דרוש מידע ערבים

• פותח הנושא nc
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

אני וביתי

משתמש מקצוען
כל הפרסום של הקרן בנוי על זה שאם יקרה אסון הילדים יהיו מכוסים
התחושה שכל אחד זכאי בלי תנאים היא הטעיה של הציבור.

אם יש קריטריונים שיתכבדו בבקשה בקרן וכל אחד שרוצה להצטרף יודיעו לא מראש באופן ברור (ולא באותיות קטנות) שהוא לא יהיה זכאי בבוא העת, ואלי בכלל ישללו ממנו את האפשרות להצטרף כי הוא לא מתאים לתכנית.
לא יכול להיות שפעם אחרי פעם אנשים פונים לקרן ונדהמים לגלות שהם לא זכאים.
זה אותיות קטנות? ניתן להגדיל אם צריך!

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אדרבה, אשמח לשמוע את דעת המבינים כאן, במה בעצם עדיפה תוכנית ערבים על פני ביטוח חיים בחברת ביטוח, חוץ מענין הצדקה, שהוא חשוב מאוד לכשעצמו.
להבנתי הדלה יש שני הבדלים,
יש ההבדל התיאולוגי, יש הרבה רבנים שמתנגדים לביטוחי חיים, כי לפעמים בן אדם זוכה להשאר בחיים בזכות הילדים שלו.
ואילו כשמדובר בצדקה, כך אמרו הרבנים, זה עניין אחר.

ברמה הכלכלית, זה תלוי כמובן במספר ילדים שאינם נשואים.

===

כל זה במובן של "מה הרווח שלי מערבים". בעיני הרבה יותר חזק, זה שאין צדקה כל כך אלגנטית, מכובדת.
כל החולים שנמצאים על ערש דווי ויודעים שהילדים שלהם מסודרים, וכל האלמנות שעוד בלוויה יודעים שיש קרן שמובטחת להם, זה בעיני הצדקה המושלמת.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
לגבי עריבים באופן אישי היה לי כמה חודשים עד שהבנתי שבמקרה שילדי יצטרכו, הם לא יקבלו, אז ביטלתי,עשיתי ביטוח חיים,
אני חושב שהדאגה לילדי קודמת לדאגה לכל כלל ישראל
מה הקשר דאגה לילדי קודמת, אתה לא נותן מעשרות? חומש? אפשר לדאוג גם לילדים שלך וגם לילדים אחרים.

hishtadlut

משתמש פעיל
אדרבה, אשמח לשמוע את דעת המבינים כאן, במה בעצם עדיפה תוכנית ערבים על פני ביטוח חיים בחברת ביטוח, חוץ מענין הצדקה, שהוא חשוב מאוד לכשעצמו.
נראה לי שבגיל הצעיר ביטוח חיים זול יותר ובגיל המבוגר ערבים זול יותר, מי שחושב נטו כלכלי עד גיל 40/50 עדיף לו ביטוח חיים (אולי למעשנים/שמנים כבר בגיל יותר צעיר הביטוח חיים יותר יקר)

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כל מה שהבאתם זה ערבים.
מישהו יודע את התקנון של וועד הרבנים?
אולי זה אחרת?

רחשי הלב

משתמש מקצוען
לא מצליח לתת קישור. תראה באתר שלהם דוחו"ת קרן יחד> קרן יחד במספרים.
יש שם דו"ח על סכום הגביה בכל חודש, לאיזו מטרה, וכמה מזה להוצאות גביה.
לא מצאתי בינתיים.
מה שכן מצאתי זה שבניגוד למה שכתבת, הם מנכים עמלות גביה והוצאות מהסכום שהתקבל.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
נראה לי שבגיל הצעיר ביטוח חיים זול יותר ובגיל המבוגר ערבים זול יותר, מי שחושב נטו כלכלי עד גיל 40/50 עדיף לו ביטוח חיים (אולי למעשנים/שמנים כבר בגיל יותר צעיר הביטוח חיים יותר יקר)
ערבים בגיל מבוגר זה אומר שלא מקבלים כלום, כי התקבול הוא על כל ילד עד גיל 35 שעדיין לא נישא ושהוא כשיר להינשא.

hishtadlut

משתמש פעיל
ערבים בגיל מבוגר זה אומר שלא מקבלים כלום, כי התקבול הוא על כל ילד עד גיל 35 שעדיין לא נישא ושהוא כשיר להינשא.
גיל צעיר ומבוגר של ההורים
לפי זה נקבע מחיר הביטוח

נ.ב. קרוב שלי בחור ישיבה נישא לאחרונה בס"ד בגיל יותר מבוגר, וההורים (בחיים בס"ד) היו צריכים לתת לו אז מסכנים היתומים המבוגרים

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
@זושא כץ יש לך מושג האם בעקבות הקמת "ערבים בשלמות" שינו את הקריטריונים ומשלימים לכל יתום (גם אם לא מצורף לשלמות) ל400?
לכאורה זה ההגיון הישר וזה יפתור הרבה מהטענות נגד התכנית
בהחלט כן, שינו את הסכום, וכך מופיע גם במסמך שהעליתי.
וכתבו את זה כבר כאן באשכול ישן על "ערבים.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
השמצה גסה והוצאת שם רע לארגון צדקה הכי טוב וישר שקיים
אני באופן אישי מכיר כמה קרובי משפחה שקיבלו את כל הכסף ליתומים מערבים
בלי הרבה בעיות כי הם עמדו בקריטריונים (שקיימים בכל ביטוח חיים)
וכן בכולל בו אני לומד נפטרו ל"ע כמה אברכים בשלוש שנים האחרונות כולם עשו ערבים והיו זכאים.
לא הבנתם אותו נכון. הוא הבין שבשל נתוניו האישיים לא יקבל כלום מערבים.

hishtadlut

משתמש פעיל
אני לא יודע לענות, אבל עכשיו כשקראתי את התקנון (לראשונה בחיי בצורה מסודרת ) נראה שלא.
אז אם יש לך גישה למנהלים אולי עם הקמת "ערבים בשלמות" וההבנה שבמחירי היום אפשר להשלים צדקה ליתום עד 400 א' הגיע הזמן לעדכן את הסכום הזה

hishtadlut

משתמש פעיל
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה