דרוש מידע ערבים

• פותח הנושא nc
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

. net

משתמש צעיר
אנסה להוסיף את ה"שנקל" שלי...
כשנוסדה תוכנית "ערבים" היה הגיון שלמשפחה שישנה דירה נוספת הם יותר מסודרים ופחות נצרכים.
במצב הכלכלי של היום עם מחירי הדירות, החתונות, והמחיה.
אף אלמנה לא נהפכת למליונרית עם יש לה הכנסה של אלפיים ש"ח מדירה דלוחה בפריפריה, זה אולי מכסה חלק ממלגת הכולל שבעלה ז"ל היה מביא.
יש להגמיש יותר את הקריטריונים.
זו דעתי.
הרעיון שלהם זה היה להציל יתומים במצב של התמוטטות כלכלית .

תחשבי על אלמה אחרת עם 10 יתומים שאין לה דירה נוספת עם ביטוח חיים ,היא לכאורה (בלי נתונים סובבים ) במצב ממש שפל ומשפחות כאלו שהם היו אמורים לפתוח להם קרן ,הם רוצים להציל בכבוד זה פשוט כמו קרן בצורה מכובדת

זה לא ביטוחי חיים !!

קהל היעד זה משפחות במצב כלכלי נמוך

המקרים האלו והם היו רבים כנראה יותר ממה שאתם חושבים נפלו לאחריות של הרבנים שביקשו עזרה מהקופה !!

נערך לאחרונה ב:

. net

משתמש צעיר
יש לי ביטוח חיים. לא מאמינה בכל הדברים הללו: עריבים, הגמ"ח המרכזי וכו...
מצוין הם לא באו לומר לא לעשות ביטוחי חיים ,הם באו בעיקר לקהל יעד שבמילא לא יעשה ביטוח חיים .

ואת התקנון של הביטוחי חיים ,אתם לא מעלים בדעתכם לדרוש לשנות

ילילי

משתמש מקצוען
זה מהיכרות שלכם. ליגטימי.
אך תסכימו שיש גם היכרות אחרת, שייעדו את הנכס הנוסף עבור\במקום הפנסיה ובנוסף בתור ביטוח חיים?

(אסביר את דברי.
בעבר תוחלת החיים היה פחות. [נניח עד גיל 75]. חברות הביטוח לקחו את כל ההפקדות שהאדם עשה, חילקו את זה לחודשים, והקציבו לו פנסיה חודשית.
בשנים האחרונות הם שמו לב, שבעקבות עליית תוחלת חיים, הם צריכים לשלם הרבה יותר ממה שתכננו, והקופה שלהם מפסידה.
בעקבות זאת, הם מחלקים את ההפקדות לא עד גיל 75, רק עד גיל 95 [זה רק דוגמה. אני לא זוכר את החשבון המדויק]. וכך יוצא שההפרשה החודשית שיקבלו הוא הרבה הרבה פחות.
בעקבות זה, עשרות אלפי אנשים, [בכל המגזרים] חוף מההפרשה שחייבים להפריש על פי החוק, לא הפרישו יותר לקרן פנסיה, רק קנו נכס נוסף.
על הנכס הזה, אני מדבר, שזה מיועד להכנסה בזמן הפנסיה, וכן בתור ביטוח חיים, אומרים לאלמנה: תוותרי על ההכנסה השוטפת, תייעדי את זה עבור נישואי הילדים. ואיך תחיי? לא איכפת לנו).
אני מדברת למשל על משפחות ליטאיות (זה מה שאני מכירה)
שאפילו אנשים שחיים ביום יום ברמה טובה נכנסים לחובות אדירים בנישואי הילדים.

אז אתה טוען שיש אנשים שיש להם נכס נוסף והם מעדיפים לא למכור אותו ולהיכנס לחובות גדולים יותר במקום זה?
כמה אחוזים כאלה יש באוכלוסייה?

והבעיה של הפנסיה זה לא רק לאלמנים ואלמנות. איך כולם חיים? מי שאין לו עוד דירה?
שואלת ברצינות כי אני לא מבינה בזה.

בינגו משחקים

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום

תחשבי על אלמה אחרת עם 10 יתומים שאין לה דירה נוספת עם ביטוח חיים ,היא לכאורה (בלי נתונים סובבים ) במצב ממש שפל ומשפחות כאלו שהם היו אמורים לפתוח להם קרן ,הם רוצים להציל בכבוד זה פשוט כמו קרן בצורה מכובדת

זה לא ביטוחי חיים !!

קהל היעד זה משפחות במצב כלכלי נמוך

המקרים האלו והם היו רבים כנראה יותר ממה שאתם חושבים נפלו לאחריות של הרבנים שביקשו עזרה מהקופה !!
זה העניין.
המצוקה של אלמנה היום עם 10 ילדים ודירה דלוחה בפריפריה
היא שווה בדיוק כמו אלמנה עם 10 ילדים שאין לה ביטוח חיים לפני עשרים שנה כשנוסדה תכנית ערבים .
כשיש אינפלציה יש להגמיש קרטריונים.
מאוד פשוט!

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הוא עצמו לא מאמין ברוב מה שהם כותבים שם, אבל להם יש מטרה אחת ויחידה. לעשות את העבודה שאתה וכולכם הייתם אמורים על פי הלכה לעשות. לעבור מבית לבית ולקושש כסף כדי שלא ישאר אף אחד רעב.
האם אתה חושב שמותר לאנשים להמציא דברים ובכך להוציא צדקה מהשני? זה שהם לא מאמינים במה שהם כותבים, זה גם ההערכה שלי מהיכרות עם האנשים, [ואם הם היו מאמינים זה היה רק יותר גרוע..], וזה מה שמפריע לי.

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
עם כל הכבוד אליך, יכול להיות שיש לך קשר קרוב לעסקני קופת העיר.
אך נראה מדבריך שאף פעם לא עמדת מצד האלמנות.
לא אחזור על כל מה שכתבתיי עד עכשיו. אך לא סתם התורה מדברת כמה וכמה פעמים מהצער של אלמנות ויתומים. ויעידו על זה כל מי שיש להם משפחה או מכרים כאלו.
זה אבסורד. אין בן אדם שעומד מהצד של האלמנות יותר מקופת העיר. לכתוב שהם גורמים להם צער זה נשמע לי לא הגיוני. אין סיכוי בעולם לפרנס כל כך הרבה אלמנות ללא בסיס כלכלי ללא המפעל הענק הזה שמגלגל סכומי עתק.

. net

משתמש צעיר
האם אתה חושב שמותר לאנשים להמציא דברים ובכך להוציא צדקה מהשני? זה שהם לא מאמינים במה שהם כותבים, זה גם ההערכה שלי מהיכרות עם האנשים, [ואם הם היו מאמינים זה היה רק יותר גרוע..], וזה מה שמפריע לי.
מה שאתה כנראה לא זכית להכיר מקרוב זה את המשפחות היקרות שהצילו אותם מבור תחתיות ,והם רבות

והכל בשקט בלי לבזות את המשפחות

. net

משתמש צעיר
זה העניין.
המצוקה של אלמנה היום עם 10 ילדים ודירה דלוחה בפריפריה
היא שווה בדיוק כמו אלמנה עם 10 ילדים שאין לה ביטוח חיים לפני עשרים שנה כשנוסדה תכנית ערבים .
כשיש אינפלציה יש להגמיש קרטריונים.
מאוד פשוט!
זהו שאין אפשרות להבדיל בין דירה זנוחה בפריפריה לבין דירת פאר בירושלים ,להם לתת ולהם לא

גם המדינה מתנהגת בשיטה הזאת יש מיסים מדירה שניה ולא משנה איפה הדירה הראשונה 20 מטר בבאר שבע או 200 ברוממה

אבל בכל אופן אני אעדיף לתרום ליתום שאין להם שום משענת כלכלית מאשר למשפחה שיש להם דירה

וכנראה יש מספיק משפחות שאפילו את המשענת הכלכלית הזו אין להם ,יוכיחו הכסף שערבים מוציאים לאחרונה מהחשבון ...

ישראל העם

משתמש פעיל
@רחשי הלב
שוב נחדד את השאלה שלענ"ד לא ענית עליה: אלמנה שיש לה דירה שניה בפריפריה וזו המשענת הכלכלית שלה כך שאין לזה שום קשר לנישואי הילדים משום שאם היא תמכור את הנכס ותשתמש בו לחתונות לא יהיה לה מאיפה לחיות,
מה הסיבה שאינה זכאית לקבל?
הרי היא חתמה על קרן ערבים בשביל שתוכל לחתן את ילדיה בבוא העת בדרך כבוד?

עפולה

משתמש מקצוען
@רחשי הלב
שוב נחדד את השאלה שלענ"ד לא ענית עליה: אלמנה שיש לה דירה שניה בפריפריה וזו המשענת הכלכלית שלה כך שאין לזה שום קשר לנישואי הילדים משום שאם היא תמכור את הנכס ותשתמש בו לחתונות לא יהיה לה מאיפה לחיות,
זה באמת לא הכי מובן. רק ללימוד זכות, ערבים לא המציאו את הדבר הזה. גם בהנחה בארנונה זה כך. מי שיש לו עוד דירה דלוחה בדימונה תחתית לא זכאי להנחה, עמיתו שמחזיק מזודות דולרים בבית זכאי להנחה.
מן הסתם זה חלק מתפיסה ישנה שמי שיש לו דירה נוספת הוא עשיר.

אני456

משתמש מקצוען
משהו פה מכיר אלמנה שהפרנסה הבסיסית שלה נסמכת (גם) על תשואה מדירה להשקעה, ו"ערבים" ניכו לה את שווי הדירה מהקרן?

או שמתעסקים פה עם שאלות תאורטיות של מה היה אילו?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בהחלט לא!
אם יש לה יותר ממה שהיא צריכה ל'שוטף'אז אתה צודק לגמרי.
אך אם היא חיה מהשכירות של הנכסים, ואם תצטרך למור אפילו אחד מהם לא יהיה לה מספיק ל'שוטף' (ואיך כתבו פה לפני כן: 'יקימו לה קרן'. או שתצטרך להיות אורחת קבוע בקופה השכנתית ולהתבזות חודש בחודש). אז אסור לגרום לה למכור אפילו נכס אחד!

כתבו כאן שהיא לא צריכה למכור, אלא ללוות ע"ח הנכס, ושכך מקובל בנישואי ילדים.
לענ"ד, להשאיר על האלמנה חובות של מאות אלפים, לא נשמע הגיוני.

זה באמת לא הכי מובן. רק ללימוד זכות, ערבים לא המציאו את הדבר הזה. גם בהנחה בארנונה זה כך. מי שיש לו עוד דירה דלוחה בדימונה תחתית לא זכאי להנחה, עמיתו שמחזיק מזודות דולרים בבית זכאי להנחה.
זו טעות, לפחות לגבי ירושלים, והתורה חסה על ממונם של ישראל וגו’.
אפשר לקבל הנחה בארנונה גם אם יש נכס נוסף.
רק שצריך כמובן להצהיר במסגרת ההכנסות, גם על ההכנסות מהנכס.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
משהו פה מכיר אלמנה שהפרנסה הבסיסית שלה נסמכת (גם) על תשואה מדירה להשקעה, ו"ערבים" ניכו לה את שווי הדירה מהקרן?

או שמתעסקים פה עם שאלות תאורטיות של מה היה אילו?
מכירים משפחות רבות שחיות ברמה נורמטיבית (או כך לפחות חשבתי... כאן באשכול הוכיחו לי שהם עשירון עליון...) ויש להם דירת השקעה.
השאלה לא תיאורטית כלל, היא מבררת האם למשפחות כאלו שווה להצטרף לערבים, כביטוח לנישואי הילדים בכבוד במקרה פטירה, או שהם בכל מקרה לא יקבלו ולכן הצטרפותם לערבים היא נטו צדקה.

ילילי

משתמש מקצוען
לא יודעת אם עשיר.
אבל היה לו כסף להון עצמי בסיסי לדירה שניה והיה לו כסף לשלם מס על קניית דירה שניה.
וכנראה שגם יש לו כסף לתיקונים שנתיים שצריך וגם קצת כסף בצד למקרה של כמה חודשים בלי שוכרים.

מי שמחזיק בביתו מזוודות דולרים ולא הכניס אותם בשחור כנראה לא זכאי להנחה ממילא.

. net

משתמש צעיר
@רחשי הלב
אני עניתי על השאלה הזו בהרחבה,נראה שלא קראת חבל

זה התקנון ,אלו התנאים אם אתה רוצה -עומד בתנאים תצטרף אם לא אתה לא צריך להצטרף רק אם אתה רוצה לתת צדקה ליתומים

את החוזה בברת ביטוח אתה לא מעלה בדעתך לשנות !!

המקרים של משפחות בשפל כלכלי שלא היה שום נכס או ביטוח הגיע אל הרבנים והם היו צריכים לדאוג להם

אני456

משתמש מקצוען
השאלה לא תיאורטית כלל, היא מבררת האם למשפחות כאלו שווה להצטרף לערבים, כביטוח לנישואי הילדים בכבוד במקרה פטירה, או שהם בכל מקרה לא יקבלו ולכן הצטרפותם לערבים היא נטו צדקה.
היא תאורטית, מכיוון שבצורה שבה היא הוצגה נשמע שייתכן ויש אלמנה שבקושי סוגרת את החודש ועכשיו גם לא יודעת מאיפה תחתן את הילדים.
נשמע לי קצת הזוי ש"ערבים" יזרקו אותה מכל המדרגות כדי שתטפס את כל המדרגות בחזרה ותדפוק בדלת השנייה עם השלט "קופת העיר".

מי שזה נוגע לו תכלס' ודאי יודע לאיפה לפנות כדי לקבל תשובה קונקרטית.

. net

משתמש צעיר
מכירים משפחות רבות שחיות ברמה נורמטיבית (או כך לפחות חשבתי... כאן באשכול הוכיחו לי שהם עשירון עליון...) ויש להם דירת השקעה.
לא אמרנו שעשירון העליון

אבל אולי לא במצב כלכלי כה דחוק שהרבנים שהשיקו את 'ערבים ' חזו בעיניהם משפחות,והאחריות לדאוג להם נפל על כתפיהם של הרבנים ושבקשו את עזרת הקופה ,אז כדי שהעול לא יהיה כבד מנשוא עם כל כך הרבה פטירות הם הקימו את ערבים

ושיהיה ברור שהם משפחות רבות ,ויעידו על כך הכסף שיוצא מערבים כל חודש מהחשבון .

שלוומי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
האם נכון לתת מקום להכפשות בפורום שכולו בעילום שם??
בכל מקרה שיהיה האשכול המכובד הזה לרפואת חכם שלום כהן בתושח"י..

נערך לאחרונה ב:

עפולה

משתמש מקצוען
אבל היה לו כסף להון עצמי בסיסי לדירה שניה והיה לו כסף לשלם מס על קניית דירה שניה.
כל זה נכון גם לגבי הדירה הראשונה החל מסכום של XX ש"ח.
ובמילים אחרות: אלמנה שגרה בדירת 6 חדרים ברחוב סורוצקין תקבל תמיכה מערבים, ועמיתתה שגרה בדירת שלוש חדרים באופקים, ומחזיקה דירה נוספת 35 מ"ר בדימונה לא זכאית [כנגד שווי הדירה בדימונה]..

ישראל העם

משתמש פעיל
אכן חבל על ההשמצות שעלו גם באשכול אפשר לקיים דיון ולשאול שאלות גם בלי השמצות זולות. היום אנחנו בעידן של דיון בדלתות פתוחות והציבור אוהב ומעוניין לשמוע תשובות,
ובוודאי שהאשכול בסופו של דבר רק מביא תועלת לאלו שמבינים עניין כאשר מישהו שמכיר את המערכת מוכן לענות לכל טענה.
אותי זה דווקא שכנע כמו רבים אחרים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה