דרוש מידע עין הרע ?! 👁️‍🗨️👁️‍🗨️

I L♥ve Israel

משתמש צעיר
אחותי בת שנתיים, ילדה מהממת וחכמה, באמת. ואנחנו יודעים שמדברים עליה, הגננות וכו'
השאלה היא כזו, היא נופלת המון, היום היא נפלה במדרגות ונחתכה בעורף, יצא לה מלא דם... לפני כמה זמן היא נפלה ופתחה את השפה, האוזן שלה נחתכה,
אני מאמינה שזה עין הרע, אמא שלי לא ממש...
מה אומרים? יכול להיות שכל זה קורה לה כי עושים לה עין הרע ?!

bayit

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לפניכן כדאי שתבדקו את השיווי משקל, לפעמים נוזלים באוזניים יכולים לגרום לנפילות. ויכול להיות שזה נעליים לא טובות - גדולות/ קטנות/ משופשפות וכו'. ולזכור שבגיל הזה הרבה מאד ילדים נופלים כי הם עדיין לא מספיק יציבים.

I L♥ve Israel

משתמש צעיר
נשמע יותר סירבול מוטורי מאשר עין הרע.
אין לה בעיה כזו, וזה גם לפי תקופות... משהו מוזר.
אצלנו שואלים אם נטלה ידיים בבוקר כמו שצריך?
אגב, אם זה עין הרע אפשר לנצל את ההזדמנות עכשיו במוצ"ש ולהגיד את הפסוקים שמודפסים בכל סידור נגד זה.
👍
אגב, היא מרגישה טוב?
כן. מעולה. ב"ה
לומר כל יום לפני שהיא יוצאת מהבית את 11 הפס שיש בסידור במוצ"ש
שמתחילים ומסתימים בנ'.
👍
וכמובן, לבדוק מבחינה מוטורית.
היא בסדר מהבחינה הזו ב"ה.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai
עין הרע זה עניין אמוני, ככל שיותר מאמינים בה היא שולטת [לא אני אמרתי]
כמובן שלא צריך לפרסם תמונות בכוונה [לכן אני לא מפרסמת תמונות של הילד שלי למרות ההפצרות...]
וזה הבן-איש-חי כותב. אבל כשמחמיאים לי על הילד אני מחייכת אומרת "ברוך השם" ועוברת הלאה בשמחה.
לא לחשוב על זה יותר מדי!!!

נבראתי בצלם

משתמש פעיל
רבים מחכמי ההלכה מסתייגים מהתייחסות ממשית לעין הרע. הציטוט התלמודי השגור בפיהם הוא "מאן דלא קפיד - לא קפדין בהדיה" (פסחים ק"י ע"ב) כלומר "מי שאינו מקפיד (חושש-מעין הרע) לא מקפידים עליו (אינו ניזוק מעין הרע)". שיטה זו ננקטה על ידי רבי עובדיה יוסף ביתר שאת ביחס לסוגיית עלייה לתורה של בני משפחה בזה אחר זה (שנאסרה על ידי פוסקים רבים מחשש לעין הרע). באחד משיעוריו השבועיים הוא אמר כי "ברוך השם היום מי חושש מעין הרע? יש מעט זקנים פוחדים מעין הרע, אבל רוב בני אדם לא פוחדים מעין הרע, לכן עולים יחד שני אחים [...] ואני אומר דלא קפיד לא קפדין בהדיה, היום בדורות שלנו לא פוחדים, יש רק מעט אנשים נודניקים פוחדים מעין הרע, לכן מותר להעלות אב ובן בנו ביחד".

משה.

בסיעתא דשמיא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
מי שמפחד כדאי שילך לרב מקובל שיעזור לו ועד אז לשטוף את החדר שלה עם מלח וכמובן ליטול ידיים בשפע
(לא צריך להילחץ) ולהגיד (שלוש פעמים):
"אנא מזרעא דיוסף קאתינא דלא שלטא ביה עינא בישא בן פורת יוסף בן פורת עלי עין"
והעיקר ליהיות בשמחה שמצילה מכל הצרות! [על פי דברי רבותינו]
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה