בקשה עמדותיך בנוגע לאתיופים - סקר

מצב
הנושא נעול.

ks

משתמש מקצוען
בס"ד
המשובים לא עושים חשק למלא
לכן אכתוב, שזכיתי בחברה קרובה, חרדית, עדינה, אצילית
כשרונית, מקסימה, מלאת חן, תבונה וכל טוב.
הסובלת נוראות ממגורים בשכונה חרדית קלסית
ממבטים, מריצות אחריה ואחרי בעלה, של ילדים שבאים "לבחון" אותם,
מדיבורים מאחורי ולפני הגב,
ומקושי לקבלם, כמו שהם.
למרות היותם מדהימים.
אני משמיעה את קולה, בלי רשותה
ובטוחה שדווקא כעת, כשכולנו בחשבון נפש,
בהסתכלות פנימה
בברור
הטוב, האור , היופי והמאחד
ינכחו, למרות הכול.

כל חריגות בולטת שהיא מושכת מבטים. מילדים קטנים וודאי.
זאת עובדה בלתי ניתנת לשינוי.
כל מי ששונה באופן בולט מסביבתו עשוי להיות מתויג במבט ראשון לפי סטיגמות. נראה לי שנתון זה גם לא ניתן לשינוי.
מה שאולי ניתן לשינוי אלו הסטיגמות.
לסטיגמות אחראיות בד"כ ההתנהגויות הבולטות והחוזרות על עצמן של אנשים המזוהים באותה שונות/סביבה. אם הסטיגמה שלילית - נדרשת התנהגות נגדית חיובית בולטת, ו/או הוקעה, וכן פרסום הצדדים החיוביים.

כהי עור בקהילה לבנה הם בולטים ושונים וטבעי שימשכו מבטים ומן הסתם גם חשדנות ראשונית כמו כל חריג. אבל אם התנהגותם חיובית סביר להניח כי הם יתקבלו בברכה ע"י רוב ככל הסביבה אחרי שתפוג החשדנות הטבעית, ואף המבטים יפחתו עם הזמן.

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
בלת''ק,
השאלות בסקר מנחות ולא מייצגות,
כמי שגרם בשכנות לאתיופים, יש חלוקה ברורה ומוגדרת בין הדור הזקן שיש לו את כל המעלות של העדה (לא נכנס כמובן לנושא של היהדות) לבין הדור הצעיר, שהוא בדרך כלל עברייני ואלים וחושב שמגיע לו הכל ואם מישהו מעיז לצייץ נגדם הם מניפים (באלימות) את דגל הגזענות...
בקיצור לא ברור לי מה מטרת הסקר, אבל עניתי בהתייחס לדור הצעיר, והתשובות לא מחמיאות בלשון המעטה.

אמיליה

משתמש מקצוען
מכירה מקרוב כמה אתיופיות מקסימות - חברות שלי
כשמילאתי את השאלון עניתי בעמודה הראשונה על רוב השאלות ב- מסכים, מסכים בהחלט.
אבל בשאלה 9 ושאלה 10 נתקעתי
לא הייתי מסכימה לאף אחד להצטרף לשולחן שלי במסעדה, במידת הדוחק הייתי קמה והולכת.
וכן, היה לי קשה למדוד בגד בחנות אם הייתי רואה מול עיניי מי הורידה אותו. (אני יודעת שזה פסיכולוגי, ומדדו אותו מלא אנשים קודם, אבל עצם זה שאני רואה גורם לי לתחושה של אי נוחות למדוד, ולא משנה מי מדד אותו)
לכן, כדי שהתשובות שלי לא יטו את הסקר לשלילה, הפסקתי את המילוי.
מתנצלת.

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עניתי
פחות אהבתי את העמוד 2
אי אפשר אף פעם להכליל בין אתיופי , לבן,חרדי, חילוני וכו
בכל ציפו, מגזר עם... יש כאלה ויש כאלה...
בדיוק זה.
לכן לא עניתי.
כמי שמכירה אתיופים מכל מיני חזיתות. (כתלימידים בכיתה, תלמידים פרטיים, כחברה טובה, כחברה לעבודה, כהורים לתלמידים) הסקר הזה הוא עצמו מכלילני. אי אפשר לענות עליו. יעשו סקר כזה על אשכנזים, ילך? יש הכל מהכל.......

משך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יוצרי ai
מה אכפת לך בכל זאת רוב הסקרים זה שקרים...
השאלות בסקר מנחות ולא מייצגות,
בדיוק זה.
לכן לא עניתי.
כדאי לכם לראות את זה:
מאמר מורחב בנושא מתוכנן בעז''ה בה@משך... כי תכל'ס אין כמו...;)

צלמת 0940

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
קשה לי מאד שלא נתנו מלל חופשי, ולכן אכתוב אותו פה.
יש הבדל גדול בין אתיופי מהמגזר הדתי/ כללי לבין החרדים.
חרדי אתיופי הוא בעינים שלי כמו כל חרדי אחר (גילוי נאות, איני מכירה כמעט אתיופי חרדים ממש)
בציבור הכללי פוגשים אותם בדר"כ במקומות ברמה סוציאקונומית נמוכה והם מתפקדים כשוטרים או כנהגי אוטובוס וזו ההכירות האישית שלי איתם.
ולכן לגור לידם זה נותן הרגשה של שכונת עוני ולא הייתי רוצה, אבל אם הייתי מכירה אתיופי באופן אישי והיה מוצא חן בעיני לא היתה לי בעיה לעבוד איתו/ ללמוד איתו/ ללמוד ממנו וכו..
לקחת לי את המילים מהפה!
ממש נכון

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עניתי.
לדעתי הסקר הזה מנוסח בצורה לא כ''כ נכונה..

זה מאד מאד תלוי אילו אתיופים מדובר יש הבדל מאד גדול בין אתיופים שחיים בשכונות שלהם (ובד''כ לא דתיים או דתיים בקטנה) לבין אתיופים שחיים חיי תורה ומשתלבים כמו בני אדם עם כולם.
אני בעבר עבדתי במקום שהיה נושק לשכונה שרובה אתיופית ומה שהלך שם...
היה לי מאד קשה להמשיך לעבוד שם דווקא בגלל זה הם לא היו מי יוד מה נקיים בלש' המעטה וחיו בסוג של כפר כזה על כל המשתמע מכך עזבתי שם די מהר כי פשוט לא שרדתי!!
לעומת זאת שנה שעברה עבדה איתי (בעיר אחרת לגמרי) חברה מקסימה אתיופית חרדית למהדרין שהילד שלה היה אצלי והיא עבדה בגן לידנו הם היו משפחה מהממת!! הילד היה מגיע מבריק כל בוקר שלא לדבר על החריצות ההשקעה שלה והחכמה שלו ילד שכל אחד היה חולם שיהיה תלמיד שלו.
וגם השנה אצל אמא שלי יש ילדה אתיופית מתוקה מדבש חכמה מוכשרת מטופחת ונקיה ממשפחה מקסימה.

אז שוב לענות על שאלות כאלו מכלילות זה מאד מאד קשה!

זה בערך עמו לדוג' לענות לסקר על החרדים מכל העולם בשאלה אחת של כן ולא...

ברכת מרום

משתמש מקצוען
יש תשובות שלא משקפות כי כמו בכל מגזר יש שם את כל הסוגים.
הבעיה היחידה שיש לי איתם וזה עניין של הרגל זה הריח של האוכל שלהם
כמו שהם כנראה לא יוכלו להריח גיפלטע ולכן גם הבגדים שלהם יגעילו אותי למדידה לא בגלל הנקיות...

ר מ

משתמש מקצוען
מכירה מקרוב כמה אתיופיות מקסימות - חברות שלי
כשמילאתי את השאלון עניתי בעמודה הראשונה על רוב השאלות ב- מסכים, מסכים בהחלט.
אבל בשאלה 9 ושאלה 10 נתקעתי
לא הייתי מסכימה לאף אחד להצטרף לשולחן שלי במסעדה, במידת הדוחק הייתי קמה והולכת.
וכן, היה לי קשה למדוד בגד בחנות אם הייתי רואה מול עיניי מי הורידה אותו. (אני יודעת שזה פסיכולוגי, ומדדו אותו מלא אנשים קודם, אבל עצם זה שאני רואה גורם לי לתחושה של אי נוחות למדוד, ולא משנה מי מדד אותו)
מתנצלת.
אולי צריך להוסיף שם- בשאלה- אם היית מסכימה במידה וזה אתיופי, והאם היית מסכימה במידה וזה לא אתיופי. (מה ההפך של זה?)
לקבלת תוצאות יותר מדויקות.

אישית
גרתי כמה שנים טובות מול מרכז קליטה- הגיעו אתיופים היישר מאתיופיה.
אנשים עדינים, טובים, נקיים (לגמרי! איך אהבתי שבאו לנקות אצלי!!! מהירות נקיות וחוש טוב לסדר)
הבגדים שלהם היו ככה מתרומות, וההבנה לא 100% איך שהולך בארץ. אבל מכובס ונקי.
במשך תקופה הכרתי גם אתיופיות שגרות כבר הרבה שנים בארץ- אחת מתוכן חרדית, ואת כולן אני ממש אוהבת.

למרבה הצער, נראה כי יש תופעה כלשהי שהילדים שלהם מתקלקלים כאן בארץ, שמעתי את זה גם מהם.

אני וביתי

משתמש מקצוען
סתם מידע יש הרי שתי קבוצות אצל האתיופים ביתא ישראל ופאלשמורה אין הבדל גם מבחינת מנטליות? קלקול הנוער? החוצפה של הצעירים?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה