עצות לקניית לוח גרפי- בבקשה!

מיכל הלפרין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ב"ה,

שלום לכולם,

אני מציירת לרוב מתוך חובבנות. רוצה להתנסות לציור על לוח גרפי וכו' מתוך מחשבות על תעסוקה עתידית...

אני בדרכי לקנות לוח גרפי ומחשב נייד שיהיה לי אישי לצורך כך.
שאלותיי הן:
1. האם מתאים לוח גרפי עם מחשב נייד? מבחינת תוכנות
2. אלו תוכנות (או בשמם המקצועי- כרטיסיות) צריך לוודא שיש במחשב כדי שאוכל להשתמש ב למטרה זו? (כגון תוכנות מיוחדות לקליטת הלוח גרפי או לעבודה עם הציור)
3. איזה לוח גרפי ממולץ לקנות?
4. אם יש עוד דברים שכדאי לי לדעת לבדוק לפני לקנות.....

תודה לכולם מראש על העזרה!!!
חשוב לי מאד!

שוירץ

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
עדיף לך נייח מבחינת שטח עבודה וגם הרבה פעמים הצבעים של הניידים לא נכונים.
אבל אין שום בעיה להכניס לנייד כל תוכנה שאת מעונינת
בד''כ עם הלוח מגיעה גם תוכנת ההרכבה שלו על המחשב
אני אישית משתמשת במנגה ופוטושופ ויש לי גם פיינטר, זיברש, אילוסטרייטור..
תלוי מה את לומדת ולמה את הכי נמשכת.
לגבי העט ממליצה לך ללכת על אינטוס 5 של ווקום
אבל את בהחלט יכולה למצוא בתור התחלה גם יותר זולים.
בהצלחה

מיכל הלפרין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שאלה נוספת

יש WINDOWS או OFFICE מומלצים יותר לעבודה? או שזה לא משנה כלל?

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
שימי לב, בנייד העט גרפי שלי עובד לאטטטט... כאילו מאחר אחריך:(

בנייח הוא מעולה!

מיכל הלפרין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
?

תודה על התגובות!!!

יש מצב שזה משתנה בין ניידים מתקדמים יותר או פחות?

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
1. טכנית, אין בעיה עם מחשב נייד. תכל'ס? לא מומלץ. כדאי יותר מחשב נייח מכמה סיבות. הוא לא תלוי במטען, הסיכויים שייפול על הרצפה והתפוצץ לא קיימים, כמעט ואין תקלות והכי חשוב - זול יותר! במחיר של מחשב נייד ממוצע יש לך יופי של מחשב!

2.את ה'כרטיסיות' כמו שאת אומרת, או דרייברים בשמם הנפוץ יותר, את מקבלת עם הטבלט. ואת תמיד יכולה להוריד מהאינטרנט. כך ששיקול זה לא רלוונטי בבירור רכישת מחשב.

3.בקשר ללוח גרפי, בעקרון, ככל שהתקציב גבוהה יותר כך המוצר איכותי יותר. אבל תכל'ס זה לא ממש משנה, במיוחד בהתחלה. לוח ב500-700 ש'ח ישרת אותך היטב. אני ממליץ על חברת WACOM מהסיבה הפשוטה שאין עליהם בתחום הזה ותכל'ס? אין להם ממש מתחרים כשחושבים על זה..

4.שימי לב כשאת קונה את המחשב, ולא משנה אם נייח או נייד, שיש לו את מה שצריך כדי לספק את הסחורה. הוי אומר, כרטיס מסך טוב (חשוב), וזיכרון פנימי גבוהה (חשוב). תוכנות האיור כיום עוצמתיות ביותר ודורשות מחשב שיוכל לסחוב אותם, אחרת יש קריסות ובלאגנים, לא נעים..
וספציפי יותר- כרטיס מסך מינימום 1GB, זיכרון פנימי 4GB. (לא משנה אם את מבינה או לא, פשוט תשאלי את המוכר :) )
בנוסף קחי בחשבון שיש את עניין התוכנות שתצטרכי, כגון פוטושופ או מנגה או לא משנה מה. הבחירה של התוכנה תבוא מהסגנון בו את שואפת לצייר. קומיקס? מנגה. ריאליסטי? פוטושופ. משהו אחר? משהו אחר :) .

ובקשר לתגובתך האחרונה, ממש לא משנה התוכנת כתיבה בה את משתמשת. לא חסרות תוכנות חינמיות באינטרנט.

נראה לי שזהו..

מיכל הלפרין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נייח או נייד

ב"ה,

יש לי נייח בבית רק שהוא בשימוש כמעט תמידי על ידי שאר המשפחה....
כך שלא יהיה לי הרבה אפשרות לשבת על ידו ו'לתפוס' אותו...

לכן אני שואלת על הנייד...........

תודה על התגובות. עוזרות לי מאד!

solis

משתמש חדש
יש לי נייד עם לוח גרפי ועובד לי יופי...
לגבי נייד קניתי משהו עם 8GB ראם וכרטיס מסך עם 3GB הכל עלה 6000 ש"ח, אין לי בעיה של צבעים להפך בלוח יש לי פחות צבעים(הרזולוציה שלו יותר נמוכה)...
הלוח הגרפי שלי הוא HUION זה לוח מסך שעלה לי 1600 ש"ח-עדיף מבחינתי מאינטוס באותו המחיר...
מקווה שעזרתי

ishai

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
אני משתמש בנייד ושומדבר לא תקוע ולא נגרר, כדאי לבדוק אולי יש כאלה שנתקעים יותר... שלי בכל אופן פשוט בסדר ב"ה.

מיכל הלפרין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מה סוג המחשב הנייד שלך, אם אפשר?

ishai

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
TOSHIBA, לא חושב שהוא הסוג הכי טוב... ממש לא מבין בזה.

profession

משתמש פעיל
המחיר 500-700 ללוח הכוונה בשקלים? אם כן איפה מומלץ לקנות בארץ? (אני מנסה לערוך השוואות לקנות מאמריקה)

בבקשה תענו לי! האופציות להעביר לארץ הולכות ונגמרות לי אז אני צריכה תשובות דחוף!

profession

משתמש פעיל
אז אם הדגם Wacom Intuos Pen & Touch Medium עולה שם באתר 1349 ש"ח
ואני יכולה להביא לארץ ב134 דולר=531 שח ללכת על זה נכון?

profession

משתמש פעיל
מקפיצה...
מישהו שמוכן לענות? אני פשוט מפחדת שפספסתי משהו, כי הבנתי שיש מינוסים בהזמנה מחו"ל,

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י profession;1487943:
מקפיצה...
מישהו שמוכן לענות? אני פשוט מפחדת שפספסתי משהו, כי הבנתי שיש מינוסים בהזמנה מחו"ל,
הפלוס הוא המחיר המינוס הוא שאין לך אחריות, תמיכה ושירות במקרה של תקלות.

נחמי חדד

משתמש פעיל
אפשר לקנות לוח של וואקום גם ב'לנדאו', חנות למחשבים ותקשורת, יש סניף בב"ב רח' הרב שך... בסביבות 600 ₪
בהצלחה

מיכל הלפרין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
סליחה שאני מקפיצה.
לוח גרפי wacom medium זה נקרא לוח טוב? או משחק ילדים?
כדאי לקנות אותו?

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
wacom זה המותג,
medium זה הגודל.

שניהם מומלצים, אך לא הבאת כאן דגם ספציפי. ככלל, ואקום נחשבים ללוחות הטובים בשוק. ומדיום לגודל הסטנדרטי. משחק ילדים זה לא.
בהצלחה!

מיכל הלפרין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ב"ה,

one by wacome medium

זה הדגם שכתוב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה