מטבח עזרה דחופה בתכנון מטבח מהאלופות

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אשמח מאד לעזרתכם וחוות דעתכם הדחופה, כי רוצים להתחיל אינסטלציה,

ההורים שלי אנשים די מבוגרים,נכנסים לדירה חדשה בבניה, התקציב מינימלי ואנחנו מנסים לתכנן מטבח, מצרפת את תוכנית המטבח שהאדריכלית תכננה במקור, ואת תוכנית הדירה, ואת תוכנית המטבח שחשבנו עליה,
אציין מס’ נקודות חשובות
1. כאמור התקציב מינימלי
2. יש להם כרגע תנור משולב ואין להם כוונה להחליף לבילד אין
3. חשוב להם פינת אוכל של 6 סועדים בתוך המטבח (אפשר חלק בספסל)
4. יש טעות בסקיצה הארון למיקסר יהיה בצמוד למזווה ולא איפה שמופיע בשרטוט

אני אשמח ואודה לכם מאד על כל הארה לתכנון וניצול טוב יותר של החלל

קבצים מצורפים

• אברמוביץ0.pdf
    KB 98.8 · צפיות: 81
  • א 0.pdf
    KB 77.2 · צפיות: 51
  • מטבח הורים סקיצה 1.pdf
    KB 57 · צפיות: 65

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
@תודה לה' הטוב
בהמשך למה שכתבתי נ"ל --חשבתי מה אפשר לעשות --- מצוב -- יותר מוצלח מהקודם
גם מציע על הדרך עוד כמה טיפים לסדר חללים יותר מנוצלים וזורמים ולשלב את העמודים הבולטים
-- לדעתי סביר ביותר
מדהים
תודה,

נערך לאחרונה ב:

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ההצעה של @ilan p ממש נראית טוב. רק הייתי מחליפה בקיר העליון בין כיור לכיריים, ואז הגז נמצא בין שני הכיורים,
ולא צריך לרוץ מהכיור השמאלי עד הכיריים שנמצאים אי שם..
תודה, אבל יש להם תנור משולב קיים ואין להם כוונה להחליף לבילד אין משיקולי תקציב כך שהכיריים חייבים להיות בפינה
בכל מקרה לא נראה לי הגיוני לעשות את הפינת אוכל באמצע המטבח, כל הרוחב שם הוא 260 נוריד 60 לשיש
נשאר 200 לשולחן כסאות משני צדדים וצריך גם מקום נורמלי למעבר, גם ליד השייש וגם בכניסה,
כך שכרגע נשארנו בתוכנית הראשונה של @ilan p
ממש תודה לכולם על הנכונות והעזרה !!!

מאן-דהיא

משתמש צעיר
לא יודעת אם זה עדיין רלוונטי, אבל אם כן:
על בסיס הרעיון היפה של @ilan p חשבתי להעיר שאם המטבח פתוח לאזור חדרי האורחים אז יש תצפית ישירה מהסלון עליהם וזה עלול לגרום אי נעימות לכל מי שנכנס/יוצא/מתעורר באמצע הסעודה (יולדת וכד').
כמו כן המטבח הופך להיות נקודת מעבר המונית, וגם הוא מעביר את כל הקולות והריחות לתוך חדרי האורחים.
רצ"ב שיפוץ קטן על הרעיון הנ"ל, אכן פרוזדור קצת יותר מפותל אך התועלת לענ"ד יותר גדולה הן למטבח והן לחדרים.
יש מקום בשפע לשלחן שיכול להפתח עוד ועוד ועוד, יכול גם להסתובב ב- 90 מעלות אם צריך.

קבצים מצורפים

• עוד אופציה.docx
    KB 174.5 · צפיות: 15

מפתח הלב

משתמש פעיל
צודקת, אני מנסה לשכנע אותם אבל העלות היקרה של ההחלפה ואם כבר מחליפים אז אינדוקציה, ולהחליף סירים של פסח וחמץ של עשרות שנים.... פחות רלוונטי להם
בלת"ק
אם יעזור, הייתי באותה בעיה, חלק מהסירים החלפתי עם הילדים שלי שלהם יש גז, (הסירים שלי ב"ה היו נקיים), נתתי סירים ישנים ומאד איכותיים וקיבלתי סירים פשוטים יותר (אין מה להשוות את האיכות של פעם) ולפסח מעט מאד חידשתי 1-2,סירים,וכן קניתי כיריים חשמליות פשוטות של 2 (ב-100 ש"ח) והשתמשתי בעיקר בהם עם הסירים הישנים.

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא יודעת אם זה עדיין רלוונטי, אבל אם כן:
על בסיס הרעיון היפה של @ilan p חשבתי להעיר שאם המטבח פתוח לאזור חדרי האורחים אז יש תצפית ישירה מהסלון עליהם וזה עלול לגרום אי נעימות לכל מי שנכנס/יוצא/מתעורר באמצע הסעודה (יולדת וכד').
כמו כן המטבח הופך להיות נקודת מעבר המונית, וגם הוא מעביר את כל הקולות והריחות לתוך חדרי האורחים.
רצ"ב שיפוץ קטן על הרעיון הנ"ל, אכן פרוזדור קצת יותר מפותל אך התועלת לענ"ד יותר גדולה הן למטבח והן לחדרים.
יש מקום בשפע לשלחן שיכול להפתח עוד ועוד ועוד, יכול גם להסתובב ב- 90 מעלות אם צריך.
תודה רבה
אכן תוכנית מאד יפה ובכלל הרעיונות של כולכם מיוחדים
הפתח כאן באמת קטן מאד 74 ס"מ ולכן כן רצוי הפתח הנוסף
בנוסף ביצירת פתח נוסף אנחנו מרוויחים גישה פתוחה לחדר שהוא סוכה
חוץ מזה שהתוכנית שעליה אילן העלה את הרעיון שלו היא לא המעודכנת
לפי התוכנית המעודכנת רק פתח אחד נחשף למטבח, של הסוכה, ואין להם כאמור בעיה עם זה הפוך זה רצוי מבחינתם
החדר הזה גם בכל מקרה מיועד לאירוח של ילדים ולא של זוגות או יולדת....
החדר הקטן לידו יהיה לזוגות
לגבי השינויים האחרים, הם באמת מוצלחים ותודה על המחשבה אבל לצערי אין להם אפשרות או כוונה לבצע שינויים, מלבד המטבח שהיה להם ממש קריטי לרווח,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה