דרוש מידע על דיאטה לילדה בת 11

מסלול מחדש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
צריך לשים לב אם זה השמנה או פשוט שלב בהתפתחות, אולי גדילה קצת מוקדמת
לפעמים ילדה נראית שמנה יחסית לחברות שלה למרות שבסך הכל היא התחילה להתבגר קצת יותר מוקדם מהן

אלון מאסק

משתמש רשום
מה עושים עם ילד בן 11 שאוכל כמעט רק שטויות?
אוהב לאכול ממתקים וחטיפים
אוכל כן פירות וירקות אבל ביחד עם המון פחמימות
ארוחת צהריים רק פלאפל או מנה חמה ושטויות
וגם אם מוכן לאכול מבושל אוכל המון פחמימה ורק קצת מהבשר עוף או דג.
שותה רק פטל ולא מוכן לשתות מים...
איך מפסיקים את זה?
עזרתכם בבקשה
(בלי צעקות על "איזו הפקרות" כי זה באמת לא בשליטתי
אם לא יהיה בבית חטיפים הילד יצום והיו דברים מעולם)

מי מכיר מי יודע

משתמש צעיר
איך מפסיקים את זה?
עזרתכם בבקשה
גם אצלנו זה ככה, אני מנסה להגביל אותו בזהירות לפעמיים בשבוע גג שלוש לדברים ממש לא בריאים
כל השאר, זה העדפות... הוא לא אוכל אצלנו בשרי בכלל,כמעט רק תפוחי אדמה ושאר פחמימות
מי אמר שזה לא טוב? אצלנו גם לא אוכל פירות וירקות בכלל! אולי תפו"א במרק וגזר. זהו.

echadmishishim

משתמש מקצוען
@mutagim
לדעתי זו טעות. תני לה את ההרגשה הכי טובה בעולם, שאת אוהבת אותה ככה ולא מפריע לך שהיא מלאה קצת,
ושהיא תגדל היא תהיה בשלה בעז"ה לעשות דיאטה לבד.
להכניס את כל הסיפורים האלו לראש בגיל כל כך צעיר, זה עלול להכניס את ההרגשה הרעה והנחיתיות לתמיד.
ממש באתי לכתוב לך את אותם מילים
מניסיון מר של כמה שבגלל שהרגישו שלא מקבלים את המראה שלהם בבית- ההורים וכו
נהיה להם בעיות רגשיות ולא רק שלא ירדו במשקל עלו עוד
ונשאר להן צלקת שאפשרי לשנות אך קשה מאוד לשנות
הם לא אוהבות ומחוברות לגוף שלהן וזה ממש מפריעה להם בחייים.....

יראת גאולה

משתמש מקצוען
מי לא? הבעיה היא שהוא מתמלא מהם ואז לא מרגיש צורך לאכול אוכל. אני כן חושבת שלא צריך חטיפים בבית, , אפשר קצת במידה.
אפשר להתרגל לחטיפים קצת פחות גרועים כמו בייגלה, קרקרים, פריכיות ...
כל הילדים אוכלים המון פחמימות. באופן אישי אני חושבת שזו עבודה שלי להכניס כמה שיותר חלבונים וירקות, להציע בצורות מגוונות. אני לא מתכוונת שצריך להתחנן, אלא שיהיה חתוך ומזמין, שבכל ארוחה יהיו ירקות, בסוף הילדים יתרגלו.
ארוחת צהריים רק פלאפל
פלאפל זה בריא. חומוס זה חלבון ויש הרבה ירקות, טחינה זה שימן איכותי והרבה סידן. אפשר למזער נזקים עם פלאפל ביתי, צ'יפס אפוי, ולהגדיל את כמות הירקות והטחינה.
כל הילדים ככה... יכול להיות שמספיק להם רק מעט חלבון, ואני מקווה שלאט לאט ילמדו לאכול טוב יותר. בכל מקרה ילדים זקוקים לפחמימות. (אצל השכנים באמת יש ילדים מושלמים שאוכלים מנת חלבון בכל ארוחה, מסיימים הכל מהצלחת, מדיחים אותה אח''כ, מברכים מתוך ברכון בכוונה, ולא שוכחים לומר תודה. הילדים שלי לא כאלו. והם אוכלים מעט חלבון או בכלל לא והרבה פחמימה)
לא נשמע לי שזה משהו שצריך להדאיג אתכם.
אם יש פטל בבית, וזה מה שהוא רגיל לשתות, למה שירצה לשתות מים?
אפשר להוציא את הפטל מהבית (גם השיניים יודו על זה), או להשאיר אותו לשבת, ולמצוא מה טעים ואוהבים לשתות - אולי מים קרים אולי בבקבוק אישי, אולי בכוס עם קש..

לי נשמע שזה גיל שאין טעם להתערב לילד במאכלו ובמשקהו, בפרט שבסך הכללי נשמע שהוא אוכל טוב.
אם רוצים לאמץ גישה בריאה יותר, זה מומלץ בהחלט. אבל לקחת את זה כ"החלטה טובה" בריאותית לכל דרי הבית, ובראשם המבוגרים, לצמצם הכנסת מוצרים בריאים פחות, ולהוסיף בקניית פירות ולהניח אותם שטופים וחתוכים באופן שמזמין לאכול מהם.

אלון מאסק

משתמש רשום
נתחיל מהסוף
בקשר לפטל- הוצאנו לתקופה, הילד פשוט לא שתה ימים שלמים.
בקשר לפחמימות שהוא אוכל נון סטופ- לא כל הילדים ככה (יש לילד הזה אחים...) והוא משמין מזה
פלאפל לצערי הוא קונה כי הוא לומד רחוק ויש לו צמוד לת"ת חנות פלאפל,
אין לו זמן לבוא הביתה בהפסקה וגם לנו אין זמן להכין לו כל יום קציצות פלאפל (פיתה עם סלט הוא לא אוהב)

לאה הההה

משתמש פעיל
נראה שהתזונה של הילדה ממש בריאה (הלוואי על הילדים שלי)
כדאי מאוד לבדוק אם יש איזון בבלוטת התריס- בדיקת דם מאוד חשובה במקרה של השמנה
גם נטייה גנטית היא גורם משמעותי, אם במשפחה יש נטייה זה אכן מאתגר מאוד וקשה לשליטה.
בהצלחה והמון נחת

יראת גאולה

משתמש מקצוען
נתחיל מהסוף
בקשר לפחמימות שהוא אוכל נון סטופ- לא כל הילדים ככה (יש לילד הזה אחים...) והוא משמין מזה
אין לו זמן לבוא הביתה בהפסקה וגם לנו אין זמן להכין לו כל יום קציצות פלאפל (פיתה עם סלט הוא לא אוהב)
זו החלטה שלכם ההורים.
אצלנו בבית אין פטל, ואף פעם לא בדקתי מה וכמה הילדים שלי שותים. הם שותים כשצמאים וזהו. אולי העובדה שיש בר מים עוזרת להם לשתות.

קונה פלאפל - זה גיל שההורים מחליטים בנושאים כאלו. אם עליכם לא מקובל ארוחת צהריים של פלאפל קנוי - אז היחס לזה אמור להיות כמו כל התנהלות אחרת בכללים של הבית.

גם אם ילד משמין, לעניות דעתי זה לא גיל שיש מה לעשות עם זה. הוא אוכל יותר פחמימות מהאחים? או שהוא יותר מנשנש מהאחים?

סתם אספר שבאופן אישי דאגתי מהמשקל של הילדים (לכיוון ההפוך... שהם רזים / נמוכים מדי. כל אחד ועניינו), אז הלכנו למרפאה והילדים נשקלו אצל האחות והיא הכניסה לתיק האישי, ואז בררתי אצל הרופאה מה לגבי המשקל שלהם. להפתעתי היא אמרה שהם באותם אחוזונים מאז המדידות בטיפת חלב... מזה הסקתי שאין כל כך מה לעשות עם זה.

ועוד משהו,
היינו אצל דיאטנית ילדים בקופה. בגלל בררנות אצל ילד קטן. והייתי מרוצה. אולי כדאי לכם ללכת, לשמוע ייעוץ מקצועי. לא חייבים להביא את הילד ולדעתי אפילו מומלץ שלא להביא. הגעתי עם דף ובו רשמתי פירוט של כל הארוחות שלו.
אולי כדאי ללכת לקופה לשקילה, ואז להתייעץ עם רופא הילדים ולבקש ממנו הפניה.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
איך מפסיקים את זה?
עכשיו אני קוראת שוב כדי למקד, ומבחינה שזו בעצם השאלה.
אז לדעתי כדי להפסיק צריך להכניס לו לתפריט כמה שיותר מאכלים בריאים.
לדוגמא, אם לדעתכם פלאפל בצהריים זה לא לעניין, אז להגביל אותו נניח לפעם בשבוע, ולמצוא מה הוא יכול לאכול בימים האחרים.
להכניס כמה שיותר פירות ירקות שומנים בריאים. ילד שבע פחות מנשנש שטויות.
להכין קנקן מים קרים או סודה, שיעשה חשק לשתות ממנו. צלחת עם פירות חתוכים שתחכה על השולחן כשהוא חוזר. ארוחת ערב מזינה עם ביצה או 2, סלט. לבוקר אפשר להכין חטיף אנרגיה ביתי, גרנולה, עוגיות מלוחות.
והכי גרוע זה להתערב לילד מה אכלת ומה לא אכלת. להורים יש אחריות על המלאי הקיים בבית, על הכללים מה יכול להיכנס לבית ומה לא, מה אפשר לקנות ומה לא, להציע תפריט בריא עשיר ומגוון, ולהראות דוגמא אישית. מעבר לזה - מה וכמה לאכול מתוך זה - זה של הילד, והתערבות בזה עלולה להיות הרסנית.

טרינום

משתמש פעיל

נשמע הזוי
ילד שבבחירה שלו נשאר רעב, למרות שיש אוכל מזין וטעים בבית?
אולי כדאי להבין שחטיפים זה לא באמת אוכל, מבחינת הזנה של הגוף. נותן אנרגיה אולי לטווח הקצר, אבל זו פחמימה שהיא לא רק ריקה- היא גם ממש מזיקה

קת

משתמש חדש
היי קופצת על האשכול ביתי בת 13 וחצי מלאה ויחסית נמוכה היא אוכלת מאד בריא המון ירקות היא עושה דיאטה
והיא עושה המון המון כושר והיא לא כל כך מצליחה לרדת יש לכם טיפים איך אני יכולה לעזור לה
ואגב היא עושה את הדיאטה על דעת עצמה זה לא שאמרתי לה משהו רק ההפך

fit plus - פיט פלוס

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בגיל הזה הכי חשוב להתמקד במה כן לאכול, ולא במה לא לאכול,
במקום להתעסק עם המילה ירידה להשתמש במילה חיזוק ושמירה פשוט לשמור על הקיים,
תחשבי שגישה של שמירה על הקיים בסוף משאיר אותה שמחה וגם רזה,
כי בשלב מסוים הגוף משתנה בהתאם לגדילה ואם היא רק תשמור על הקיים המראה שלה מתאזן בהמשך באופן תקין.
ובעיקר לדבר על מה כדאי להכניס לגוף, על החשיבות של הבחירה הטובה,
גם אם זה מגיע מיוזמתה ואולי בגלל שזה מגיע מיוזמתה,(חשוב לעקוב בזהירות..)

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
היי קופצת על האשכול ביתי בת 13 וחצי מלאה ויחסית נמוכה היא אוכלת מאד בריא המון ירקות היא עושה דיאטה
והיא עושה המון המון כושר והיא לא כל כך מצליחה לרדת יש לכם טיפים איך אני יכולה לעזור לה
אם היא אוכלת בריא, עושה כושר ולא יורדת
כדאי לעשות בדיקות דם ולבדוק תפקודי בלוטת התריס.

fit plus - פיט פלוס

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
איך מפסיקים את זה?
עזרתכם בבקשה
אוכל זה מרחב בחירה,
כחלק מהחוויה של האוכל זה לבחור באוכל שאוהבים
באוטומט בדרך כלל בוחרים בג'אנק,
לכן מומלץ מאד לשים על השולחן כמה אופציות מתוך הבריא
כדי שהילד יקבל את מרחב הבחירה ומשם בעצמו ייקח משהו בריא,
ילדים מתחברים לבריא רק צריך להגיש את זה נכון מתוך חוויה,
ואף פעם לא כדאי להרחיק את החטיפים מדי גם לזה יש מקום של כבוד.

רבקה רייזל

משתמש פעיל
מעולם לא שמעתי שקושי רגשי מעלה במשקל.
יש אכילה רגשית שמעלה.
קושי ריגשי יכול להעלות במשקל מאוד אפילו ברמה קיצונית
יש אנשים שסובלים מקושי ריגשי והם הולכים לאוכל
כי אוכל זה דבר מנחם
קודם כל כדאי לתת לילדה מענה לצרכים הריגשים
ולנסות לתת לה תפריט קבוע ,לצאת איתה להליכות

רבקה רייזל

משתמש פעיל
אוכל זה מרחב בחירה,
כחלק מהחוויה של האוכל זה לבחור באוכל שאוהבים
באוטומט בדרך כלל בוחרים בג'אנק,
לכן מומלץ מאד לשים על השולחן כמה אופציות מתוך הבריא
כדי שהילד יקבל את מרחב הבחירה ומשם בעצמו ייקח משהו בריא,
ילדים מתחברים לבריא רק צריך להגיש את זה נכון מתוך חוויה,
ואף פעם לא כדאי להרחיק את החטיפים מדי גם לזה יש מקום של כבוד.
אני קיבלתי טיפ מדיאטנית לשים על השולחן קערה גדולה ויפה
אם כל מיני פירות טובים
פירות העונה ככה שאם נכנסים למטבח מאוד רעבים ויש צלחת יפה עם פירות טובים
יתכן ויגש לקחת פרי במקום שןקולד,חטיף
כמו כן המליצה לי להכין בקופסאות ירקות חתוכים:חסה,כרוב,פלפל....
להכין רטבים-וככה יש סלט מהיר

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נתחיל מהסוף
זה עניין של הרגל. כשמתרגלים לסוג אוכל מסוים, קשה להחליף אותו ולכן שינויים צריכים לבוא בהדרגה (וברצון...)
לדוגמא, אם מסבירים לילד שמובן שהוא אוהב רק פטל כי הוא ממש רגיל לזה אבל מצד שני זה יכול לגרום לשיניים שלו נזק גדול מאוד, אז אולי אפשר בהדרגה לשים בפטל פחות תרכיז. כל שבוע קצת פחות עד שהוא יתרגל גם לפטל בהיר מאוד - כמעט ולא מתוק, וגם למים.
כנ"ל פחמימות. אפשר להתחיל לשלב בבית אורז מלא, גריסים, קינואה, כוסמת. מתכונים טעימים אבל עם יותר חלבון מהפחמימות הרגילות. כשיתרגל לטעום מזה, זה יהפך לשגרה.
לגבי פלאפל, נראה שהאופציות האחרות שמוצעות לו לא משביעות אותו או טעימות לו. אולי כדאי לנסות לחשוב יחד איתו מה אפשר להכין לו בבית שהוא כן יאהב. אולי טוסט, לחם מטוגן (שעדיף בהרבה עלהציפס של הפלאפל), אולי לשים בפיתה קציצות רגילות או שניצל מהבית עם ירקות וטחינה.
לחזק לה את הביטחון שלה במה שה' נתן לה. אם הוא נתן לה משקל עודף, הוא נתן לה גם מספיק ביטחון להיות כזאת ולא להפסיד מבחינה חברתית או מבחינת נראות. אם היא עושה את זה על דעת עצמה חשוב לשאול ולהבין למה - אולי חברות אמרו לה משהו? אולי היא חושבת דברים שליליים על עצמה? ואם כן אז לחזק את הדימוי העצמי שלה, ואת הערך שלה שהוא בלתי תלוי בכלל בדברים כאלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה