עזרה על איזה קונפליקט היה מעניין אתכם יותר לקרוא?

באיזה קונפליקט לבחור?

• משפחה.

הצבעות: 33 55.9%
  • כפרה.

הצבעות: 26 44.1%

• סה"כ מצביעים
    59

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@סיפור8 - אהבתי את כל מה שכתבת! נתת לי הרבה נקודות למחשבה...
באשר לזה:
ובנוגע לספר- זה וואו רציני עכשיו לשנות אותו עכשיו מבחינה מהותית... אין אפשר למצוא נקודת השקה בין הקונפליקטים, שהם בעצם ידברו על אותו הדבר (נניח- בכפרה, או בתובנה העמוקה שמאחוריה, או במקום של הגיבור עם עצמו), אבל אצל דמות אחת זה בא לידי ביטוי במשפחתיות ואצל דמות אחרת בעניין אחר..?​
העורכת של הספר שלי נתנה לי כמה רעיונות איך לשלב את הקונפליקט המרכזי שייבחר בעלילה הקיימת, בלי לשנות יותר מדי. מקווה שזה אכן כך...

שהוא אשם ולכן מקבל עונש?
ואז נגיד, הכפרה הופכת לסוג של משהו שהוא דווקא רוצה. כי עמוק בפנים היא מנקה לו את הייסורי מצפון ואז הוא מפספס את המטרה האמתית שהיא לחזור בתשובה.​
אכן, זה הרעיון בכללותו.
ולכן אני לא בטוחה שאני רוצה בו...
תודה על כל מה ששפכת!

אנשים מחפשים לקרוא דברים מיוחדים שטרם קראו. לדעתי, אין קשר לנושא שהספר עוסק בו אלא לדברים אחרים כמו סגנון כתיבה, צורת הגשה וכו'.​
אני מקווה שהסגנון שלי ייחודי...
אבל באמת מתלבטת על הקונפליקט המשפחתי.
מה למשל נחשב בעינייך כקונפליקט משפחתי לעוס מדי?

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מקווה שהסגנון שלי ייחודי...
כמובן. כתבתי בכלליות מה הגורם העיקרי שיגרום לאנשים לקנות את הספר. ללא קשר לספר שלך.
מה למשל נחשב בעינייך כקונפליקט משפחתי לעוס מדי?
אמממ... יתמות?
הנושא חשוב מאד (כמו קונפליקטים משפחתיים נוספים) אבל יש הבדל בין לכתוב ספר רק על זה לבין לשזור אותו בצורה עקיפה.

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה על כל התגובות!
הרעיון של הכפרה בסיפור הזה הוא באמת על חטא שמסתבר שלא היה חטא בסוף.
ובכל זאת, ביהדות בעיקרון אין עניין "להתבחבש" בחטא, אלא לחזור בתשובה.
וזו השאלה שלי - איך הופכים את קונפליקט הרצון לכפרה שיהיה נכון מבחינה יהודית, שהדמויות לא יתעסקו כל הזמן בזה שאולי חטאו, אלא ברצון לחזור בתשובה אמיתית. (ואז הגילוי שזה בעצם לא היה חטא יהיה רק "פרס" קטן ויחסית שולי...)

אחרי שאחליט באיזה קונפליקט לבחור - יישאר לי רק העניין ה"קטן" של שינוי נקודות רבות בספר, שלכאורה כבר גמור...
אבל אם הוא לא חטא, למה יותר יהודי שיחזור בתשובה במקום לגלות שלא חטא?
קצת מעצבן, אולי צדקני יותר מדי, אם @סיפור8 הזכירה את אדמה פראית.
(כאילו, הוא כל כך עניו, עד שהוא לא רוצה אפילו להיות צדיק. לא, אני חוטא ורשע, אבל אתאמץ לחזור בתשובה ואולי יתכפר לי. וכל החיים אזכור את העון ואמשיך לחזור בתשובה כי אני איש נקלה וחוטא)

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
לעניין כפרה יהודית - אני מציעה לך להסתכל על הסיפור שכבר כתבת ולראות מה יוצא מתוכו. למה אני אומרת את זה, כי כל אחד יביא לך השקפה שונה וייחודית על זה. במה זה פחות מהשקפתך שלך? איך תוכלי להביע השקפה שאינו שלך ממש מתוכך?

אז עכשיו שסיימת את הסיפור, אולי תשאלי את הדמויות שלך מה הן חושבות על זה:

מה הדמויות רוצות? מה גרם לכך שהן רוצות את זה? מה הן מוכנות לעשות כדי להשיג את זה? מתי הן נכשלות? מה גרם לזה? מה הן לומדות מהכישלון? ולכן, איך הן שינו את דרכן? האם זה הוביל אותם להצלחה או לא?

כל זה דברים שכבר נמצאים בסיפור, אני בטוחה שתמצאי אותם. אחרי שתזהי את קו העלילה הזה, תוכלי להשמיט דברים שמסיטים משם, ולחזק את הברגים ולשמן צירים שמובילים לשם.

זה נוגע גם לשאלה המקורית. קשה לי לבחור בין שני נושאים מבלי לדעת איך העלילות האלה באו לידי ביטוי דווקא אצלך. יכול להיות שאחד מהשניים חזק יותר ומביע יותר את האירועים בעלילה. גם כאן כדאי שתשאלי את הדמויות מה דעתן :)

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
לעניין כפרה יהודית - אני מציעה לך להסתכל על הסיפור שכבר כתבת ולראות מה יוצא מתוכו. למה אני אומרת את זה, כי כל אחד יביא לך השקפה שונה וייחודית על זה. במה זה פחות מהשקפתך שלך? איך תוכלי להביע השקפה שאינו שלך ממש מתוכך?

אז עכשיו שסיימת את הסיפור, אולי תשאלי את הדמויות שלך מה הן חושבות על זה:

מה הדמויות רוצות? מה גרם לכך שהן רוצות את זה? מה הן מוכנות לעשות כדי להשיג את זה? מתי הן נכשלות? מה גרם לזה? מה הן לומדות מהכישלון? ולכן, איך הן שינו את דרכן? האם זה הוביל אותם להצלחה או לא?

כל זה דברים שכבר נמצאים בסיפור, אני בטוחה שתמצאי אותם. אחרי שתזהי את קו העלילה הזה, תוכלי להשמיט דברים שמסיטים משם, ולחזק את הברגים ולשמן צירים שמובילים לשם.

זה נוגע גם לשאלה המקורית. קשה לי לבחור בין שני נושאים מבלי לדעת איך העלילות האלה באו לידי ביטוי דווקא אצלך. יכול להיות שאחד מהשניים חזק יותר ומביע יותר את האירועים בעלילה. גם כאן כדאי שתשאלי את הדמויות מה דעתן
:)
מדהים! את כל כך צודקת... יכול להיות שהתשובה לשאלות שלי נמצאת בתוך הסיפור עצמו... (עברו כבר כשנתיים מאז שסיימתי לכתוב אותו, אז יכול להיות שקצת שכחתי...)
תודה רבה!

R.E.Y

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אני גם הייתי בוחרת משפחה. אבל בלי מריבות:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה