שיתוף בתהליך עוף גוזל

נתנאל Art

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לא מלמדים כל זה בפרוג?
תשאלו את שולם פייגין, זכור לי מהשיעור את הענין הזה במדויק, שיש פרספקטיבה אחת למבט הכללי של הציור ויש עוד פרספקטיבה למקרה שרוצים למקם משהו לפי נקודת מגוז שונה מהפרספקטיבה הכללית, מה שכן זכור לי זה בעיקר כשבוחרים נקודת מגוז אחת לפוזה הכללית של הנוף והמבנים וכו', וכשרוצים למקם חפצים בפוזה שונה וטבעית ולא מקובעת על מגוז אחת, אז מייצרים עוד שתי נקודות מגוז על קו האופק הבסיסי, נטו לאובייקט שברצוננו למקם לפי הזווית שנבחר,
מה שלא זכור לי, זה אופציה לשתי קווי אופק בציור אחד, לכאורה זה לא קיים הלא כן?

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
אם אני לא טועה, יש אינסוף קווי אופק. תלוי בזווית של כל אובייקט.

נתנאל Art

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אם אני לא טועה, יש אינסוף קווי אופק. תלוי בזווית של כל אובייקט.
מממ....
אם יש כמה נקודות אופק, אז בעצם הוא לא האופק... שהרי האופק הוא הקו הרוחבי הממוקם בדף בגובה עיני הצופה המציין את מפגש "השמיים" ו "הארץ", שמיים וארץ יש רק אחד-

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
זה לצורך העניין קו האופק של האדמה. שם נפגשים כל הקווים שמקבילים למישור הארץ. אם הקווים מתחילים לסטות למעלה או למטה, גם קו האופק שלהם, ז"א הקו עליו כולם יפגשו, יהיה למעלה או למטה בהתאם.

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
טוב לפי מה שאני רואה פה, חבל שלא נפגשים כדי לחדד את העיניין. יש כמה דברים נכונים אבל לא הכל. סתם דוגמה: איך אתה מצייר בן אדם מלמטה ובכל זאת אתה צריך להתייחס לקוו האופק של "האדמה"? אם הייתי המורא שלכם הייתם מקבלים עונש :))

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
דוגמת של 3 מגוז.

קבצים מצורפים

• perspec3h2.jpg
    perspec3h2.jpg
    KB 195.6 · צפיות: 58

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מלמדים בפרוג את בסיס הרעיון של נקודות מגוז, אך היות שהקורסים ככ מרוכזים ומתומצתים וקצרים אז מתייחסים לכך ממש בנגיעה בנושא, כלומר, העיקרון הבסיסי נלמד בתוך שיעור אחד[שלומדים בו עוד כמה דברים] וסגנון הלימוד הזה מתאים מאד למי שעיתותיו לא בידיו, אח"כ בזמנים המתאימים צריך לחזור שוב ושוב מה שלמדו, וגם להשקיע מחשבה.
הגדרת הרעיון של הנקודה שמגיעה מהאופק אלינו גאוני בפשטותו ופתח לי חלון אדיר להבנת הפרספקטיבה
אז שוב תודה

נתנאל Art

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
טוב לפי מה שאני רואה פה, חבל שלא נפגשים כדי לחדד את העיניין. יש כמה דברים נכונים אבל לא הכל. סתם דוגמה: איך אתה מצייר בן אדם מלמטה ובכל זאת אתה צריך להתייחס לקוו האופק של "האדמה"? אם הייתי המורא שלכם הייתם מקבלים עונש :))
לא הבנתי את השאלה.
זה בדיוק 3 נקודות מגוז כששתיים למטה בקו האופק ואחד למעלה, ככה הרגליים ענקיות והראש אי שם למעלה בקטן.
ובקשר לעונש- לכתוב 3 נקודות מגוז 100 פעם זה מספיק?

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא הבנתי את השאלה.
זה בדיוק 3 נקודות מגוז כששתיים למטה בקו האופק ואחד למעלה, ככה הרגליים ענקיות והראש אי שם למעלה בקטן.
ובקשר לעונש- לכתוב 3 נקודות מגוז 100 פעם זה מספיק?
2 או 3 אבל 2 קווי אופק

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
יש לך 3 קווי אופק. כל אחד בשביל העומק השונה.
כששתיים למטה בקו האופק ואחד למעלה,
לפי זה, נראה שמבחינתו קו האופק הוא רק במפגש שמים וארץ
ואחד למעלה, ככה הרגליים ענקיות והראש אי שם למעלה בקטן.
ואת הנקודות האחרות אולי הוא מייחס לכל זוית מיקוד אחרת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה