דרוש מתכון עוגה או עוגיות מקמח מלא

• פותח הנושא YRN
  • פורסם בתאריך

YRN

משתמש מקצוען
צעדי הראשונים בעולם האפייה מקמח מלא...
בינתיים אפיתי לחמניות נחמדות ממש, ב"ה. יש מתכונים לעוגות או עוגיות מקמח מלא? יש כמה ברשת אבל מפחדת לנסות בלי המלצה. אודה למי שתעלה מתכון מוצלח שהיא מנוסה בו.
תודה רבה!

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
צעדי הראשונים בעולם האפייה מקמח מלא...
בינתיים אפיתי לחמניות נחמדות ממש, ב"ה. יש מתכונים לעוגות או עוגיות מקמח מלא? יש כמה ברשת אבל מפחדת לנסות בלי המלצה. אודה למי שתעלה מתכון מוצלח שהיא מנוסה בו.
תודה רבה!
אם את מתכוונת ל80%, תשתמשי במתכונים רגילים. בבצקי שמרים תהיי עירנית אם כדאי להוסיף קצת נוזלים אם חסר.
אם כוונתך ל100%, תמיד צריך להוסיף נוזלים לפי הצורך.
אין צורך במתכונים מיוחדים.

• תודה
Reactions: YRN

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
רציני? כולל טורטים, בראוניז לסוגיהם וכו'? איזה יופי, אני מופתעת לטובה!
כן בהחלט.
יש לפעמים שהקמח קצת יותר כהה וכבד, אז תוסיפי קצת נוזלים. אבל לרוב הקמחים בהירים וקלילים.
אני משתמשת כ10 שנים בקמחים מלאים ואופה המון המון, ובכל חברה באשר היא, היו תקופות שהקמח היה כהה/בהיר יותר, זה משתנה.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
לי יש בבית רק קמח מלא 80 אחוז.
מכינה את כל המתכונים כרגיל.

במתכונים בהם המדידה היא בכוסות - מכינים כרגיל,
במתכונים שמבוססים על משקל הקמח - צריך להוסיף נוזלים (אני לא מכינה מתכונים כאלו אם הם לא מותאמים לקמח מלא).
היות שהמשקל של קמח לבן שונה מהמשקל של קמח מלא.

המלצה על מתכונים שיוצאים מצוין במיוחד בלי שהטועמים מזהים שינוי: עוגות שוקולד, בראוניז, עוגיות קוואקר.

לחמניות ולחם אנחנו מכינים רק מקמח מלא, אבל התרגלתי לטעם...

• תודה
Reactions: YRN

ביתה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
את יכולה לקחת של עוגיות שוקולד ציפס רגילות ופשוט להמיר לקמח מלא במקום קמח לבן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה