על תמונה משקפת מציאות, ועל צילומי יונקים בני שעות אחדות...

מצב
הנושא נעול.

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י הוגה דעות;n4995671:
כל מי שהוא גבר ולא אישה....
בהתחשב בזה שללדת לא היית מסכים, דעתך אינה נחשבת כלל...
גילוי נאות, אני גבר ולא אישה.

הוגה דעות

משתמש פעיל
נכתב ע"י mfr;n4996352:
אני ממש המומה מסגנון ההתכתבות כאן,
זה שיש גבר שהחליט במדובר בבזבוז כסף משווע, זאת לא הבעיה שלנו!

כל אחת תעשה חושבים עם עצמה ותחליט האם לצלם את הילדים שלה או לא! זה בכלל לא נושא לויכוח!
ומי שקורא/ת את הפורום מתחילתו פשוט לא מאמין לרמה אליה הגעתם.
די! התרגלנו לרמה גבוהה אז בבקשה בלי פורומים שלא קשורים לנושא.

כן, אדון "הוגה דעות", זה לא מעניין את אף אחד המחשבות שלך, גם אם אצלך זו דריכה על יבלת או משהו כזה...

הנדון כאן הוא אינו אם מותר או אסור לצלם צילומים כאלו...

הנדון כאן האם מצד ההסתכלות האומנותית יש כאן תמונה שמספרת סיפור ... או סתם עיסוק דביק של אימהות המסוחררות מהינוקא שלהם...

כשאת אומרת רמה גבוהה את מתכוונת לתגובות נוסח .. מהמם!!! גלויה!!! ועוד...

ולמה זה לא קשור...

ברוך ד' ילדי נושאים חן וחסד בעיני כל רואיהם... אבל עדיין כשהם היו בני יומם הם לא היו משהו מיוחד.... (במחילה על הדוגריות)

0405 שירה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לא הבנתי עדיין
משהו חטף את התינוק שלך וצילם אותו לא משהו מיוחד בכוח ?
מה העניין של כל הדיון הזה ?? בפורום מקצועי
כל אחד עם התחביבים שלו

mfr

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אני לא חושבת שהאמהות שמצלמות את הניו בורן שלהם חושבות ובטוחות שהוא היצור הכי יפה ומיוחד בעולם, ממש לא.
גם כשלמדתי צילום אמרו לנו שעד גיל חצי שנה התינוק חסר פרופורציות ולא כ"כ יפה לצילומים.

אבל בתור אמא, אין כמו הגיל הזה, המלאכי, המתוק - שצלמות מנוסות בתחום מוציאות ממנו תמונות ממיסות לב.
מה שכן - כל הרעיון הזה של תמונות סטודיו לחלאקה ולניו בורן וכדו' - כל הרעיון הוא שימור הרגע, שנזכור את הזמן שהיה ולא עוד. זה בסה"כ מזכרת...
ילד חלאקה - שניה אחרי התמונה יהפוך לבחור, ואנחנו רוצים לזכור איך הוא היה קודם, גם התינוקות בני יומם תוך שובעיים הכל ישתנה...
וכנ"ל הלאה. גם חתן וכלה לא נראים כך יום אחרי החתונה...

מטרת הפורום הזה הוא אך ורק לתת הערות מקצועיות ובונות לצלמים ולכאלה שבדרך..
לא לפתוח דיונים האם בכלל לצלם.
ואלו שלא מקצועים? או שיגיבו קצרות על איך התמונה בעיניהם, או שיתחילו בשאלות לא לענין... שלא קשורות לנושא.
לא ביקשנו את חוות דעתכם על עניין הצילומים, זה עניין אישי לכל אחת ואחד!

כשאני אומרת רמה גבוהה אני מתכוונת לתשובות לעניין על איכות התמונה ורמת הצילום.

אני מקווה שרק צלמות וצלמים יתחילו לענות פה תשובות ולא יפתחו עוד דיונים שמוציאים את הטעם להמשיך להשתתף בפורום.
(כך אמור להיות, לא? רק מי שחבר בפורום יכול להגיב, כך זה היה בהתחלה לפחות)

הוגה דעות

משתמש פעיל
נכתב ע"י mfr;n4996810:
אני לא חושבת שהאמהות שמצלמות את הניו בורן שלהם חושבות ובטוחות שהוא היצור הכי יפה ומיוחד בעולם, ממש לא.
גם כשלמדתי צילום אמרו לנו שעד גיל חצי שנה התינוק חסר פרופורציות ולא כ"כ יפה לצילומים.

אבל בתור אמא, אין כמו הגיל הזה, המלאכי, המתוק - שצלמות מנוסות בתחום מוציאות ממנו תמונות ממיסות לב.
מה שכן - כל הרעיון הזה של תמונות סטודיו לחלאקה ולניו בורן וכדו' - כל הרעיון הוא שימור הרגע, שנזכור את הזמן שהיה ולא עוד. זה בסה"כ מזכרת...
ילד חלאקה - שניה אחרי התמונה יהפוך לבחור, ואנחנו רוצים לזכור איך הוא היה קודם, גם התינוקות בני יומם תוך שובעיים הכל ישתנה...
וכנ"ל הלאה. גם חתן וכלה לא נראים כך יום אחרי החתונה...

מטרת הפורום הזה הוא אך ורק לתת הערות מקצועיות ובונות לצלמים ולכאלה שבדרך..
לא לפתוח דיונים האם בכלל לצלם.
ואלו שלא מקצועים? או שיגיבו קצרות על איך התמונה בעיניהם, או שיתחילו בשאלות לא לענין... שלא קשורות לנושא.
לא ביקשנו את חוות דעתכם על עניין הצילומים, זה עניין אישי לכל אחת ואחד!

כשאני אומרת רמה גבוהה אני מתכוונת לתשובות לעניין על איכות התמונה ורמת הצילום.

אני מקווה שרק צלמות וצלמים יתחילו לענות פה תשובות ולא יפתחו עוד דיונים שמוציאים את הטעם להמשיך להשתתף בפורום.
(כך אמור להיות, לא? רק מי שחבר בפורום יכול להגיב, כך זה היה בהתחלה לפחות)

בעיקרון אני גמרתי לדבר על הנושא... זה כבר מתחיל לחזור על עצמו..

אבל אני חייב לומר את כוונת הדברים כי את לא מדייקת (הדעה שלי בענין לא הומצאה עכשיו הרבה אנשים חושבים כך)..

יש הבדל בין חלאקה וחתונה לצילומי ניוברן.

בחתונה ובחאלקה התמונה משקפת את אותו רגע נתון, כי באותו רגע נתון המצולם באמת היה במיטבו והוא רוצה שזה יעבור לתמונה בצורה הכי טובה...

צילומי ניוברן הם צילומי פוטושופ אין דברים כאלה במציאות גם לא באותו רגע נתון.. לכי בבקשה לחדר תינוקות בבית חולים....
אז מדובר במציאות מזויפת.. שהרעיון שלה אומר אמא יקרה נכון שאת חושבת שהתינוק שלך הוא הכי יפה בעולם... בואי אני יראה לך שזה נכון... פשוט אל תסתכלי על התינוק תסתכלי על התמונה שלו....

mfr

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אתה מבין בכלל בפוטושופ?
זה ממש לא נכון, נכון שיש תוספת ליטוש... אבל ממש לא משנים את המציאות!
גם בתמונות סטודיו חלאקה הפוטושופ חוגג, אתה נשמע לי לא ממש מבין בתחום. סורי.

הוגה דעות

משתמש פעיל
אה סליחה...
את צודקת התינוקות באמת נראים כך... זה סתם דמיונות שלי...

​​​​או שאולי את מכירה תינוקות רק דרך התמונות...

וכלל גדול הוא תמונה אחת טבעית זורמת וכנה... שתופסת רגע יפה...

שווה לאלף תמונות מתוכנתות ומוקפדות מלוטשות ,'וממיסות'...

חיילי פייג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
"הוגה דעות" (אגב שמך נאה לך..) באמת שאני לא מבינה לאן אתה חותר.
אבל נאלצת לחלוטין לא להסכים איתך.
גם אצל תינוקות צריך לדעת לצלם. וגם אתה תופס זוית /תנוחה מחמיאה עם תאורה רכה ויפה. התינוק שלך הכי יפה ללא צורך בפוטו שופ בכלל.
אני צילמתי לא מזמן את בני עדיין בבית חולים באותם תנאי תאורה בשתי המצלמות. ואין השוואה.
אז יש ערך לצלמת שתצלם את הבייבי. לגבי תנוחות/עיטופים/בגדים. יכולה להבין את העובדה שלא כולם מתחברים
בפרט אם אתה גבר שאמור לממן את העניין.

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אשכול מוזר.

ויכוח קצת מטופש,
צילומי ניו בורן זה בכל העולם, לא תצליחו לשנות דרך פרוג
חבל על הזמן

שפע ברוכה, הצלוחה ופרנוסה לכולם!

הוגה דעות

משתמש פעיל
נכתב ע"י חיילי פייג;n4997119:
"הוגה דעות" (אגב שמך נאה לך..) באמת שאני לא מבינה לאן אתה חותר.
אבל נאלצת לחלוטין לא להסכים איתך.
גם אצל תינוקות צריך לדעת לצלם. וגם אתה תופס זוית /תנוחה מחמיאה עם תאורה רכה ויפה. התינוק שלך הכי יפה ללא צורך בפוטו שופ בכלל.
אני צילמתי לא מזמן את בני עדיין בבית חולים באותם תנאי תאורה בשתי המצלמות. ואין השוואה.
אז יש ערך לצלמת שתצלם את הבייבי. לגבי תנוחות/עיטופים/בגדים. יכולה להבין את העובדה שלא כולם מתחברים
בפרט אם אתה גבר שאמור לממן את העניין.

לא חותר לשום מקום..

הכל טוב...

כל אחד אמר את דעתו אפשר להמשיך הלאה...

תודה על הדאגה הכנה לפרנסה...

(אנחנו משפחה שמצתלמת הרבה... גם עם צלמת מפה... ועדיין נשאר לנו קצת כסף ללחם ומים..)

רותי ינאי.

צילום מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
תמונות פוטושופ!
זה מתחיל להישמע קצת...
לא סותר את זה שיש גם פוטושופ
אבל תמונה טובה,היא תמונה
צירפתי תמונה ישר מהמצלמה, אפילו בלי קרופ!
שום כלום

כ"כ לא בא לי להתערב כאן, מרגישה דבילית לחלוטין
אבל התקוממתי

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י הוגה דעות;n4996559:
ברוך ד' ילדי נושאים חן וחסד בעיני כל רואיהם... אבל עדיין כשהם היו בני יומם הם לא היו משהו מיוחד.... (במחילה על הדוגריות)
מה??? :mad:
אני אישית לא מוציאה כסף על ניו בורן אבל המשפט הזה צרם לי ביותר
קשה לי להאמין שהורה יכול/ה להגיד שתינוקות בני יומם הם לא משהו מיוחד! אולי בשעות הראשונות הם קצת מכווצ'ים ממאמץ הלידה אבל אח"כ אין מתוקים מהם!
הח"מ אמא לפגים לשעבר שגם כשהיו בני יום הם היו ברורים, מיניאטורים ומתוקים ביותר מכל התינוקיה!!!

A V I

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
האשכול הזה נושא אופי מטריד ביותר.

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י הוגה דעות;n4996559:
כשהם היו בני יומם הם לא היו משהו מיוחד.... (במחילה על הדוגריות)

אני מקווה שלא טרחת לומר את דעתך ליולדת הטריה אם התינוקות בני יומם.

הוגה דעות

משתמש פעיל
סליחה מכל...
המוטרדים...
המזועזעים....
הדואגים...
האימהות הפגועות...
הצלמות החוששות...

נראה לי שכונתי לא הובהרה היטב...

ואני מיצר על כך ומציע לכל הרשימה שלמעלה לעבור לאשכולות אחרים...

ואין צורך לקחת כל דבר ברצינות תהומית...

זה יכול לעזור לכם בחיים...

shifrbor

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שימך יאה לך והגיע הזמן שתהגה דעות לעצמך...
זכותו של כל אחד לחשוב מה שהוא רוצה ... אבל להיכנס לפורום צילום ולכתוב כזה דבר זה פתאטי בעיניי
זה נראה כאילו אתה מנסה לקחת נושא שיקפיץ אנשים וזה מה שמהנה אותך אז דיי.
אני לא מקנאה באישה שתהיה יום או אפילו שעה אחרי לידה ותשמע כמה התינוק שלה מכוער מכווצ'ץ ולא יפה...
"איש הישר בעיניו יעשה" וכל אמא תחליט לעצמה אם היא מעוניינת בתמונות כאלה או לא...
ואני לא צלמת בכלל!! ...

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
גבר נכנס לווייבער שול ומנסה לעשות שם סדר
תחזור מהר לעזרת גברים.........

הוגה דעות

משתמש פעיל
נכתב ע"י shifrbor;n4997889:
שימך יאה לך והגיע הזמן שתהגה דעות לעצמך...
זכותו של כל אחד לחשוב מה שהוא רוצה ... אבל להיכנס לפורום צילום ולכתוב כזה דבר זה פתאטי בעיניי
זה נראה כאילו אתה מנסה לקחת נושא שיקפיץ אנשים וזה מה שמהנה אותך אז דיי.
אני לא מקנאה באישה שתהיה יום או אפילו שעה אחרי לידה ותשמע כמה התינוק שלה מכוער מכווצ'ץ ולא יפה...
"איש הישר בעיניו יעשה" וכל אמא תחליט לעצמה אם היא מעוניינת בתמונות כאלה או לא...
ואני לא צלמת בכלל!! ...

האמת לא חשבתי שזה מקפיץ אנשים...

אבל כמו שאומר ytsamet שכחתי שזה ווייבער שול כאן....

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אני לא באה כאן להגיד את דעתי לגבי התמונות, אני מאוד אוהבת לראות אותם, הם ממיסים ומשרים רוגע ישירות מגן עדן, ואני לצערי לא יכולה להרשות לעצמי את התענוג על אף שהייתי רוצה.
אבל על מה שהוא אמר שתינוקות בני יומם הם ממש לא יפים, צר לי לומר שאני מסכימה עם זה, בפירוש בימים הראשונים התינוקות ממש מכוערים, אנחנו אוהבים אותם ולא מפסיקים להתלהב מהיצורים המופליאים האלה אבל לא בגלל שהם יפים, רק בגלל שהם הילדים שלנו שחיכינו להם והם באמת יצורי פלא וכמובן שהתינוק שלי הוא הכי יפה מכל התינוקייה, אבל זה לא אומר שהוא באמת יפה,

וכמובן שאין מה לדבר על זה שבמצלמות הביתיות הם יוצאים ממש ממש לא יפים, לפעמים ברמה שאחרי תקופה אני ממש לא אוהבת להסתכל על זה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה