דרוש מידע עקב המחסור שכר המלמדים עלה ל 1400 ש"ח

יוסקה הזמר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
תתפלא, אבל דווקא בחורים שסבלו במוסדות החינוך ואח"כ תפסו את עצמם אני פחות מפחד מהם
יש להם יותר הבנה לילדים שקשה להם
מה שמחשיד זה הנקודה שמי שקיבל אותו לעבודה הוא בן משפחה.....
(ואוסיף, למרות שיש להם יותר הבנה וניסיון עדיין צריך לעקוב אחריהם לראות שהם לא מגזימים ב"הבנה לנפש הילד"

פלמונה

משתמש פעיל
מה מפחיד?
שבסולם העדיפויות שלו נמצא טסלה?
הוא שיתף אותך קודם מה היו הלבטים?? הצורך?
זה אומר שהוא לקח הלוואה
ולא חסר טיפשים כאלו שקונים רכבים יקרים ואז מתחילים לגלגל כספים שאין להם וד"ל
טוב אם אתה אומר... אתה בטוח יודע!

י ר 3D

דגם
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
איך 1200 אם המלמד בחיידר של הבן שלי קנה טסלה?
אני כנראה המלמד של הבן שלכם
ובטח רציתם לטשטש פרטים אז כתבתם טסלה כי אני נוסע בדגם חדיש אחר
טוב אם אתה אומר... אתה בטוח יודע!
וכפי הנכתב לעיל, אם אתם אומרים אתם בטח יודעים...
אם תרצו יותר פרטים אשמח לפרט בדף קשר עבור איזה צורך רפואי דאגו לי לרכב

עץ הדעת טוב ורע

משתמש סופר מקצוען

ענה כסיל כאיוולתו!...

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען

חשבתי שיש לך בנק שמבין אותך מצויין...........

ייייייי

משתמש צעיר
צילום מקצועי
שמתם לב

מידע שימושי - סערה בקרב המנהלים-מחסור חמור במלמדים

לאחרונה התפרסם מכתבו של אחד מחשובי המנהלים החינוכיים בירושלים על המחסור החמור במלמדים המכתב עורר סערה גדולה בקרב המנהלים והמלמדים להלן המכתב לידידיי ורעיי הנושאים במלאכת הקודש, מנהלים הרוחניים משגיחים ומפקחים בתלמודי התורה, ה' עליהם יחיו. בעמדנו בפתחה של ועידת החינוך שנה זו, רציתי להיות לפה...
www.prog.co.il
www.prog.co.il
הנושא הזה נמחק שוב ושוב מוזר למי מפריע הדיון האם יש מחסור חמור במלמדים?

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
איך 1200 אם המלמד בחיידר של הבן שלי קנה טסלה?
טסלה זה לא רכב יוקרה, זה רכב די פשוט שעולה שליש מרכב יוקרה.
רק עניים/חרדים קונים טסלה כדי לחסוך בדלק (או צעירים מאד שאוהבים לעשות קיק דאון ואין להם כסף לב.מ.וו.)

קוויק

משתמש מקצוען
בלת"ק

יש לי מספר דודים מלמדים בכמה חיידרים והניצול ממש גורם לעצבים כששומעים מהם סיפורים -

דבר ראשון צעירים או אחרים שנכנסים, מקבלים מראש יותר בפער משמעותי מהותיקים!!! כמה שהם מתחננים להעלאה קלה, ועצם זה שמחייבים אותם להוראת קטע, אין עם מי לדבר, והמשכורות נשארות פח,

ודבר שני, התנאים הבסיסיים מתחת לכל ביקורת! צריך להיאבק על כל זכות סוציאלית שמעוגנת בחוק!

ותגידו, אז שיקומו וילכו - מסתבר שזה לא כזה פשוט, אנשים שהעבירו שנים באותו מקום, וצריכים פרנסה, והם עם מידות טובות שעדין עם כל הניצול, מרגישים שזאת עבודת קודש ואם הם ילכו יתקעו בלי מלמדים ומישהו צריך לחנך בבקרים את ילדי ישראל...

ייייייי

משתמש צעיר
צילום מקצועי
להלן קטע ממכתב של אחד המפקחים
מנהלי ומשגיחי תלמודי התורה מספרים על מחסור אדיר בממלאי מקום, ואם פעם היינו יכולים
במאור פנים ובנפש חפצה לתת למלמד שחרור הנדרש לו מאיזו סיבה שהיא, היום השתנו
הנסיבות. ואחד מהדברים שמנהל הכי חושש מפניו, הוא הודעת איחור או חיסור של מלמד,
כאשר ברור לכל שבמצב זה הכיתה נופלת על שכמו של המנהל/ מפקח, ומפריעה לו בניהול כלל
הת"ת. ואם חסרים שני מלמדים או יותר, כגול ב'גל השפעת' שפקד את תלמודי התורה בתחילת
חודש כסלו, אז נותרה עדת ה' כצאן אשר אין להם רועה... וההשלכות מפחידות...
יצויין, כי מיזם ממלאי המקום של ה'מכון למורים' היה אמור לפתור את נושא זה לרווחתינו,
אך כנראה המחסור אמיתי ופיתרון ממשי אין.
ד. המנהלים מרגישים כאיום ממשי את שנה"ל תשפ"ד )ר"ח אלול תשפ"ג( המתקרבת לפתחינו.
ואם פעם ה - 5/31 ,או כל זמן אחר בסיום שנת הלימודים, יכל להוות פרשת דרכים לריענון הצוות,
על ידי שיבוץ ה תפקידים מחדש, או החלפת כוחות שחוקים בכוחות רעננים. השנה – אפשרות זו
אינה קיימת כלל. ביודעינו שכל מקום שמתפנה – נשאר ריק, וספק גדול אם נמצא בכלל מי
שימלא את מקום זה, וקרוב לודאי שלא נמצא ב'משמר הנכנס' אחד שיתאים לתפקיד יותר
מאשר ב' משמר היוצא'.
לאור כל זה, עולה מאליה הזעקה : עולם התורה בסכנה!!! רק על ידי מלמדי התינוקות מתקיימת
הבטחת השי"ת "כי לא תשכח מפי זרעו". ומאמרי חז"ל ידועים: "אל תגעו במשיחי אלו תינוקות של
בית רבן", ו"אין העולם מתקיים אלא בזכות הבל פיהם של תשב"ר". פשוט וברור שכאשר אין מלמדי
תינוקות

bonbon

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
נכון להיום 25/01
שכר המלמדים של דצמבר טרם שולם. (מי שאני מכירה)

יש מי שמתפלא עדיין על המחסור במלמדים??

עוז ועיזוז

משתמש צעיר
להלן תגובה של אחד המפקחים
השתתפתי לא מזמן בפורום נכבד, בו בדיוק עלתה סוגיית 'חוצפת' הת"תים שהעלו שכר הלימוד.
ובעידנא דריתחא ממש צעקתי, ותורף העניין הוא כך:
הפיתרון האחד והיחיד (ותיכף אסביר למה כל האחרים יכולים לסייע אבל לא לפתור, רק זה יכול לפתור), הוא הכפלת השכר השעתי של מלמד ללכה"פ 2000 שח נטו לשעה חודשית, אם לא יותר.
רק העלאת השכר למלמדים תפתור את הבעיה מיסודה, כי כח אדם איכותי יזרום למלא את החסרים, ולמנהלים תינתן היכולת לבדוק את המלמדים הדק היטב, ולהעסיק רק את הטובים ביותר. בשעת מעשה כעסו עליי בני שיחי, מכל הטעמים הידועים, אבל הדבר שהכי הכעיס אותי היתה הטענה: "אי אפשר לדרוש מאבא 800 שקל שכר לימוד לילד, מאיפה הוא יביא את זה".
ואני הקטן בעוניי שואל:
כשנגיד בנק ישראל ייקר את המשכנתאות באלף ש''ח - הוא עשה זאת, כי צורך השוק חייב, ושאלה כגון זו לא עלתה על שולחנו בכלל.
כשאוסם / תנובה / מס ח"פ וכיו"ב מעלים את המחירים בפראות - הם עושים זאת כי לדעתם זה נצרך, ושאלה כגון זו אינה נידונת בכלל.
כשהסופרי סת''ם / משכירי דירות / בעלי קייטרינג מעלים מחירים - הם עושים זאת כי הם יכולים, ושאלה זו אינה עולה על הפרק.
יש רק תחום אחד בו שואלים 'מאיפה שיביא את הכסף', ובאין מענה לא מייקרים את המחיר, והיא סוגיית שכר הלימוד. כאן כולם הופכים לרחמנים שהם אכזרים: כי המחיר של אי העלאת שכר הלימוד גורר בהכרח צניחת ענק באיכות החינוך, כי זה לא מאפשר העלאת שכר למלמדים, וממילא כח האדם נשחק ופחות איכותי.
נכון להיום 25/01
שכר המלמדים של דצמבר טרם שולם. (מי שאני מכירה)

יש מי שמתפלא עדיין על המחסור במלמדים??
זה מוזר לומר כזה דבר יש מאות חיידרים
שרובם המוחלט משלמים משכורות בזמן
זה כנראה חיידר מסויים
שמה שהמלמד שעובד שם צריך לעשות זה לברוח מהר יש מספיק מי שיקלוט אותו

עוז ועיזוז

משתמש צעיר
להלן תגובה של מנהל נוסף
איך יתכן לשלם למלמד מסור שכר זעום כשל עובד אשפה ?! כשל מטאטא רחובות ?! כשל משלוחן בסופר?! ולומר לו אתה חשוב!! עבודך מעורכת!!??? - איך יתכן שיהודי בעל משפחה של עשרה נפשות שצריך להביא הבייתה כ 20.000 ש''ח ( בדוק לפי הגדרות הצריכה של קופות הצדקה וארגונים כלכליים) יוצא את הבית לשחרית ב 6:30 בבוקר ונופל לביתו מסמורטט ב 6:00 בערב לאחר שמונה שעות עבודה + עוד חצי שעה נוספת לקינוח של טרלול בליווי בהסעה עבור 400 ש''ח נוספים.. נעבעך!! והוא מביא הבייתה בסך הכל 8-9 אלף שח???!! פחות מחצי מהצריכה שלו.
איך מרגיש יהודי כזה ? מול בני הבית שלו ? מול הילדים ? הוא כל היום בחיידר - לא הולך לבריתות בורח באמצע המצווה טאנץ... חייב כל יום כל יום להתיצב ב 8:30 כמו חייל.... ובסוף.. מביא רבע פיתו ביידו ??!!! - הבה נחשוב איך הוא מרגיש ? יש לו בכלל חשק לענות לטלפון של הורה יקר ככל שיהיה??? יש לו בכלל כוח להכין איזה טבלה עבור כך שעוד כמה תלמידים יבינו יותר טוב את הסוגיא ?
הכנסו פעם לחדר מלמדים בהפסקה כשהתאריך הלועזי עומד על ה20 לחודש.. איזו חרדה ? איזה יום הדין ?? זה, מנסה לקבל הלוואה מפה וזה, העברה בנקאית משם..ובהפסקה הבאה שוב.... ורק לקראת סוף יום העסקים הוא הצליח להעביר לבנק את הסכום המתבקש .. את החומר הלימוד ?? אנחנו מקווים שהעביר!!
חברים יקרים המצב קטסטרופלי - זכרני שלפני כ4-5 שנים היו שצעקו והתריאו שאנחנו מתקרבים למשבר בנושא המלמדים אך קולם היה כקול הקורא במדבר.. - אינני נביא אך באם העניין לא יטופל אנחנו עלולים חלילה להיות מהצועקים על לשעבר על הידרדרות רוחנית איומה ה"י !!!

bonbon

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
להלן תגובה של אחד המפקחים
השתתפתי לא מזמן בפורום נכבד, בו בדיוק עלתה סוגיית 'חוצפת' הת"תים שהעלו שכר הלימוד.
ובעידנא דריתחא ממש צעקתי, ותורף העניין הוא כך:
הפיתרון האחד והיחיד (ותיכף אסביר למה כל האחרים יכולים לסייע אבל לא לפתור, רק זה יכול לפתור), הוא הכפלת השכר השעתי של מלמד ללכה"פ 2000 שח נטו לשעה חודשית, אם לא יותר.
רק העלאת השכר למלמדים תפתור את הבעיה מיסודה, כי כח אדם איכותי יזרום למלא את החסרים, ולמנהלים תינתן היכולת לבדוק את המלמדים הדק היטב, ולהעסיק רק את הטובים ביותר. בשעת מעשה כעסו עליי בני שיחי, מכל הטעמים הידועים, אבל הדבר שהכי הכעיס אותי היתה הטענה: "אי אפשר לדרוש מאבא 800 שקל שכר לימוד לילד, מאיפה הוא יביא את זה".
ואני הקטן בעוניי שואל:
כשנגיד בנק ישראל ייקר את המשכנתאות באלף ש''ח - הוא עשה זאת, כי צורך השוק חייב, ושאלה כגון זו לא עלתה על שולחנו בכלל.
כשאוסם / תנובה / מס ח"פ וכיו"ב מעלים את המחירים בפראות - הם עושים זאת כי לדעתם זה נצרך, ושאלה כגון זו אינה נידונת בכלל.
כשהסופרי סת''ם / משכירי דירות / בעלי קייטרינג מעלים מחירים - הם עושים זאת כי הם יכולים, ושאלה זו אינה עולה על הפרק.
יש רק תחום אחד בו שואלים 'מאיפה שיביא את הכסף', ובאין מענה לא מייקרים את המחיר, והיא סוגיית שכר הלימוד. כאן כולם הופכים לרחמנים שהם אכזרים: כי המחיר של אי העלאת שכר הלימוד גורר בהכרח צניחת ענק באיכות החינוך, כי זה לא מאפשר העלאת שכר למלמדים, וממילא כח האדם נשחק ופחות איכותי.

זה מוזר לומר כזה דבר יש מאות חיידרים
שרובם המוחלט משלמים משכורות בזמן
זה כנראה חיידר מסויים
שמה שהמלמד שעובד שם צריך לעשות זה לברוח מהר יש מספיק מי שיקלוט אותו
ציינתי מי שאני מכירה...
זה מוזר (וזה חמור, ומרתיח וכו')- אבל זו המציאות
ולא כל אחד קם ועוזב מקום עבודה.

איפה יש רשימות דרושים למלמדים?

עוז ועיזוז

משתמש צעיר
ולא כל אחד קם ועוזב מקום עבודה.
האם לא משלמים ועושים ממך צחוק
ודאי שעוזבים
במיוחד בשוק כזה שיש ביקוש מטורף לעובדים מוצלחים
הסיבה שבן אדם לא עוזב בכזאת מציאות
זה פסיכולגית
קוראים לזה תסמונת שטוקלהם
תסמונת בה השבוי מתחבר נפשית לחוטף שלו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה