קורונה עצומה להקלה ולעזרה לשוהים במחלקות הקורונה בבתי החולים-תכנסו ותשפיעו

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
חתמתי ושלחתי לכל בני משפחתי שיחתמו גם כן. ה' עמכם ותצליחו!

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני מנסה לחפש מישהו שיודע בוודאות שבגלל הזנחה של הבית חולים - מישהו קרוב אליו נפטר.
אי אפשר לדעת בוודאות, כי אי אפשר לדעת מה היה מהלך המחלה וההתמודדות עם הנגיף אם היו נשארים בבית.

אבל את זה אני יכול לכתוב, בכאב עצום, שההתנהלות במחלקות הקורונה לא מותירה הרבה סיכויים לאנשים מבוגרים. אין יוצא ואין בא, בלי אף סיבה הגיונית. ויש כל כך הרבה פתרונות לאפשר שהיה [לכה"פ חלקית] ליד החולים. תנסו לתאר לעצמכם אדם מבוגר ש"ננטש" בחדר סגור בלי אף אחד מצרכיו האלמנטריים. על דבר פשוט כמו הנחת תפילין היינו צריכים להלחם כאריות, ומי מדבר על לשבת לידו וללמוד איתו, לחזק ולעודד, להאכיל ולהשקות.

יש לי סיפורים ע"ג סיפורים שעיני ראו ולא זר, וציטוטים מסמרי שיער מעסקנים בכירים. אני לא יכול ולא מעונין להאריך מעל גבי במה זו, אבל מחלקות הקורונה הן המקום האחרון שמומלץ להגיע אליו, ויש לנסות כל דרך אחרת שבעולם לפני שמגיעים לשלב הזה.

מצלמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יש לי סיפורים ע"ג סיפורים שעיני ראו ולא זר, וציטוטים מסמרי שיער מעסקנים בכירים. אני לא יכול ולא מעונין להאריך מעל גבי במה זו, אבל מחלקות הקורונה הן המקום האחרון שמומלץ להגיע אליו, ויש לנסות כל דרך אחרת שבעולם לפני שמגיעים לשלב הזה.

סתם ככה בית חולים זה מקום לא מומלץ להגיע אליו, ולא משנה לאיזו מחלקה.
אבל כשצריך - חיבים ללכת.

וגם לי אין עניין להאריך פה...
בכל מקרה, מקוה שמי של"ע יצטרך להתפנות לבית חולים, יקבל את המידע האמין בשבילו.
אחרי כמה וכמה סיפורים של אנשים שהיו צריכים להתפנות, ופחדו לעשות את זה בגלל השמועות שבית חולים זה מקום לא מומלץ. והגיעו במצב קשה וחמור, שהיה יכול להמנע, אם היו מגיעים בזמן. ניסיתי, לא יותר מזה.

אגב, יש לי המון סיפורים, על התנהלות במחלקת קורונה, (לא בכל בתי החולים), התנהלות עם רגישות, ואכפתיות, והמון מסירות מעבר למה שנדרש, עד להחלמה של החולים.
אני לא אכתוב את זה, כי זה באמת לא רלונטי... אבל ב"ה שלחלק מהאנשים שהגיעו לשם יכולנו לתת קצת עזרה בעניין.

רק בריאות.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
סתם ככה בית חולים זה מקום לא מומלץ להגיע אליו, ולא משנה לאיזו מחלקה.
אבל כשצריך - חיבים ללכת.

וגם לי אין עניין להאריך פה...
בכל מקרה, מקוה שמי של"ע יצטרך להתפנות לבית חולים, יקבל את המידע האמין בשבילו.
אחרי כמה וכמה סיפורים של אנשים שהיו צריכים להתפנות, ופחדו לעשות את זה בגלל השמועות שבית חולים זה מקום לא מומלץ. והגיעו במצב קשה וחמור, שהיה יכול להמנע, אם היו מגיעים בזמן. ניסיתי, לא יותר מזה.

אגב, יש לי המון סיפורים, על התנהלות במחלקת קורונה, (לא בכל בתי החולים), התנהלות עם רגישות, ואכפתיות, והמון מסירות מעבר למה שנדרש, עד להחלמה של החולים.
אני לא אכתוב את זה, כי זה באמת לא רלונטי... אבל ב"ה שלחלק מהאנשים שהגיעו לשם יכולנו לתת קצת עזרה בעניין.

רק בריאות.
כל מה שכתבתי אלו דברים שראיתי וחויתי בעצמי, לצערי. שכל אחד יעשה עם זה מה שהוא מבין.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
פורסם היום בהמבשר:
1597739158939.png

st12

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
תכלס, אדם בן 70, שכבר שבועיים עם חום עקשן שלא יורד, עם חמצן כל הזמן, נמצא בבית - רופא פרטי שהגיע נתן אנטיביוטיקה והנחיות איך להשאר בבית, לעומת זאת, בקופ"ח לא מוכנים לשמוע על שום אופצ' חוץ מאשפוז בבי"ח- איך יודעים איך לפעול??
הוא עצמו לא ממש יודע מה קורה איתו ואיפה הוא נמצא, אשתו היחידה שמצויה בסביבה,.
מצד אחד, אם חלילה יקרה משהו שהיא לא תדע לזהות - זה עלול להיות גרוע... מצד שני, להכניס לבי"ח - מפחיד לא פחות.
איך אפשר לקבל החלטה בכזה מצב?

יש אלוקים

משתמש פעיל
לא יודעת על איזה בתי חולים מדובר,
אבל אני יודעת מקרובת משפחתי שהיתה מאושפזת בגל הראשון במעייני הישועה למעלה מחודש(כשחלק מהזמן מורדמת ומונשמת) שהצוות שם היה רגיש מאוד אכפתי ועשה כל מה שיכל כדי להקל מעל החולים.
סיפור קטן משם: אחרי שהיתה מורדת ומונשמת והועברה מטיפול נמרץ למחלקת קורונה רגילה-היא הרגישה כל הזמן תחושת יובש בגרון וכמה ששתתה מים תחושת היובש לא עברה, היא מספרת שפתאום בא לה חשק ממש גדול ל-מעדן והיא ממש שיוועה לזה... אבל היא לא יכלה לקום מהמיטה וגם לא לאכול לבד. אז היא ניסתה לבקש מהאחות אם היא יכולה להביא לה לאכול מעדן והאחות המלאכית הזאת שאלה את הרופא, ופשוט ישבה והאכילה אותה 2 מעדנים כפית אחר כפית בסבלנות וברגישות.
וזה רק דוגמא אחת, לא יודעת מה קורה שם עכשיו אבל כשהיא היתה שם לא היתה מילה אחת לא טובה על היחס אלא רק שירות ותשבחות.
אולי זה תלוי בבית חולים?

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
תכלס, אדם בן 70, שכבר שבועיים עם חום עקשן שלא יורד, עם חמצן כל הזמן, נמצא בבית - רופא פרטי שהגיע נתן אנטיביוטיקה והנחיות איך להשאר בבית, לעומת זאת, בקופ"ח לא מוכנים לשמוע על שום אופצ' חוץ מאשפוז בבי"ח- איך יודעים איך לפעול??
מצד אחד, אם חלילה יקרה משהו שהיא לא תדע לזהות - זה עלול להיות גרוע... מצד שני, להכניס לבי"ח - מפחיד לא פחות.
כמה זמן כבר לוקח אנטיביוטיקה ?

יענק'ל

משתמש פעיל
D I G I T A L
לא יודעת על איזה בתי חולים מדובר,
אבל אני יודעת מקרובת משפחתי שהיתה מאושפזת בגל הראשון במעייני הישועה למעלה מחודש(כשחלק מהזמן מורדמת ומונשמת) שהצוות שם היה רגיש מאוד אכפתי ועשה כל מה שיכל כדי להקל מעל החולים.
סיפור קטן משם: אחרי שהיתה מורדת ומונשמת והועברה מטיפול נמרץ למחלקת קורונה רגילה-היא הרגישה כל הזמן תחושת יובש בגרון וכמה ששתתה מים תחושת היובש לא עברה, היא מספרת שפתאום בא לה חשק ממש גדול ל-מעדן והיא ממש שיוועה לזה... אבל היא לא יכלה לקום מהמיטה וגם לא לאכול לבד. אז היא ניסתה לבקש מהאחות אם היא יכולה להביא לה לאכול מעדן והאחות המלאכית הזאת שאלה את הרופא, ופשוט ישבה והאכילה אותה 2 מעדנים כפית אחר כפית בסבלנות וברגישות.
וזה רק דוגמא אחת, לא יודעת מה קורה שם עכשיו אבל כשהיא היתה שם לא היתה מילה אחת לא טובה על היחס אלא רק שירות ותשבחות.
אולי זה תלוי בבית חולים?
היה זמנים היום יש מחסור חמור בכוח אדם

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
קופת החולים רוצה להתנער מאחריות (יכול להיות בצדק), הם גם לא רוצים שיבא למרפאה מחשש שידביק את כולם, כך שהפתרון הכי קל מבחינתם לשלוח לבית החולים.

הרופא הפרטי אומר שאין צורך ללכת לבית החולים ?

יענק'ל

משתמש פעיל
D I G I T A L
הייתי שמח לענות בפרטי אבל אני לא יכול לכתוב שם אם אתם רוצים תכתבו בפרטי

חזקי חדד

משתמש פעיל
תתייעצו עם הרב אשר וליס 0533199888

טקסטור

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מכיר אישית לפחות שני אנשים שפחדו להתפנות לבית חולים בגלל כל הסיבות הנ"ל, ונפטרו. אחד נפטר בבית, ואחד בסוף בא לבית חולים אבל אמרו שזה כבר מאוחר מדאי. (עם זאת, אכן לא יכול לדעת מה היה קורה אם כן היו באים לבית חולים בזמן).

נערך לאחרונה ב:

st12

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מכיר אישית לפחות שני אנשים שפחדו להתפנות לבית חולים בגלל כל הסיבות הנ"ל, ונפטרו. אחד נפטר בבית, ואחד בסוף בא לבית חולים אבל אמרו שזה כבר מאוחר מדאי. (עם זאת, אכן לא יכול לדעת מה היה קורה אם כן היו באים לבית חולים בזמן).
אכן, זוהי דילמה גדולה מאד.

חזקי חדד

משתמש פעיל
אסור לקבל החלטה לבד, צריך להתייעץ עם בעלי נסיון שאפשר לסמוך עליהם, לדוגמא בארה"ב חלק מאנשי הצלה הוליכו אנשים לבתי שמאוד הזניחו חולים, אח"כ התברר שיש להם הסכם עם הבית חולים שהם מקבלים כסף מהבית חולים לפי כמות החולים שהם מביאים לשם.

מצלמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

החמצן עוזר לו?
סיטורציה תקינה?
קשיי הנשימה שמגיעים בעקבות קורונה - זה לא משהו שא"א לזהות !

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה