עיצוב תערוכה בבית הנשיא: "והגדת לבנך"-גנזך קידוש השם

שושי סירקיס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כשפנו אלי מגנזך קידוש השם בבקשה לעיצוב התערוכה שהם מציגים אמרתי מיד כן. רציתי להיות חלק מתערוכה שעוסקת בחינוך בשואה, חינוך שלא היה בבית ספר ממוזג, עם קישוט קיר ססגוני וצבעוני, לא היו קעמפים, ולא הופעות. אבל הייתה שם נחישות עזה ללמוד וללמד. הייתה שם אש בוערת ויוקדת. למידה בתנאים לא תנאים. בזמן שמלחמה אכזרית משתוללת ברחובות. כשהבטן מקרקרת ללא הפסקה. הם ישבו שם, תלמידים שמשתוקקים ללמוד ומורים עם תשוקה ומסירות ללמד.

החומר שקבלתי לידי, היה חומר רגיש, חומר שעוסק בחינוך ולימוד בזמן שלפני השואה, בתקופת השואה ואחריה. התערוכה נועדה להיות מוצגת בבית הנשיא. רציתי לשדר עיצוב נקי ומודרני, לשדר זמן של שואה ומלחמה אך יחד עם זאת להעביר את האור שריצד שם כל הזמן.

על עיצוב התערוכה אחראיים בעלי היקר והמוכשר, יוסף שוורץ נגר אמן, יעל רפופורט מסטודיו עפיפון @מעופפת כולנו רצינו להביא תוצאה שתהייה נעימה לעין, שהקהל שיעבור בתערוכה, ירצה לעצור, לקרוא, ולהרגיש את מה שאלפי ילדים הרגישו אז .

הדבר הראשון היה לחשוב איך בכלל מציגים את התערוכה, על מה? בבית הנשיא אין אופציה להדביק על הקיר, וכמובן לא להשתמש במסמרים ושאר דברים. קאפות מבחינתנו לא בא בחשבון זה היה זול מידי ונדוש. אחרי שיטוטי השראה, בעלי שלח לי תמונה של הצגת תערוכה בסטנדים מעץ. נדלקתי מיד, והחלטנו ללכת על זה.

כל ההמשך ותהליך העבודה (מעניין בהחלט) בפוסט > >>

קצת תמונות ..

IMG-20181213-WA0020.jpg
IMG-20181213-WA0026.jpg
IMG-20181213-WA0034.jpg
IMG-20181213-WA0045.jpg

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כשפנו אלי מגנזך קידוש השם בבקשה לעיצוב התערוכה שהם מציגים אמרתי מיד כן. רציתי להיות חלק מתערוכה שעוסקת בחינוך בשואה, חינוך שלא היה בבית ספר ממוזג, עם קישוט קיר ססגוני וצבעוני, לא היו קעמפים, ולא הופעות. אבל הייתה שם נחישות עזה ללמוד וללמד. הייתה שם אש בוערת ויוקדת. למידה בתנאים לא תנאים. בזמן שמלחמה אכזרית משתוללת ברחובות. כשהבטן מקרקרת ללא הפסקה. הם ישבו שם, תלמידים שמשתוקקים ללמוד ומורים עם תשוקה ומסירות ללמד.

החומר שקבלתי לידי, היה חומר רגיש, חומר שעוסק בחינוך ולימוד בזמן שלפני השואה, בתקופת השואה ואחריה. התערוכה נועדה להיות מוצגת בבית הנשיא. רציתי לשדר עיצוב נקי ומודרני, לשדר זמן של שואה ומלחמה אך יחד עם זאת להעביר את האור שריצד שם כל הזמן.

על עיצוב התערוכה אחראיים בעלי היקר והמוכשר, יוסף שוורץ נגר אמן, יעל רפופורט מסטודיו עפיפון @מעופפת כולנו רצינו להביא תוצאה שתהייה נעימה לעין, שהקהל שיעבור בתערוכה, ירצה לעצור, לקרוא, ולהרגיש את מה שאלפי ילדים הרגישו אז .

הדבר הראשון היה לחשוב איך בכלל מציגים את התערוכה, על מה? בבית הנשיא אין אופציה להדביק על הקיר, וכמובן לא להשתמש במסמרים ושאר דברים. קאפות מבחינתנו לא בא בחשבון זה היה זול מידי ונדוש. אחרי שיטוטי השראה, בעלי שלח לי תמונה של הצגת תערוכה בסטנדים מעץ. נדלקתי מיד, והחלטנו ללכת על זה.

כל ההמשך ותהליך העבודה (מעניין בהחלט) בפוסט > >>

קצת תמונות ..

צפה בקובץ המצורף 426359 צפה בקובץ המצורף 426360 צפה בקובץ המצורף 426361 צפה בקובץ המצורף 426362
מדהים!
גם בהקמת תערוכות את אלופה!
אשת אשכולות!

LIBBI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אהבתי את הנקיות שזה משדר!
יש לך תמונות נוספות וקרובות יותר?
מתעניינת ואוהבת לקרוא ידע נוסף על השואה, יש לך אשמח אם תשלחי.

שושי סירקיס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אהבתי את הנקיות שזה משדר!
יש לך תמונות נוספות וקרובות יותר?
מתעניינת ואוהבת לקרוא ידע נוסף על השואה, יש לך אשמח אם תשלחי.

לגבי תמונות קרובות זה רק הפוסטרים, אולי כדאי באמת לבקש מגנזך קידוש השם לעשות שוב את התערוכה לקהל הרחב.

לגבי ספרים, אין לי אצלי, זה קריאה באינטרנט, ביקור במוזיאונים וקריאת ספרים מספריה. אוכל להמליץ לך אם תרצי

שושי סירקיס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ספר מרגש ועוצמתי מאוד: הנער בפיג'מת הפסים.
ספר ישן ומוכר שאהבתי מאוד את הכתיבה: ניחוח פרחי שלג
יומן: הנער משה- יומנו של משה פלינקר (רוצה לקרוא)
מוזיאון שאני ממליצה לבקר: מרתף השואה

כרגע לא עולה לי עוד, היו ספרים נוספים אבל קשים מאוד לקריאה, שאני ממש לא ממליצה.

free

מיתוג | עיצוב | פרסום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
תערוכה מרשימה, ממש אוהבת את הסטנדים
היה יפה עוד יותר אם מאחוריהם היה רקע אחיד
אבל בתנאי השטח - עשיתם עבודה מיוחדת!

שושי סירקיס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תערוכה מרשימה, ממש אוהבת את הסטנדים
היה יפה עוד יותר אם מאחוריהם היה רקע אחיד
אבל בתנאי השטח - עשיתם עבודה מיוחדת!

בהחלט זה הפריע שהתמונות היו מאחור. אבל לא הייתה אפשרות להוריד

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ספר מרגש ועוצמתי מאוד: הנער בפיג'מת הפסים.
ספר ישן ומוכר שאהבתי מאוד את הכתיבה: ניחוח פרחי שלג
יומן: הנער משה- יומנו של משה פלינקר (רוצה לקרוא)
מוזיאון שאני ממליצה לבקר: מרתף השואה

כרגע לא עולה לי עוד, היו ספרים נוספים אבל קשים מאוד לקריאה, שאני ממש לא ממליצה.
תודה
מסתבר שקראתי אותם פרט ליומנו של משה פלינקר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה