עזרה בהצפנת נתונים - אקסס

חייםיודלביץ

משתמש רשום
שלום

ראיתי הרבה דוגמאות של הצפנת נתונים

רציתי לשאול...
1. מה זה בדיוק הצפנת נתונים, כמה זה באמת לא ניתן לפריצה?
2. מתי כדאי להפעיל את ההצפנה ומתי לשחרר את הנתונים חזרה?
3. אם יש לי טופס פתיחה של משתמשים והנתונים בטבלת המשתמשים מוצפנים,
איך הקוד יוכל לבדוק שיש התאמה בין שם המשתמש לסיסמה?
4. כשהקובץ פתוח אם משהו ייבא טבלאות הנתונים יהיו מוצפנים והוא יראה קשקושים?
5. הצפנת נתוני טבלת משתמשים יכולה להחליף את הסיסמה של האקסס?

או איך אני יכול להגן על הנתונים מפני מי שאין לו שם משתמש וסיסמה - האם הצפנה זו הדרך?

אשמח מאד לכל מידע בעניין

בתודה מראש

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
1. לא ניתן לפריצה?! תשכח מזה. כל מומחה הצפנה יפרוץ כל הצפנה שרק תוכל להשתמש בו. הצפנה יעילה רק בפני מי שאינו מומחה הצפנה (רוב העולם :) ).
2. יש להצפין את הנתונים לפני כתיבתם לטבלה ולפענח אותם כאשר הם מוצגים בטופס.
3. על מנת לבדוק אם הנתונים תואמים יש לפענח את המידע המוצפן ולהשוות אותו למידע המוזן ע"י המשתמש.
4. קישקושים? תלוי איך הצפנת. אולי זה יהיה קשקושים ואולי גיבוב של תווים חסרי פשר.
5. לא. מסיבה פשוטה, המידע בטפסים לא יהיה מוצפן. ומכאן תבין כמה "יעילה" הצפנת נתונים באקסס, כל מה שצריך לעשות זה לפרוץ את סיסמת הכניסה, וכל המידע מוגש על מגש של כסף.

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
1. לא ניתן לפריצה?! תשכח מזה. כל מומחה הצפנה יפרוץ כל הצפנה שרק תוכל להשתמש בו. הצפנה יעילה רק בפני מי שאינו מומחה הצפנה (רוב העולם :) ).
2. יש להצפין את הנתונים לפני כתיבתם לטבלה ולפענח אותם כאשר הם מוצגים בטופס.
3. על מנת לבדוק אם הנתונים תואמים יש לפענח את המידע המוצפן ולהשוות אותו למידע המוזן ע"י המשתמש.
4. קישקושים? תלוי איך הצפנת. אולי זה יהיה קשקושים ואולי גיבוב של תווים חסרי פשר.
5. לא. מסיבה פשוטה, המידע בטפסים לא יהיה מוצפן. ומכאן תבין כמה "יעילה" הצפנת נתונים באקסס, כל מה שצריך לעשות זה לפרוץ את סיסמת הכניסה, וכל המידע מוגש על מגש של כסף.

שלום
חשבון המשתמש שלי בפרוג עושה בעיות ולא נותן לפרסם הודעות אז אני נכנסתי אצל חבר שלי
כלומר משה פישר = כרגע, חיים יודלביץ

אשמח אם תוכל יותר להרחיב

1. אם כן למה לעשות הצפנה?
2.לא הבנתי מה אני אמור לעשות, כרגע חשבתי שבעת היציאה הוא יפעיל את ההצפנה על הטבלאות שלי, מה הכוונה לפני כתיבתם לטבלה?
3. הבנתי , תודה.
4.כנ"ל
5. גם הסיסמא של האקסס לא שווה כלום כל מי שהוא לא מרוב העולם יפרוץ את הכל אז שוב חוזרת שאלה מספר 1

תודה רבה

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
1. רוב העולם אינם מומחים להצפנה.
2. איך המידע מגיע לטבלאות? רגע לפני שזה קורה (למשל באירוע לפני עדכון), אתה מצפין.
5. זה יעיל רק במקרה שהנתונים נמצאים במסד נתונים שונה, שנשמר בדיסק-און-קי. כך גם אם הדיסק-און-קי יפול לידים עויינות, המידע שלך מוגן.

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
1. רוב העולם אינם מומחים להצפנה.
2. איך המידע מגיע לטבלאות? רגע לפני שזה קורה (למשל באירוע לפני עדכון), אתה מצפין.
5. זה יעיל רק במקרה שהנתונים נמצאים במסד נתונים שונה, שנשמר בדיסק-און-קי. כך גם אם הדיסק-און-קי יפול לידים עויינות, המידע שלך מוגן.
2. לא הבנתי, נראה בגלל שמצאתי דוגמא שכותבים איזה טבלה להצפין והוא מצפין, לכן אני לא מצליח להבין מה הכוונה איך לעשות את זה אשמח אם תוכל לפרט לי עוד
http://www.utteraccess.com/forum/index.php?showtopic=532342

5. הטבלאות נמצאות בקובץ נפרד אז ההצפנה כן שווה משהו?

וכן, אם רוב העולם לא מומחים להצפנה אז אפשר לבטל את סיסמת הכניסה לקובץ ורק להצפין זה נחשב לחזק ועומד באיזה שהוא תקן של רמת אבטחה?

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
2. זה לא הצפנה, זה בדיחה. יש אלגוריתמים ידועים להצפנה שמומשו בהמון שפות כולל VBA. לדוגמא AES, Blowfish, TwoFish, DES, Triple DES, RSA ועוד רבים אחרים.
מתי המידע נכנס לטבלה? תברר את זה. שלב קודם תצפין את המידע.

5. משהו. לא הרבה יותר.

אקסס לא יעמוד בשום תקן של אבטחת מידע ולא משנה כמה תשחק עם זה.

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
2. זה לא הצפנה, זה בדיחה. יש אלגוריתמים ידועים להצפנה שמומשו בהמון שפות כולל VBA. לדוגמא AES, Blowfish, TwoFish, DES, Triple DES, RSA ועוד רבים אחרים.
מתי המידע נכנס לטבלה? תברר את זה. שלב קודם תצפין את המידע.

תודה רבה!

תוכל לתת לי קישור איפה אני יכול ללמוד על כך ואם יש באיזה שהו אתר אפילו קבצי דוגמאות?

ואולי יש למישהו כאן דוגמא לסוגי ההצפנה שכתב מוישי ומוכן לשתף בכך?

בתודה מראש

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנה שני דוגמאות שמצאתי מתישהו.

קבצים מצורפים

• Encryption.rar
    KB 148.7 · צפיות: 47

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה רבה!

אבדוק אם אני מבין איך אני משתמשים בזה שם ועעדכן.

ושוב תודה!

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לפי הכתוב למעלה אני אמור לעשות פקודה לפני שינוי רשומה שתצפין את הנתונים
וארוע בעת פתיחה וארוע בנוכחי כדי לפענח?
מה ההבדל בין סוגי ההצפנה שיש שם, ראיתי יש לחצן שנותן מחרוזת ארוכה, יש לחצן שנותן מחרוזת קצרה, מה ההבדל בינהם?
מה הכי חזק?

איך אני מצפין/ מפענח טבלה שלמה שכבר כתובה?

אשמח לעזרה

תודה!

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בדוק את הטפסים בקובץ המצורף.

קבצים מצורפים

• Encryption.rar
    KB 91.5 · צפיות: 34

דב פליי

משתמש פעיל
בדוק את הטפסים בקובץ המצורף.
וואו! תודה רבה רבה!

ניסיתי להצפין טבלה שלמה אך הוא הוציא שגיאה,

1.איך אני מפענח טבלה שלמה?
ומה אני עושה כשאני מריץ שאילתה, הרי הנתונים מוצפנים?

2.האם זה יכול להחליף את היסמה של האקסס, זה יותר חזק מהסיסמה המובנית של האקסס?

3.האם זה חינמי? אפשר לעשות עם זה מה שרוצים?

4.סתם מעניין איזה רמה של הצפנה זה נקרא?

תודה רבה רבה!

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

דב פליי

משתמש פעיל
מה השגיאה ובאיזה שורה?

הודעת הויזאל.jpg
שגיאה.jpg

תודה!

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צריך להיות:
if not set rs = nothing then rs.close

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אז תעשה רק:
rs.close

דב פליי

משתמש פעיל
אז תעשה רק:
rs.close

תודה רבה עובד מצוין!

אשמח אם תוכל לענות לי על השאלות הללו,

1.איך אני מפענח טבלה שלמה?
ומה אני עושה כשאני מריץ שאילתה, הרי הנתונים מוצפנים?

2.האם זה יכול להחליף את היסמה של האקסס, זה יותר חזק מהסיסמה המובנית של האקסס?

3.האם זה חינמי? אפשר לעשות עם זה מה שרוצים?

4.סתם מעניין איזה רמה של הצפנה זה נקרא?

התשובה לשאלה 1.א זה רק להחליף את הפקודה של ההצפנה בלולאה לפקודה של הפענוח?
[ניסתי וזה עבד, צריך להוסיף משהו?]
תודה.

נערך לאחרונה ב:

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
1. אין צורך להריץ לולאה. ניתן להפעיל פונקציה על שדה בשאילתא. תפעיל את פונקציית הפיענוח. לדוגמא (במצב SQL) השאילתא בקובץ הנ"ל תיראה ככה:
SELECT rdDecryptString([Password],"סיסמה לסיסמה") AS txtPassword FROM tblUsers;
2. זה לא מחליף את הסיסמה של אקסס, ולא בגלל שהטופס של אקסס מציג את הנתונים כשהם מפוענחים.
3. בהחלט

דב פליי

משתמש פעיל
1. אין צורך להריץ לולאה. ניתן להפעיל פונקציה על שדה בשאילתא. תפעיל את פונקציית הפיענוח. לדוגמא (במצב SQL) השאילתא בקובץ הנ"ל תיראה ככה:
SELECT rdDecryptString([Password],"סיסמה לסיסמה") AS txtPassword FROM tblUsers;
2. זה לא מחליף את הסיסמה של אקסס, ולא בגלל שהטופס של אקסס מציג את הנתונים כשהם מפוענחים.
3. בהחלט
תודה רבה רבה על כל העזרה!:):):):):):):):)

לא הבנתי איפה אני אמור להכניס את הפונקציה בשאילתה

תודה רבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה