דרוש מתכון עוגיות ביצים

פרידא

משתמש מקצוען
מחפשת מתכון לעוגיות ביצים ירושלמיות עגולות כמין כיפה הנקראות "אייער קיכן"
תודה

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נ"ל שיש בניחוחות האפיה של צפורה קרייזמן

פרידא

משתמש מקצוען
אולי זה נקרא לעקאך. לי ידוע שלעקאך זו עוגת טורט שטוחה לבנה וגבוהה

שמעתי שבני ירושלים נהגו (ואולי עדיין...) לחלק עוגיה עגולה זו ככיבוד למשתתפים בשמחת ברית מילה מחמת הדלות ששררה.

למי שיש תמונה וכמובן מתכון מבית סבתא/דודה/גיסה וכו' אשמח לראות כמובן

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי זה נקרא לעקאך. לי ידוע שלעקאך זו עוגת טורט שטוחה לבנה וגבוהה

שמעתי שבני ירושלים נהגו (ואולי עדיין...) לחלק עוגיה עגולה זו ככיבוד למשתתפים בשמחת ברית מילה מחמת הדלות ששררה.

למי שיש תמונה וכמובן מתכון מבית סבתא/דודה/גיסה וכו' אשמח לראות כמובן
אני גם חושבת שמדובר בעוגיות לעקאך ולא עוגיות ביצים.
ואת צודקת שלטורטים גם קוראים לעקעך,
כגון האניג לעקאך וכד'.
ואם אכן התכוונת לעוגיות הלעקאך היה ע"כ אשכול, תנסי לחפש

אום

משתמש מקצוען
הם עגולות בודאות
לבן - בז'
סוכר זרוק מעט מעליהם
זה בדיוק התיאור של עוגיות לעקאך הירושלמיות האותנטיות. יש כאלו שקוראים לעוגת טורט - לקח, אבל בירושלים של מעלה הכינוי הזה היה לעוגיות האלו
אפשר להשיג במאפיית בריזל במאה שערים ונדמה לי שגם לגרליץ מן יש.

שמעתי שבני ירושלים נהגו (ואולי עדיין...) לחלק עוגיה עגולה זו ככיבוד למשתתפים בשמחת ברית מילה מחמת הדלות ששררה
אכן.. ועד היום יש כאלו שזה כיבוד חובה בבריתות..
חיפשתי מלא ולא מצאת שום מתכון ברשת.
הלוואי שתמצאו!
הנה כאן העלו כמה וגם אני העליתי גירסה

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
בדקתי עכשיו בניחוחות המאפה.
לפי דבריה של ציפורה קרייזמן ע"ה, אכן האייר קיכאלאך (עוגיות ביצים) הן סוג של קרקר פיקנטי המשמש כבסיס לדג מלוח.

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא חושבת
והעוגיות הנידונות למעלה (עגולות) יש בניחוחות?
,
עוגיות הלעקאך מקורן ירושלמי,
וצפורה קרייזמן ע"ה בד"כ כתבה בסגנון הונגרי

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
מחפשת מתכון לאייער קיכן, שיהיה כמה שיותר דומה לקנוי.
אשמח מאוד!!

בננה77

משתמש רשום
גם אני מחפשת כבר שנים מתכון טוב לאייר קיכל כמו בחנויות מממממ..... טעים....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה