עזרה ערבים של ועד הרבנים

לדעתי אפשר כל יום לעבור לקופה אחרת.
כל עוד והמצב הבריאותי תתקין ברוך ה', אפשר לסגור ולהצטרף לקופה אחרת. רק לדעתי יש איזה שהוא המתנה של חצי שנה. אז אולי אפשר להתחיל חצי שנה לשלם בקופה האחרת ואחרי חצי שנה לבטל בקודם.

אבל לפי התחושה שלי, קופת העיר הרבה יותר מובססת כלכלית וחזקה.
לעולם אל תבנה על תחושות רק על נתונים
מהנתונים שיש בידי ועד הרבנים מתי שהוא מבין שיש מאחרי המשפחה גוף/אדם שקול שלא יעשה שטויות עם הכסף ישר משחרר את הכסף
בקופת העיר מידיעה בקרוב משפחה ל"ע ערבים שע"י קופת העיר עשה בעיות לעסקני קופת החסד של הקהילה {מדובר בעסקנים שמגלגלים בשנה עשרות מיליוני שקלים}
אתה מדבר על ועד הרבנים?
והאם לא הייתה תמיכה ביתומים במהלך השנים עד קניית הדירה?
אין קשר בין
קופת העיר לערבים שע"י קופת העיר
וכן אין קשר בין
ועד הרבנים לערבים שע"י ועד הרבנים

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לי זה דווקא נשמע מאוד לעניין, היה מקסים אם היה אפשר להעניק לכל אחד שפע עצום, אבל קרנות לאלמנות ויתומים שזה דבר מאוד נצרך, מיועד למצבי קיצון ולצרכים יותר בסיסיים וממילא נשמע לי הגיוני שבמידה ויש אפשרויות כלכליות למשפחה הקרן תהיה מוגבלת.
אתה צריך להבין, יש המוני אנשים שיש להם ביטוח חיים או נכס נוסף. מבחינתם ערבים של קופת העיר זו בדיוק כמו כל תרומה אחר לקופות יתומים. למה שאני אתרום דווקא ליתומים? יש מספיק מקרי צדקה שאני מכיר.
הסיבה המרכזית והכמעט יחידה שמביאה אנשים לתת את כספי הצדקה דווקא לערבים היא בגלל הבטחון שזו נותנת להם לגבי הילדים שלהם. מבחינת עשרות אלפי משפחות להערכתי, ערבים היא מוצר שאינו נותן שום כלום, או לכל הפחות הרבה פחות מהמוצר המבוקש.
קח דוגמה מהגמ''ח המרכזי. מישהו חושב שהגמ''ח המרכזי אמור לבדוק כמה כסף יש לילדים שמתחתנים והאם הם מתחתנים בהיכלי זנגוויל או בהדר דימול?
יש כאן מצב שקיים מוצר ללא שקיפות, שהוא נותן שירות להמון אנשים, וברגע האמת הם יעמדו בפני שוקת שבורה. אני בכל אופן, לא מעונין בשום פנים ואופן שיחפרו לילדי האם יש להם עוד כמה גרושים בעוד חשבון בנק. במקרה אסון חלילה, יתומים זקוקים להרבה מעבר מילדים במשפחה רגילה. במשפחה כזו כל דבר יקר יותר, וכמובן שיש פחות כוח עבודה.
מי שזה מתאים לו, שיערב לו, אבל חשוב שאנשים יבינו שהם נותנים צדקה נטו, ולא כמו שהם חשבו שיש בכך טובת הנאה עבור ילדיהם.

הדבר היחיד שחשוב לי הוא לשמוע האם ערבים של ועד הרבנים אכן פועל ומתפקד כראוי. גם דברים טובים וגם דיס כמובן.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
פניתי לועד הרבנים, והם ענו לי טלפונית שהם מאפשרים לקנות דירה על שם היתומים מיד לאחר הפטירה.
מישהו יודע לאשר לי את התהליך הזה האם אכן כך זה הולך בפועל?

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
סתם כך, זה לא נשמע מופקע שצריך להתחיל לברר כאלו דברים בפורומים באינטרנט? מדוע שהארגונים היקרים שאכן כל כך דואגים ליתומים ואלמנות ושאר כספי צדקה לא יתנו דף מסודר ובו תשובות לכל השאלות הללו?
כל מי שיכול להשפיע על השקיפות בענין הזה, בוודאי זו זכות גדולה לדאוג לכך.

אתה צריך להבין, יש המוני אנשים שיש להם ביטוח חיים או נכס נוסף. מבחינתם ערבים של קופת העיר זו בדיוק כמו כל תרומה אחר לקופות יתומים. למה שאני אתרום דווקא ליתומים? יש מספיק מקרי צדקה שאני מכיר.
הסיבה המרכזית והכמעט יחידה שמביאה אנשים לתת את כספי הצדקה דווקא לערבים היא בגלל הבטחון שזו נותנת להם לגבי הילדים שלהם. מבחינת עשרות אלפי משפחות להערכתי, ערבים היא מוצר שאינו נותן שום כלום, או לכל הפחות הרבה פחות מהמוצר המבוקש.
קח דוגמה מהגמ''ח המרכזי. מישהו חושב שהגמ''ח המרכזי אמור לבדוק כמה כסף יש לילדים שמתחתנים והאם הם מתחתנים בהיכלי זנגוויל או בהדר דימול?
יש כאן מצב שקיים מוצר ללא שקיפות, שהוא נותן שירות להמון אנשים, וברגע האמת הם יעמדו בפני שוקת שבורה. אני בכל אופן, לא מעונין בשום פנים ואופן שיחפרו לילדי האם יש להם עוד כמה גרושים בעוד חשבון בנק. במקרה אסון חלילה, יתומים זקוקים להרבה מעבר מילדים במשפחה רגילה. במשפחה כזו כל דבר יקר יותר, וכמובן שיש פחות כוח עבודה.
מי שזה מתאים לו, שיערב לו, אבל חשוב שאנשים יבינו שהם נותנים צדקה נטו, ולא כמו שהם חשבו שיש בכך טובת הנאה עבור ילדיהם.

הדבר היחיד שחשוב לי הוא לשמוע האם ערבים של ועד הרבנים אכן פועל ומתפקד כראוי. גם דברים טובים וגם דיס כמובן.
רק לידיעתך שלזוג שאחד ההורים נפטר ל"ע יש פחות אופציות לקנות במכולת של ההורים או עזרה בשכירות כמו חבריהם ולא צריך לפרט כמה אנחנו מקבלים מההורים שלנו
נקודה נוספת לפעמים וכבר שמעתי מיתומים שבסוף נופל הרבה הוצאות של ההורים שלהם על כתפיהם
אז לא קרה שום דבר שיש גם ביטוח חיים או פוליסה אחרת

יוסיK

משתמש פעיל
קצת יומרני לפרש את זה כך.
ברור שאחת הסיבות המרכזיות שאנשים חותמים לערבים זה בגלל שזה נותן להם ביטחון לגבי עתיד ילדיהם, לא ברור שזה מותנה דווקא באם יתנו להם גם אם הצורך יהיה פחות גדול.
ובכל זאת יש הבדל מהותי בין הגמ"ח המרכזי לערבים
אישית, אני רואה בערבים דרך לתמוך ביתומים בצורה מכובדת, לא מחפש לקבל מזה כלום , מקווה שלא נזדקק לזה ומשתדל לא להיות זכאי לקבל מבחינה כלכלית.

סתם כך, זה לא נשמע מופקע שצריך להתחיל לברר כאלו דברים בפורומים באינטרנט? מדוע שהארגונים היקרים שאכן כל כך דואגים ליתומים ואלמנות ושאר כספי צדקה לא יתנו דף מסודר ובו תשובות לכל השאלות הללו?
כל מי שיכול להשפיע על השקיפות בענין הזה, בוודאי זו זכות גדולה לדאוג לכך.
התקנון של ערבים לא נסתר, ניתן לראות אותו בנדרים פלוס בכל רגע נתון אפשר לקבל אותו במשרדי קופת העיר וועד הרבנים במייל ולא חסרים דרכים לראות אותו, התנאים כתובים שם מפורש ואם אני זוכר היה כאן בעבר אשכולות ע"כ.
מי שמתאים לו משהו מסוים שיקח אותו

פניתי לועד הרבנים, והם ענו לי טלפונית שהם מאפשרים לקנות דירה על שם היתומים מיד לאחר הפטירה.
מישהו יודע לאשר לי את התהליך הזה האם אכן כך זה הולך בפועל?
לא מכיר מקרה כזה בוועד הרבנים, אני יודע על מקרה בקופת העיר שהם אישרו,

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
רק לידיעתך שלזוג שאחד ההורים נפטר ל"ע יש פחות אופציות לקנות במכולת של ההורים או עזרה בשכירות כמו חבריהם ולא צריך לפרט כמה אנחנו מקבלים מההורים שלנו
נקודה נוספת לפעמים וכבר שמעתי מיתומים שבסוף נופל הרבה הוצאות של ההורים שלהם על כתפיהם
אז לא קרה שום דבר שיש גם ביטוח חיים או פוליסה אחרת
אתה מתווכח איתי? זה בדיוק מה שכתבתי שיש צורך בעוד הרבה כסף במקרי אסון חלילה.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אישית, אני רואה בערבים דרך לתמוך ביתומים בצורה מכובדת, לא מחפש לקבל מזה כלום , מקווה שלא נזדקק לזה ומשתדל לא להיות זכאי לקבל מבחינה כלכלית.
כנראה שאתה איש צדיק מאוד.
אני מודיע לך חד משמעית וללא צל של ספק. אם עוברת טלפנית על מנויי ערבים ומודיעה להם שמכאן ואילך אין כיסוי לילדים שלהם, ערבים נסגרת באותו היום לפני השקיעה!
התקנון של ערבים לא נסתר, ניתן לראות אותו בנדרים פלוס בכל רגע נתון אפשר לקבל אותו במשרדי קופת העיר וועד הרבנים
יש הרבה נקודות שלא מופיעות. למשל, לא מופיע מה קורה עם הכסף בינתיים. לא מופיע האם קיימת אפשרות לקנות דירה על שם היתום מיד לאחר הפטירה, בועד הרבנים לא מופיע בפירוש מה קורה אם יש נכסים אחרים, רק בבחינת 'דבר הלמד מענינו' מביטוח חיים.

שיהיה ברור, אני לא בא בתלונות על אף אחד ושיעשו מה שהם רוצים, אני רק רוצה שיהיה ברור מה הם עושים, ושיהיה ברור לציבור היקר על מה הוא משלם. להערכתי עשרות אחוזים מכלל מנויי ערבים קופת העיר לא מודעים לכך שאין להם כיסוי בגלל שיש להם ביטוח חיים או נכס אחר.

יוסיK

משתמש פעיל
כנראה שאתה איש צדיק מאוד.
תודה, הלוואי
אני מציאותי, יודע שלא מגיע לי [בעיקר בגלל שאני חי וזו התכנית של גם לשנים הקרובות, אבל גם מבחינה כלכלית] ושמח לתת צדקה מהודרת, נראה לי די מינימלי.
אני מודיע לך חד משמעית וללא צל של ספק. אם עוברת טלפנית על מנויי ערבים ומודיעה להם שמכאן ואילך אין כיסוי לילדים שלהם, ערבים נסגרת באותו היום לפני השקיעה!
שיהיה ברור, אני לא בא בתלונות על אף אחד ושיעשו מה שהם רוצים, אני רק רוצה שיהיה ברור מה הם עושים, ושיהיה ברור לציבור היקר על מה הוא משלם. להערכתי עשרות אחוזים מכלל מנויי ערבים קופת העיר לא מודעים לכך שאין להם כיסוי בגלל שיש להם ביטוח חיים או נכס אחר.
להערכתי אין עשרות אחוזים מחברי ערבים שיש להם ביטוח חיים ודירות נוספות, כך שהקביעות הנ"ל לא רלוונטיות.

אתה מתווכח איתי? זה בדיוק מה שכתבתי שיש צורך בעוד הרבה כסף במקרי אסון חלילה.
לא
לא הבנתי בדיוק מה כוונתך אז כתבתי את זה
להערכתי אין עשרות אחוזים מחברי ערבים שיש להם ביטוח חיים ודירות נוספות, כך שהקביעות הנ"ל לא רלוונטיות.
אולי תעסה סקר קטן אצל החברים שלך
{תבדוק לפי פלך גיל}
תמצא דברים מדהימים

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אנחנו חתומים על ערבים רק בגלל שהרב שטיינמן הבטיח שמי שיתן לא יצטרך לזה.
וידוע לי על מקרה של קרובי משפחה (דוד שנפטר ל"ע) שעשו להם קשיים רבים ורק לאחר התערבות עסקנים קשוחים שעשו בלאגן בשבילם שחררו להם 200K לדירה

א.ש.ד.

משתמש רשום
הבעיה האמיתית היא
שכיון שהם משחררים 150א' מתוך ה 200 א' רק בקניית הדירה [כדי שהכסף לא ילך על שטויות]
היום שאנשים לא קונים דירה בגלל העלויות היקרות הכסף
והכסף נשאר אצלם בלי יכולת של היתומים להשתמש עם זה לכלום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  35  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה