התייעצות עיצה לגבי תינוק חמוד וקטן (הנקה)

מצב
הנושא נעול.

mom+

משתמש רשום
(יכול להיות שיש אשכולות רבים בנושא אבל מתעצלת ומקווה שכאן התשובות יהיו מדויקות יותר)

בני כיום בן 4 חודשים.
בתור תינוק היה רגוע מאוד, אכל כל 3 4 שעות - הנקה. ישן טוב (לפעמים קצת התעורר אבל הצליח לחזור לישון)
בשבועיים+ האחרונים הוא כמעט ולא ישן ביום (הכי הרבה 3/4 שעה) אבל בלילה ישן מצוין (הולך לישון בין 20:00 ל21:00)
אוכל כל שעתיים וחצי שלוש, ולא כ"כ רגוע.
ניסיתי לחשוב אם זה קשור לכמות החלב שאולי ירדה ובשאיבות אכן יוצא רק 70 מ"ל.
א. האם הגיוני שזו הסיבה?
ב. איך ניתן לדעת האם כמות החלב ירדה? ואיך ניתן להגביר?
ג. האם הנקות תכופות יותר אכן מגבירות את החלב?
ד. האם כדאי להוסיף בשלב הזה תמ"ל (או סתם מוריד את ההנקה/מרגיל לכמויות גדולות?)
ה. האם יש יועצת הנקה שיש לה אפשרות לשיחת טלפון (אפילו בתשלום) אשמח להמלצות

תודה רבה רבה. כל מידע מנסיון יעזור לי ממש!

אפונה וגזר

משתמש צעיר
כדי להגביר חלב צריך:
א. להניק הרבה. עיקרון היצע וביקוש.
ב. לחזק את הגוף שיוכל לעמוד בדרישות: לישון מספיק, לאכול פת שחרית, ובכלל לאכול, ולשתות וכולי.
ג. שימי לב שלהוסיף תמל במקרה שאין בזה צורך יקטין את הביקוש של התינוק, וממילא יפחית את החלב... תתייעצי.

בלי קשר, זה יותר נשמע לי יותר שאלה של סדר יום לא מותאם מאשר שאלה של הנקה. זה אחד האתגרים עם תינוקות- עד שאת מבססת סדר יום כלשהו, לומדת את חלונות הערות שלו, הוא גדל ומשתנה ושוב צריך להתאים את הסדר יום שלו... וכמובן סדר יום לא מותאם מתבטא בקושי לישון.

mom+

משתמש רשום
כדי להגביר חלב צריך:
א. להניק הרבה. עיקרון היצע וביקוש.
ב. לחזק את הגוף שיוכל לעמוד בדרישות: לישון מספיק, לאכול פת שחרית, ובכלל לאכול, ולשתות וכולי.
ג. שימי לב שלהוסיף תמל במקרה שאין בזה צורך יקטין את הביקוש של התינוק, וממילא יפחית את החלב... תתייעצי.

בלי קשר, זה יותר נשמע לי יותר שאלה של סדר יום לא מותאם מאשר שאלה של הנקה. זה אחד האתגרים עם תינוקות- עד שאת מבססת סדר יום כלשהו, לומדת את חלונות הערות שלו, הוא גדל ומשתנה ושוב צריך להתאים את הסדר יום שלו... וכמובן סדר יום לא מותאם מתבטא בקושי לישון.
תודה!
לגבי סדר יום, אני רואה שהוא מתעייף מהר מידי (נגיד אחרי שעה) זה לא קשור לכמות האוכל?
בגיל שלו הוא צריך להיות ער שעתיים/שעתיים+ והוא לא מחזיק מעמד רגוע

לגבי התמ"ל איך יודעים אם יש צורך אמיתי?

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מניסיוני - הנקה שהתחילה מצוין והמשיכה כלא - התגלתה כהיצמדות לא נכונה. שווה לראות יועצת הנקה טובה.
למרות שבהתחלה הכל היה בסדר, והתינוקת עלתה מצוין במשקל! התברר שככל הנראה צורת ההיצמדות גרמה לירידה בכמות החלב עם הזמן. אם תרצי אסביר לך בפרטי.

mom+

משתמש רשום
מניסיוני - הנקה שהתחילה מצוין והמשיכה כלא - התגלתה כהיצמדות לא נכונה. שווה לראות יועצת הנקה טובה.
למרות שבהתחלה הכל היה בסדר, והתינוקת עלתה מצוין במשקל! התברר שככל הנראה צורת ההיצמדות גרמה לירידה בכמות החלב עם הזמן. אם תרצי אסביר לך בפרטי.
אשמח מאוד
כי כרגע לא נראה לי שהוא לא מתחבר טוב אבל אולי??

bayit

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יש שלבים בהתפחתות של תינוקות כמו שכתבו למעלה, ואחד מהם הוא שבסביבות ה - 4 חודשים יש רגרסיה, והשינה שלהם לא רגועה. הרבה פעמים פתאום הם לא נרדמים בקלות או מתחילים לקום הרבה בלילה. ואז צריך שוב ללמוד אותם ולשנות את הסדר יום וכו'.

mom+

משתמש רשום
יש שלבים בהתפחתות של תינוקות כמו שכתבו למעלה, ואחד מהם הוא שבסביבות ה - 4 חודשים יש רגרסיה, והשינה שלהם לא רגועה. הרבה פעמים פתאום הם לא נרדמים בקלות או מתחילים לקום הרבה בלילה. ואז צריך שוב ללמוד אותם ולשנות את הסדר יום וכו'.
הוא נרדם בקלות רבה, אבל ישן רק חצי שעה...
בלילה באמת מתעורר יותר מפעם.
בכל אופן תגובה מעודדת תודה

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כמו ש @bayit כתבה - יש שלבים בהתפתחות תינוקות,
ויש מושג שנקרא 'קפיצת גדילה' -
כל כמה חודשים יש התפתחות נוספת אצל התינוק, ולכן הוא דורש שינויים
כמו כמות חלב גדולה יותר, הרכב חלב שונה (לדוג' - סמיך יותר) ועוד.
קפיצת גדילה יכולה לארוך שבוע או אפילו מס' שבועות,
ופשוט צריך לחכות בסבלנות (או שלא...) עד שתעבור.
אז מאוד יכול להיות שזה פשוט זה.

המון כוח ובריאות!

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
בזמן של קפיצת גדילה חשוב להניק כמה שיותר- בזמנים שהתינוק לא רגוע אפילו אם זה לעיתים דחופות,
ואז כמות החלב והרכבו משתנים מהר יותר לפי צרכי התינוק,
מצד שני- אולי 4 חודשים זה כבר כאבים של צמיחת שיניים?

mom+

משתמש רשום
כמו ש @bayit כתבה - יש שלבים בהתפתחות תינוקות,
ויש מושג שנקרא 'קפיצת גדילה' -
כל כמה חודשים יש התפתחות נוספת אצל התינוק, ולכן הוא דורש שינויים
כמו כמות חלב גדולה יותר, הרכב חלב שונה (לדוג' - סמיך יותר) ועוד.
קפיצת גדילה יכולה לארוך שבוע או אפילו מס' שבועות,
ופשוט צריך לחכות בסבלנות (או שלא...) עד שתעבור.
אז מאוד יכול להיות שזה פשוט זה.

המון כוח ובריאות!
תודה!
חשבתי שקפיצת גדילה היא רק כמה ימים.
לפי זה כנראה עדיף לי לא להוסיף תמ"ל אלא להניק כל פעם שלא רגוע (אבל זה לא גורם סתם לנשנש, ולאכול ארוחות קטנות ולא משביעות?)

א.גוטמן

משתמש רשום
תודה!
לפי זה כנראה עדיף לי לא להוסיף תמ"ל אלא להניק כל פעם שלא רגוע (אבל זה לא גורם סתם לנשנש, ולאכול ארוחות קטנות ולא משביעות?)
את מבני ברק
יש לי להביא לך משהיא

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה!
את שואלת שאלה טובה,
לא הייתי בקורס הנקה, כך שלא יודעת מה לענות לך,
אבל אצלי פעלתי לפי האינטינקטים האימהיים שלי
ונתתי לו לינוק כל פעם שהיה עצבני ולא רגוע.
אחרי תקופה של כשלושה שבועות זה עבר, אבל אני זוכרת שזו היתה תקופה לא קלה בכלל...

100 אחוז

משתמש צעיר
ונתתי לו לינוק כל פעם שהיה עצבני ולא רגוע.
זה הפתרון!!

אין כל כך מה לעשות לתינוק במצב כזה חוץ מלחכות ולנסות להרגיל אותו חזרה לסדר יום.
זה באמת דורש!!
בפרט אחרי שכבר מתרגלים שיש סדר יום ופתאום הכל מתהפך...

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
הוא נרדם בקלות רבה, אבל ישן רק חצי שעה...
בלילה באמת מתעורר יותר מפעם.
בכל אופן תגובה מעודדת תודה
מנסיון של גידול משפחה ברוכה ב"ה עם תינוקות יונקים עד קרוב לגיל 3, אוכל להגיד לך שלכל תינוק יש ימים/תקופות כאלה וכאלה.
אל תצפי לסדר הגיוני כלשהו בגיל כזה.
תשתדלי להניק כמה שיותר ותתני לו חופשיות מתי לישון וכמה ומתי לאכול.
הסדר הברור מגיע רק בגיל יותר גדול.
כמה ימים נראה לך שיש איזשהו סדר מסויים של ערות ושינה, ולמחרת הכל הפוך...
תני לו לזרום איך שבא לו.

סתםם

משתמש צעיר
את האמת אני אף פעם לא הסתכלתי על השעון בהנקה תמיד נתתי לפי דרישה
4 חודשים זה זמן שהרבה נשים חוזרות תלעבודה ואם זה כך אז יש מצב שדרושה עוד קצת השקעה כדי להגביר את החלב
צריך כמו שכתבו כאן לישון טוב (והשעות הראשונות של הלילה שוות פי 3 מאחרי חצות) לשתות הרבה לאכול טוב ובעיקר להקפיד על ארוחת בוקר ועל אוכל כל פעם שרעבים
חוץ מזה הרבה פעמים יש קפיצת גדילה בגיל הזה וגם יותר הבנה ודרישה של יחס ניתן בהרבה מקרים דרך הנקה
קצת השקעה אבל שווה
בהצלחה , הרבה כח ובעיקר הרבה נחת :)

mom+

משתמש רשום
את מבני ברק
יש לי להביא לך משהיא
לא, תודה
זה הפתרון!!

אין כל כך מה לעשות לתינוק במצב כזה חוץ מלחכות ולנסות להרגיל אותו חזרה לסדר יום.
זה באמת דורש!!
בפרט אחרי שכבר מתרגלים שיש סדר יום ופתאום הכל מתהפך...
כלומר זה נורמלי??
הוא השלישי שלי ובתינוקות הקודמים נורא הסתבכתי, הפעם חשבתי שהכל הולך חלק ב"ה והוא אוכל מספיק וישן טוב, אבל פתאום...
מנסיון של גידול משפחה ברוכה ב"ה עם תינוקות יונקים עד קרוב לגיל 3, אוכל להגיד לך שלכל תינוק יש ימים/תקופות כאלה וכאלה.
אל תצפי לסדר הגיוני כלשהו בגיל כזה.
תשתדלי להניק כמה שיותר ותתני לו חופשיות מתי לישון וכמה ומתי לאכול.
הסדר הברור מגיע רק בגיל יותר גדול.
כמה ימים נראה לך שיש איזשהו סדר מסויים של ערות ושינה, ולמחרת הכל הפוך...
תני לו לזרום איך שבא לו.
וואו ואוו! איך הצלחת? הלואי עלי, תני טיפים (אצלי הקודמים קרוב לגיל שנה לא רצו-כלומר לא היה להם בסלנות כי כנראה לא היה לי כבר מספיק חלב..)

לגבי הלזרום, זה כנראה אופי, כיף לך שאת ככה, אני כל הזמן מנסה למצוא עקביות וחזרתיות, ואיכשהוא לבנות סדר יום (לא מדויק על השעון כמובן) כי זה נותן לי ביטחון שאני נותנת לו מה שצריך, אבל באמת כמו שכתבו פה, עד שחשבנו שהבנו משהו לגבי ההתנהלות שלו, פתאום הכל מתהפך ןמשתנה...
כנראה זה העבודה שלי, הגמישות הזו...

mom+

משתמש רשום
בנוסף לכל הדברים החכמים שכתבו פה, ממליצה מאוד על הספר "הלוחשת לתינוקות".
ילד שלישי שלי.
אני אחרי חרישה של הלוחשת + ילד קודם לקחתי יועצת שינה.
תכלס מאוד עזר לי גם הספר גם היועצת.
אבל שוב ושוב אני מסתבכת... ובסוף כנראה אין תחליף לאינטואציה האימהית
(בעיני הלוחשת לתינוקות מגזימה עם ההסתכלות בשעון והלהעיר תינוק ישן, וכל הטקסים מתאימים לבית שמגדלים בו תינוק אחד ולא בית ברוך ילדים ב"ה...)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  34  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה