עזרה במציאת טכניקה ליצירה לחוג אומנות

• פותח הנושא bbr
  • פורסם בתאריך

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
קניתי במקס סטוק שלטים מעץ בשביל לעשות יצירה עם בנות בכיתות א-ב יסודי, שלט לחדר.
עכשיו אני שוברת את הראש באיזה טכניקה לצפות את השלט מעץ כי אני לא רוצה להתעסק איתם בצביעה של אקריליק או גואש או כל סוג כזה של צבע כי זה המון בנות בקבוצה ונראה לי לא מציאותי לעשות איתם צביעה.
השאלה איך אני יכולה לעבוד על העץ בלי לצבוע אותו, חשבתי להדפיס ציור חמוד ושיהיה כתוב 'החדר של...' על שקף ושימלאו את השטחים עם פלסטלינה בצבעים מתאימים ואז נחבר את הפלסטלינה עם השקף לעץ, השאלה אם זה לעניין ואם כן איך אפשר לחבר?
רעיון נוסף זה להדביק מפיונים אף פעם לא התנסיתי בזה על עץ רק על זכוכית האם זה אפשרי בכלל?
בקיצור אם משהי יכולה לעזור לי בשאלות הנ"ל או להציע רעיון אחר שמתאים לגיל...
אשמח לכל עזרה ובהקדם...
כי אני צריכה לקנות חומרים ואין לי חנות מתחת הבית;)

מצורף דוגמא של השלט
ומלאכה שיש לי שעשו בטכניקה של הפלסטלינה

קבצים מצורפים

• דובי אופה.png
    KB 984.8 · צפיות: 14
  • img-118210750-0001.png
    KB 774.9 · צפיות: 14

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מפיונים - וודאי שאפשר על עץ וזה קלי קלות

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
איך? אשמח להסבר יותר מפורט?

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר לצפות בוואשי טייפ, ועליו להדביק את השקף עם הפלסטלינה.
או לעשות פסיפס מטפטים. (חותכים למשלושים קטנים כל מיני צבעים)
רחלי

דבורה5

משתמש רשום
אפשר לשים מפית.
בהדבקה של מפיות מורידים את השכבות הלבנות ומשאירים רק את השכבה של הציור הרצויה.
עוברים מעל עם מכחול ודבק מפיות והרקע לתמונה מוכן.
(המפית היא שקופה כדאי לבדוק אם יש צורך לצבוע קודם את העץ בלבן או שיפה גם ככה)

להוסיף אולי כתב עם טוליפ.

דבורה5

משתמש רשום
המלאכה עם הפלסטלינה גם יפה. הייתי לוקחת ציור עם שטחים יותר גדולים לגיל הזה.

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מפיות זה קצת מסורבל לא-ב.
זה מצריך עבודה עדינה עם השכבה הדקיקה של המפית, ולא מתאים ל"אוף, המורה נקרע לי", ו"אייכס זה מתחורר לי מהדבק..." (זה מה שקורה כששמים שכבת דבק עבה מידי...) וכדו'.
למרות שאם הקבוצה כן יודעת לעבוד אז עם מפיות על עץ אפשר לעשות דברים נפלאים, עם הגבהה של חלק מהאלמנטים בדאס, וכדו'...

הפלסטלינה זה רעיון שיכול דווקא להיות מקסים ומוצלח אבל לא בטוח שההצמדה של השקף לעץ תצא מוצלחת... צריך לחשוב איך לעשות את זה בצורה שהדבקה לא תראה דרך השקף...

בכל מקרה...
בחוג שהעברתי בעבר עשינו בדיוק כזה שלט לחדר (זה היה עם בנים בגילאי 8-9 עם לקויות למידה, ויצא להם מהמם כך שאני מאמינה שבנות "רגילות" בגיל 7-8 יסתדרו עם זה מצויין)

את הבסיס דווקא כן צבענו בגואש כ"מעבר צבע" זה טכניקה שיוצאת יפיפה.. ולא דורשת התעסקות עם צביעה מדויקת:

הביצוע של צביעת מעבר מתבצע כך:
כל אחת בוחרת 2 צבעים (נניח אדום וצהוב), היא צובעת פס צבע עבה מאד עם הרבה צבע (נניח אדום) בצד העליון של השלט ופס צבע עבה מאד עם הרבה צבע, (מהצבע השני-נניח צהוב) בחלק העליון של השלט,
אח"כ מנקים את המכחול, ומתחילים למרוח בפסים את הצבע לכיוון המרכז מלמעלה ומלמטה... כך שככל שמתקרבם לאמצע נוצר ערבוב של 2 הצבעים ויוצא מעבר מהמם (אדום-כתום-צהוב) בקצת מאמץ ממש... (תוכלי פשוט להדגים להן בחצי דקה איך עושים זאת- להן זה כמובן יקח חצי שעה :) )

אחרי שיש כבר רקע יפה זה כבר הרבה פחות מסובך:
כתבתי להם יפה את המילים "החדר של...." בטוליפ מתאים לצבע, ובצד של השלט ניתן לקשט במגוון אלמנטים...

אנחנו יצרנו לקישוט דמות חמודה מ"לבד"...
צילמתי להם כמה חיות חמודות, צב/דובי/פלון כל אחד בחר דמות וקיבל 2 גוונים של לבד (אפשר גם סול) מתאים: (צב- ירקרק וירוק, פיל- אפור כהה ובהיר... וכדו') הם גזרו את הדמות מהנייר 2 פעמים והדביקו אותה על 2 החתיכות, אח"כ גזרו את הלבד לפי השבלונה, והדביקו על השלט, את הדמות בגוון אחד,
מהגוון השני הם גזרו מתוך ה"חיה" השלימה, רק חתיכות (לדוגמא: רק את שריון הצב, רק את בטן הדובי והאזניים וכדו') ואז הדביקו מעל הדמות השלימה כך שנוצרה חיה מתוקה ב-2 גוונים...
הוספנו לדמות עניים זזות, ויצא שלט מתוק מדבש...

לנו זה לקח 2 שיעורים של שעה כל אחד (שיעור אחד לצביעת הבסיס, ובשיעור הבא, החיה לקישוט) אבל אולי אצל בנות שמיומנות במלאכה זה יקח פחות????

מקווה שהסברי ה"מסורבלים מעט" הובנו ויעזרו:)

בהצלחה!!!

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י GRN;1497630:
מפיונים - וודאי שאפשר על עץ וזה קלי קלות

מפיונים על עץ, זה בעייתי מאד.
מדביקים רק את החלק העליון של המפיון, והוא מקבל הרבה מהצבע שלמטה.
שזה אומר שהוא יהיה כהה וחום, ולא יפה.

חייבים לצבוע קודם בג'סו או כמה שכבות של צבע לבן!!!

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני עשיתי פעם (באיזה סדנא של גן שעבדתי בו...) שלט כזה, לא זוכרת איך צבעתי אותו. והדבקנו עליו חיתוכי חיות מלבד. (מוכן) וכתבנו עם טוליפ....

ציורית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
ילדות בגיל הזה יכולות ליצור מאד יפה את הקווילינג.
את הבסיס או שתצבעי את מראש, או שיגזרו מנייר יפה (יש היום לקנות רבועי נייר של טפט קיר בדוגמאות מיוחדות) ועליו יעשו את הקוולינג...

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
וואוו, לא הייתי פה כל היום, ואני חוזרת עכשיו ורואה כזה שפע של רעיונות, פשוט מחמם את הלב!!

יש כמה רעיונות שאקח לתשומת ליבי, אבל כל אלה שהציעו לצבוע פשוט לא רלוונטי, זה קבוצה של 22 בנות (!!!) ואורך השיעור הוא 3/4 שעה ואם אני רק אתן צבע אני יאבד שליטה לגמרי...

באמת תודה על כל הרעיונות, נתן לי כיוון

barr

משתמש רשום
אפשר במקום לצבוע להדביק טפט או אפילו להשאיר אותו ב'טבעי' ולגזור חיות ב2 צבעם כמו שהציעו למעלה, או לכתוב בלורד/ טוליפ/ לגזור אותיות מטפט (רק שזה עצמו יקח לך שעור),

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תודה על הרעיון, קניתי כבר חומרים, אני אשתף כשיהיה מוכן!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה