על תמונה משקפת מציאות, ועל צילומי יונקים בני שעות אחדות...

מצב
הנושא נעול.

מסלול מחדש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מעניין שאף אחד לא התייחס לתחושת המצולם בעצמו... לפעמים אני מסתכלת על מותק של תמונה ממיסה ושואלת את עצמי עד כמה הינוקא מרוצה מהצורה שבה עטפו/ הניחו אותו? אם אתן משוכנעות שלא אכפת לו - אני בעד. אבל אני לא תמיד בטוחה...
נקודה נוספת באותו ענין, אני לא יכולה לשכוח את הרגע שאחיין שלי (שהיה אז אולי בן 7) מצא תמונה שצילמו אותו ערום (כמעט) בגיל ניו בורן, הוא לא הסכים לסלוח למי שעשה לו את זה. אולי כדאי לחשוב גם על זה...
ואחרי הכל, מסכימה שאין על תמונות ניו בורן!

הוגה דעות

משתמש פעיל
נכתב ע"י מסלול מחדש;n5001262:
מעניין שאף אחד לא התייחס לתחושת המצולם בעצמו... לפעמים אני מסתכלת על מותק של תמונה ממיסה ושואלת את עצמי עד כמה הינוקא מרוצה מהצורה שבה עטפו/ הניחו אותו? אם אתן משוכנעות שלא אכפת לו - אני בעד. אבל אני לא תמיד בטוחה...
נקודה נוספת באותו ענין, אני לא יכולה לשכוח את הרגע שאחיין שלי (שהיה אז אולי בן 7) מצא תמונה שצילמו אותו ערום (כמעט) בגיל ניו בורן, הוא לא הסכים לסלוח למי שעשה לו את זה. אולי כדאי לחשוב גם על זה...
ואחרי הכל, מסכימה שאין על תמונות ניו בורן!

למצולם בן יום אין תחושות כמה שידוע לי...

הטענה השניה נשמעת מוזרה להפליא...

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י הוגה דעות;n5001287:
למצולם בן יום אין תחושות כמה שידוע לי...

וודאי שיש. הגזמת.
הוא חש קור, חום, רעב, אי נוחות, עייפות ועוד.
הוא בוכה כשהוא רעב, לא? או שנראה לך לוחצים לו על כפתור?

הוגה דעות

משתמש פעיל
נכתב ע"י פרוגיוזר;n5001314:
וודאי שיש. הגזמת.
הוא חש קור, חום, רעב, אי נוחות, עייפות ועוד.
הוא בוכה כשהוא רעב, לא? או שנראה לך לוחצים לו על כפתור?

הכוונה היתה לתחושות של 'עד כמה הוא מרוצה מהתנוחה שהניחו אותו'

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י הוגה דעות;n5001356:
הכוונה היתה לתחושות של 'עד כמה הוא מרוצה מהתנוחה שהניחו אותו'

אני חושבת שהכוונה בשאלה אם הוא מרוצה בתנוחה בה עטפו והניחו אותו היתה האם נוח לו נוחות פיזית.

צילומי ניובורן יכולים לקחת שעות על גבי שעות, בהם לוקחים את הינוקא ומניחים בכל מיני תנוחות שונות ומשונות ומחכים שירדם בהם. ובאמצע הוא רעב או קר לו או כל מיני דברים אחרים שגורמים לתינוקות בני יומם לבכות. חוויה מתישה במקצת לתינוק וליולדת.

אם הכוונה למרוצה ברמה הכרתית, אז כן, אני מסכימה איתך, שתינוק בגיל הזה עדיין לא מרוצה או לא מרוצה.

הוגה דעות

משתמש פעיל
הבנתי אותך...

האמת היא שלא שמתי את ליבי לחשוב אין הם מביאים את התינוקות האלה להיות תלויים על איזה עץ....

אבל בכל זאת אני מאמין שאני לך היה לתינוק לא נח הוא היה בוכה...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה