה אל המקפיא שלפה חזה עוף, לפחות שניצלים אכין לה לנסיעה, היא תארוז לה אורחה למחר, הן בטח יעצרו בדרך. והיא תזכור שיש מישהי בבית מחכה ואוהבת.

החיוך של נעמי בבוקר אמר הכל.

ומינה, מינה הרגישה שהיא עצמה התבגרה, היא עברה שלב בהורות

תודה רבה.
מכוון בהחלט.
זללה"ה כן.
הקדשה זה הסבר בסוגריים מתחת (הקדשת המחבר למהדורה הראשונה בגרמנית)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לקחתי בחשבון שזה קטע על מסך...
מסכימה איתך שסיפור מורכב כזה מתאים פחות לאורך של סיפור דיגיטלי,
אז אולי לא חובה שנעמי תגיע למסקנה?
אולי היא יכולה לקרוא את הקטע להתרשם, להסכים איתו ולא להבין את ההקשר אליה עצמה?
אולי היא יכולה להשאר עם שאלה פתוחה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה