דרוש מידע עד כמה בן צריך לעזור לאבא שקורס כלכלית?

שלומי ברגר

משתמש פעיל
אם כל הילדים עובדים, סביר להניח שיש להם מעשרות לפחות קצת. זה הזמן לבטל את כל הוראות הקבע לקהילה, לועדים השונים ולהפנות הכל לעזור להורים.
צודק לגמרי.
אבל אתה נכנס לנישה אחרת, אם הבן לא עובר את החודש - זה בסדר שהוא יתן מעשרות?

השארפער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לי רעיון ואני מקווה שלא יסקלו אותי פה עליו...

אולי תריץ כאן מגבית או קישור למגבית (אם יש כזה דבר...)
בדיוק רציתי לשאול, איך זה שאף אחד כאן עדיין לא ביקש דרך ליצור קשר ולהעביר תרומה?

תירוש ענבים

משתמש רשום
יש לי חבר קרוב מאד שאבא שלו קרס כלכלית.
זה התחיל כבר לפני תקופה ארוכה, אז הבן חתם בשבילו ערבות וכיום הוא כבר משלם את זה בין 600 ל-1000 ש"ח כל חודש.
הגיע מצב שאין לאבא שלו לשלם על דברים הכי בסיסיים עד כדי פת לחם + שרוצים לזרוק אותם מהדירה השכורה וכו' וכו'.
עכשיו הם גם הולכים לארס את אחד הבנים ואין בשביל ההוצאות הכי מינימליות כדי שלא יהיו בושות למשפחה וכו'.
הבן עומד ורואה את משפחתו היקרה נשברת לרסיסים וקשה לו מאד להגיד 'לא' על כסף שאבא שלו צריך "קריטי דחוף כאן ועכשיו"...
יש לציין שהבן גם ככה רחוק מלעבור את החודש!
לצערי הרב יש לי ניסיון מר עם זה
לדעתי הוא צריך לשאול ולהתייעץ עם רב
אני הייתי צריך לשלם מידי חודש סכומים גבוהים מאוד (באיזור 3000 ש"ח) לאחר שההורים שלי לקחו על שמי מספר הלוואות ובגלל מצב כספי קשה תקופה ארוכה לא החזירו לי את הכסף והייתי צריך לשלם מכיסי למרות שזה גרם לי לסיים את החודש עם גירעון גדול.
פניתי לרב שלנו והוא גרם לאבא שלי להתחיל להתעסק עם עבודה שהניבה לו רווחים יפים ועד היום ברוך השם החזירו לי כבר חלק נכבד מהכסף.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
לא עברתי מה כתבו אבל היה לי מעורבות כל שהיא וזה אכן אלה הלכתית נטו.
מדובר באדם שלאביו יש כסף פנוי ששוכב בבנק ללא תכלית רבה

הבן רצה הלוואה מהאבא (סכום גדול ונכבד)
האבא סרב מנימוק שאין אן המקום להרחיב,
הבן שאל את הרב:
הרב ענה כך:
לבקש פעם אחת יפה ובנימוס מותר
ללחוץ על האבא אסור בשום פנים ואופן ובשום צורה

שלומי ברגר

משתמש פעיל
בדיוק רציתי לשאול, איך זה שאף אחד כאן עדיין לא ביקש דרך ליצור קשר ולהעביר תרומה?
לא זה היה מטרת פתיחת האשכול.
בכל זאת יש כבר מישהו שהציע לתת 4700 ש"ח ממעשרות.
אני באמצע לקשר ביניהם.
באמת זה טללי תחיה והצלת נפשות בשביל משפחה אומללה כזאת!!!
ושוב אני מציין שזו לא הייתה מטרת פתיחת האשכול, אבל אם זו התוצאה - הכל היה שווה!

שלומי ברגר

משתמש פעיל
לצערי הרב יש לי ניסיון מר עם זה
לדעתי הוא צריך לשאול ולהתייעץ עם רב
אני הייתי צריך לשלם מידי חודש סכומים גבוהים מאוד (באיזור 3000 ש"ח) לאחר שההורים שלי לקחו על שמי מספר הלוואות ובגלל מצב כספי קשה תקופה ארוכה לא החזירו לי את הכסף והייתי צריך לשלם מכיסי למרות שזה גרם לי לסיים את החודש עם גירעון גדול.
פניתי לרב שלנו והוא גרם לאבא שלי להתחיל להתעסק עם עבודה שהניבה לו רווחים יפים ועד היום ברוך השם החזירו לי כבר חלק נכבד מהכסף.
באמת זה מה שצריך לעשות אבל לפי מה שהבנתי זה לא המצב שם,
האבא מחפש עבודה כבר הרבה זמן ומסיבות שונות (אמיתיות) הוא לא מוצא (עדיין הוא עובד קצת).

ראש מנוע

משתמש פעיל
דבר ראשון לפתוח קרן מסודרת בקופת צדקה אמינה, ליצור אפשרות ונגישות לתורמים לתרום בקלות, שיהיה סעיף 46, אולי לעשות דף פרוספקט קטן, שאם יפגשו משהו יוכלו להראות לו את זה ולתאר את המצב, ובואו לא הכל משתנה ביום אחד! אבל להשתדל חייבים!

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ולמה שלא יחפשו עבודה לשני ההורים?
אם הם במצב שהם מסוגלים לצאת לעבוד, זה החסד הכי מכובד שיש!
במקום לתת להם לחיות על מלגות/מעשרות/נדבות, שיחיו ממשכורת שעבדו עליו, ויתן להם גם סיפוק.
זה לא קל, ולפעמים צריך לחפש מתחת לקרקע עד שמוצאים משהו. אבל זה עדיף מהמצב העכשוי.
[ואגב, לא מתים מרעב, אלא מתים מבושה! כמה שזה עצוב ונכון]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה