עתידות ליתן את הדין...

Chagit Weksler

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מקבלת קטעים מהפלא יועץ יום יום במייל.
הקטע הנ"ל לא היה מוכר לי, ונראה לי חובה לכל אחת לדעת, אותי הוא אפילו קצת הלחיץ ובודאי עורר:

להלן ציטוט, פלא יועץ, תחת הסעיף יונקים.

צריכים ההורים ליתן דעתם על ילדיהם הקטנים, שלא להניחם רעבים, ואפילו דבר שיש בו צד נדנוד איסור - התירו בזוהר מפני צער התינוק, ובודאי שאותן הנשים שמניחות את ילדיהן שיבכו זמן רב עד שיגמרו עסקיהן, עתידות ליתן את הדין.

ומזמן היותו יונק צריך שתהא דעת אביו ואמו לגדלו על התורה ועל העבודה. ואם בא האב ללמוד - ילמד בצד הילד, כדי שתהיינה אזניו קשובות לדברי תורה. וכמאמר חז"ל על רבי יהושע בן חנניא 'אשרי יולדתו', ופירש רש"י שם שיולדתו גרמה לו שיהא תלמיד חכם, שהיתה מוליכה את עריסתו לבית המדרש כדי שישמע דברי תורה, וכל כיוצא בזה את אשר בכחו לעשות יעשה, כדי שיהא הולד בריא וחזק, ובתורה יתחזק.

rivkic

App.Up.Go! -פיתוח תוכנות / אתרים מורכבים / קורסים
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L

גזעית

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אף אחד לא חשב שמותר, ואף אחת לא התכוונה להרעיב את הילדים שלה בכוונה (אני מאוד מקווה).
הקטע בא לעורר תשומת לב בסדר העדיפיות שלנו כנשים בבית, שדבר זה עם חשביות עליאית ולא כמו שאולי היה נראה לחלק מאיתנו עד כה. ככה אני חווה את הדברים.

שרית ו

משתמש מקצוען
לא נראה לי שמדובר על מישהי שהלכה לטפל בתינוק ולכן הילדים שלה יקבלו חביתה עשרים דקות יותר מאוחר.

כנראה שהכוונה להורים שלא מספקים לילדים את הבסיס הנצרך לקיומם,
ובואו נקווה שכולן כאן אלה
ומי שלא כנראה לא יעזור לה.

אולי תביאי את הבאור על הפלא יועץ כדי לא להוסיף כאן נקיפות מצפון לנשים שגם ככה מלאות בזה...

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
יש הבדל?
את אלה מותר להשאיר רעבים ואת אלה אסור?
ההבדל לדעתי הוא: יונק אם הוא בוכה את אף פעם לא יודעת כמה הוא אכל והאם הוא באמת שבע.
ילד בגיל 5-10 לפעמים טוען שהוא רעב אבל הוא באמת צמא, או כואבת לו הבטן או כל דבר אחר שהוא לא רעב. נתת לו ארוחת ערב משביעה, הוא אמור לישון, ולא לקפוץ מהמיטה כל 5 דקות בטענה שהוא רעב. וכדי לא לפחד לתת את הדין תיתני לו עוד ועוד אוכל...

נחל

משתמש מקצוען
תינוקות ממש קטנים, כשהם רעבים, הצורך שלהם קיומי ממש. הם לא יכולים לחכות הרבה זמן, והם גם חווים חרדה קיומית. כך לפי הפסיכולוגיה, והרבה פעמים זה פשוט נראה בעין. כשהם צורחים, ברור שהם במצוקה ממשית, ואמור להיות ברור שלא מתעכבים עם זה רגע מיותר.
ילד בן שלש שמחכה קצת לאוכל, בצורה נורמטיבית, וכשרואים שהוא לא במצוקה, זה דבר אחר לגמרי.

Chagit Weksler

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מדובר על יונקים, או על ילדים בגילאי 2-10?

כתוב תחת הערך יונקים (הלכתי לבדוק גם בספר המודפס)

מנסה להבין, לפני הפלא יועץ מישהו חשב שמותר?

אף אחת לא במזיד, אבל אני נתקלתי בלא מעט נשים ש- "מה. הוא אכל רק לפני שעתיים, אז מה אם הוא בוכה ונראה מורעב, אני מאכילה רק כל 3 שעות..."
"הבכי מפתח לו את הריאות.."
וכל מיני כאלו.

לא נראה לי שמדובר על מישהי שהלכה לטפל בתינוק ולכן הילדים שלה יקבלו חביתה עשרים דקות יותר מאוחר.

כנראה שהכוונה להורים שלא מספקים לילדים את הבסיס הנצרך לקיומם,
ובואו נקווה שכולן כאן אלה
ומי שלא כנראה לא יעזור לה.

אולי תביאי את הבאור על הפלא יועץ כדי לא להוסיף כאן נקיפות מצפון לנשים שגם ככה מלאות בזה...

חיפשתי באור אבל בספר המודפס (עם פרוש יפה מראה) אין על הסימן הזה באור, זה כנראה היה פשוט..

Chagit Weksler

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מעוניין להצטרף לקבל במייל את פלא יועץ. איפה נרשמים????

שולחים מייל ל <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
יש להם המון מסלולים, לא מצליחה להעתיק את הקישוריות, אוכל להוציא כתובות מייל ספציפיות מהקישוריות למי שרוצה, אני מאד נהנית:
2 הלכות ביום | שמירת הלשון | משנה יומית | משנה יומית סדר מועד | הלכות שבת | הלכות כשרות | פלא יועץ | אורחות צדיקים | מצוה יומית | שנים מקרא...| 2 הלכות בלילה |תהילים יומי | אהבת חסד | דף היומי ברי"ף | הלכות חג בחג | ילקוט יוסף | נ"ך מבואר - ראשונים | נ"ך מבואר - אחרונים | חובות הלבבות | מסילת ישרים | דרך ה' | תורת הבית |

עשה לך רב | תיאום חברותא | 6 מצוות תמידיות | אנגלית-English | צרפתית-français | ספרדית-Español

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
זה רק אומר שגם בזמן ה"פלא יועץ" היו מין "שיטות חינוכיות", שרלטנים למיניהם, בעלי "גישות" ו"מנחים", "יועצים" ו"מטפלים" שלפי "תזות" מסוימות הורו לאמהות להמתין וכו'... והתערבו באינטואיציה האימהית החמה.

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שימו לב על מה הדיון
האכלת התינוק שלנו.
הזוי.
לא צריך אפילו אינטואיציה הורית.
בפרט, כשבפרוג מזון לנשמה היה השיח לאחרונה. ק"ו.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בטח צריך לדבר על זה.
לפני חמישים-שישים שנה למשל,
ההוראות היו להאכיל כל שלוש או כל ארבע שעות בדיוק ולהתעלם מבכי.
היום, כשמדברים על הנקה נענית, זה נשמע מובן מאליו,
אלא אם כן מישהי הולכת רחוק מדי עם שיטת שפר :mad::p

לקח טוב

משתמש מקצוען
ב"פלא יועץ" יש הרבה ניסוחים שפחות מתאימים לדורנו, כך שקצת בעיתי לקחת משהו כלשונו ולנסות ליישם או להעתיק למציאות החיים שלנו.

אכן, זכורני שלמדתי בישיבה את הקטע בפלא יועץ שאומר שאדם יענש על כל רגע שאינו לומד תורה אפילו כדי שיעור בליעת הרוק!!!

ניגשתי בחרדה אל המשגיח ואמרתי לו שאם ככה חבל על ההשקעה, אין לי שום סיכוי, ולרווחתי הוא הסביר לי בניחותא שישנם דברים שלא רלוונטיים לגבי כל אחד ובוודאי שלא בדורנו שההתמודדויות שונות לחלוטין.

לעניות דעתי בלבד, אשכול כזה לא יגרום לשום הורה בפרוג לתת יותר מהר אוכל לילד, אני מניח שגם ככה אנחנו חרדים ודואגים כל הזמן אולי הילד רעב/עייף/חלש וכו' ואם כבר זה רק יעלה את מפלס החרדה שגם ככה גבוה, עיין ערך מטפלים רגשיים/פסיכולוגים באשכולים סמוכים.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה