בקשה עזרה דחופה איך לתת תרופה

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
קחו רק בחשבון שכל העצות של איך להצליח לדחוף את זה, יש ילדים שמרוב התנגדות לתרופה פשוט מקיאים אותה אחר כך.
צריך לחשוב איך לגייס את הילד, לשלב את זה במשחק, בדמיון מודרך, בסיפור...
להבין אותו שזה לא טעים, אפשר לשתף אותו שגם לנו זה לא טעים, ואנחנו לא לוקחים את התרופה כי היא טעימה אלא רק כדי לנצח את החיידק... ולכן אחרי שנכניס את התרופה הלא טעימה לפה נשתה משהו שאתה אוהב כדי להעביר את הטעם שהתרופה השאירה.

פחות ממליצה לערבב עם מאכלים או משקאות שאי אפשר לדעת מה זה משנה בהרכב.
כן ממליצה לערוך את כל השיח הזה לא בזמן לחוץ כשחייבים לבלוע את התרופה אלא בזמן אחר בצורה רגועה.

בהצלחה
רפואה שלימה

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אשמח מאוד מאוד לעזרתכם הדחופה
צריכה לתת תרופה שהיא רק בסירופ לילד קטן לתקופה של חודש
התרופה מאוד נחוצה לו וכל פעם שנותנת לו מתנגד ויורק את הרוב....
מנסים כל פעם שיטה אחרת וכמובן נותנת לו עם עזרה של עוד אחד ולא עוזר
הילד יותר חזק מההורים
אולי מישהו יוכל לתת רעיון או פתרון שלא חשבנו עליו
תזכו למצוות ותודה רבה!
במד"א יש להם שיטה להחזיק בתנוחה מסוימת ועם מזרק לתת את התרופה בין הלחי לשיניים. כמות לא גדולה בכל לחיצה.
גם מתנגדים גדולים בולעים ככה.

שמעון963852741

משתמש פעיל
תודה לכולם על התגובות
לא גומרת להסביר לו שהתרופה עוזרת והוא ירגיש טוב ולא עוזר
או שעושים הכנות ואומר טוב ובפועל שוב יורק
מבטיחים לו חצי חנות מדברים בלי סוף ולא עוזר
גם מאימים עם רופא ולא עוזר
דעתי, אתם לא מספיק אסרטיביים, מותר ואפשר לתת מתנות, אבל אסור שבסוף זו תהיה החלטה של הילד , אתם ההורים ואתם קובעים. כדאי לגדל גב. לא מתוך רודנות וכח, אלא כי אין לו עוד יכולת לקחת אחריות על עצמו, והאמת שבתת מודע גם הוא רוצה שאתם תקחו את האחריות ותחליטו בסוף, בלי להתקפל.
מה שלי עזר, הכנסתי את המזרק בין השיניים (כמובן שהחזקתי את הידיים) שלא יוכל לסגור את השיניים והפה ולירוק, בלע גם בלע.

ד' שומר

משתמש רשום
תודה רבה על העצות קראתי בעיון עונה לכולם ...
בגדול ניסנו את הדברים שכתובים פה תקופה ארוכה ומאוד קשה,,,
כן יש פה נקודות עם הברקות שונות ננסה מחר בסד
מקווה שיעזור

אטי עמית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
גם מאימים עם רופא ולא עוזר
לא איום
אני באמת התכוונתי ללכת…
היא פשוט הבינה שאין לה שום ברירה וזהו.
(לדעתי כל עניין המתנות רק מלחיץ את הילד יותר כאילו זה כ״כ נורא שהוא חייב לקבל הרבה פיצויים והוא נכנס ליותר פאניקה)

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
תודה רבה על העצות קראתי בעיון עונה לכולם ...
בגדול ניסנו את הדברים שכתובים פה תקופה ארוכה ומאוד קשה,,,
כן יש פה נקודות עם הברקות שונות ננסה מחר בסד
מקווה שיעזור
בהצלחה!
ומעניין יהיה מחר לדעת האם עזר? ומה עזר?...

ניחוחות

משתמש מקצוען
מניסיון ארוך של יותר משנתיים של תרופה קבועה
להסביר לילד שהוא חייב לקחת את התרופה אבל הוא יכול לבחור איך,
היה תקופה שרצה שמישהו מסוים ישן לו, דוד שכן סבא וכו, כמובן שהיו בשטח,
בהמשך רצה לקחת לבד נתנו לו בשביל ההרגשה להתאמן עם פטל,
וגם הבהרנו לו שאם לא יחליט נצטרך בכוח מה שאנחנו לא רוצים,
אחרי שנוטל את התרופה מקבל דובון של ויטמין c שטעים אבל לא ממתק,
התקופה הראשונה לא היה קלה אבל שנתנו לו את הבחירה איך לקחת ולא נלחמנו נהיה יותר קל, כיום זה חלק מטקס ההשכבה כמו שמתקלחים ומצחצחים שינים לוקחים תרופה, אפילו הילד מתזכר אותי,
שיהיה רק לבריאות

בהמתנה

משתמש פעיל
בלת"ק
מה שאני עושה עם סרבנים שלי-
לא במזרק!
מעבירה בזהירות מהמזרק לכף
מעמיסה עליה כמות נחמדה של שוקולד צ'יפס/ עדשים
בנחת ובהנאה
וכמובן הכל מול העיניים של הילד כי אני לא עובדת עליו מה יש בפנים, אני רק מביאה לו ממתק טעים:)
בד"כ צריך 2-3 כפות כאלו עד שהכמות נגמרת במזרק
ב"ה עובד נהדר גם על בני שנה וחצי- שנתיים וגם על גדולים יותר

הילה ט

משתמש רשום
אני חושבת שאתם ההורים צריכים להראות לו אסרטיביות, אתם צריכים לבחור דרך אחת ולהתמיד בה, יש כאן הרבה עצות מעולות, אבל חשוב להראות לילד שאתם סדירים, שאתם יודעים מה אתם עושים, ככה יכנס לו לתת מודע, שההורים מתעקשים איתי על אותה הדרך, הם יציבים, הם מחייבים וזה לאט לאט ירכך אותו. בנוסף הדרך היעילה ביותר לדעתי זה לחייב את הילד לשתות, בלי שום ברירה ולהבהיר לו או שנצטרך לעשות את זה בצורה נחמדה ( כמו שאתה תבחר מי ייתן לך את התרופה, אם אתה רוצה לקחת אותה לבד, אולי אפשר אחרי לשתות משהו קצת מתוק להעביר את הטעם), אבל אם אתה לא רוצה בצורה נחמדה - להסביר לו שאת התרופה הוא חייב לשתות ומכיוון שלא הסכים בצורה הנחמדה נצטרך לעשות את זה בכוח, ואכן לעשות את זה בכוח( נתנו מלא עצות לעיל) הרעיון הוא בעצם לבנות לילד בראש תוכנת עבודה, להבהיר לו תהליכים ולעזור לו לפעול מתוך רצון שיהיה לו טוב ( אפשר גם להסביר לו במילים עדינות מה עושה התרופה, וכיצד היא מנצחת את המחלה, אבל אני לא יודעת במה מדובר ככה שזה יכול להיות בעיתי... לשיקול דעתכם..)

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
נראה לי שאפשר להתייעץ עם הילד, איזה שתיה מתוקה אתה הכי אוהב?
אולי ננסה עם מיץ תפוזים? אולי נשים קצת מעורבב למשל רבע כוס,
ואז תקבל כוס שלמה להעביר את הטעם בנחת?
ברגע ששואלים אותו הוא מרגיש חשוב והוא גם יכול להציע פתרון שיהיה טוב בשבילו.
אפשר לפנק אותו בסוכריה אחרי בשביל ההרגשה, או בכוס שוקו חם וכדו',
עוד רעיון לבקש עזרה ממישהו שיש לו המון סבלנות, סבא דוד רבה, אחות, שכולל לספר סיפור,
שמעביר מסר של חכמה של התנהגות בוגרת, לאתגר אותו מכיוון של לקיחת אחריות,
לתת לו פעם פעמיים את התרופה דרך האדם הזה.
ולהיות קשובים לילד, לו בצורה שנותנים לו לנדנד אלא בצורה שנותנים לו לבחור בחירה חשובה.
אפשר לעשות לוח עם וי כל פעם שמצליח ומתנה בסוף. (להשקיע בלחשוב, בליצור מציאות שיהיה חוויה
טובה, להשקיע זמן מאמץ וכסף כדי לפתור את הבעיה)
בהצלחה.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הבת שלי היתה רוצה לשתות לבד!!! בלי שאף אחד יראה! היא היתה הולכת לפינה, ליד המרפסת. כמובן עם כוס מים וכוס מיץ וכל ההצגה.
איזה תמימים אנחנו.
הבן שלי עקב אחריה פעם אחת. וגילה... שבנקודה הזו יש חור ניקוז...
אז עצות חכמות אין לי.
רק לקנות את המיץ הכי מגעיל והכי מתוק. ולתת רק לו אחרי שהוא שותה את התרופה. ו... לעקוב אחריו שבאמת הוא שותה. לנו לא עובד בכח מעבר לגיל 3. הם יורקים הכל. רק איכשהו בשכנועים עם מיץ אחר כך להעביר את הטעם.

נאמנת

משתמש מקצוען
@ד' שומר סליחה אם דעתי לא פופולרית... אבל ניסית לטעום את התרופה בעצמך?
מה זה משנה, הרי הוא חייב לקחת,
אז זהו שלדעתי זה מאודדד משנה
אם טעמתי וראיתי כמה זה מגעיל אני קודם כל פונה לילד בגישה של "אני איתך, מבינה אותך, אנחנו יחד"
אם אינך יכול אליו, הצטרף אליו, זה זה לגמרי.
וכמו במשחק שוטרים וגנבים, אם לא יהיה שוטר, גם גנב לא יהיה.
אין לי עצה מאוד מעשית,
אבל אני חושבת שניצול העובדה שההורה חזק יותר פיזית כדי להכריח ילד בשיטות שונות לא בהכרח מיטיבה עם האמון של הילד בעולם ועם הנפש שלו, והחוויה הלא פשוטה של "בגידה" ממי שאמור להגן עלי.
אז לא ניתן לו? ניתן, בוודאות.
אבל רק מתוך הבנה ושיתוף. זו דעתי בכל אופן.
ואגב כל השיח סביב זה חובה שיתנהל בזמן משחק וחוויה, בזמן של חיבוק ואיכות ולא בזמן "אמת" כשהמזרק ביד. אז זה כבר אבוד בעייני
מה שכתבו כאן לגבי שליטה מאוד נכון בעייני. להשאיר לילד איזשהיא בחירה. כמה אנחנו, כמבוגרים חסרי אונים כשאנחנו מאבדים שליטה.. ילד על אחת כמה וכמה.
(יש לי ילד ששונא לגזור צפורניים, ואם אשאיר לו לבחור אם לגזור או לא התשובה תהיה תמיד לא, אז אני שואלת שאלות אחרות והוא בוחר מה עדיף לו, אני תמיד מכבדת: אתה מעדיף עכשיו או אחרכ, אתה רוצה אצבע אצבע עם אח אחר או לבד? אתה רוצה רק יד ימין ועוד איקס זמן שמאל, או יחד... פחות משנה מה, יותר העיקרון.
מקווה שהובנתי...)
נ.ב. תמיד יש אופציה של קבלת תרופה בזריקה לשריר אחת לכמה ימים. (לא עירוי)

מיט ארוהיגקייט

משתמש מקצוען
אני מדהה איתך מאוד, עברנו את אותו סרט,
הבת שלי לא הסכימה להכניס תרופה לפה מאז שנולדה,
ניסינו הכל !!!!
ושום פתרון לא עזר, היא העדיפה להיות עם חום של 41 מעלות ולא לקחת סירופ, וכשהצלחנו לדחוף לה סירופ לפה, היא הקיאה אותו!
זה היה סיוט מתמשך עד שנכנענו ונתנו לה אקמול ונורופן בפתילות ,
התפללתי כל יום שתהיה בריאה ולא נצטרך אנטיביוטיקה, כי ידעתי שאם היא תצטרך אנטיביוטיקה , זה יהיה דרך הווריד...
וב"ה היא כמעט לא היתה חולה.
כשהיא היתה בת 5 טסתי לחו"ל והשארתי אותה בהשגחה של אחותי הבחורה, ורגע לפני ההמראה אחותי מתקשרת אליי ואומרת שהילדה העלתה חום , לא הספקתי לתת לה הוראות איזה פתילת נורופן לתת לה, והשיחה התנתקה כי המטוס המריא,
כל הטיסה הייתי בלחץ אטומי, לא ידעתי מה עם הילדה... ומיד כשנחתנו התקשרתי לשמוע מה איתה, ואחותי סיפרה שפשוט לימדה אותה לבלוע כדור (מותר מגיל 5)...
מאז, בכל פעם שהילדה לא מרגישה טוב וצריכה תרופה אנחנו מבקשים מהרופא שירשום כדורים...
עצתי-
אם ניסית הכל, פשוט תרפי מהילדה ותמתיני לגיל 5 , בתפילה שהשנה הזאת תעבור בבריאות :) (וגם כל השנים שאחריה)
ואז, פשוט ללמד אותה ללמד אותה לבלוע כדורים.
הרבה בריאות והצלחה!

א.ב.ג.ד

משתמש פעיל
אני מדהה איתך מאוד, עברנו את אותו סרט,
הבת שלי לא הסכימה להכניס תרופה לפה מאז שנולדה,
ניסינו הכל !!!!
ושום פתרון לא עזר, היא העדיפה להיות עם חום של 41 מעלות ולא לקחת סירופ, וכשהצלחנו לדחוף לה סירופ לפה, היא הקיאה אותו!
זה היה סיוט מתמשך עד שנכנענו ונתנו לה אקמול ונורופן בפתילות ,
התפללתי כל יום שתהיה בריאה ולא נצטרך אנטיביוטיקה, כי ידעתי שאם היא תצטרך אנטיביוטיקה , זה יהיה דרך הווריד...
וב"ה היא כמעט לא היתה חולה.
כשהיא היתה בת 5 טסתי לחו"ל והשארתי אותה בהשגחה של אחותי הבחורה, ורגע לפני ההמראה אחותי מתקשרת אליי ואומרת שהילדה העלתה חום , לא הספקתי לתת לה הוראות איזה פתילת נורופן לתת לה, והשיחה התנתקה כי המטוס המריא,
כל הטיסה הייתי בלחץ אטומי, לא ידעתי מה עם הילדה... ומיד כשנחתנו התקשרתי לשמוע מה איתה, ואחותי סיפרה שפשוט לימדה אותה לבלוע כדור (מותר מגיל 5)...
מאז, בכל פעם שהילדה לא מרגישה טוב וצריכה תרופה אנחנו מבקשים מהרופא שירשום כדורים...
עצתי-
אם ניסית הכל, פשוט תרפי מהילדה ותמתיני לגיל 5 , בתפילה שהשנה הזאת תעבור בבריאות :) (וגם כל השנים שאחריה)
ואז, פשוט ללמד אותה ללמד אותה לבלוע כדורים.
הרבה בריאות והצלחה!

אולטימטיבי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם מערבבים אם כמות נכבדה של מיץ ענבים טבעי... [טעם חזק...]
זה לא עוזד? [הילד לא צריך לדעת שיש שם תרופה...]
ואם הטעם של התרופה מורגש עדיין.. אפשר לפצל לשתי בקבוקים....
לי זה עזר.....

.Marble

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
1. אם הילד עם מוצץ
אפשר לעשות זאת עם המוצץ בפה ובזהירות לשפוך לו עם המזרק בצד של הפה ליד הלחי
ובזמן הבליעה של התרופה, הוא מוצץ את המוצץ וזה מקל עליו
2. אני לא יודעת אם זה מתאים לכם ואם יש את האפשרות, אבל לפעמים אין ברירה
להסיח את דעתו בזמן לקיחת התרופה עם איזה סרטון במחשב (אפילו קליפ מוזיקה וכו')
מניסיון מאוד יכול לעזור

בהצלחה ורפואה שלמה!

ד' שומר

משתמש רשום
עוקבת וקורא בעיון את כל התגובות
תודה לכל בעלי החסד שטורחים לכתוב ולתת עצות
ישר כח גדול!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
בכל אופן נתתם רעיונות גם שלא חשבנו ננסה היום בס"ד כבר הסתבכתי עם מה להתחיל

אשת חיל 2

משתמש רשום
לי יש 2 ילדים ממש בעייתים בסירופ
אני נותנת קצת קצת ועושה רוח שלא יוכלו לירוק את התרופה
זה הדרך היחידה שאני מצליחה לתת להם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה