עייפות נפשית

מצב
הנושא נעול.

כותבת מהלב

משתמש פעיל
שלום לכולם,
אני לא ניקית חדשה,
אני מאוד ותיקה כאן ומאוד פעילה,
פתחתי שם משתמש חדש כי אני רוצה לכתוב כמה מילים באנונימיות.

אז ככה,
אני תשושה.
אני תשושה ועייפה נפשית.
אני אישה צעירה, אם לתינוק ועוד אחד בדרך, בני ברקית ממוצעת, רגילה.
הגעתי למצב שאין לי כח לעשות כלום!
בבוקר אני מתארגנת באיטיות, מגיעה בצהריים לבית מהעבודה עם הקטנטנים ופשוט אין לי כח לעשות שום דבר.
בעלי מנקה ומסדר את הבית, בעלי מקלח את הילד, בעלי מוריד אשפה.
זה לא שאני לא עושה שום דבר, אני מכינה אוכל, אני עוזרת בסידור הבית, אני מרדימה כל לילה את הילד עם שירים וסיפורים ונשיקות וחיבוקים, אני עושה קניות, אני עובדת משרה מלאה בחוץ, אני הרבה מבשלת ואופה.
אבל יש רגעים שאני פשוט לא מסוגלת לקום מהכסא ולעשות משהו פשוט.
למשל אם הילד בוכה, אין לי כח להרים אותו ולהרגיע אותו, אני יכולה להשתגע מבכי של תינוק, הצליל הזה פשוט עושה אותי חסרת סבלנות.
אני בהריון, לוקחת ברזל וויטמינים, בדיקות הדם שלי מצוינות, אבל הנפש שלי עייפה.
אני פשוט מרגישה כל היום שאני רוצה רק לישון ולישון ולא לעשות כלום.
הכי קשה לי בכל העניין הזה שיש הרבה דברים שבעלי עושה במקומי, והוא לומד בכולל יום שלם, ובמקום לפנק אותו בארוחה טובה כשהוא חוזר הביתה, ולהביא אותו לבית מסודר ומצוחצח, הוא מגיע הביתה וצריך לסדר ולנקות, ולא זה מה שאני מצפה מעצמי.
קשה לי לחיות עם העובדה שבעלי עושה תפקידים שאני צריכה לעשות ועוד אחרי יום שלם שלמד ושקד בתורה.
אני אשמח מאוד לקבל עיצות איך לעזור לעצמי להיות יותר פעילה ויותר חיונית.
מודה לכם מאוד.

נערך לאחרונה ב:

נעמי פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
השלב הראשון- ביקור אצל רופא משפחה אחראי ומבין. כזה שיתייחס בכל הרצינות.

בדיקות דם מצויינות זה נהדר. אבל יש הרבה סוגי בדיקות דם... כדאי לבדוק באופן מקיף.

הייתי מהמרת אפילו על פנייה לשני רופאים מומחים ואחראים. לפעמים מה שלא עולה בדעתו של אחד- עולה בחכתו של השני.

רק אם נשלל חסך פיזי- הייתי ממליצה לפנות לטיפול רגשי.

מאחלת לך להרגיש טוב עם הרבה חיוניות ושפע אנרגיה!!!

נ.ב. גם שינוי תזונתי בפיקוח דיאטנית יכול לחולל פלאים.
(ואולי תנסי את המשקה של הרבנית קנייבסקי?....)

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
יקרה, אל תכעסי על עצמך, זה דבר ראשון.
כל כך אופייני למצב (תרתי משמע) להרגיש ככה, גם אם כל המדדים בבדיקות נראים פיקס. יש עומס פיזי גדול על הגוף, תוסיפי את סדר היום האינטנסיבי ותקבלי עייפות החומר והרוח גם יחד.
אם יש לך אפשרות להשיג עזרה חיצונית כדי להקל על בעלך ועליך - מצוין. אם לא, שוב, התסכול לא במקום. בעלך הוא השותף שלך וגם אבי ילדייך. ה' נתן את ההתמודדות הזו לשניכם.

ששונית

משתמש מקצוען
אני כל כך מבינה אותך....
קודם כל, המצב הזה לא רק נורמלי, אלא מתבקש.
תקראי בקשה שוב את רשימת ה"זה לא שאני לא עושה שום דבר"
לו יצויר שאת טסה לשבועיים (הלוואי, הא?..) ואת מחלקת את העבודה שלך לכמה נשים.
כמה נשים תצטרכי להעסיק?
את נמצאת במצב של שחיקה אמיתית.
אז מה עושים?
דבר ראשון עצה שהיא בעצמה שחוקה, תנסי להוריד מעצמך מה שרק אפשר. הכנת אוכל, כביסה - תזמיני מישהי שתקפל, שתגהץ וכד'.
דבר שני, אם את רוצה שלילדים שלך תהיה אמא שמחה ובריאה, את חייבת, אבל חייבת לשבת עם עצמך ולחשוב מה עושה לך טוב. שחיה / לראות ים / מסעדה / טיול עם בעלך / ציור או מה שרק יהיה, ולפחות פעם בשבוע תקפידי על זה כמו על נטילת ידים בבוקר.
עוד עיצה אחת ואחרונה: כמו שיש מכשירי חשמל זוללי אנרגיה, יש לנו גם זוללי אנרגיה.
תחפשי אותם או בחלוקה לשעות היום - איזו שעה זוללת לך הכי הרבה אנרגיה, או בחלוקה לילדים: איזה ילד הוא הכי זולל אנרגיה ולמה.
עכשיו תנסי לחשוב איך להקל עליך את זולל האנרגיה הגדול ביותר:
אולי השעות זוללות האנרגיה אינן השעות שבעלך בבית, וכדאי לשנות מעט את השעות האלו, אולי תכניסי בחורה שתעזור לשלוח את הילדים בבוקר ולארגן אחריהם.
נכון שזה עולה כסף. אבל גם חשמל וגז עולים. וזה חשוב יותר מהם.
ואם זה ילד זולל אנרגיה - לשלוח אותו עם בייביסיטר / צהרון / חוג / טיפול רגשי וכד'
זהו, בעצם.
רק טוב, ותמיד והרבה

אילת ושחר

משתמש רשום
צילום מקצועי
1.יש הריונות שמרגישים ככה ואחר כך הכל עובר
2.זה החורף שמכניס הרבה אנשים לאפרוריות...
3.אל תחיי עם רגשות אשמה יש תקופות שהבעל צריך קצת יותר לעזור עד שתתאוששי
4.תלמדי לעשות דברים רק בשבילך שימלאו אותך
5.אל תתבישי לבקש עזרה מהמשפחה,בשביל זה הם שם
6.ואל תפסיקי להתפלל....

זיסונת

משתמש מקצוען
כותבת מהלב,
דבר ראשון- את כל כך נורמלית.
והמצב שלך לגמרי אנושי...

את תצאי מזה!
"חבי כמעט רגע עד יעבור זעם".

אשתף אותך מנסיון אישי של עליות ומורדות והתחבטויות:
לא תמיד צריך לעשות.
תרשי לעצמך להיות חלשה וסמרטוטה בלי לכעוס על עצמך.
ופתאום, אחרי זמן, תראי שאת כבר לא שם.
רק תהיי עם עצמך באהבה ובסובלנות. (וזה אומר שתרשי לעצמך יותר עזרה, יותר פינוק...)

ובקשר לבעלך, תורידי עול.
איש לרעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק.

לקח טוב

משתמש מקצוען
אני משאיר פתק ויוצא מיד!

להלן ציטוט מספר אלכוהוליסטים אנונימיים שנכתב עבור מכורים לאלכוהול אך רלוונטי לכל אדם במצוקה מסוג כזה שטרם נמצא פתרונה...

'הקבלה היא המפתח שלי להכל, כשאני מוטרד, זה מכיוון שאני מוצא איזה שהוא אדם, מקום, דבר או מצב – איזה שהיא עובדה של חיי – שאינם מקובלים עלי, ואיני יכול למצוא שלווה עד שלא אקבל את האדם הזה, המקום הזה, הדבר או המצב כשמשהו שצריך להיות בדיוק כך ברגע זה. שום דבר – באופן מוחלט – שום דבר, אינו קורה בעולמו של אלוקים בטעות'

זה בסדר ועוד פעם זה בסדר ועוד פעם זה בסדר
מילות המפתח 'זה בסדר' מחוללות פלאים במצבים קשים!

פנדורה

משתמש מקצוען
מזדהה... כנ"ל מרגישה סחוטה אחרי העבודה ובא לי רק לישון............
לא כ"כ הבנתי למה יש לך יסורי מצפון לגבי בעלך, את מפרנסת, בהריון, מה כ"כ גרוע שהוא עוזר?!
בעידן שלנו שנשים עובדות כ"כ קשה מחוץ לבית, זה חובה שבעל יטה כתף...

זהבוש

משתמש מקצוען
פרנטאל לא מספיק?
אין קשר!!!!
b12 הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר לקחת בתקופת ההריון- כדי למנוע מצבי רוח שפלים...
מנסיון...
רק תזכרי שהכל בסדר איתך ובתקופה הזו: כל מה שלא נורמלי- נורמלי!!!!

כותבת מהלב

משתמש פעיל
מזדהה... כנ"ל מרגישה סחוטה אחרי העבודה ובא לי רק לישון............
לא כ"כ הבנתי למה יש לך יסורי מצפון לגבי בעלך, את מפרנסת, בהריון, מה כ"כ גרוע שהוא עוזר?!
בעידן שלנו שנשים עובדות כ"כ קשה מחוץ לבית, זה חובה שבעל יטה כתף...
לא גרוע שהוא עוזר, אבל גם הוא בא עייף לבית ועושה כ"כ הרבה,
העניין הוא שהוא עושה הכל מכל הלב וכל הזמן מחפש איך לפנק אותי ואיך לעשות לי טוב, כל יום מגיע עם משהו טעים ומיוחד שאני אוהבת, כשאני מגיעה הביתה הוא ישר מכין לי כוס תה עם משהו ליד, חותך לי חיתוכי פירות, ובאמת עושה מעל ומעבר וכשאני אומרת לו אני ממש מתנצלת שאני לא עושה כלום ואתה עושה הכל הוא אומר שבכלל לא קשה לו והוא עושה את זה בכיף...
אבל אני בתוך תוכי יודעת כמה קשה לו, הוא לא רגיל לזה, הוא היה רגיל להגיע לבית והכל מוכן על מגש של זהב, מקסימום היה עוזר לי קצת בכלים או בשטיפה....
לכן קשה לי לראות שכמעט הכל נופל עליו ואני רק עוזרת מהצד...

היסמין יר

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
ההתמודדות שאת מעלה פה את לא האשה הראשונה והאחרונה בהיסטוריה שחווה דבר כזה
יש כאלה שזה אפי 'עוצמות כפולות .
הענין הוא טיפול פסיכולגי מקצועי ויסודי לא אצל חובבנים
יש טיפים בשפע על הרמת המצב רוח אבל משהו מהותי זה רק מקצועי

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אז דבר ראשון,
תקפידי יותר על שינה טובה, תזונה בריאה ופעילות גופנית,
וכבר תראי שהמצב משתפר פלאים!
תפנקי את עצמך עם מקלחת טובה, אוכל מזין מאד ואל תוותרי על 8 שעות שינה!
ופעילות גופנית זה דבר מוכח מאד כעוזר
אולי בתחילה תעשי אותה עם פחות חשק, אבל זה פשוט עושה מצב רוח טוב
ונותן הרבה אופטימיות וכח.
פעילות גופנית לא מחייב עכשיו ריצה וחדש כושר, אפילו הליכה של 40 דקות 3 פעמים בשבוע יכולה לעשות את ההבדל!
וגם, כמו שכבר כתבו לפני, אל תלחמי במצב, אל תתנגדי לו. תאפשרי לעצמך לנוח
אל תלקי את עצמך , קבלי אותך ותאהב יאת עצמך בדיוק איך שאת
את טובה גם כשאין לך כח, גם כשאין לך מצב רוח, גם כשאת לא עושה כלום!!!
כשתרפי באמת, אז יהיה לך כח לקום ולהמשיך הלאה.

חוצמיזה, שמה יותר מובן מאשה בהריון?? את במצב שמחליש את הגוף ומשנה בו מערכות שלמות
תני לעצמך לנוח! וגם, ממליצה לך לא להשוות אתעצמך עכשיו לחברות/שכנות/גיסות שנראות לך סופרוואמניות שמספיקות הכל תמיד... כי את רואה אותן רק ברגעי השיא! וכל אחד והנתונים והכוחות והמצב הספציפי שלו!!!!

תהיי חזקה!!! אל תתייאשי!!!!!
בריאות איתנה!

לוחמת

משתמש פעיל
יקרה!!
גם אני מזדהה קשות... ובעצמי אחרי לידה שניה... כלכך מבינה אותך... אבל את צריכה לדעת שעצם זה שאת נותנת לבעלך משו שרק את יכולה להביא לו..ורק את סובלת מהמתנה הזו שאת מביאה לו... את צריכה עכשיו להרגיש מלכה...!!! לא לעשות כלום...!! וקחי בשתי ידיים כל עזרה שמוגשת לך... גיסות... שוויגער... אמא.. ובעלך היקר חייב לעזור לך... זו זכות וחובה לפני המצווה של לימוד תורה... (חלילה לא בא להוריד מערך של התורה הקדושה!!! אך כך הוא מקיים אותה)
תנוחי ותישני הרבה... כי זה יותר מנורמלי במצבך...
חיבוק...

כותבת מהלב

משתמש פעיל
אז דבר ראשון,
תקפידי יותר על שינה טובה, תזונה בריאה ופעילות גופנית,
וכבר תראי שהמצב משתפר פלאים!
תפנקי את עצמך עם מקלחת טובה, אוכל מזין מאד ואל תוותרי על 8 שעות שינה!
ופעילות גופנית זה דבר מוכח מאד כעוזר
אולי בתחילה תעשי אותה עם פחות חשק, אבל זה פשוט עושה מצב רוח טוב
ונותן הרבה אופטימיות וכח.
פעילות גופנית לא מחייב עכשיו ריצה וחדש כושר, אפילו הליכה של 40 דקות 3 פעמים בשבוע יכולה לעשות את ההבדל!
וגם, כמו שכבר כתבו לפני, אל תלחמי במצב, אל תתנגדי לו. תאפשרי לעצמך לנוח
אל תלקי את עצמך , קבלי אותך ותאהב יאת עצמך בדיוק איך שאת
את טובה גם כשאין לך כח, גם כשאין לך מצב רוח, גם כשאת לא עושה כלום!!!
כשתרפי באמת, אז יהיה לך כח לקום ולהמשיך הלאה.

חוצמיזה, שמה יותר מובן מאשה בהריון?? את במצב שמחליש את הגוף ומשנה בו מערכות שלמות
תני לעצמך לנוח! וגם, ממליצה לך לא להשוות אתעצמך עכשיו לחברות/שכנות/גיסות שנראות לך סופרוואמניות שמספיקות הכל תמיד... כי את רואה אותן רק ברגעי השיא! וכל אחד והנתונים והכוחות והמצב הספציפי שלו!!!!

תהיי חזקה!!! אל תתייאשי!!!!!
בריאות איתנה!
פעילות גופנית- אין מצב....
גם לפני שהתחתנתי לעולם לא עשיתי פעילות גופנית באופן קבוע, אז קל וחומר עכשיו בהריון עם כל העייפות...
לישון 8 שעות? לפעמים זה קורה ולפעמים לא,
אני לא משווה עצמי לאחרות, אבל אני חושבת לעצמי שאם אני רק בילד השני ומרגישה כזו סמרטוטה, מה יהיה בילד השמיני?

כותבת מהלב

משתמש פעיל
יקרה!!
גם אני מזדהה קשות..ובעצמי אחרי לידה שניה..כלכך מבינה אותך..אבל את צריכה לדעת שעצם זה שאת נותנת לבעלך משו שרק את יכולה להביא לו..ורק את סובלת מהמתנה הזו שאת מביאה לו..את צריכה עכשיו להרגיש מלכה...!!!לא לעשות כלום ..!!וקחי בשתי ידיים כל עזרה שמוגשת לך..גיסות..שוויגער ..אמא..ובעלך היקר חייב לעזור לך..זו זכות וחובה לפני המצווה של לימוד תורה ..(חלילה לא בא להוריד מערך של התורה הקדושה !!!אך כך הוא מקיים אותה)
תנוחי ותישני הרבה..כי זה יותר מנורמלי במצבך..
חיבוק..
תודה.
אני באמת מרגישה בתקופה הזו מלכה, בעלי עושה ממני ממש מלכה, מחפש כל הזמן להוריד ממני עול ולעשות מה שהוא יכול
אבל אני מרגישה שאני קצת מועלת בתפקיד שלי...

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פעילות גופנית- אין מצב....
גם לפני שהתחתנתי לעולם לא עשיתי פעילות גופנית באופן קבוע, אז קל וחומר עכשיו בהריון עם כל העייפות...
לישון 8 שעות? לפעמים זה קורה ולפעמים לא,
אני לא משווה עצמי לאחרות, אבל אני חושבת לעצמי שאם אני רק בילד השני ומרגישה כזו סמרטוטה, מה יהיה בילד השמיני?

למה אין מצב?
תצאי שניה מה-אני לא
מה אכפת לך לצאת עם חברה או אחות לשיחה של 40 דקות ופשוט ללכת תוך כדי?
זהו. ללכת.
תנסי, תבואי תגידי לי איך הרגשת אחרי... מנסיון!!
(אולי זה נראה מעייף אבל איכשהו זה פשוט נותן כח ומרץ. מוכח גם מחקרית!)
דבר שני, המצב הספציפי הזה לא מעיד על העתיד כלום. זה המצב כרגע, נשמע בעיקר נפשי
ואת בעז"ה תהיי בקרוב אחרי זה, וזה יעבור ויחלוף.
הרבה פעמים כשאנחנו במצב קשה, אפילו עם שפעת קלה, זה נראה לנו כמו משהו שלא יעבור,
שזהו, שהלך עלינו, כי אנחנו בתוך המצב! עד הסוףףף! אבל את צריכה לזכור שכמו שהיו לך כלמני מצבים ותקופות בעבר שהיו נראים לך דדדדאאייי, בלי שום סוף ולא ראית ת'אור, והיום זה רחוקק ואת כבר לא זוכרת אותם בכלל.. ככה זה יהיה!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה