דרוש מידע עזרה בתכנון חודשי

משה קפולוביץ'

משתמש רשום
שלום רב אני רוצה לפתוח כאן נושא שכרגע מאוד בוער לי ואני מאמין שלעוד אחרים זה בוער
אני אברך כולל ההכנסות הממוצעות שלי כולל של אשתי עומדים ע"ס של 6000 ש"ח ואנו צריכים לשלם גם משכנתא וגם שכירות לפחות למשך השנה וחצי הבאים שהם ביחד כ 5500 ש"ח
אני לא רוצה לצאת מהכולל ומה אעשה האם יש איזו עצה או שאין מנוס מלצאת מהכולל וללכת לעבוד?

טנקס

BOOL- גרפיקה וקופי מנצחים בצ'יק
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אולי יעזור לכם
יש מושג של להתחיל לשלם משכנתא אחרי שנתיים
בדיוק עלה אצלינו הנושא הזה אני יכולה לברר יותר פרטים
ואז כבר נכנסים לדירה ולא משלמים גם שכירות
שזה מטורף!!

l222

משתמש צעיר
עריכה תורנית
להוסיף איזה שהוא עבודה בערב אולי תלמיד או שניים או עריכת ספרים וכדומה

משה קפולוביץ'

משתמש רשום
יש מושג של להתחיל לשלם משכנתא אחרי שנתיים
בדיוק עלה אצלינו הנושא הזה אני יכולה לברר יותר פרטים
ואז כבר נכנסים לדירה ולא משלמים גם שכירות
שזה מטורף!!
נכון מאוד אבל וכאן מגיע האבל הגדול הרי גם ככה אני משלם כבר יותר על הדירה מפני המדדים שעלו בחודשים האחרונים והסכום הוא בעוד כ-50000 ש"ח והרעיון לעשות גרייז הוא מאוד לא טוב כי אחר כך כל חודש צריך לשלם יותר וזה בעצמו כבר נזק גדול

משה קפולוביץ'

משתמש רשום
להוסיף איזה שהוא עבודה בערב אולי תלמיד או שניים או עריכת ספרים וכדומה
רעיון מעולה אבל עריכת ספרים הוא השקעה קודמת של כמה אלפי שקלים טובים ואין לי את זה וללמוד עם תלמיד זה רעיון לא רע אבל אין לו כ"כ הרבה הכנסות לחודש בערך 800-900 ש"ח לחודש ואני מדבר על כ-3000 ש"ח

טנקס

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכון מאוד אבל וכאן מגיע האבל הגדול הרי גם ככה אני משלם כבר יותר על הדירה מפני המדדים שעלו בחודשים האחרונים והסכום הוא בעוד כ-50000 ש"ח והרעיון לעשות גרייז הוא מאוד לא טוב כי אחר כך כל חודש צריך לשלם יותר וזה בעצמו כבר נזק גדול
לכן כתבתי שאני צריכה לבדוק יותר לעומק...
אני אבדוק ויעדכן

ר.רוטלוי

משתמש צעיר
לא יודעת במה אשתך עובדת,
אבל אולי תוכל להוסיף שעות בעבודה,
או לנסות לשלב עבודה נוספת מהצד לתקופה קצרה.

משה קפולוביץ'

משתמש רשום
לא יודעת במה אשתך עובדת,
אבל אולי תוכל להוסיף שעות בעבודה,
או לנסות לשלב עבודה נוספת מהצד לתקופה קצרה.
לנוסיף שעות עבודה היא עצה שבד"כ אינה רלוונטית כי לכל אחד יש את שעות העבודה שלו ובד"כ אין אפשרות להוסיף (בעיקר אם האדם הוא שכיר) ולשלב עבודה נוספת איזה עבודה למשל יש שאוכל להחזיק אותו למשך חצי שנה בלבד בלי השקעה גדולה ורווח של כ3000 ש"ח בחודש? נשמע קצת לא הגיוני בהיבט של עסק ואפי' קטן!

טנקס

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אז גיגלתי קצת והעתקתי את זה מ גרייס מה זה?והאם שווה?
כפי שראיתם בתקופת הגרייס ישנם תשלומים שלא משולמים ובעצם נדחים לתקופה מאוחרת.
תשלומים אלו נפרסים מחדש לתקופה של אחרי הגרייס.

אני אסביר בדוגמא מספרית:
נניח שלקחתם משכנתא ל- 20 שנה ואתם אמורים לשלם 4,000 ₪ בחודש וקיבלתם גרייס מלא לתקופה של שנה, אז כפי שהבנתם בשנה הראשונה לא תשלמו כלום (כי זה גרייס מלא, בגרייס חלקי הייתם משלמים רק את החלק של הריבית) ובמשך השנה הזו אתם תצברו חוב של 48,000 ₪ (חושב לפי 4,000 ₪ * 12 חודשים).

ה- 48 אלף הללו ייפרסו מחדש לאורך ה- 19 שנה שנשארו ויעלו את ההחזר החודשי בכמה מאות שקלים.

שלדעתי יהיה יותר קל לעמוד בזה לא?
מאשר גם שכירות וגם משכנתא וגם חיים

משה קפולוביץ'

משתמש רשום
ה- 48 אלף הללו ייפרסו מחדש לאורך ה- 19 שנה שנשארו ויעלו את ההחזר החודשי בכמה מאות שקלים.
שלדעתי יהיה יותר קל לעמוד בזה לא?
נדבר על המקרה שלי המשכנתא שלי היא ע"ס של 585,000 ש"ח ואני משלם על זה כל חודש 2,650 ש"ח אם אני עושה גרייס מלא אני צובר חוב של 31,800 ש"ח בפריסה של עשרים שנה יוצא לכל חודש כ-220 ש"ח לחודש וזה רק לשנה אחת ולא לדבר שהריביות הם יקרות יותר בתוכנית כזו בעוד כמה מאות שקלים לחודש האם זה באמת שווה? אני לא כ"כ מרוצה מהרעיון הזה

טנקס

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

אננסית

משתמש מקצוען
מה שאנו עשינו בתקופה של גם שכירות וגם משכנתא- חושבת שעשינו גרייס (לפחות על חלק)
הצטמצמנו ולקחנו הלוואה להפרש שחסר
בהמשך כשכבר גרים בדירה אפשר להחזיר את ההלוואה.
בהחלט לא פשוט
ויכול להיות שעדיף לשלם כמה מאות יותר ולא להיכנס ללחץ הזה.

אסתי M

משתמש מקצוען
שלום רב אני רוצה לפתוח כאן נושא שכרגע מאוד בוער לי ואני מאמין שלעוד אחרים זה בוער
אני אברך כולל ההכנסות הממוצעות שלי כולל של אשתי עומדים ע"ס של 6000 ש"ח ואנו צריכים לשלם גם משכנתא וגם שכירות לפחות למשך השנה וחצי הבאים שהם ביחד כ 5500 ש"ח
אני לא רוצה לצאת מהכולל ומה אעשה האם יש איזו עצה או שאין מנוס מלצאת מהכולל וללכת לעבוד?
מי נתן לכם משכנתא?! שיתן גם לנו...

TAKT

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אולי רלוונטי עבורכם..

אם אתם גרים בעיר מרכזית
לעבור לפריפריה לשכור ולהשכיר יוכל להיווצר פער יפה..

הצלחות בכל מקרה.

נערך לאחרונה ב:

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
א. זה נראה שכבר עשית עבודת שטח מאוד יפה וכבר מגיע עם תשובות
ב. יש שני אופציות 1. צמצום הוצאות ו2. הגדלת הכנסות
כאלו שמשלמים גם שכירות וגם משכנתא זה תקופה מאוד לא קלה עבורת ובדרך כלל חייבים להתגמש בה בהרבה דברים
1. שעוברים הוצאה הוצאה ובודקים מה מיותר
2. לדחות את תשלומים המשכנתא זה דבר מאוד מקובל בכזה תקופה על אף התשלום שנדחה אבל זה עדיף מכמה וכמה על דברים יותר לא נוחים
3. והכי חשוב זה לחשוב טוב איך אפשר להגדיל הכנסות אפילו על חשבון דברים אחרים ושעות לא נוחות
לחפש עבודה בשעות הערב או להתאמץ להשיג בונוסים ולא דווקא עצמאי שאתה לא יודע איך לצאת ממנו וכמה באמת הוא יהיה ריווחי

אין פתרון קסם לתשלום משכנתא ללא התאמצות וחשיבה מחוץ לקופסא

אני מכיר אחד שהיה מאוד חשוב לו קניית דירה מסוימת ואל אף התשלומים הגבוהיים גם לשכירות וגם למשכנתא הוא הגיע למצב של כמעט פת לחם והיה קונה לחמניה במקום לחם כי לחמניה עולה 2 שח ולחם 7 שח וזה מה שהיה לו בכיס כל יום (לא שאני מצדיק את זה אבל ככה הוא חשב שנכון לו)

בכל אופן הרבה הצלחה

משה קפולוביץ'

משתמש רשום
אם אתם גרים בעיר מרכזית
לעבור לפריפריה לשכור ולהשכיר יוכל להיווצר פער יפה..
אנחנו גרים באמת בעיר מרכזית אך קשה מאוד לצאת מתחת לסינר של אמא ובפרט שאין עדיין ילדים וחוץ מזה שהפער אינו כ"כ גדול כי האופציה הבאה שלנו היא בי"ש ושם אם כבר אז דירה קצת יותר גדולה וזה בערך 2400-2500 ש"ח וההפרש הוא של כ-600 ש"ח לחודש ואנחנו מדברים על צורך של עוד כ-2000-3000 ש"ח לחודש וחוץ מזה מי אומר שאשתי תמצא עבודה כזו טובה כמו שיש לה כאן באותו גובה משכורת שהיא מקבלת עכשיו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  44  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה